EcoSpa, Olej kokosowy ze świeżego miąższu

EcoSpa, Olej kokosowy ze świeżego miąższu

Olej ze sprawiedliwego handlu, pozyskiwany tradycyjną ręczną metodą.
Olej kokosowy otrzymywany jest z miąższu owoców (orzechów) palmy kokosowej. Drzewo to powszechnie występuje w tropikalnych regionach świata. Olej znajdujący się w naszej ofercie pochodzi z Zachodniej Afryki, Ghany. Produkowany jest przez niewielką społeczność zajmującą się wytwarzaniem naturalnych surowców roślinnych.
Produkcja prowadzona jest w ramach sprawiedliwego handlu. Oznacza to, że surowce wytwarzane są w naturalny sposób, a pracownicy otrzymują godziwą/sprawiedliwą zapłatę za swoją pracę. Olej kokosowy tłoczony jest tradycyjnymi metodami ze świeżo zebranych orzechów bez poprzedniego suszenia, bez użycia środków chemicznych i wysokiej temperatury.
Olej kokosowy pielęgnuje suche i łamliwe włosy. Dzięki wysokiej zawartości kwasu laurynowego łatwo wnika we włosy. Zalecany jest również do pielęgnacji skóry suchej i popękanej. Na skórze tworzy warstwę, ochronny film.
Zastosowanie:
Do masażu - W czystej postaci do masażu i pielęgnacji ciała. Stosowany jako składnik olejku do masażu ciała zapewnia dobre własności poślizgowe ułatwiające pracę masażystom.
W preparatach do włosów - olej kokosowy zalecany jest również jako odżywczo-regenerująca maska do włosów kładziona na ciepło lub na zimno. Może być używany w postaci czystej, lub dla suchych i łamliwych włosów mieszany z jojobą oraz lecytyną sojową. Maskę kładziemy na włosy przed myciem. Wcieramy roztopiony olej kokosowy tylko we włosy i zawijamy głowę ręcznikiem na 10-15 minut (lub spinamy włosy). Można również stosować olej kokosowy do pielęgnacji zniszczonych końcówek włosów wcierając go przed rozczesaniem mokrych włosów jako balsam. Zapobiega to uszkodzenia włosów przy czesaniu.
Olej kokosowy znajduje również zastosowanie w aromaterapii. Dodawany do preparatu podobnie jak jojoba wydłuża jego okres trwałości.

UWAGA! Prosimy o ocenianie i recenzowanie właściwości wyłącznie jako samodzielnego kosmetyku, a nie składnika innych kosmetyków lub suplementu diety

Doskonałej jakości olej

Świetnie pachnie oraz super działa. Można by powiedzieć że olej, jak olej ale w gruncie rzeczy czuć różnice pomiędzy jakością tego produktu a olejem kokosowym w markecie. Doskonały do olejowania włosów demakijażu.

Jedyny słuszny olej kokosowy!

Olej otrzymałam na spotkaniu blogowym jednak przyznam się, że dość długo czekał na swoją kolej. Nie wiem jakim cudem tak długo zwlekałam z jego użyciem - aż żałuję, że tak długo.
Olej przede wszystkim pachnie jak świeżutki kokos - to najlepiej pachnący olej z jakim miałam styczność a miałam ich już trochę w swojej kosmetyczce.
Mam włosy średnioporowate więc olej kokosowy służy im niesamowicie. Pięknie nawilża, wygładza i dociąża. Stosuje go również na suchą skórę łokci i kolan, nawilżenie jest zaskakujące!

Miłość od drugiego użycia

Olej długo czekał na swoją kolej. Bo zawsze były zastępstwa, czy to olej jojoba, czy masło shea... Ale gdy odkryłam właściwości tego oleju... Cudowny kokosowych zapach nawilża przesuszone partie ciała i sprawia, że włosy błyszczą jak po niczym...! Stosuje go zawsze przed myciem włosów jako maskę. Sucha partie skóry stają się wygładzone, delikatniejsze i bez odstających skórek. Twarz wyraźnie "młodnieje", wyrównuje się jej koloryt, skóra robi się delikatna i uspokojona. A ... włosy... tu sprawdza się jeszcze lepiej, moje długie włosy są bardziej grube, miękkie i ten blask. Blask podobny powoduje olej ze śliwki. Polecam wszystkim, którzy szukają środka do pielęgnacji suchych miejsc na ciele, a także naturalnej maski odżywiającej do włosów.

O wiele lepszy od tradycyjnego kokosowego

Olej kokosowy ze świeżego miąższu, a zwykły kokosowy, którego dotychczas używałam to niebo, a ziemia. Ten różni się i w konstystencji i zapachu i nieco w działaniu. Mam wrażenie, że jest w nim więcej składników aktywnych niż zwykłym.
Używam głównie do włosów, także jako składnik balsamów, w tym balsamów do ust. Idealny do masażu.
Wspaniale wyleczył AZS bliskiej mi osoby, stosowany wraz z olejkiem z pestek moreli i kwasem hialuronowym.
Pięknie pachnie i baaaardzo różni się od od tradycyjnego kokosowego olejku.

Bylby moim KWC, gdyby nie to, że po prostu mam wymagającą skórę i sam olejek kokosowy niewiele jest mi w stanie pomóc, ale naprawdę oceniam go 10/10.

Ilość zużytych opakowań: mam opakowanie 100g, zużyłam ok 70g

Fantastyczny!

Dodałam produkt, więc podzielę się też wrażeniami:)

Umieściłam olej kokosowy w kategorii "włosy" ponieważ do włosów właśnie go stosuję (mimo, że ma wiele innych zastosowań).

Mam włosy przesuszone na końcach, zniszczone po farbowaniach.
Olej nakładam na całą długość, zawijam w folię i ręcznik, a po godzinie myję włosy szamponem.

Taka maska doskonale nawilża włosy, stają się miękkie i lśniące, świetnie się rozczesują, nie są obciążone (czego się trochę bałam po doświadczeniach z innymi olejami).
Żaden kosmetyk drogeryjny nie dał mi takiego efektu.

Minusów nie widzę. Jeśli chodzi o cenę nie jest wcale taka wysoka jeśli wziąć pod uwagę wydajność kosmetyku.

Eco Spa oferuje naturalne kosmetyki, bez parabenów i innych atrakcji a to dla mnie ważne podobnie jak certyfikat Fair Trade.

Z czystym sumieniem polecam, warto spróbować:)

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: wykańczam pierwsze opakowanie (100g)

Niezastąpiony dla suchej skóry

Produkt ze wszech miar godny uwagi.
Olej kokosowy ma specyficzną konsystencję. W słoiku to stan stały. Pod wpływem ciepła rąk szybko staje się płynny. Dzięki temu wspaniale się rozprowadza. Stosuję ten olej do pięgnacji ciała. Wspaniale nawilża szczególnie suche partie skóry. Sprawdza się także przy lekkich poparzeniach słonecznych, wtedy kiedy trochę przesadzi się z opalaniem. Nakładałam także ten olej przed opalaniem. Przypuszczam, że działa jak słaby filtr. Olej delikatnie pachnie oczywiście kokosem. Na skórze lubię ten zapach ( w słodyczach nie znoszę kokosu). Długo się utrzymuje.
Wypróbowałam także olej kokosowy jako maskę w celu zabezpieczenia włosów przed suchym i gorącym powietrzem w saunie. Nadaje się do tego wyjątkowo.
Dla mnie powodem wysokiej oceny tego kosmetyku jest jeszcze jedna sprawa. "Pozyskiwany ze sprawiedliwego handlu" - czyli w zgodzie z naturą i w poszanowaniu ludzkiej pracy, a nie z jakiejś rabunkowej gospodarki. Olej kokosowy kupiłam w sklepie internetowym Eco Spa. Nie wiem dlaczego dodano ten produkt w kategorii włosy. Do ciała jest równie dobry.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Końcówka opakowania 100 g