Dabur, Clove Toothpaste (Ziołowa pasta do zębów z goździkiem bez fluoru)

Dabur, Clove Toothpaste (Ziołowa pasta do zębów z goździkiem bez fluoru)

Ajurwedyjska, w 100% ziołowa pasta do zębów z wyciągiem z goździka. Bez zawartości fluoru, cukru i związków chemicznych. Głównym składnikiem jest olejek z goździka o silnych właściwościach antyseptycznych, antybakteryjnych oraz przeciwbólowych. Pasta walczy z nadwrażliwością zębów, wzmacnia dziąsła i pomaga na paradontozę. Znakomicie odświeża oddech. Dokładnie oczyszcza szkliwo zębów z kamienia i przebarwień po czerwonym winie, nikotynie itp.

pasty do zębów
ochronne, oczyszczające, redukujące przebarwienia, antybakteryjne
bez fluoru
50-100ml

ziołowa pasta do zębów z goździkiem, Dabur Herbal Clove

Pastę do zębów kupiłam w jednej z drogerii internetowych
Opakowanie to tubka o pojemności 100 ml , zapłaciłam około 13 zł
Pasta dobrze myje i oczyszcza zęby, nie podrażnia dziąseł, łagodzi stany zapalne, zmniejsza nadwrażliwość, działa antybakteryjnie, odświeża.
Duży plus za naturalny skład, przyjemny smak i brak fluoru.
Minus za opakowanie, zdecydowanie wolę tubki pasty z szeroką zakrętką, wówczas można pastę łatwo postawić na blacie umywalki ale ta pasta tak świetnie działa że to jest niewielki bardzo niewielki minusik.
Podsumowując bardzo dobra pasta do zębów o naturalnym i przyjemnym smaku, serdecznie polecam szczególnie osobom które borykają się z nadwrażliwością zębów, na pewno kupię kolejne opakowanie.Polecam!

Dobra pasta z charakterystycznym smakiem

Szukałam pasty, która pomoże mi zmniejszyć problem podrażnionych dziąseł ( większość past z fluorem tylko dodatkowo podrażniało), a dodatkowo dobrze doczyści mi zęby.
Ta się sprawdziła, bo rzeczywiście po myciu zębów nie czułam szczypania.
Bardzo wydajna, miałam wrażenie, że jej końcówka wystarcza na dłużej niż każda inna pasta w łazience, mimo tego, że stosowałam ją regularnie - raz dziennie.
Raz dlatego, że po pewnym czasie jej zapach stał się dla mnie drażniący i zaczęłam ją stosować na przemian z pastą Neem, z którą miałam ten sam problem.

Jest to jedna z fajniejszych past

Bardzo fajna pasta do zębów, ma dość specyficzny smak, mam wrażliwe zęby i dzięki tej paście żeby i dziąsła mnie nie bolą. Nie zauważyłam żeby mi wybieliła w jakiś sposób zęby. Ale ogólnie jest to bardzo fajny produkt. Polecam

Dobrze czyści i do tego bez fluoru

Zachęcona pozytywnymi opiniami o paście, postanowiłam spróbować jej na własnych zębach! Smak goździków jest trochę specyficzny ale już na tyle się do niego przyzwyczaiłam, że nawet mi się podoba. Pasta dobrze się pieni, wystarczy niewielka ilość na wyszczotkowanie zębów. Miękkie opakowanie pozwala na wykorzystanie do samego dna. Pasta przede wszystkim doskonale czyści zęby, a przy tym ich nie podrażnia - potwierdza to moja ostatnia wizyta u dentysty. Bardzo spodobała się również mojej mamie, w zapasie mamy kolejne dwie tuby. Dodatkowo nie zawiera fluoru. Na pewno już nie wrócę do drogeryjnych past pod tytułem Blend...., Sig...itd.

Nie

Pastę kupiłam, ponieważ chciałam spróbować czegoś innego. No i spróbowałam. Pasta ma błotnisty kolor, dobrze się pieni, myje zęby. Jednak nie mogę znieść jej smaku, w ogóle nie odświeża, po umyciu nią zębów czuję się bardzo nieświeżo. Smak i zapach jest faktycznie goździkowy jednak coś mi w niej nie gra. Natomiast mój mąż bardzo ją polubił, używa namiętnie, więc dla każdego coś dobrego. Przynajmniej się nie zmarnowała :)

Dziwna, ale dobra.

Pastę zakupiłam w małej drogerii z kosmetykami naturalnymi.
Opakowanie to nie wyróżniający się kartonik w kolorze jasnoczerwonym i w środku tubka o takiej samej szacie graficznej. Tubka jest elastyczna więc bez problemu dozuje odpowiednią ilość pasty.
Sama pasta jest specyficzna, ma specyficzny zapach, ziołowo-goździkowy, nie ma tu klasycznej mięty, jednak dość dobrze odświeża jamę ustną.
Dobrze się pieni, nie podrażnia dziąseł ani zębów.
Czy wrócę? Nie wiem. Oprócz specyficznego zapachu nie wyróżnia się niczym specjalnym. Może dla osób szukających past bez fluoru?

Bardzo fajna

Szukałam pasty bez fluoru. Tę polecono na jakimś forum więc spróbowałam i jest naprawdę dobra. Trochę obawiałam się tego zapachu goździków bo jednak jestem przyzwyczajona, że pasta pachnie miętą. Niepotrzebnie! Zapach jest bardzo fajny i daje poczucie odświeżenia.
Pasta dobrze się pieni, wiem, że piana nie jest konieczna do dobrego oczyszczania, ale wolę pasty, które się pienią.
Zapach jest ziołowy, mi się podoba.
Zmniejsza nadwrażliwość.
Jest bardzo skuteczna, pozostawia uczucie czystości, a jednocześnie jest bardzo delikatna, nigdy mi po niej nie krwawiły dziąsła, nic nie szczypało, nie bolały odsłonięte szyjki.
Tubka jest miękka, wygodna i pozwala bez problemu wycisnąć pastę do samego końca.
Ogólnie polecam!

Dobra, zmniejsza nadwrażliwość

Pastę kupiłam trochę "na siłę" podczas zakupów w sklepie ze zdrową żywnością ponieważ brakowało mi kilka zł do darmowej dostawy :D Od jakiegoś czasu z powodów zdrowotnych jestem zmuszona ograniczać fluor co za tym idzie też używać past bez fluoru. Pasta Dabur nie ma fluoru oraz sztucznych barwników. Jest gęsta, wydajna, dobrze się pieni, spełnia swoją funkcję- oczyszcza dobrze zęby. Pasta goździkowa więc należy się spodziewać charakterystycznego posmaku czy komuś to przypasuje to już indywidualna kwestia, smak jest specyficzny. Pasta odświeża oddech. Po wybielaniu zębów miałam nadwrażliwe zęby, ta pasta pomaga znacząco w tym problemie. Generalnie polecam, jestem zadowolona z niej, mam już inną swoją ulubioną jeśli chodzi o smak pastę bez fluoru ale dla odmiany do tej Dabur goździkowej powrócę jeszcze nie raz.

Całkiem fajna,wegańska pasta:)Leczy dziąsła i nadwrażliwość!!!

Pasta te zakupiłam w sklepie z naturalnymi kosmetykami ,przy okazji innych zakupów (wlosowych;).Ale akurat skończyła mi sie pasta do zębów i tak mnie zachęciła ta goździkowa. Już po pierwszym użyciu zauważyłam,że ta pasta zwalcza nadwrażliwość zębów i łagodzi podraznienia dziąseł.A po zużyciu całego opakowania było jeszcze lepiej (brak krwawiacych dziąseł , osadu i kamienia nazebnego.Po skończonym pierwszym opakowania zakupiłam następną, a teraz gdy używam inne specjalistyczne pasty to lubię właśnie do tej wracać.

bardzo dobra szczególnie na wrażliwe dziąsła

Pastę wybrał mój mąż i w sumie z ochotą ją wypróbowałam. Nie jestem jakiś strasznym wrogiem past z fluorem, raczej podchodzę do tego tematu "na spokojnie" i nie z tego powodu ta pasta znalazła się w naszym domu. Powodem są goździki, które są w składzie. Osobiście bardzo lubię tą przyprawę i doceniam jej walory smakowe ale także działanie antyseptyczne, antybakteryjne oraz łagodzące. Często zimową porą popijam herbatkę z goździkami. Świetnie działa na gardło. Nigdy wcześniej nie widziałam ani nawet nie przyszło mi do głowy aby szukać pasty do zębów z goździkami.
Tubka jest dość duża, miękka, bez problemu można wycisnąć pastę nawet jak się kończy. Pasta ma dość rzadką konsystencję i lubi spływać ze szczoteczki także trzeba nabrać trochę wprawy aby nie lądowała za każdym razem w umywalce.
Pasta bardzo dobrze się pieni, po chwili szczotkowania mamy w buzi niezłą pianę. Pasta nie ma intensywnego zapachu goździków, początkowo czułam zapach, ale w miarę codziennego używania chyba się tak przyzwyczaiłam, że już go nie czuję w ogóle. Co nie znaczy że pasta wietrzeje, ponieważ efekt oczyszczenia i lekkiego znieczulenia jest nadal wyczuwalny, co oznacza, że to ja się przyzwyczaiłam do zapachu.
Działanie pasty oceniam jako bardzo dobre. Po umyciu czuję , że zęby i jama ustna są czyste. Ma rewelacyjne działanie łagodzące na krwawiące i wrażliwe dziąsła. Odkąd stosuję tą pastę nie zauważyłam podczas mycia żadnej krwi. Również częstotliwość pojawiania się aft znacznie się zmniejszyła.
Pasta jest bardzo wydajna, naprawdę niewielka ilość wystarcza aby umyć porządnie usta. Cena nie jest wygórowana biorąc pod uwagę wydajność.
Pasta jest dostępna w sklepach zielarskich, lub z kosmetykami naturalnymi. Nie spotkałam jej w żadnej popularnej drogerii.

Gożdzik

To moja druga pasta Dabur, pierwsze opakowanie było z bazylią. Stosuje te pasty gdyż po czarnych pastach wybielających zmagam się z nadwrażliwością zębów. Dentysta polecił mi pasty Dabur i jestem pozytywnie zaskoczona smakiem i zapachem tej pasty, jest łagodna i odświeża oddech na długo.

Opakowanie jest wygodne w użytkowaniu, miękki plastik pozwala na wykorzystanie pasty do samego końca.
Pasta w kolorze kremowym, delikatnie się pieni, jest bardzo wydajna dosłownie niewielka ilość pasty wielkości ziarenka grochu nałożonej na szczotkę pozwala na dokładne umycie zębów.
Dokładnie i dobrze oczyszcza zęby, delikatnie wybiela i niweluje przebarwienia z kawy i herbaty.
Pasta jest tania, w porównaniu z drogeryjnymi pastami cena jest porównywalna, jedynie z dostępnością stacjonarnie kiepsko, ale od czego jest net, poszukałam i znalazłam na amfora.pl.
Super pasta, szczerze polecam. Zakupię ponownie .
Stosując te naturalne pasty uspokoiły się moje nadwrażliwe zęby, wiem że nie skończyły się problemy całkowicie, ale pasta działa i jest bardzo dobra.

Łagodzi podrażnienia

Pierwszy raz po pastę Dabur sięgnęłam, gdy zaczęły doskwierać mi podrażnienia po używaniu szeregu różnych past wybielających. I rzeczywiście bardzo szybko poczułam ulgę, podrażnienia i nadwrażliwość zniknęły. Świetnie czyści zęby, zapobiega powstawaniu kamienia i delikatnie usuwa przebarwienia. Z pewnością jest bardzo wydajna, mam wrażenie że ma bardziej rzadką konsystencję niż inne pasty ale dobrze się pieni i wystarczy niewielka ilość aby dobrze wypucować ząbki.. Smak ma taki sobie, można przywyknąć, z uwagi na świetne działanie często do niej wracam.