Biały Jeleń, Mydło w płynie hipoalergiczne z kozim mlekiem

Biały Jeleń, Mydło w płynie hipoalergiczne z kozim mlekiem

Cena PLN 5.00

Hipoalergiczne mydło w płynie Biały Jeleń z kozim mlekiem oczyszcza wrażliwą i delikatną skórę nie podrażniając jej. Receptura zawiera łagodne środki myjące, mydło oraz kozie mleko.
Ekstrakt z koziego mleka zapewnia odżywienie i nawilżenie skóry dzięki czemu odzyskuje ona elastyczność i gładkość.
Nie zawiera sztucznych barwników i alergenów. Regularne stosowanie kosmetyków z kozim mlekiem sprawia, że skóra jest gładka, miękka, elastyczna, wygląda młodo i ma zdrowy koloryt.

wrażliwa, normalna, sucha
hipoalergiczna
mydła
nawilżające, oczyszczające, łagodzące
z pompką
w płynie

Przyjemnie otulające, kremowe mydelko

Mydło spełnia swoje właściwości. Przede wszystkim dobrze domywa z codziennych zabrudzeń, całkiem nieźle radzi sobie z uporczywie wnikającym w linie papilarne fluidem.
Nie wysusza skóry, a przy okazji bardzo ładnie pachnie. Kremowo i świeżo.
Konsystencja jest w sam raz. Nie za rzadka nie za gęsta. Produkt dobrze się pieni.
Sam pojemnik dobrze dozuje odpowiednią ilość, jest mniejszych rozmiarów niż standardowe mydło, ale jest dość wydajne.

Jest ok

Takie mydło,które krzywdy nie robi, oczyszcza dłonie, lekko je rozjaśnia, nie podrażnia i nie wysusza. Nie zauważyłam jednak żeby miało jakieś właściwości pielęgnacyjne. Ma neutralny zapach,średnio gęsta konsystencje, pieni się też niezbyt obficie. Wydajność również na średnim poziomie. Nie jest drogie,raczej łatwo dostępne. Plastikowe,proste opakowanie na pompkę,wyciska ile trzeba,biały mleczny kolor, takie mydło rezerwowe,budżetowe,które nie zrobi nam sahary,po prostu pozwoli odświeżyć dłonie. W inny sposób raczej go nie używam.Moj stosunek do niego jest taki,że chwilę po użyciu zapominam,że w ogóle miało to miejsce,być może z braku właściwości pielęgnacyjnych lub wyraźnego zapachu,co akurat dla niektórych może być plusem. Ma u mnie 4,to przyzwoity produkt,ale serca mi nie skradł.

Bardzo dobre

Jak dla mnie niezastąpione mydło w przypadku osób mających problem z wiecznie suchą skórą na dłoniach i skłonnością do podrażnień. SLS jest wprawdzie wysoko w składzie jednak Biały Jeleń w najmniejszym stopniu nie wpływa negatywnie na moją skórę. Mydło posiada delikatny, neutralny zapach. Bardzo dobrze się pieni przez co jest wydajne. Fajnie odświeża i usuwa wszystkie zanieczyszczenia. Jest to kosmetyk wart wypróbowania. Raczej kupię ponownie.

Całkiem ok

Ogólnie lubię mydła bardzo zapachowe ale coś mnie skusiło kupić te. Mydło w wygodnym opakowaniu z pompką, która przez cały okres używania nie zacięła się. Produkt charakteryzuje się zapachem delikatnym bardzo.

Mydło dobrze myje ręce - ja używałam tylko do rąk, nie wysusza ich nawet przy częstym używaniu. Mydło się jest bardzo wydajne iw całkiem normalnej cenie.

Moj ulubiony

Jest to moje ulubione mydlo w plynie. Delikatnie oczyszcza i nawilza skore. Zapach bardzo delikatny. Nie pobraznia skory. Odpowiedni dla osob cierpiacych na alergie skorne. Jest bardzo wydajny. Bardzo esetyczne opakowanie.

Najważniejsze, że nie przesusza rąk

Zawsze dbam o higienę rąk, jednak w tym roku, z wiadomych przyczyn, ciągle dezynfekuję i myję ręce (chociażby po to, by pozbyć się rąk okropnego alkoholowego zapachu niektórych środków dezynfekujących). Po umyciu nakładałam grubą warstwę kremu, ale często bywało, że kilka godzin później znów musiałam myć dłonie i cały proces powtarzał się od nowa, co zaczynało być już irytujące - zwykłe mydła doszczętnie wysuszały mi skórę dłoni, sprawiając, że niemal mnie bolała, a kremy niewiele mogły zdziałać przy takiej częstotliwości mycia. W końcu postanowiłam coś z tym zrobić i zmienić przede wszystkim mydło na bardziej łagodne dla mojej atopowej skóry.

Mydło od marki Biały Jeleń, którą znam i której mam w zwyczaju ufać pod względem łagodności kosmetyków, przyciągnęło moją uwagę podczas zakupów w drogerii Natura i poszukiwania właśnie takiego produktu. Białe, kwadratowe opakowanie, lubiany przeze mnie składnik, jakim jest kozie mleko, informacja o tym, że produkt jest zupełnie bezpieczny dla osób o skórze atopowej, niewysoka cena - zainteresowana wzięłam do ręki opakowanie. Ostatecznie jednak zdecydowałam się na stojącą obok na sklepowej półce butelkę o pojemności 1l - uznałam, że cenowo wypada lepiej niż mniejsza wersja (w przypadku tych cen była to różnica jedynie kilku złotych, a pojemność bardziej opłacalna), prezentowana na karcie produktu. W domu przelałam część do dozownika, zakupionego kiedyś w popularnym sklepie z meblami, resztę pozostawiając w opakowaniu.

Opakowanie jest bardzo proste i niewiele różni się od tego mniejszej wersji. Na białej nalepce na butelce mamy zielone logo marki, wizualizację mleka, oraz napisy w różnych odcieniach zieleni, z podstawowymi informacjami o produkcie, oraz zielony pasek, na którym umieszczono informację, że produkt został przebadany pod kątem atopii - negatywnie pod kątem podrażnień, jak można się domyślić. Całość jest przyjemna dla oka, ładnie minimalistyczna oraz spójna. Sama butelka jest półprzezroczysta, dzięki czemu można kontrolować ilość, biała i ładnie wyprofilowana. Zamyka się na biały korek.

Przyznam, że skład nie zaskoczył mnie miło i nieco szarga wizerunek marki Biały Jeleń, która chce uchodzić za "klasyczną" i "naturalną", kontynuującą "starą" pielęgnację, jaką pamiętają nasi rodzice czy dziadkowie. Na drugim miejscu składu, zaraz po wodzie, znajduje się SLS (co dla mnie jest nieco rozczarowujące) gliceryna jest na miejscu piątym, po wszystkich substancjach myjących (jest jeszcze lekko nawilżająca Cocamide DEA oraz delikatna Cocamidopropyl Betaine, łagodząca działanie SLS), a wyciąg z mleka koziego dopiero na szóstym miejscu. Znajduje się tam też substancja zapachowa. Jestem nieco rozczarowana, jednak z drugiej strony nie można spodziewać się jakiegoś wyjątkowego składu po mydle, które można kupić w dość niskiej cenie - wręcz uważam, że jak na taką wydajność i cenę dużo poniżej dwadzieścia złotych na litr, mydło ma całkiem niezły skład, a przynajmniej skomponowany tak, by rzeczywiście nie przesuszać rąk. Myje, nie robi krzywdy, z racji tego, że mydło zmywamy w procesie mycia rąk, nie pozostaje długo na skórze).

Samo mydło ma kolor biały, lekko lśniący, a jego gęstość oceniłabym na średnią - nie spływa z ręki i trzyma kształt, w jakim zostało wyplute z dozownika, ale nie jest to też bardziej zbita konsystencja. Delikatny zapach kojarzy się rzeczywiście z kozim mlekiem, jednak jest bardziej chemiczny niż naturalny; powiedziałabym, że po porostu jest "mydłowy". Po aplikacji i zmyciu produktu wodą jakiś czas jeszcze pozostaje na powierzchni rąk, ale jest delikatny i zupełnie nienachalny. Podczas rozprowadzania mydło jest śliskie, musi minąć chwila, żeby dokładnie zmyć go w powierzchni rąk.

Wydajność produktu jest moim zdaniem duża - wystarczy nawet mniej niż pół pompki, żeby rozprowadzić mydło po dłoniach, utworzyć przyjemną pianę i umyć ręce. Przewiduję, że moje opakowanie o pojemności jednego litra wystarczy na co najmniej kilka miesięcy stosowania kilka razy dziennie - obecnie zużyłam dopiero około jedną czwartą zawartości dozownika, a może i mniej.

Mydło, pomimo swojego składu, nie podrażnia moich rąk, ale wysusza, nie powoduje bólu czy uczucia ściągniętej skóry, jednak nie nawilża w widoczny sposób, co przecież obiecuje producent. Po umyciu nim rąk nakładam jeszcze krem na dłonie, ale nie w takich ilościach i tak często jak wcześniej. Czasem nawet bez kremu nic złego nie dzieje. Skóra na dłoniach nie jest od razu po umyciu rąk ściągnięta i szorstka, ale nawet przyjemna w dotyku, taka, jak powinna być. Nie oczekiwałam po tym mydle jakiegoś mocno nawilżającego i pielęgnującego efektu i nie jestem zawiedziona - najważniejsze, że mycie rąk przestało kojarzyć mi się z przesuszeniem i uczuciem bolesnego ściągnięcia.

Produkt ten nie zostanie moim hitem, ale dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu, oszczędzając niepotrzebnego podrażnienia moim dłoniom (które i tak, przy jeszcze lepszych mydłach, potrzebowałyby nawilżenia), przy bardzo częstym myciu. To najważniejsze, i pod tym kątem jest zadowolona ze swojego zakupu, szczególnie że mydła starczy mi, jak już pisałam, z pewnością na długo.

U mnie spisało się naprawdę dobrze

Mydło kupiłam chwilę przed porodem - znajdowało się na liście zalecanych kosmetyków, jakie warto wziąć do szpitala. Pomyślałam, że przyda się nie tylko do mycia rąk, ale i do całego ciała w tym szczególnym dla mnie okresie. I w sumie nie myliłam się, a mydło towarzyszyło mi przez kolejne tygodnie, również w domu.

Za kosmetyk o pojemności 300 ml zapłaciłam około 8 złotych w jednej z popularniejszych drogerii. Opakowanie jest bardzo proste - to skromna plastikowa butelczyna z pompką. Zapach podobnie, bardzo mydlany, z delikatną aczkolwiek lekko chemiczną nutą koziego mleka. Pieni się średnio, ale w moim odczuciu wystarczająco aby umyć nim nie tylko ręce, ale i ciało.

Przechodząc do konkretów - u mnie mydło spisało się dobrze, spełniło swoją funkcję prawidłowo :) Doskonale oczyszczało skórę rąk, nie powodując jej przesuszenia. Łagodnie obchodziło się także ze skórą całego ciała, przywracając pożądaną świeżość i poczucie czystości, odświeżenia. Do tego jest bardzo wydajne i wystarcza na długi czas. Czego chcieć więcej? :) Może tylko odrobinę lepszego składu. Drogi producencie, puszczam Ci oczko.

Lubię

Lubię, wracam wielokrotnie choć mam jedno, małe, niewielkie zastrzeżenie: słabo się pieni...
Cenię za:
- ładny zapach, zapach czystości, delikatności, dla mnie to zapach małego dziecka
- produkt jest rzeczywiście dedykowany wrażliwej skórze, nie powoduje podrażnień
- łatwo dostępny, o niewygorowanej cenie

delikatne

Poznałam ten kosmetyk przez przypadek, u kogoś w domu.
Zaskoczył mnie zapach - czysty, to chyba dobre określenie. Dobrze, że jest tutaj opakowanie z pompką, co ułatwia dozowanie. Konsystencja jest idealna. Działanie - bez zarzutu, nie zauważyłam żadnych problemów skórnych, dłonie nie są podrażnione ani wysuszone. Bardzo dobre mydło do codziennej pielęgnacji. Warto spróbować.

hit

Zachwycona zapachem tego mydła, które użyłam kiedyś w pracy, postanowiłam kupić je także dla siebie. Za każdym razem kiedy myję nim ręce, zaciągam się tym zapachem, Jest przepiękny, świeży, taki "czysty". Mydło jest lejące, ja wolę gęstsze konsystencje. Dozownik podaje dość dużą ilość na jeden raz, ale łatwo można to kontrolować naciskając tylko trochę. Co do działania- bez zastrzeżeń. Dobrze myje, tworzy przyjemną piankę, szybko się spłukuje. Co najważniejsze- nie wysusza, nie podrażnia, skóra nie jest ściągnięta nawet przy częstym myciu, jest miękka i gładka. To jest dla mnie priorytet, jeśli chodzi o mycie rąk. Posiadam przezroczyste opakowanie tego mydła, więc łatwo mogę kontrolować, ile jeszcze go zostało :) wykończyłam jedno opakowanie i kupiłam dwa następne :) jak dla mnie hit.

Dość delikatne, za to z paskudnym składem

Sama bym pewnie nie sięgnęła po to mydło - mam totalną awersję do wszelkich kozich produktów na polu kulinarnym, jeśli coś tylko leży obok koziego sera - nie ma opcji, żebym to zjadła. Gdy chłopak je kupił, spojrzałam na nie trochę podejrzliwie, ale na szczęście nie pachnie kozą ani trochę - zapach jest mydlany, neutralny, taki lekko mleczny. Ładny!

Mydło nie pieni się jakoś bardzo mocno. Ma kremową, dość lejącą się konsystencję, która łagodnie przelewa się przez palce. Aplikator "wyrzuca" z siebie dość dużą porcję po jednokrotnym naciśnięciu pompki, więc tyle z pewnością wystarczy do umycia rąk.

Dobrze oczyszcza dłonie, jest względnie delikatne - oczywiście przy obecnym natężeniu mycia rąk nie ma siły, żeby skóra dłoni nie była w jakimś tam stopniu wysuszona, ale mam wrażenie że i tak jest znacznie lepiej niż przy myciu zwykłym myjadłem. Staram się nawilżać dłonie kremem po każdym myciu i zasadniczo jest okej.

Design ładny. Wydajność - jakieś dwa tygodnie na dwie osoby, ale w okolicznościach stanu epidemii, więc eksploatowane było znacznie częściej niż przeciętne mydło. Polecam!

EDIT Bardzo Was przepraszam, ale w ciągu ostatnich miesięcy nauczyłam się czytać składy i to co jest w tym mydle woła o pomstę do nieba. Nie przeczę, że używanie go było przyjemne - w dalszym ciągu podtrzymuję to co napisałam wyżej, ale obecność Cocamide DEA (substancja potencjalnie kancerogenna) i DMDM Hydantion (donor formaldehydu) całkowicie skreśla to mydło z listy produktów, które kupię ponownie.

Biały jeleń - mydło w płynie

Dosyć często myje ręce, może nawet za często jeśli tak się w ogóle da ;) a przy mojej alergicznej skórze z egzemą na dłoni miałam nie lada problem, zwykłe mycie rąk obojętnie jakim mydłem np. w miejscu publicznym nie należy do przyjemnych.
Mydło w płynie biały jeleń kozie mleko jest po prostu przyjemne, skóra nie jest wysuszona, jest gładka, nic nie piecze. Odpowiednie dla skóry ze skłonnościami do alergii. Często też używam go do mycia całego ciała, nie pieni się jakoś wybitnie ale dobrze myje, skóra nie jest ściągnięta. Same plusy. Opakowanie jest wygodne, z pompką. Konsystencja produktu jest dosyć ciekła a zapach neutralny.