Clinique, Anti - Blemish Solutions, Fond de Teint Liquide Formule SOS [Liquid Makeup] (Podkład korygujący)

Płynny podkład korygujący i zapobiegający wypryskom Clinique z serii Anti-Blemish Solutions. Lekki, beztłuszczowy podkład w płynie o przedłużonej trwałości. Natychmiast wygładza skórę, nadając jej równomierny odcień, a po dłuższym stosowaniu specjalnie dobrana mieszanka aktywnych składników pomaga niwelować powstawanie zaskórniaków i wyprysków.
Odblokowuje pory w skórze, ma działanie odświeżające i lekko chłodzące, pielęgnuje wrażliwą i suchą skórę.
Przeznaczony do każdego rodzaju skóry z problemem wyprysków i zaskórniaków.
Beztłuszczowy, niekomedogenny, bezzapachowy.

ochronne, rozświetlające
bez alkoholu
Krycie
średnie
sztyft

Mój ulubiony podkład Clinique, Anti - Blemish Solutions. Zdecydowanie HIT!

Świetny podkład na co dzień, uwielbiam jego konsystencje. O zapachu nie napisze, bo go po prostu nie ma, jest bezzapachowy, co dla mnie jest to na wielki plus. Jest jednym z najlepszych podkładów jakie dotychczas posiadałam w swojej kosmetyczce. Jest mega trwały, naprawdę długo utrzymywał się na twarzy. To jest ogromna zaleta. Na mojej skórze bardzo dobrze się sprawdza, pewnie dlatego, że jest beztłuszczowy i mam tłustą cerę. Ważne, że nie zatyka mi porów. Ciężko było mi podpasować podkład, a ten jest naprawdę super. Ma lekką konsystencje przez co nie czuje się go na skórze.

Bardzo dobry z małym ale

Jeden z fajniejszych podkładów do cery tradzikowej z jakim się spotkalam. Po długiej walce z trądzikiem, starcilam nadzieję ze znajdę podkład, który nie obciąży skóry a dodatkowo nie będzie reagował z kosmetykami od dermatologa. Po wielu ciekawych recenzjach postanowilan wyprobowac właśnie anti blemish i sie nie zawiodlam.
Podklad ma raczej średnie krycie. Nie obciaza skóry, a dodatkowo naprawde mam wrazenie ze lekko leczy skórę. Na pewno nie szkodzi. Nie zatyka porow, nie powoduje powstawanoa nowych zmian.
Zapach podkladu jak zapach, nic szczególnego, ale jak dla mnie na pewno nie alkoholowy.
Tubka bardzo ładna, elegancka, wykończona srebrna nakrwtka.
Konsystencja na 1 rzut oka dość gęsta, chociaz po kontakcie ze skora robi sie dosc rzadka przez co podklad jest baaaardzo wydajny. Moja tubke mam juz około 6 miesięcy i nie wydaje sie zeby szybko się skończył więc za to naprawdę 6+.
Dlatego pomimo swojej ceny warto zainwestować w ten podkład, bo starcza na naprawdę długo.
Samo krycie jak wspomnoalam wcześniej jest średnie tak jak i wytrzymałość. Raczej nie polecam osobom, ktore lubia pelne krycie bo to nie ten podkład. Srednie krycie, ktore jednak daje dość fajny efekt i nawet człowiek z tradzikiem od razu czuje sie lepiej. Natomiast minus za trwałość. Przy nadmiernym wydzielaniu sebym, podkładu po 4 godz miapam wrazenie ze juz nie ma na skórze. Jak dla mnie to duzy minus, przez co będę szukała alternatywy tego podkładu.
Natomiast polecam jako preparat do skóry tradzikowej, gdyz naprawde nie obciaza skory, nir zatyka porow, nie powoduje powstawania nowych zmian, działa mikrozluszczajaco.

Średniak

k o l o r- odrobine ciemnieje, jednak po przypudrowaniu podkład dostosowuje się do koloru skory,
k r y c i e - słabe w kierunku do średniego, można je budować,
k o n s y s t e n c j a- nie gęsta ani nie leista
w y d a j n o ś ć- słaba (jeśli chce się uzyskać ładne krycie),
SKÓRA w t r a k c i e- podkład przy cerze suchej zachowuje się poprawnie, ponieważ po 8 godzinach od nałożenia zauwazylam lekkie swędzenie skóry twarzy,
SKÓRA p o u ż y c i u- nie zauważyłam, aby podkład przesusza cerę lub żeby skóra po nim była zaczerwieniona, wręcz przeciwnie! Zauważyłam drobną poprawę w jakości mojej skóry :)
——————————-
Podkład ten pieknie uwydatnia rozświetlacze oraz cudownie przyjmuje każdy pigment bronzerów oraz róży, brak plam. Tuż po nałożeniu podkład PRZECUDOWNIE wyglada na twarzy (zdjęcie pierwsze w świetle dziennym), cera wydaje się być promienna i zdrowa. Niestety podkład jak każdy inny ma tez swoje minusy, mianowicie:
-po 8h widac wyraźne wytarcia w obrębie nosa, żuchwy oraz czoła,(drugie zdjęcie)
-lekki świąd skóry,
-lekko wchodzi w zmarszczki,
-podkreśla strukturę i suche skórki.
Myśle, ze tez cena jest minusem :)

Lubię za wykończenie

Długo zastanawiałam się co napisać w tej recenzji o tym podkładzie. Swego czasu, gdzieś tam na początku boomu pielęgnacyjnego u mnie, moich początkowych zainteresowań tematem w ogóle byłam fanką tej marki. Zestaw 3 kroki, próba eyelinerów itp.. i również ten podkład trafił w moje ręce.
Podkład przeznaczony jest do cery mieszanej, tłustej, trądzikowej i ma działanie korygujące.
Ja go bardzo lubiłam na początku. Kolor który miałam, chyba fresh alabaster, ale nie dam sobie ręki uciąć za nazwę, był dla mnie idealny. Bardzo ładnie stapiał się z moją skórą, nie tworzył maski, nie zapychał mnie i nie powodował nowych zmian. Ale nie do końca zauważyłam jego działanie korygujące. To znaczy, super, że nie powodował wysypu nowych krostek itp ale z drugie strony chyba trochę więcej od niego wymagałam.
Podkład ma w miarę lekką konsystencję a jego nakładanie jest bardzo przyjemne, nie zastyga za szybko, i dosyć ładnie kryje, choć nie jest to mocne krycie, takie typowo lekkie w kierunku średniego, i można budować to krycie tak samo, wydaje mi się, że on ma służyć nieco inaczej. Bardziej optycznie korygować wygląd skóry. Dużo osób jak go używałam mówiło, że wyglądam tak świeżo, dobrze, że kolor mam świetnie dobrany i tak ogólem zwracali uwagę na plus. Ja sama lubiłam swoją twarz w tym podkładzie.

Ale.. jest mocno alkoholowy, czuć ten zapach przy nakładaniu i moja skóra po dłuższym czasie użytkowania, a podkład zużyłam do końca, robiła się czerwona i bardziej podrażniona niestety, więc o ile świetnie wyglądał na skórze to potem byłam jak buraczek..
Gdyby nie ten alkohol to były to jeden z lepszych podkładów dla mnie aczkolwiek po nim przyszła mi fala kryjących podkładów, a ten nie kryje mocno.
Może jeszcze wrócę, teraz mam dużo większa wiedze na temat pielęgnacji i tego co moja skóra lubi a co nie więc może zasługuje na drugą szansę.

Kiepski podkład

Bardziej odpowiada kremom BB niż podkladom jeśli chodzi o krycie. Kolor utlenia się na twarzy mimo najjaśniejszego i żółknie lekko. Twarz po kilku godzinach bardzo się świeci . Podkład szybko się sciera.

Clinique podklad anti-blemish

Clinique podklad anti-blemish kupilam zachecona reklama. Mialam nadzieje na nie pohawianie sie wypryskow. W zasadzie w tej dziedzinie nie zauwazylam jakichkolwiek zmian. Podklad ma lekka konsystencje, dobrze sie rozsmarowuje. Jeslj potrzebujesz lekkiego krycia z matowym wykonczeniem to jest to strzal w 10!

Najlepszy dla cery trądzikowej

Na obecną chwilę jest to najlepszy podkład jaki miałam. Mam cerę trądzikową, tłustą/mieszaną, niekiedy wyskoczą mi nieprzyjemne niespodzianki. Od kiedy używam podkładu Clinique (odpukać!!!) niespodzianki zdarzają się niezwykle rzadko, wystarczająco wg mnie kryje niewielkie blizny potrądzikowe nie tworząc efektu maski, ładnie stapia się ze skórą pozostawiając ją lekko matową, w dotyku skóra jest niezwykle przyjemna, taka jakby satynowa. Czasem zapomnę przypudrować pudrem matującym i efekt lekkiego matu utrzymuje się naprawdę długo.
Kolor jaki wybrałam to 02 fresh ivory i to był strzał w 10 (dla porównania Revlon colorstay do cery tłustej/mieszanej używałam nr 180).

Długo używałam ale nigdy nie pokochałam

Używałam kiedy stan mojej skóry był najgorszy - ropne zmiany, bardzo tłusta skóra i przesuszona jednocześnie, przebarwienia itd. To podkład, który na mnie wyglądał dobrze jedynie z daleka.

Dobrej jakości podkład o średnim kryciu

Podkład świetnie dopasowuje się do koloru skóry, idealny dla cery mieszanej lub normalnej. Nadaje efekt skóry bez makijażu, zadbanej, świeżej. Polecam go osobom młodym, jak i w średnim wieku.

Świetny!

Chęć kupna podkładu chodziła za mną już od kilku dobrych miesięcy. Jedyne, co mnie powstrzymywało przed zakupem, to cena, jednak udało mi się go dorwać na promocji i nie żałuje, że go kupiłam! Ba, uważam to za jeden z lepszych moich kosmetycznych zakupów ostatnich czasów :)
Mam bardzo wymagającą cerę, wypryski, zaskórniki, wągry, świecenie. Bez makijażu ani rusz. Przetestowałam naprawdę dużo podkładów i z wyższych i z niższych półek cenowych. Jednak ten mnie oczarował i zostanie ze mną na dłużej.
Podkład ma bardzo fajną konsystencję. Jest bardzo lekki, ładnie kryje, nie tworzy maski i pięknie wtapia się w twarz. Daje rade nawet przy 30 stopniowych upałach! Wystarczyło przetrzeć twarz bibułką matującą i buzia wyglądała znów pięknie.
Mam wrażenie, że od momentu, w którym zaczęłam używać podkładu moja cena stała się jakaś ładniejsza.
Nie mam się do czego przyczepić. Warto go mieć!

Idealny dla cery trądzikowej

Ten podkład mnie uratował! Przez dłuższy okres przestałam się malować bo każde nałożenie podkładu kończyło się ropniami na twarzy i bliznami! Ten podkład jest lekki, nie zatyka porów. Ma lekko alkocholowy zapach który nie jest bardzo przyjemny, jednak zawartość antybakteryjnyjnego składnika świetnie spełnia swoją funkcje! Nareszcie mogę codziennie się malować, świetnie wyglądać i nie martwić się o trądzik.
Podkład mógłby trochę bardziej kryć bo nie zasłania blizn i przebarwień które już mam. Myśle jednak ze kiedy ich się pozbędę będzie idealny. Polecam każdej kobiecie która ma problemy skórne!

Mój najlepszy podkład od lat

Mona cera jest niezmiennie problematyczne - zaskórniki na policzkach, nosie i brodzie, od czasu do czasu stany zapalne, skóra raczej delikatna/wrażliwą, i do tego normalna w kierunku suchej. Nie miewam problemu świecące się skory. Z większością kremów i podkładów mam jeden problem - po paru dniach/tygodniach z reguły zaczynają mnie zapychać.

Ale nie ten podkład. Przede wszystkim jest bardzo lekki. Aplikuję go palcami, świetnie stapia się że skórą (używam odcienia 03). Nigdy mnie nie zapchał, a używam to od lat. Daje matowe wykończenie, które bardzo lubię, krycie zaliczyłabym do średniego. Ja nigdy go nie pudruję, a efekt jest bardzo dobry - zdrowo wyglądającą, ujednolicone cera. W ciągu dnia potrafi jakby odrobinę się "zetrzeć" - ale nie nierównomiernie, tylko tak jakby jego krycie było wieczorem odrobinę mniejsze niż w ciągu dnia.
Jest też bardzo wydajny - jedno opakowanie używam ok 4 miesięcy, a maluję się codziennie lub prawie codziennie.

Wielokrotnie próbowałam go zmienić na inny, np. Bardziej kryjący albo tak po prostu dla samej zmiany, ale zawsze wracam z podkulonym ogonem, bo mimo 30 na karku anti-blemish jako jedyny nie pogarsza stanu mojej buzi, a wręcz mam wrażenie, że utrzymuje problem niedoskonałości w ryzach :) Mój KWC :)