DermaQuest Skin Therapy, Essentials, SheerZinc SPF 30 Tinted (Terapeutyczny krem BB z cynkiem SPF 30)

Terapeutyczny krem z tlenkiem cynku [18.6%] wykazuje działanie wielopłaszczyznowe. Tlenek cynku dzięki swoim właściwościom kojącym i przyspieszającym regenerację, doskonale sprawdza się w terapii skóry alergicznej i wrażliwej. Przy regularnym stosowaniu ogranicza łojotok, błyszczenie się skóry i powstawanie niedoskonałości, dlatego jest niezbędnym produktem terapeutycznym dla skóry w przebiegu trądziku pospolitego i różowatego.
Wyjątkowe połączenie filtrów mineralnych chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, dzięki czemu niweluje ryzyko powstania przebarwień posłonecznych i pozapalnych.
Kosmeceutyk wykazuje silne działanie antyoksydacyjne poprzez zastosowanie witaminy C i E, które hamują szkodliwe dla skóry reakcje inicjowane przez słońce. Zalecany po inwazyjnych zabiegach estetycznych jak peelingi, mikrodermabrazja oraz laser. Jest bezpieczny w stosowaniu również przez kobiety w ciąży i w okresie laktacji.
Krem BB nie nadaje koloru jak podkład, lecz naturalnie wyrównuje koloryt, a skóra wygląda na delikatnie muśniętą słońcem.
Terapeutyczny krem BB działa na wielu płaszczyznach. Obecność tlenku cynku sprawia, że łagodzi i koi podrażnienia, ale także ogranicza błyszczenie skóry, zmniejsza łojotok i tendencję do tworzenia się na skórze niedoskonałości. Dzięki temu świetnie sprawdza się w terapii trądziku pospolitego oraz różowatego. Chroni przed negatywnym wpływem promieniowania ultrafioletowego tym samym zapobiegając przebarwieniom. Dzięki zawartości witamin E i C skutecznie zwalcza wolne rodniki . Krem BB ujednolica koloryt skóry, sprawiając że wygląda promiennie i zdrowo. Nie powoduje efektu bielenia ani zapychania ujść gruczołów łojowych. Formuła produktu wolna jest od sztucznych substancji konserwujących i zapachowych. Kluczowymi składnikami aktywnymi preparatu są:
Tlenek cynku (18,6%) - koi, przyspiesza regenerację skóry.
Witamina E - nazywana jest "witaminą młodości", działa antyoksydacyjnie, nawilża, odżywia, zapewnia skórze elastyczność i gładkość.
Witamina C - działa rozjaśniająco, antyoksydacyjnie, a także stymuluje syntezę kolagenu .
Ekstrakt z owoców daktyla - ujędrnia, regeneruje, wygładza, stymuluje proces syntezy włókien kolagenowych .
Liposomy - pozwalają na działanie substancji aktywnych w głębszych partiach skóry.
Filtr UVA/UVB (SPF30) - chroni przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Po zastosowaniu kremu koloryt skóry staje się wyrównany, a cera wygładzona i aksamitna. Preparat zapewnia skuteczną ochronę przed promieniowanie słonecznym.
Bezpieczny po inwazyjnych zabiegach estetycznych oraz w okresie ciąży i laktacji. W celu profilaktyki fotostarzenia się skóry, krem powinien być stosowany codziennie niezależnie od pory roku.

idealny po zabiegach, dla cery wrażliwej

Z kremem po raz pierwszy miałam do czynienia przy zabiegu na twarz Dermaquest Azelaic Peel w klinice medycyny estetycznej. Ostatnim etapem po zabiegu było nałożenie kremu z filtrem i tak bardzo mi się spodobał, że kupiłam pełnowymiarowe opakowanie produktu. Produkt jednak ze względu na filtry mineralne i cynk nie sprawdzi się u każdego. Osoby ze skórą odwodnioną lub suchą mogą mieć z nim problem, może je wysuszać lub powodować uczucie ściągnięcia.

Kremu nie traktowałam jako krem terapeutyczny ale jako zabezpieczenie cery po zabiegach przed promieniowaniem UV. Krem dobrze chroni, nie pojawiły się żadne przebarwienia itp itd. Spokojnie też sprawdzi się jako baza pod podkład, ja zazwyczaj nakładałam go tylko na krem nawilżający, czasami przed wyjściem tylko nakładałam na niego puder sypki. Nie ma on właściwości kryjących, jednak ładnie ujednolica koloryt cery ( dla jasnych cer kolor kremu może być trochę za ciemny ). Nie wchodzi w pory, z czasem łagodzi i koi podrażnienia, niweluje niedoskonałości, dobrze sprawdza się przy trądziku różowatym, zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry. Jeśli ktoś szuka tutaj nawilżenia to niestety ten krem nie daje tego efektu, wręcz przeciwnie może lekko wysuszać, dlatego przy skórach odwodnionych czy suchych może się nie sprawdzić.

Cudo w pełnej okazałości.

Krem poleciła mi kosmetolog po zabiegach laserowych na rumień. Moja cera: mieszana, naczynkowa, wymagająca i delikatna. Krem robi swoją robotę: ma filtr 30SPF i delikatny kolor BB, nie zmienia odcienia podkładów. Używam go codziennie aplikując na twarz z samego rana. Przez wakacje spisał się idealnie, spędzając cały dzień na dworze, twarz nie była zaczerwieniona i podrażniona. Ma terapeutyczne działanie, pomaga przy trądziku, łagodzi zmiany i leczy. Polecam z czystym sumieniem.

Idealny filtr SPF 30

Dla mnie to przede wszystkim krem wierzchni, który nakłada się na serum, odpowiednio dobrane do potrzeb skóry. Dlatego nie oczekuję od niego jakiegoś super działania nawilżającego czy anti-aging, to daje mi serum, którego cząsteczki wnikają głębiej i tam działają. Sheer Zinc SPF 30 to płaszcz wierzchni mojej pielęgnacji. Jest dobry dla mojej rumieniowej skóry przy typie mieszanym. Filtr mineralny dobrej jakości to dla mnie najważniejsza sprawa, ponieważ nie zwiększa rumienia i nie podnosi temperatury skóry, ponieważ nie wchodzi z nią w rekację, jak filtry chemiczne. Tlenek cynku działa dodatkowo regenerująco i regulująco na mieszaną skórę. Cera się po nim nie błyszczy, nie ma łojotoku, nie ma też bielenia, a wręcz przeciwnie cera ma lekko złotawy odcień, ponieważ używam wersji Tinted Nude. Produkt jest wydajny. Dla mnie to najlepszy krem z filtrem na dzień. Jeśli tak się na niego popatrzy, dobry filtr i krem w jednym, to cena też jest ok.

Terapeutyczny to dobre określenie:)

Używam go codziennie rano od wielu miesięcy. Uwielbiam ten krem, ale nie sprawdzi się u każdego.
Przede wszystkim nie jest to typowy nawilżacz, a raczej krem dbający o stan skóry skłonnej do trądziku. Myślę, że dla skóry trądzikowej jest idealnym dopełnieniem zabiegów gabinetowych.
Pasuje mi delikatny kolor, który krem nadaje skórze. Jest dość uniwersalny, ale sądzę że nie sprawdzi się dla osób z porcelanową cerą.
W dni kiedy nie potrzebuję makijażu, nakładam ten krem, trochę pudru Felicea i zadowala mnie taki efekt.
Polecam, ale warto mieć na uwadze jego niewielkie wady.

Intensywna terapia dla cery

Bardzo polecam ten produkt. Rozpoczęłam stosowanie kremu wraz z rozpoczęciem terapii laserowych na twarz w kierunku przebarwień. Mam cerę mieszaną, z rozszerzonymi porami, z tendencją do powstawania przebarwień.
Tlenek cynku łagodzi stany zapalne (a po laserze to ogień na twarzy!), witamina C i E działa odżywczo, ma lekką, szybko wchłaniającą się konsystencję, no i filtr 30 SPF. Nadaje też lekki kolor wtapiający się w koloryt skóry, ale ja i tak używam na to swój podkład. Konsystencja przyjemna, lekka, szybko się wchłania.
Marka dostępna w gabinetach kosmetycznych, ma niezliczoną ilość produktów, które powoli testuję. Polecam też przetestowanie zabiegów gabinetowych i konsultacje u specjalistów dobierających odpowiednią pielęgnację do rodzaju skóry. Ja korzystałam z terapii w Klinice Vesuna w Krakowie, która posiada w swojej ofercie wszystkie produkty Dermaquest. Polecam również to miejsce.
Podsumowując: preparat "na piątkę" jako uzupełnienie mocniejszych terapii gabinetowych, ale również jako pielęgnacja domowa.

fajny, ale nie dla każdego...

Krótko o mnie: skóra odwodniona z tendencjami do zapychania.

Dermaquest kocham ze względu na ich specjalistyczne produkty jak dermaclear pads czy mini pumpkin mask, dlatego z bólem serca piszę tę recenzję.

Krem poleciła mi Pani kosmetolog po zabiegu w ramach ochrony skóry.

Krem nie jest dla każdego, m.in dla mnie. Filtry mineralne potrafią trochę wysuszać i dla mojej odwodnionej skóry niestety działało to na niekorzyść. Czułam dyskomfort, uczucie ściągnięcia, nie mogłam swobodnie ruszać buzią.
Nie podobał mi się również filtr pozostający na twarzy, dość tłusty, lepiący się.
Kolor niestety dla mnie, czyli posiadaczki dość jasnej karnacji, wyglądał trochę nienaturalnie, pomarańczowo.

Mimo wszystko czułam ochronę, nie szkodził mi w żaden sposób, jednak nie odczułam również mocy pomagających skórze trądzikowej.

Myślę, że każdy przed kupnem pełnowymiarowego produktu powinien najpierw poprosić o próbki, ponieważ nie będzie dla każdego.

Wspaniały

Moja cera: mieszana, strefa T tłusta z rozszerzonymi porami i zaskórnikami otwartymi, sporo mocnych przebarwień potrądzikowych, wrażliwa z AZS

Ten krem to ideał.
Najlepszym dowodem na to, że działa leczniczo jest stan mojej skóry po ponad 3 tygodniowej podróży z plecakiem w tropikach. Zazwyczaj po takich wakacjach wracałam z cerą, którą trzeba było doprowadzać do stanu normalności przez miesiąc albo i dłużej - ciągłe zmiany wody, upał i ogromna wilgotność powietrza (= skóra się poci jak szalona), klimatyzacja, brak możliwości umycia twarzy w ciągu dnia... Tym razem nie dość, że miałam o wiele mniej problemów z cerą podczas wyjazdu, to jeszcze cokolwiek się nie działo - goiło się błyskawicznie.

Cera po nałożeniu tego kremu wygląda cudownie - dzięki temu, że krem ma delikatny kolor, twarz wygląda jak muśnięta słońcem, nie świeci się, ale nie jest też matowa. Wygląda tak zdrowo i promieniście. Żaden inny krem nie dał mi takiego efektu, przez większość czasu nie mam nawet ochoty sięgać po podkład, wystarczy mi korektor miejscowo na niedoskonałości.

Podsumowując: nie dość, że leczy cerę, ma SPF 30 to jeszcze sprawia, ze twarz wygląda tak pięknie. Nie zamienię na żaden inny :)

Edit: maj 2020: wróciłam do tego kremu po ponad dwóch miesiącach przerwy i testowaniu tańszych "zamienników". Nie znalazłam ;) Średnio znam się na składach, więc nie wiem, czy to kwestia tlenku cynku (nie wydaje mi się, bo na co dzień używam pasty cynkowej na nieprzyjaciół), ale ten krem, używany raz dziennie na dzień, sprawia, że każdy "Stefan" znika w ciągu kilku dni. I nie wychodzi na wierzch. Golym okiem widzę roznicę w mojej skórze bez tego kremu i z nim, i - no cóż - chyba na razie będę mu wierna.

Rewelacyjny krem

Krem ma lekką konsystencję, idealnie nadaje się pod puder mineralny lub podkład. Nie jest to typowy krem BB - ale raczej klasyczny krem lekko wyrównujący koloryt. Posiada bogaty skład dzięki czemu działa terapeutycznie dla skór trądzikowych lub w trakcje zabiegów z użyciem kwasów, dobrze się sprawdzi u cer mieszanych, tłustych. Dla osób z bardzo suchą skórą może się nie sprawdzić. Jest bardzo wydajny. Opakowanie z czasem szybko niszczeje.

Rewelacja

Bardzo dobry krem.Mam cere mieszana w kierunku do tlustej.Krem uzywam codziennie rano pod podklad,daje mu godzinę na wchlonięcie siē.Leczy skore,w ciagu dnia ją nawilża i rozświetla.przyspiesza gojenie sie zmian trądzikowych.Nie wpływa na jakosc podkladu,wrecz przeciwnie podklad na nim dluzej sie utrzymuje.Przy regularnym stosowaniu dosc mocno ogranicza wydzielanie sebum.Koloru sie nie bójcie,nje jest jasny,powiedzialabhm dosc ciemy,lecz po nalozeniu na skore w ogóle nie ma koloru(wtapia sie i nie zostawia koloru).Jedyny minus to cena,jednak ma bardzo dobry sklad i nysle ze kazda skora zwlaszcza ta trądzikowa sie z nim polubi.

Wykorzystała: kilka próbek

Bardzo dobry treściwy produkt

Oceniam próbki tego kremu bb-kolor nude..Jest to bardzo bogaty produkt w składniki pielęgnujące,dodatkowo jakby leczył skórę typu wypryski oraz przebarwienia,a ma także działanie przeciwzmarszczkowe,no i co najważniejsze ochronę spf30.Kolor nude nie za jasny nie za ciemny jak dla mnie jest idealny pod tym względem dla mojej karnacji,nie ciemnieje w ciągu dnia,ładnie się utrzymuje cały dzień.Nie zapycha porów,zamiast tego leczy wypryski różnego rodzaju(dlatego poleciłabym tym nawet co maja duże problemy z cerą),kiedyś sie na niego skuszę,bo wiem że to jest bardzo dobry i wydajny produkt a dodatkowo pielęgnuje cerę i wiem że pod tym względem jest bezpieczna.Mimo wysokiej ceny polecam!