Vademecum, 2in1 Menthol Fresh, Pasta i płyn do płukania ust w jednym

Vademecum, 2in1 Menthol Fresh, Pasta i płyn do płukania ust w jednym

Vademecum 2in1 Menthol Fresh to połączenie pasty do zębów i antybakteryjnego płynu do płukania ust w jednym produkcie. Formuła zawiera klinicznie testowany system czyszczenia powierzchni międzyzębowych. Pasta do zębów chroni zęby przed próchnicą, narastaniem kamienia nazębnego czy powstawaniem przebarwień. Natomiast, płyn do płukania ust odświeża oddech do 12 godzin. Równocześnie fluorek sodu (1450 ppm F-) pomaga wzmocnić odporność zębów i chronić je przed ubytkami.

pasty do zębów, płyny do płukania jamy ustnej
redukujące przebarwienia, antybakteryjne
z fluorem
50-100ml

Z tym płynem to przesadzili ale i tak to dobra pasta

Pastę kupiłam skuszona promocją w SuperPharm-4,99zł plus szczoteczka do zebów wydawało się niezłą opcją.Tym bardziej, że akurat szykował mi się wyjazd a opakowanie tej pasty jest niezwykle poręczne, kompaktowe i dobrze pasuje do kosmetyczki.
Tak, opakowanie to niezaprzeczalny plus.Dodatkowo łatwo go można postawić do góry dnem co sprawia, że po zuzyciu ok 1/3 opakowania nie ma problemu z dalszym wyciskaniem pasty.

Sama pasta ma kolor błękitny i jest żelowa, lekko lejąca, gładka.Na pewno konsystencją różni się od klasycznych past w tubce ale z jej wyciśnięciem i utrzymaniem na szczoteczce nie ma większych problemów.Nie spływa, nie ucieka, trzyma się dzielnie.Przez swoją konsystencję jest również bardzo wydajna.Już niewielka ilośc wystarcza do porządnego wyszorowania zębów.

Smak jest jak dla mnie idealny-nie za ostry ale tez nie za słodki.Mięta idealna! Dobrze odświeża oddech i całą jamę ustną.
Oczywiście z tym płynem do ust niby zawartym w tej paście to dla mnie lekka ściema.Płynu i tak używam przy niekórych myciach.Ale nawet sama pasta odświeża na długo.Nawet na kilka godzin-bez jedzenia i picia rzecz jasna.

Jak dla mnie-bardzo fajna pasta w szczególności na wyjazdy.Na pewno kupię ponownie, zresztą już to uczyniłam:)

Ilość zużytych opakowań: jedno w 90%

Dobre odświeżenie ;)

Lubię tą serię past Vademecum. Odpowiada mi połączenie pasty i płynu do płukania.Mam po niej uczucie dobrze umytych zębów ;) Oczywiście samego płynu mi ona nie zastąpi, po skończonym myciu zębów przepłukuję jednak usta (zawsze Listerinem).
Ale co do samej pasty, to daje mocne odświeżenie, ma fajną konsystencję, troszkę wodnistą, ale nie spływa ze szczoteczki. Wystarczy niewielka ilość do wyszorowania zębów, przez co pasta jest bardzo wydajna.
Często do niej wracam.
Bardzo wygodne opakowanie, małe i zgrabne. Dodatkowo można postawić pastę na zatyczce, żeby sobie ściekała, przez to nie ma męczarni z jej wyciskaniem.

Używam tego produktu od: kilku lat, zamiennie z innymi

Ilość zużytych opakowań: kilka, 4-7 opakowań, nie pamietam