BasicLab Dermocosmetics, Dermatologiczna emulsja myjąca do skóry ultrawrażliwej

BasicLab Dermocosmetics, Dermatologiczna emulsja myjąca do skóry ultrawrażliwej

Wyjątkowo skuteczna kompozycja składników w formie delikatnej emulsji oczyszcza skórę bez podrażnień czy uczucia ściągnięcia. Stworzona  z myślą o skórze wrażliwej i uwrażliwionej oraz podczas kuracji dermatologicznych. Emulsja zapobiega przeznaskórkowej utracie wody i przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji.

DZIAŁANIE:

Za oczyszczanie odpowiadają łagodne środki powierzchniowo czynne, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sucrose Stearate, które minimalizują ryzyko powstawania podrażnień.
Fazę tłuszczową emulsji tworzą estry masła shea, trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe, skwalan oraz olej z nasion ogórecznika lekarskiego, które zapobiegają przeznaskórkowej utracie wody (TEWL).
Pantenol i allantoina zmniejszają świąd, a także przyspieszają procesy regeneracji naskórka.
Kompleks prebiotyku, inulina i alfa-glukan oligosacharyd, w towarzystwie beta glukanu, wzmacnia mikrobiom, przyspieszając procesy gojenia się skóry.
Ceramidy wchodzą w skład tzw. cementu międzykomórkowego, a więc opowiadają za odbudowę naskórka, wypełniając ubytki czy mikrouszkodzenia.
Rozproszone w fazie wodnej cukry: Xylitylglucoside, anhydroksylitol, ksylitol i glukoza silnie nawilżają cerę, zmniejszając dyskomfort: pieczenie, zaczerwienienie.
Pentawityna poprawia nawilżenie, wygładza, poprawia miękkość i gładkość skóry, redukuje zaczerwienienie i świąd.

Otulająca cudeńko

Produkt otrzymałam od marki w ramach akcji testerskiej nowego produktu????.

Testuję ją krótko, lecz sądzę, że mogę się o niej wypowiedzieć.

Moja cera: mieszana, ultra wrażliwa , przesuszona, alergiczna, nie przepada za niektórymi składnikami myjącym????i.

Moja cera na produkty do mycia twarzy często reaguje zaczerwienieniem, skrzypi ( może to doprowadzić do problemów z BHL) itd. Jest bardzo podrażniona ????????

Lecz tu było inaczej❤!

Produkt ma bardzo przyjemną konsystencję, jak sama nazwa wskazuję kremową, emulsyjną. W moim odczuciu nie potrzeba jej wiele aby oczyścić twarz- jest bardzo wydajna❤. Jeśli chodzi o zapach- nie posiada substancji zapachowych, co dla wrażliwców i alergików jest sporym atutem❤.
Jeśli chodzi o działanie to po spłukaniu emulsji zostawia na skórze bardzo przyjemną warstwę. Taki film. Bardzo kojący i nawilżający film????.  Pomijając fakt, że nie podrażnia, to jeszcze nawilża, koi i dba o BHL????! To nawilżenie jak na produkt do mycia twarzy jest niezwykłe! Nawilża lepiej niż przeciętne serum! O uczuciu ściągnięcia nie ma mowy⚡!

Mój eksperyment????.
Umyłam twarz emulsją. I to tyle. Żadnego serum, zero kremu. Obyło się bez wszystkiego .
Efekt mnie mile zaskoczył! Cerze może brakowało odrobinki nawilżenia, ale nie była przesuszona. Była ukojona . Efekty były lepsze niż jak wcześniej wspominałam, przy średnim serum . A to tylko produkt myjący????!

Jeśli jednym z powodów Twojej przesuszonej i podrażnionej cery jest produkt myjący, lub jesteś w czasie kuracji retinolem- ten produkt sprawdzi się idealnie❤????.
Sprawdzi się także zimą ☃️!

Zero ściągnięcia, zaczerwienienie, podrażnienia.
Od teraz to mój nr. 1 wśród produktów myjących i chyba nic nie pobije tej emulsji????!

Nowy ulubieniec do oczyszczania wieczorem

Do tej pory moim ulubionym produktem do mycia byla emulsja Toleriane od La Roche Posay. W bolach przeszlam przez produkty CeraVe, ktore jak dla mnie wypadly slabo. Zamowilam emulcje od BasicLab jak tylko sie pojawila w ich sklepie internetowym. Ma bardzo dobry sklad i jest idealna do drugiego etapu oczyszczania w wieczornej pielegnacji. Bardzo lagodna ale efektywna, delikatna. Pozostawia skore nawilzona, gladka i delikatna. Nie wywolala zadnych podraznien. Mysle, ze wypada lepiej od Toleriane, gdyz jest bardziej nawilzajaca. Wystarczy niewielka ilosc aby dokladnie umyc twarz, wiec bedzie bardzo wydajna. Fajne opakowanie z pompka zawiera 300 ml produktu.

Delikatny KREM do mycia

Tak. Dokładnie, krem. Na początku byłam zdziwiona, nie pieni się, postać kremu - czy to na pewno emulsja do mycia ? Po użyciu byłam zachwycona, zostawia na skórze delikatna powłokę - porównałbym to do uczucia na skórze po użyciu balsamów pod prysznic. Skóra oczyszczona, delikatna i nawilżona. Korzystam z niego podczas kuracji retinalem z tej samej firmy, wiec działa kojąco. Moja skóra - wrażliwa, alergiczna, tłusta mówi tak tej emulsji.