Nam Professional by Wibo, Transparent Brow Gel (Żel do brwi transparentny)

Nam Professional by Wibo, Transparent Brow Gel (Żel do brwi transparentny)

Długotrwały, transparentny żel do stylizacji brwi. Pozwala nadać brwiom pożądany kształt.

Świetnie stylizuje brwi, trzeba jednak umieć do niego „podejść”

Żel kupiłam z polecenia influencerki Katekijo, która „działa” na instagramie. Raczej nie ufam w 100% recenzjom influencerek, jednak w tym przypadku tak czy tak miałam w zamiarze zakup żelu/mydełka do stylizacji brwi. Rekomendacje Kate zazwyczaj są szczere, bowiem ma ona w zwyczaju dzielić się także negatywnymi aspektami, które podsyłają jej obserwatorki po zakupie czegoś z jej polecenia. Tak było w przypadku tego żelu, po którego publikacji Kasia udostępniła kilka negatywnych wiadomości na temat jego działania.
Myślę, że niezadowolenie z tego produktu może wynikać z kilku rzeczy, o których będę pisać poniżej.

Żel zapakowany jest w opakowanie a’la błyszczyk, transparentne, dzięki któremu widać zużycie produktu. Posiada aplikator-szczoteczkę, małą, ale właściwą do tego typu produktu. Konsystencja żelowa, kleista, dość rzadka. Kolor oczywiście bezbarwny, zgodnie z założeniem producenta. Zapach dla mnie nie jest wyczuwalny.

Przed aplikacją żelu brwi mocno przeczesuję suchą szczoteczką, nadając im pożądany kształt. Następnie pomadą wypełniam je, dorysowując pojedyncze kreski i zacieniam luki. Kolejno kładę żel, ocierając szczoteczkę o brzegi opakowania, by nie zaaplikować produktu zbyt dużo. Przeczesuję lekko włoski, kierując je w odpowiednią stronę i ujarzmiając, po czym lekko dociskam je opuszkiem palca, by „przyklepać” je i utrwalić efekt.

W rezultacie otrzymuję pięknie rozczesane brwi, uniesione do góry, dające modny teraz efekt jak po laminacji. Brwi trzymają się długo (cały dzień), są błyszczące, nic się nie rozciera. W trakcie dnia włoski nie opadają, nie zmieniają położenia.
Używam produktu od ponad 2 tygodni i jego zużycie jest niewielkie, myślę więc, że będzie wydajny.
Jeśli na włoskach pojawiają się białe paprochy jak przy maseczce peel off, uważam że wynika to z niewłaściwego przygotowania brwi i/lub nałożenia zbyt dużej ilości produktu.
Należy też pamiętać, że jeśli mamy cienkie, „liche” brwi -efekt nie będzie należał do spektakularnego.

Generalnie polecam produkt, według mnie trzeba jednak nauczyć się z nim „pracować”.

Nie polecam

Uwierzcie mi albo nie, ale specjalnie założyłam konto na wizaż aby dodać moją opinię i mówiąc wprost- ostrzec Was dziewczyny. Wiem, 30 zł wcale nie tak dużo jak za żel do brwi, ale szkoda i tych pieniędzy. Najgorszy żel do brwi ever. Ktoś wlał do buteleczki po prostu jakiś klej, który tworzy okropną skorupę na brwiach i maseczkę peel of.. to już przegięcie. Brwi są po prostu wyglądają nieestetycznie i nieładnie. Szczoteczka nabiera bardzo- bardzo dużo produktu 2/3 z tego trzeba po prostu wytrzeć. Kupiłam z polecenia Katekijo i bardzo żałuję. W Rossmanie niestety nie ma testerów tego żelu (przynajmniej ja nie widziałam w Krakowie) Nigdy nie kupiłabym tego „ cudeńka” po przetestowaniu;) rozreklamowany na insta, a jest to po prostu zwykły bubel nakładając klej na brwi uzyska się taki sam efekt.

Miłe zaskoczenie po latach

Od lat używam różnych produktów do brwi - kredka + żel transparentny albo żel koloryzujący. Najczęściej kupuję w Sephorze, kilka razy kupowałam w drogeriach tego typu produkty ale aż tak super produktu jeszcze nie miałam i jestem dodatkowo zaskoczona tak niską ceną. Żel jest super, bo zostaje cały dzień na miejscu, nic zupełnie się z nim nie dzieje, a na koniec ściąga się jak peel-off ! Trochę taka laminacja brwi na jeden dzień. Niestety to chyba tylko moje odkrycie i już widzę, że tak średnio z jego dostępnością.