Lanvin, Éclat D'Arpege EDP

Średnia ocena: 4.95/5

prostezakupy.pl
Średnia ocena: 0.00/5

zobacz więcejzwiń

'Éclat D'Arpege' Lanvin pobudza do życia w harmonii i szczęściu. Jest delikatny, ciepły i zmysłowy.
Ma w sobie świeżość bzu i wyrazistość liści krzewu sycylijskiej cytryny, satynową miękkość kwiatu wisterii, subtelną lekkość zielonej herbaty, aksamitność brzoskwini, zmysłowość czerwonej peonii i obfitość chińskiego osmanthusa. Te wonie napawają radością.
Flakon w kształcie kuli jest bardzo nowoczesny. Korek zwieńczony kamieniem ozdobiono dwoma metalowymi obrączkami.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: liście sycylijskiego krzewu cytryny, zielony bez
nuta serca: wisteria, zielona herbata, kwiat brzoskwini, piwonia, osmantus
nuta bazy: biały cedr, słodkie piżmo, bursztyn.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

22% jesień/zima 78% wiosna/lato

Wykorzystała: kilka próbek

Super

Perfum super pachnie, Piękny, delikatny i długotrwały zapach.
Dobry na randkę, wino z przyjaciółką, intensywny dzień w pracy, czy od tak by poczuć się kobieco i subtelnie. Opakowanie super

Lanvin Eclat Darpege

Zapach może się kojarzyć z francuską elegancją, bo piżmo i cedr gra tu główną rolę. Żeby nie były tak wyrafinowane cytryna i brzoskwinia łagodzą cały cały bukiet. Zapach na co dzień i na te specjalne okazje. Jeżeli lubicie odmianę w swoich zapachach jak ja lub te walory was przekonują to jest to marka dla was. Zanim je wybrałam porównałam je z trzema innymi tej samej marki i przyznam, że mają dużo wspólnych cech. Jestem przyzwyczajona do słodkich zapachów, więc przez jakiś czas było mi trudno je używać, ale po woli przekonują mnie do siebie, powiedzmy że bardzo powoli.

Śliczny, wiosenno-letni, niestety ulotny...

Z kultową już fioletową kulką znam się od lat i choć tracę do niej cierpliwość, nie wyobrażam sobie nie mieć jej na toaletce. To dla mnie zapach późnej wiosny, upalnego lata, słońca i aktywnie spędzonego dnia. Pierwsze nuty po rozpyleniu kojarzą mi się mocno z Light Blue, tylko bez charakterystycznej ostrej nuty, Lanvin pachnie łagodniej i przyjaźniej. Jest świeżo, ale i nieco marzycielsko. Nigdy nie zebrałam żadnego komplementu gdy je na sobie miałam, nie mają moim zdaniem w sobie żadnej cielesnej, uwodzicielskiej nuty. Tracę do nich cierpliwość, bo je uwielbiam, są piękne, ale bardzo nietrwałe i szybko znikają. Gdyby były trwalsze były by moją wielką miłością, a tak? Cóż... to skomplikowane ;)

Moj klasyk

Piekny, klasyczny, elegancki, subtelny i na mnie trwaly. Dla mnie stanowi idealny kwiatowy zapach, przelamany elegancka swiezoscia. Nie jest latwo dostepny i wielokrotnie probowalam go zastapic czyms innym, ale i tak zawsze do niego wracam, bo nic sie nie umywa. Od 10 lat to moj ulubiony zapach.

Piękny zapach!

Trochę zalatuje mi Light Blue. Zapach z kategori tych świeżych ale z ogonkiem. Dość trwały. Wzbudza zainteresowanie otoczenia. Idealny do pracy i na okres upałów. Bardzo mi się podoba. Można śmiało kupować na prezent.

Lanvin, Eclat

Bukiet zapachowy oraz wygląd flakonu nawiązuje do powstałego w 1927 r. zapachu stworzonego przez Jeanne Lanvin.

Bardzo klasyczna i elegancka buteleczka o owalnym kształcie, wygląda nowocześnie na półce.

Nuty zapachowe: liście sycylijskiego krzewu cytryny, zielony bez, wisteria, zielona herbata, kwiat brzoskwini, piwonia, osmantus, biały cedr, słodkie piżmo, bursztyn.

Zapach jest idealny na wiosnę/lato, świeży i delikatny, stosuję go na co dzień.
Jest to woda perfumowana, więc cena nie jest też wysoka, na promocji np. w drogerii Hebe za 100 ml można zapłacić ok. 120 zł.

Piękny ale trwałość słaba

Mam podobne zdanie jak inne użytkowniczki tego zapachu. Cudny jest ale trwałość koszmarna, kupiłabym ponownie kolejna buteleczkę gdyby nie ta trwałość. Dosłownie po godzinie nie czuć nic, ani na ubraniach ani na skórze, nie mówiąc już o tym żeby czuło go otoczenie. Jeśli chodzi o sam aromat to jest prześliczny, taki niewinny dziewczęcy i nienachalny, a przy tym nie dusi toną cukru i słodyczy. Ja czuję kwiaty i cytrynę. Nie używałam go jeszcze wiosną i latem, ale moim zdaniem najlepiej będzie pachniał wachnie właśnie w słoneczną pogodę. Możliwe, że właśnie w dni cieplejsze i słoneczne trwałość będzie lepsza i zapach będzie lepiej wyczuwalny.

Piękne i subtelne, ale nie trwałe

Gdyby te perfumy były dużo bardziej trwałe to byłyby jednymi z moich ulubionych. A niestety trwałość ma wiele do życzenia, jedna z najgorszych na rynku - u mnie nie trzymają nawet godziny.
akt , że są bardzo subtelne , i delikatne, lekko lawendowe, ale przydałoby się przeformulować je tak, żeby ten zapach pobył te kilka godzin.
Przez to stają się bezużyteczne, no bo ile razy można dopsikiwać , flakon by wtedy wystarczył na tydzień...
Ocena 2.5/5 - 5 za zapach, 1 za trwałość.

Ma w sobie jakiś urok...

Wybrałam go w ramach prezentu na walentynki :P Oczywiście na promocji w Hebe za 70 zł/30 ml. Po czasie uważam, że to zbyt wygórowana cena.

Pierwsze co czuję to bez. I w sumie nie czuć nic więcej, no może jeszcze jakąś zieloną nutę. Ale jest to miły bez, nie wżerający się w nos, nie powodujący bólu głowy, dość delikatny. Czuję się w tym zapachu po prostu elegancko.
Podoba mi się maleńka okrągła buteleczka z tym uroczym obrazkiem. Gdy wykończę perfumy, zostawię ją sobie na pamiątkę.

Zapach jest w sam raz na jednorazową przygodę. Pomimo tego, że mi się nawet podoba, to nie zostanę fanką bzu. Nie ma w sobie niczego, co chwyciłoby mnie za serce i nie puściło, tym bardziej, że trwałość na mojej skórze jest dość kiepska.
Czuję je maksymalnie 2 godziny i to z bliska. Nawet na ubraniach nie chcą się trzymać.
Szkoda.

Ulubiony zapach od lat

Lanvin to perfumowy klasyk znany chyba każdemu. Buteleczka jest klasyczna i bardzo elegancka Zapach jest lekki z wyraźną nuta cytryny porównałabym go do zapachu Jesus Del pozo Hallowen Sexy Kiss ktory jest intensywniejszy i do lekkiej wersji S.OLIVERSo Pure. Lanvin wygrywa swoją subtelnością i trwałością zaaach dla kobiet w każdym przedziale wiekowym. Sprawdzi się szczególnie w ciepłe miesiące ale też zimą. Na stronach internetowych za ok 120 zł możemy kupić 100 ml perfum co w stosunku do jakości jest świetną ceną,

Mój numer 1 na codzień od wielu lat

Tak jak powyżej. Tych perfum używam od gimnazjum, a czasy szkolne już daaawno mam za sobą :).
Piękny, świeży zapach, idealny na każdą porę roku, bardzo trwały.
Da się dostać nawet za niecałe 100 zł, więc cenowo bardzo ok.
Design flakonika ok, nic szczególnego, bardzo prosty.

świeży i urzekający

Zapach cudowny i jest to moja,, miłość od pierwszego wejrzenia" a ściślej od powąchania . Odkryłam go całkiem przypadkiem w jednej z drogerii. Ma to ,, coś" czego szukałam . Urzekł mnie swoją świeżością i wyrazistością. Zapach bzu i cytrusów to niebiańskie połączenie .Jest lekki i przyjemny, intryguje i uwodzi. Zarówno dla tych młodszych jak i dla starszych kobiet . Bardzo trwały i zawsze robi furorę i wzbudza zainteresowanie . Nie raz byłam pytana czym tak pięknie pachnę i nie raz go polecałam. Doskonale sprawdza się w lecie ale także przez cały rok .