Dolce & Gabbana, Light Blue EDT

Dolce & Gabbana, Light Blue EDT

Light Blue to kontynuacja klasycznego stylu zapachów Dolce&Gabbana. Kompozycja jest ukłonem w stronę piękna kobiety. Pokazuje jak cieszyć się każdym aspektem życia, afirmuje zarówno małe przyjemności, jak i porywające, gorące uczucia. Kompozycja kwiatowo - owocowa wyrażająca radość życia.
Błękitny, aksamitny futerał skrywa kryształowy flakon. Zwieńcza go transparentny korek przepasany srebrną wstążką. Flakon nawiązuje stylistyką do klasycznej kompozycji Dolce&Gabbana pour Femme, jest jej subtelną i świeżą wersją.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: jabłko Granny Smith (zielone jabłuszko), cedr sycylijski, dzwonki
nuta serca: jaśmin, biała róża, bambus
nuta bazy: cedr, ambra, piżmo

11% jesień/zima 89% wiosna/lato

Przecietny

Ładny flakonik. Zapach lekki, świeży super na lato. Lecz nie dla mnie. Fajnie się sprawdzi np do pracy .Nawet ładny zapach lecz bardzo słaba trwałość .

Powiew lata

Zakochałam się w tych perfumach i ten zapach towarzyszy mi już od kilku ładnych lat. Co mogę o nim powiedzieć? Przede wszystkim, że to właśnie zapach lata. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak pachnie lato i wakacje, to sprawdźcie zapach Light Blue.To delikatny, świeży, cytrusowy zapach, który przywołuje wspomnienie słonecznego dnia, wakacji i zwiewnej sukienki.Nie jest zbyt intensywny i niestety nie jest też zbyt trwały, szybciutko się ulatnia ze skóry i nad tym najbardziej ubolewam. To jest jego największy minus, jednak taki już jest urok zapachów świeżych i cytrusowych. Poza tym zdaję sobie sprawę, że na każdej skórze będzie zachowywał się inaczej i to co ze mnie ucieka w godzinę, na kimś innym może utrzymać się cały dzień. Warto spróbować na sobie. W każdym razie ja by nieco wzmocnić ich trwałość aplikuję je na kilka punktów na ciele oraz na ubraniu

Piękny zapach

Piękny zapach, jednak jego trwałość echh.
Fajny na ciepłe dni, ja używam go do pracy i kończę pierwszy flakonik. Jednak już do niego nie wrócę. Zapach kwiatowo owocowy, flakonik schludny z niebieska nakrętka. Widzimy ile perfumy na zostało.

Świetne ale...

Zachorowałam na te perfumy od pierwszego wąchania lecz jest jedno "ale"... Jestem uczulona na któryś składnik tych perfum :(((
Mimo tego przez pewien czas użytkowania mogę powiedzieć tylko tyle : fajny, świeży zapach na lato. Jeśli któraś z Was nie jest uczulona i lubi taki zapach to śmiało!

Lekki i świeży zapach.

Przy zakupach w pewnej drogerii internetowej dostałam ten zapach w prezencie.
Ucieszyłam się, bo nie miałam jeszcze tego zapachu.

Woda jest trwała. Psiknęłam się rano, a wieczorem jeszcze było ją czuć. Szczególnie na włosach i szalikach.

Zapach jest świeży i lekki - idealny na lato! Nie jest zbyt intensywny, ale wyczuwalny, jak już wspomniałam pachnie cały dzień!

Wyczuwam w nim cytrusy z jaśminową nutą. Sprawdziłam nuty zapachowe i rzeczywiście jest tam jaśmin. Cytrusów samych w sobie nie ma, ale jest drzewo cytrynowe, więc pewnie to czuję.

Używa produktu od: próbka

duszący zapach

Kupiłam próbkę tego zapachu, gdyż miał on wiele pozytywnych opinii. Niestety jak dla mnie perfumy są bardzo ciężkie i robi się od nich duszno. Już po pierwszym psiknięciu odrzuciło mnie i pozbyłam się próbki. Nie dla dziewczyn lubiących świeżość.

Uzależniające

Moja koleżanka na swoje 18 urodziny dostała małe perfumy z feromonami, które pachniały po prostu ślicznie. Czerpiąc z tego pomysłu zamówiłam sobie i innej koleżance na 18 urodziny dokładnie te same perfumy. Niestety lub stety w wysyłce pomylono numer, który zamówiłam. Tak w moje ręce trafił uzależniający zapach. który jak się dowiedziałam był inspirowany drogimi markami. Niestety przez niewyraźne oznaczenia myślałam, że są wzorowane na zupełnie innej buteleczce. Chodziłam do Douglasa i wąchałam perfumy szukając nieistniejącego podobieństwa aż wreszcie zrozumiałam, że to oznaczenie jest niewyraźne i szukam nie tego co trzeba. To było Light Blue :D
Od tego momentu zawsze je mam na sobie. Są idealne! Lekkie i dla mnie najważniejsze nie są przytłaczająco słodkie. Zapach cudownie się utrzymuje i nigdy nie jest duszący. Poza tym, flakonik ślicznie się prezentuje. Bardzo polecam, nie tylko na lato.

Nr.1

Tyle lat na rynku ale i dalej jest jednym z najlepszych damskih perfum.
Po prostu kocham ten zapach, komplementy dostaję zawsze, trwałośc i projekcja świetna.

Ciepłe, letnie, klimatyczne dni

Flakon jest piękny, jestem osobą, która zwraca uwagę na estetykę. Matowe szkło, srebro i błękitna nakrętka prezentuje się bardzo ładnie na półce.
Perfumy mimo, że są delikatne, cytrusowe to są mocne i dzięki temu nie potrzeba dużo by zapach pięknie się unosił. Dzięki temu 100 ml wystarcza na naprawdę długi czas. Perfumy te są idealne na letnie dni i właśnie z takimi mi się kojarzą gdyż to mój zapach nr jeden na te miesiące, zwłaszcza jeśli jest piękna, słoneczna pogoda.
Jest to świeży i zachęcający zapach, który długo utrzymuje się na ciele. Jak chodzi o ubrania to zapach utrzymuje się na nich kilka dni, dopiero pranie "zmywa" zapach.
Perfumy te to mieszanka m.in. cytryny, jabłka, kwiatów, to właśnie te zapachy jak dla mnie są dominujące. Co ważne perfumy nie pachną jak preparat to czyszczenia toalety, ponieważ ta mieszanka zapachów może się z tym kojarzyć. Jednak zdecydowanie to jest bardziej dobrana i lepsza wersja zapachowa.
Mimo, że jest to zapach owocowy to jednak uważam, że jest dla kobiet dorosłych, nie dla nastolatek gdyż jest to zapach mimo świeżości mocniejszy. Jednak to jest tylko moje zdanie.

Słodko i świeżo :)

Od jakiegoś czasu bardzo lubię rozpieszczać się na co dzień pięknymi zapachami perfum. Wybieram raczej nuty cytrusowe i orzeźwiające, bo według mnie sprawdzają się na dzień i na wieczór. Przyznam,że do tej pory nie spotkałam się z zapachem, który określiłabym jako typowo "mój" na zawsze :) Wciąż poszukuję ideału, który skradnie moje serce na długo! Zapach Light Blue otrzymałam od mojej Mamy w prezencie gwiazdkowym i od razu mi się spodobał!

Zacznę od opisania flakonu, które według mnie jest niewygodny i producent mógłby nad nim popracować. Jest to duża, szklana butelka o prostokątnym kształcie. Dzięki przezroczystemu materiałowi widzimy ile perfum ubyło nam podczas użytkowania. Zatyczka działa bez problemu, jednak dla mnie opakowanie jest zbyt masywne i toporne, źle leżą w dłoni. Kolorystyka to niebieski i biel, co kojarzy mi się ze spokojem i delikatnością :)

Jeśli chodzi o zapach to już kiedyś przypadł mi do gustu gdy miałam okazję wypróbować go u koleżanki. Jest to zdecydowanie słodka nuta, ale jednocześnie odświeżająca i dająca poczucie orzeźwienia. Najbardziej wyczuwam owocowy zapach, który przyjemnie otula. Stosuję go na co dzień głównie do pracy. Zauważyłam,że przy nadmiernym i częstym stosowaniu może stać się przytłaczający i mdły, więc polecam uważać z częstotliwością. Jeśli chodzi o trwałość to jestem bardzo zadowolona. Utrzymuje się cały dzień na skórze i ubraniach, a używam zaledwie kilka psiknięć. Zauważyłam też,że na drugi dzień wyczuwam go na szaliku czy kurtce, za co duży plus!

Podsumowując, jest to bardzo ciekawy zapach dla tych którzy lubią owocowe i świeże nuty. Na pewno nie jest wyjątkowo oryginalny jednakże ma w sobie coś takiego co skłania do kolejnego użytkowania. Szczerze nie wiem czy do niego wrócę, jednak czuję się dobrze i jest mi przyjemnie gdy go stosuję.

Zaskakująca sprawa ;)

Zacznę od tego, że dawniej nie znosiłam Light Blue. Pierwszy test wypadł wtedy, gdy spodziewałam się dziecka i znowu - jak w przypadku Rodrigueza for Her - miałam odruchy pierwotne i napady lęku. Rozwijał się wówczas okrutnie, jak leżące tygodniami na parapecie skisłe cytryny, spoczywające na nadgniłej, drewnianej deseczce. Straszne i niestety dla mnie, trwałe.
Miałam traumę, nie ukrywam, tym bardziej, że testy przeprowadzałam w odstępie kilku tygodni, łącznie popełniając je w liczbie 3 i za każdym razem było to samo. Dziś wiem, że ciąża i testowanie perfum to kiepskie połączenie ;)

Bo Light Blue są śliczne. Po prostu.
Nie napiszę tutaj niczego odkrywczego - to cytrynowo-jabłkowy sok, podbity odrobiną róży i jaśminu, podany na drzewnej bazie. Chłodny i orzeźwiający niczym łyk lodowatej wody z plastrami cytryny, podanej w upalny dzień. Czysta, cytrusowa woń, ale nie ta znana nam z detergentów, oj nie - to najprawdziwsza, świeżutka cytrynka, jędrne jabłuszko, no wszystko tutaj jest świeże, młode i po prostu piękne. I co istotne, bardzo kobiece, zapewne dzięki owej róży i odrobinie jaśminu.

Rozwija się, aczkolwiek cytrusowy charakter jest zachowany przez cały czas trwania zapachu na skórze.
Projekcja i trwałość dobre, aż sama jestem w szoku - nawet gdy ja go nie czuję, to wyczuwają go inni, a najpiękniejsze w nich jest to, że na każdej skórze pachnie nieco inaczej, co zresztą zapewnia mu przewagę nad perfumami Moschino - tamte w moim odczuciu są takie same na wszystkich, jednostajne i niestety trochę płaskie. Ale co Dolce&Gabbana, to Dolce&Gabbana, po prostu ;).

Uniwersalne, zarówno jeśli chodzi o wiek nosicielki, jak i strój, pora roku czy pora dnia. Pasuje i do pracy, i na imprezę, i na zakupy i nie stanowi to absolutnie żadnej wady - to jest właśnie piękne, że jest coś prostego i pięknego, co może nosić każda z nas. Zawsze i wszędzie.

Śmiało mogę powiedzieć, że są ponadczasowe, łamią wszelakie konwenanse i bariery. Flakon z oszronionego szkła pasuje tutaj jak ulał, w upalne dni one naprawdę chłodzą niczym kostki lodu!
Dziś nie są tak popularne, jak wtedy, gdy weszły na rynek, ale to akurat dobrze. Jeśli lubicie lekkie, świetliste, a przy tym kobiece zapachy, to koniecznie wypróbujcie Light Blue. I jeszcze jedno - tylko oryginały! Wszechobecne podróbki obniżyły potencjał tych perfum, a żadna z nich nie dorasta do pięt prawdziwym Light Blue.

Zachęcam do testów, zachęcam do kupna - trzeba mieć w swojej perfumowej garderobie coś niezobowiązującego i jednocześnie kultowego! :).
Król jest tylko jeden!;)

Cytrusy, jabłko i róża- kompozycja nawet fajna, ale nie moja bajka...czuję się jak przebrana, a nie ubrana w zapach

Ten legendarny zapach dostałam dość dawno temu w prezencie (i nie mogę zużyć do dnia obecnego). Podziękowałam, powąchałam i już po pierwszym kontakcie moich nozdrzy wiedziałam, że to nie moja bajka. Niemniej uznałam, że ofiarodawca bardzo się starał, perfumy same w sobie są ładne, więc należy dać im szanse.

Przede wszystkim najważniejsze są nuty- ja wyczuwam cytrusy, jabłko i różę- i na tym koniec. Nawet nie jest to zła kompozycja, ale brak jej jakiejś finezji- ot, lato, zwiewna sukienka, a w tle cytrusy, jabłko i róża. Nie ma tu mowy o kobiecie intrygującej, pełnej zagadek, tajemnic, sprzeczności i niedomówień.

Sam zapach nie jest zły, ale wybitnie nietrwały- 3-4 godziny i nie czuć go nawet przy skórze. Przy jego wysokiej cenie jest to istotny minus.

Perfumy należą do gatunku tak zwanych bezpiecznych- możemy nimi pachnieć nawet w biurze czy na zebraniu zarządu, a nikogo nie będą męczyć ani drażnić.

Flakonik jest prosty, wręcz minimalistyczny, niemniej nie miał u mnie żadnego wpływu na ocenę produktu.

Jak wspominałam, ta kompozycja cytrusów, jabłka i róży sama w sobie nie jest zła, ale to kompletnie nie moja bajka. Zapach pasuje raczej do kobiety tradycjonalistki, takiej,która całe życie pracuje w jednej i tej samej firmie przy tym samym biurku, takiej, która boi się zmian, a nawet niewielkich eksperymentów z modą. Takiej, która do dżinsów ubiera tradycyjną białą bluzkę, a przy wyborze sukienek stawia na klasyczne, uniwersalne i bezpieczne fasony. Cóż, ja czasem dżinsy rurki ubieram, ale zestawiam je z wysokimi szpilkami, kolorowymi topami i skórzanymi ramoneskami. Sukienki noszę różne- nie boję się kolorów i nie boję się długości przed kolano. Tak więc z tym zapachem, jakże tradycyjnym i bezpiecznym ze swoimi cytrusowo- jabłkowo- różanymi nutami nie do końca mi po drodze.

Niemniej jest to zapach sam w sobie bardzo ładny, świeży, dziewczęcy i z pewnością niejednej nieśmiałej tradycjonalistce się spodoba. Ja nie chcę zaniżać mu oceny- wiem, że jest całkiem spore grono jego wielbicielek- i dlatego daję czwórkę.