Floslek, Żel ze świetlikiem i rumiankiem do powiek i pod oczy (nowa wersja)

Floslek, Żel ze świetlikiem i rumiankiem do powiek i pod oczy (nowa wersja)

Średnia ocena: 3.49/5

Hebe
ezebra
Średnia ocena: 4.90/5

Średnia ocena: 4.64/5

Łagodzi podrażnienia, przynosi ulgę, zmniejsza zaczerwienienie, pieczenie. Usuwa uczucie tzw. `ciężkich powiek`. Likwiduje złuszczanie naskórka wokół rzęs u osób stale wykonujących makijaż oczu przy użyciu cieni prasowanych i tuszu. Wyciąg z rumianku działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
Pielęgnacja skóry wokół oczu, skłonnej do zaczerwienień, podrażnień, pieczenia. Bezpieczny przy szkłach kontaktowych.

w tubce
żel
żele pod oczy
przeciw cieniom / opuchnięciom, przeciwzmarszczkowe
hipoalergiczna, bez parabenów

jest ze mną od kilku lat

Używałam całą serię żeli pod oczy marki Floslek. Żółty jest jednym z moich ulubionych, ponieważ moim zdaniem bardzo dobrze rozjaśnia cienie pod oczami i redukuje opuchnięcie. Lubię produkty pod oczy z rumiankiem, dla mnie bardzo dobrze działa. Sama zresztą nawet robie w domu okłady z herbaty rmiankowej, kiedy mam opuchnięcia.

Żel ma tak jak nazwa wskazuje konsystencję żelu. Lepiej działa schłodzony, dzięki temu daje dodatkowe uczucie ukojenia.

Produkt jest w wygodnym opakowaniu, więc łatwo zaaplikować produkt. Przy końcówce produktu jednak trzeba rozciąć opakowanie, żeby wyciągnąć z niego resztki. Fajny pomysł na to, że każdy żel jest oznaczony innym kolorem, więc łatwo rozróżnić je między sobą, ktory jest na co.

Produkt jest bardzo wydajny, mi starcza na ok 2 miesiące i do tego jest w dobrej cenie. Kupuję go już od lat i nadal będę kupować.

Rozświetla, ale wysusza

Muszę przyznać, że z kremami pod oczy na dzień mam tak, że moje oczekiwania wobec nich nie są spektakularne. Dlaczego?

Ponieważ według mnie krem na dzień pod oczy powinien przede wszystkim nie robić mi krzywdy I dobrze leżeć pod makijażem.

Zalety
➕ekonomiczny
➕rozjaśnia cienie pod oczami
➕lekki

Wady:
➖wraz z upływem czasu, kiedy zmniejszyła się ilość cieni zauważyłam lekkie wysuszenie okolic oka

Polecam krem pod oczy pyung yang yul a za dnia przeciągnąć krem stosowany na całą twarz

Pomyłka

Sięgnęłam po żel podczas, gdy miałam spory problem głównie spowodowany przez alergie, czyli wiecznie szczypiące, podrażnione powieki, zaczerwienione oczy, szorstki naskórek itd. alergicy wiedzą o co chodzi ;)

Zależało mi aby żel załagodził trochę sytuację, producent z tyłu opakowania napisał o zastosowaniu, cytuję "lekki żel do pielęgnacji skóry skłonnej do zaczerwienień, podrażnień , pieczenia. " A on mnie tak niewyobrażalnie przepiekł podrażniając powieki jeszcze bardziej! Uczucie podobne do wypalenia skóry! Nawet na podgojone już powieki tak reaguje oraz również na skórę pod oczami, która jest w dobrej kondycji.

Zamiast inwestować w żelik, lepiej już kupić opakowanie rumianku, parzyć i robić okłady na oczy. Żel wcale tak szybko się nie wchłania. Formuła jest bezzapachowa, delikatnie chłodząca. Nie polecam, szczególnie alergikom.

Ten Świetlik nie świeci Jasnym Blaskiem.

Przesusza skórę pod oczami.
Obciąża powieki.
Nie nawilża.
Nie wygładza.
Nie napina.
Nie pomaga.
Nie podrażnia.
Nie zawiera alkoholu, zapachu, barwników, laktozy, oleju palmowego, glutenu.
Dla osób korzystających z soczewek kontaktowych, po zabiegach stylizacji rzęs i brwi oraz z makijażem permanentnym.
Przebadany okulistycznie.
Tani. Tylko 5,99 złotych.
Konkretne, rzeczowe i przejrzyste opakowanie.
Polska marka.
Wyprodukowany w Polsce.
Wegański.
Nietestowany na Zwierzętach.
Certyfikowany. PETA.

Taki sobie

Lubię produkty z rumiankiem, bo dobrze działa on na moją skórę. W tym przypadku jednak nie robi za wiele. Skóra po nałożeniu produktu jest nieco schłodzona, a opuchlizna pod oczami trochę się zmniejsza. Nie zauważyłam żadnych innych efektów.

Daje ukojenie

Kolejny bardzo fajny żel łagodzący w niskiej cenie od Floslek. Kosmetyk używam doraźnie na dzień lub noc, kiedy mam zmęczone lub opuchnięte oczy. Działa natychmiast. Koi, likwiduje podrażnienia i obrzęki. Nie uczula i nie piecze. Bezzapachowy. Dobry produkt.

Idealny

Świetny żel do delikatnej skóry wokół oczu. Kosztuje poniżej 10 złotych. Żel ma lekką konsystencję, która szybko się wchłania. Nie powoduje rolowania się w połączeniu z innymi kosmetykami do pielęgnacji. Jest również doskonały pod makijaż. Świetni koi i przynosi uczucie ulgi. Dla mnie jest to idealny kosmetyk.

Na tle innych produktów pod oczy wypada słabo.

Kremy pod oczy już od dawna stanowi obowiązkowy punkt w mojej pielęgnacji. Skórę pod oczami mam raczej suchą, zdecydowanie wrażliwą oraz skłonną do podrażnień czy bycia mocno zaczerwienioną. Wszelkiego rodzaju okłady, płatki pod oczy świeżo schłodzone w lodówce czy produkty z aloesem to u mnie norma dnia codziennego, dlatego też chętnie próbuję i testuje różne propozycje, które mogą chodź trochę złagodzić te objawy. Krem, a właściwie żel na tę okolicę na buzi od marki Floslek rzucił mi się w oczy już jakiś czas temu i cierpliwie czekał na swoją kolej.

Zacznę od tego, że ja swoją wersję tego kosmetyku zakupiłam w słoiczku, a nie w tubce, tak jak jest to przedstawione na zdjęciu do produktu na wizażu. Jest to bardzo malutki, nieskomplikowany graficznie słoiczek o pojemności 15 ml. Wykonany jest raczej z takiego lepszej jakości plastiku, wątpię, że jest to szkło. Na opakowaniu znajdziemy jedynie logo marki oraz nazwę produktu. Samo wieczko jest w odcieniu jasnożółtym. Kosmetyk jest całkowicie przeźroczysty, jak na żel przystało i ma typową dla tych formuł konsystencję, nic szczególnego w tym temacie nie znajdziemy. Nie posiada zapachu, jednak z czasem jakby wietrzeje i zaczyna trochę śmierdzieć, przypomina mi to trochę zepsuty żel aloesowy. Aż sprawdziłam datę ważności na opakowaniu, ale wszystko było z nią ok, kosmetyk miał jeszcze ponad rok ważności, także trudno mi określić, a czego ten mini odór może wynikać.

W składzie tego kremu znajdziemy dość wysoko Pantenol, czyli prowitaminę B5, która ma za zadanie złagodzić skórę pod oczami, ukoić, przyśpieszyć regeneracje i dodatkowo nawilżyć. Dalej ekstrakt z rumianku o działaniu redukującym uczucie świądu, szczypania bądź pieczenia a także wyciąg ze świetlika lekarskiego, który ma przynosić ulgę zmęczonej okolicy wokół oczu.

Kosmetyku używałam dwa razy dziennie, podczas porannej oraz wieczornej pielęgnacji. Przez swoją żelową formułę jest bardzo lekki i nie obciąża skóry pod oczami, jak i na powiekach. Absolutnie nie waży makijażu, nie wpływa negatywnie na jego trwałość czy jakość, także spokojnie sprawdzi się jako baza na tę okolicę. Jeżeli chodzi o efekt łagodzenia, to owszem, jest on wyczuwalny, ale nie jest to nic spektakularnego. Nie nadaje się on dla osób z mocno wrażliwą skórą, ponieważ wtedy zwyczajnie nie przyniesie nam efektów. Dodatkowo żel w ogólne nie nawilża, moja skóra pod oczami szybko stawała się przesuszona i wymagała reanimacji za pomocą innych kosmetyków.

Produkt ten nie jest specjalnie drogi, spokojnie dostaniemy go za mniej niż 10 zł w drogeriach czy aptekach, stacjonarnych czy też nie. Nie jest najgorszy na świecie niewypał czy nie wiadomo jaki bubel, zwyczajnie produkt dla osób z mało wymagającą skórą. Cena jest przyjemna, więc można spróbować.

Nie koi, nie nawilża - bubel.

Kupiłam ten krem, oczekiwałam że ukoi skórę i nawilży, przygotowując do nałożenia make-up-u.
Nic bardziej mylnego.

Pomimo faktu, że skład ma całkiem przyzwoity (woda z glikolem w różnych układach i ekstrakty), to jego działanie jest dalekie od obiecanego. Produkt ma konsystencję przeźroczystego żelu i dość łatwo się rozprowadza. Po nałożeniu zwłaszcza jeśli trzymać go w lodówce, przynosi przyjmne ukojenie i zmniejsza lekko obrzęk, ale w chwili gdy się wchłania (co następuje dość szybko) zaczyna nieprzyjemnie ściągać skórę. Z tego powodu podrażniona skóra cierpi jeszcze bardziej, co czyni dany produkt besensowną inwestycją dla mnie.
Nałożenie kolejnego produktu z bardzije treściwą formułą jest bardzo problematyczne - bo wszystko się roluje. Produkt nie uczulił mnie i jest całkiem wydajny. Zużyłam go jako maskę żelową na całą twarz do zmycia, żeby nie wywalać. Jednak nie było żadnych efektów. Produkt ma bardzo lekki zapach, i jest umieszczony w wygodnym plastikowym opakowaniu. Produkt jest szeroko dostępny.

PODSUMOWANIE
Ne sprawdza się, jeśli szuka się kojącego żelu, który nawilży skórę.

Taki sobie

Żel jest bezbarwny, nie posiada zapachu i jest żelowy w swojej konsystencji jak sama nazwa wskazuje. Delikatnie pielęgnuje okolice oczu, tzn. nawilża i chłodzi jednak efekt jest naprawdę minimalny. Ja trzymam żel w lodówce więc efekt chłodzenia przez to jest mocniejszy, ale poza tym nic specjalnego. Szybko się wchłania i nadaje się pod makijaż. Mam jednak wrażenie, że im więcej testuję żeli tej marki, to śmiem twierdzić, że działają jednakowo.

Żel pod oczy

Żel jest bezbarwny, bez zapachu i w wygodnym opakowaniu. U mnie starczył także na długi czas. Głównie ma za zadanie zmniejszać zaczerwienienie. Kiedy stosowałam go wieczorem, gdy moje oczy były naprawdę zmęczone mogłam poczuć delikatną ulgę, ponieważ pomimo trzymania go w łazience żel cały czas utrzymywał chłodniejszą temperaturę. Poza tym nie zauważyłam większego działania. Sprawdzał się jednak dobrze pod krem pod oczy, ponieważ szybko się wchłaniał i miałam wrażenie, że kolejny nałożony produkt skóra lepiej przyjmuje. Na pewno na plus przemawia jego bardzo niska cena.

produkt dla cierpliwych

Żel ze świetlikiem i rumiankiem do powiek i pod oczy jest pewnie wiekszości znany, kiedy to u babci pojawił się jako pierwszy produkt po klasycznym kremie nivea. Trzeba spomniec że to jest produkt polski a firma Floslek jest znana z produktów które są z tak zwanych polskich łąk czy lasów.

Opakowanie nowej jest o wiele wygodniejsze, niż maleńki słoiczek który nie był zbyt higeniczny jak i wygodny do aplikacy pod oczy.
Wąska maleńka tubka w kolorystyce przypominajacej kwiat rumianku, czyli biało żółtej, jest zapakowana w kartonik z okienkiem.

ze wzgledu na żelową konsystencję przez mały dziubek wychodzi nam wystarczajaca ilość produktu co potrzebujemy pod oczy.

Według zapewnień producenta żel ten „Łagodzi podrażnienia, przynosi ulgę, zmniejsza zaczerwienienie, pieczenie. Usuwa uczucie tzw. „ciężkich powiek”. Likwiduje złuszczanie naskórka wokół rzęs u osób stale wykonujących makijaż oczu przy użyciu cieni prasowanych i tuszu. Wyciąg z rumianku działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.”
Produkt może być stosowany przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Może być również stosowany rano pod makijaż, ale osobiście tego rozwiązania nie polecam – nawet po dłuższym czasie od aplikacji żelu nałożenie korektora bez rolowania graniczy z cudem.

Żel ze świetlikiem i rumiankiem do powiek i pod oczy stosowałam na noc że wzgledu pozostawienie po wchłonieciu lekkiej lepiącej warstwy.
Nie zauważyłam wielkich różnic, lecz delikatne rozjaśnienie kolorytu skóry po długim stosowaniu preparatu.
Czasem się zastanawiałam czy szybszy efekt nie uzyskam stosujać napar z kwiatów rumianków i pozostawienia wacików na oczy.

Produkt ma swoje plusy jak cena, na promocji możemy upolować go nawet za 5zł, a przytym spieramy polski produkt.