Allvernum Grasse Collection, Iris & Patchouli EDP

Allvernum Grasse Collection, Iris & Patchouli EDP

Średnia ocena: 3.64/5

Intensywna, korzenno-kwiatowa woda perfumowana o słodkich i wyrafinowanych akordach. Zapach otwierają świeże, cytrusowe nuty bergamotki i neroli (kwiatu pomarańczy) z delikatnym akcentem kremowego kokosa, które płynnie przechodzą w romantyczną, subtelną, pudrowo-kremową woń kwiatu irysa oraz kwitnącego nocą jaśminu. Na końcu snuje się kuszący, luksusowy aromat paczuli z kroplą apetycznej czekolady i karmelu. Ponadczasowy i wyrazisty zapach dla kobiet z charakterem, które akceptują swoje pragnienia, roztaczając zmysłową, mocną aurę zapachu.

Kategoria: korzenno - kwiatowe

Nuty zapachowe:
nuta głowy: neroli, bergamotka, kokos
nuta serca: irys, jaśmin, róża
nuta bazy: paczula, czekolada, karmel

Rekomendacja
na wieczór, jesień / zima
wody perfumowane
słodkie/ gourmand, owocowe, zielone / cytrusowe, korzenne

78% jesień/zima 22% wiosna/lato

• Flakon: 3

genialny zamiennik polskiej firmy

Kupiłam ten zapach ze względu na irysa, dopiero potem dowiedziałam się o jego podobieństwie do La vie est belle, które też mam.
Podobieństwo jest ogromne, testowałam oba zapachy na nadgarstkach, jedyną różnicą było to, że ze w LVEB paczula przez chwilę oddaje swój ziemisty charakter, co ja uwielbiam.
Allverunm jest bardziej czekoladowe i gładkie.
Na mnie perfumy pachną zdecydowanie słodko, co po pewnym czasie zaczęło mi się podobać, mimo że gourmand to nie jest moja ulubiona kategoria perfum.
Przez krótką chwilę na początku czuć neroli i bergamotkę, na szczęście żadnego kokosa, którego nie znoszę. Potem jest bardzo słodki irys (wolę irys pudrowo-gorzki, i dalej muszę szukać takiego zapachu), czekolada i ptasie mleczko.
Trwałość nienaganna - czuję je cały dzień, kiedy po 4 godzinach zaczynają przycichać, to po dotknięciu skóry jednak da się je wyczuć.
Na początku używałam ich rzadko, bo wolę inny rodzaj zapachów, z tego powodu też LVEB czekały u mnie 2 lata na półce. Teraz się do nich przekonałam, używam na przemian z lancome, zima to dla nich idealna pora.

• Flakon: 4

Świetny zapach za śmieszne pieniądze

Podoba mi się w nim wszystko - od kartonika ze spisem nut zapachowych, po flakon i oczywiście sam zapach. A jest on utrzymany w klimacie jednego z najbardziej popularnych pachnideł ostatnich lat - natomiast podoba mi się bardziej niż osławione La vie set belle! Dziwna sprawa, ale zapach Allvernum ma dla mnie ciekawszy wydźwięk paczuli, taki bardziej chropowaty, zadziorny...No jest w nim coś takiego, co otula sprawia nam autentyczną, olfaktoryczną przyjemność. Brawo dla polskiej marki, bo to naprawdę dobry zapach o całkiem przyzwoitych parametrach i jakże przyjemnej cenie. Zdecydowanie polecam na chłody, podczas ciepłej pogody może zmęczyć .

• Flakon: 5

W klimacie La Vie Est Belle tylko zdecydowanie taniej ;)

Perfumy to moja słabość,zawsze pustoszą mój portfel ale powodują uśmiech na twarzy :D, recenzowaną wodę otrzymałam w prezencie na Dzień Matki jakieś dwa lata temu,co mnie niezmiernie ucieszyło bo wolę perfumy niż czekoladki :).

Wodę perfumowaną marki Allvernum zapakowano w elegancki kartonik przedstawiający kwiat irysa, pojemność to 50ml,flakon do złudzenia przypomina mi słynną 5thAvenue od Elizabeth Arden.

W mojej kolekcji znajdują się różnego rodzaju zapachy od kwiatowych po szyprowe, owocowe oraz słodko zabójcze ;),moje ulubione typy to:
CH Good Girl,Ysl Black Opium,klasyczna Euphoria CK,DKNY Be Tempted,Valentino Valentina,Versace Crystal Noir,Tresor La Nuit,Follow the Beauty Joanny Krupy,uwielbiam La Vie Est Belle wersję klasyczną jak i niektóre flankery.

Jak pachnie Allvernum iris i paczula? Łudząco podobnie do ukochanych La Vie Est Belle,owszem nie ma takiej projekcji i charakteru jak oryginał ale nie ma się czego wstydzić bo jest naprawdę miłe dla nosa (o ile lubicie ten zapach),najlepiej sprawdziła mi się w chłodnej jesiennej aurze a także zimowej,na mojej skórze najbardziej jest wyczuwalny irys z paczulą połączony ze słodyczą czekolady ale takiej w dobrym gatunku ;) i słodkiego gęstego karmelu który został wymieszany z wanilią i kokosem.Co ciekawe w moim przypadku kompletnie nie czuć nut cytrusowych żadnej rześkości co mi nie przeszkadza,bo otulona tą słodyczą czuję się wybornie,szykownie i z klasą.
Podsumowując,jeśli kochacie La Vie Est Belle koniecznie trzeba się skusić na tą wersję lub na Mon Moi Seductive która też jest łudząco podobna do wspomnianego zapachu,Allvernum jest bardziej pudrowo irysowe a w Seductive mamy powiew świeżości dzięki kwiatom pomarańczy,gdybym sama miała wybierać prezent pod choinkę to zdecydowanie wygrało by Mon Moi :) mimo to polecam i z chęcią zapoznam się z innymi produktami marki Allvernum.

Kobiece i subtelne

Wersja Iris&Patchouli jest bardzo kobieca. Faktycznie przypominają nutami La Vie Est Belle, są subtelne, ale jednocześnie intensywne. Kojarzą mi się z wiosną. Pomimo niskiej ceny pachną jak o wiele droższe perfumy. Przy okazji są cruelty free i to się bardzo ceni.

Przyjemny

Nie będę go porównywała bo nie znam Lancome nie miałam i raczej mieć nie będę. Dla mnie to słodkie, pudrowe perfumy. Nie czuje na początku cytrusów, może ciut, kokos i paczula górują. Lubię w nich spać. Lubię na dzień do dziewczęcego looku. Trwałość ok. Flaszka ok. Co mnie przeszkadza to popularność tych nut. W pracy tak pachną dwie osoby. Wolę coś bardziej indywidualnego. Ale cóż nie dziwię się. Sexi :)

• Flakon: 2

Godny zastępca LVEB od Lancome

Godna uwagi propozycja polskiej marki Allvernum, która nawiązuje do głośnego hitu Lancome, czyli La Vie Est Belle. W swojej recenzji przedstawię zapach w postaci porównawczej, dzięki czemu obraz woni będzie konkretnie zarysowany.

Obydwa zapachy mają wstęp niemalże identyczny, czyli rześki, świeży i wręcz nawet lekko gryzący, który szybko pokazuje słodko-irysowe oblicze. Tak naprawdę na tym etapie ciężko znaleźć różnice i dopiero po kilkunastu minutach można wskazać lekką rozbieżność, a mianowicie w Lancome jest mimo wszystko słodziej i bardziej gourmandowo, a irys pięknie tańczy pośród kryształów cukru. Iris & Patchouli natomiast nie jest już aż tak słodziutka w odbiorze, ale wciąż zdecydowanie czuć mocne podobieństwo do LVEB. Allvernum po prostu wybija więcej nut kwiatowych, przez co pralinkowy ton nie krzyczy tak jak w pierwowzorze. Powiedziałabym, że jest to jego taka lżejsza wersja.
Zakończenie wypada nadzwyczaj zgodne. Obydwie pozycje przyklejają się blisko skóry i emanują subtelną, czekoladowo-karmelkową chmurą.
W moim odczuciu Iris & Patchouli jest naprawdę konkretnie zbliżony zapachowo do bestsellera od Lancome. Istnieje wszakże jedna spora różnica pomiędzy nimi... trwałość! LVEB posiada bezapelacyjnie idealne, całodniowe parametry. W przypadku Allvernum niestety zapach szybko ucieka, po 4 godzinach pozostaje tylko wspomnienie. Szkoda! Ale z drugiej strony cenowa przepaść może spowodować, że większość użytkowników wybaczy ten mankament polskiej marce.

Allvernum jako klon La Vie Est Belle wypada w mojej opinii naprawdę dobrze. Zapach nie trąci taniością i absolutnie nie daje poczucia stosowania zapachu z niższej półki cenowej. Fakt faktem, iż ma mniej mocy i głębi, ale dla niektórych osób może to być plus, gdyż droższa wersja w nadmiarze jest męcząca.

Ja jestem na duże tak!

• Flakon: 3

Ciekawe , jednak mam dylemat

Perfumy kupiłam w hebe bo akurat weszłam była na nie promocja i ja zapachoholiczka postanowiłam na nadgarstek się nimi psiknac . Wyszłam z drogerii i mówię kurde , jak la vie est belle . Tamten zapach mi się podoba jednak nigdy go u siebie nie miałam. Wróciłam do domu i zapach za mną dosłownie chodził, żałowałam strasznie że ich nie kupiłam . Drugiego dnia w pracy myślałam tylko o nich i mówię szkoda za tak niską cenę ich nie mieć bo zapach cały dzień się na mnie trzymał, q pewnym momencie miałam nawet wrażenie, że tak go czuje , że trochę aż głowa mnie rozbolała.
Musiałam więc je mieć . Kolejny dzień wolny wykorzystałam właśnie na wycieczkę do hebe.
Kupiłam te perfumy I od razu oczywiście użyłam.
Byłam zdziwiona, że chwalony kokrek jakoś dziwnie skrzypi a perfumy są jakby mniej intensywne niż tester ... niestety moje odczucia utrzymywały się dalej. Zapach jakby był zdecydowanie mniej długotrwały i bardziej płaski. Kolejne kilka dni próbowałam dawać mu szanse na nowo , bo wiadomo mamy różne dni i różnie czujemy pewne zapachy jednak nie wiem czy tester jest lepszej jakości czy co tu poszło nie tak mój egzemplarz jest mocno średni. Perfumy w ogóle nie zmieniają się w ciągu dnia , zapach jest mocno płaski i srednio trwały.
Dam mu jeszcze szanse , będę testować ale ogólnie jestem jakoś rozczarowana. Może trafiłam jakiś kiepski egzemplarz , jednak myślałam że w perfumach nie powinno to tak dzialać

• Flakon: 4

Zapach na przedwiośnie

Przyznam, że zaaplikowałam te perfumy na nadgarstek tylko dlatego, że nic ciekawszego do przetestowania nie było. Moja reakcja to "eeee, takie tam..." Po drodze do domu zdążyłam o nich zapomnieć. Później siedząc przy laptopie odnotowałam jakąś przyjemną woń dobiegającą co rusz do mojego nosa. Powąchałam nadgarstek i na drugi dzień poszłam kupić tę wodę.
Zapach jest przyjemnie słodki, ale nie przesłodzony, jest wyczuwalny, ale mocą nie zabija. Jest także doskonale zmiksowany, nie ma żadnej wybijającej się nuty, nie ma wszechobecnej wanilii. Nie jest to jednak zapach nudny i płaski, wyczuwam w nim nieco świeżości.
Dla mnie to zapach na przedwiośnie, lżejsza wersja zimowych perfum, bez żadnych "jedzeniowych" konotacji mimo czekolady i karmelu w składzie.
Jedno tylko mnie dziwi, cytuję z opisu na pudełku:
Nuta głowy: neroli, bergamotka, kokos
Nuta serca: irys, jaśmin, róża
Nuta bazy: paczula, czekolada, karmel
A po angielsku...
Head notes: neroli, bergamot, pineapple
Reszta się zgadza, ale w końcu kokos czy ananas?

LVEB

La Vie Est Belle za grosze! Kupiłem go mojej mamie na dzień matki. Bardzo trwały, na promocji w Hebe za 25 zł za 50 ml. Uważam, że można śmiało kupować.
Oryginał znam doskonale, bardzo duże podobieństwo.
Polecam Seinfeld.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Irysowy orient.

Perfumy mają piękny, choć prosty flakon o oszczędnej szacie graficznej.
Flakonik jest dość wysoki. Atomizer chodzi łatwo i sprawnie, nic się nie zacina.
Zapach jest świetny: słodki, pudrowy, a jednocześnie nie przesłodzony ani nie mdlący (czego nie cierpię w perfumach), w tle czuję zapach orientu.
Bardzo ciekawa kompozycja, ze względu na otulający, ciepły charakter raczej na zimową porę roku. Moim zdaniem sprawdzi się zarówno na dzień, jak i na wieczór.
Zapach jest trwały przez wiele godzin, potem stopniowo zanika.
Polecam, choć nie wiem czy wrócę, gdyż często lubię zmieniać perfumy i rzadko jestem tutaj wierną niewiastą.
Ale perfumy polecam, są naprawdę dobre.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

• Flakon: 5

Bardzo dobry stosunek ceny do jakości :)

Już na pierwszym rzut oka zachwycają szatą graficzną swoich opakowań - gustowny, elegancki, prosty i po prostu piękny kartonik powoduje, że najchętniej nie wyjmowałabym ich z opakowań. Flakony rónież są proste, niewymyślne...eleganckie właśnie przez swą prostotę. Nie mniej - zdecydowanie lepiej wypadają kartoniki(pieszczące oko), które ujrzymy na żywo... jedynie po dłuższych poszukiwaniach, ponieważ kosmetyki Allverne nie wszędzie są dostępne. W drogeriach Hebe są w sprzedaży i ... Zresztą w internecie jest dostępny pełen spis miejsc, gdzie możemy się w nie zaopatrzyć. ????

Korzenno - kwiatowa, intensywna, wyrazista woda toaletowa dla kobiet z pazurem. Idealna na wieczorne wyjścia, romantyczne kolacje za sprawą zmysłowych, mocnych nut. Bardzo udane połączenie zapachów - w dodatku jedno z moich ulubionych ????

Bardzo dobry stosunek ceny do jakości - utrzymują się na mojej skórze 3-4 godziny :)

zmysłowe

Rewelacyjne zmysłowe perfumy, kompozycja zapachowa jest niezwykle seksowna. Zapach jest bardzo trwały, piękny flakonik oraz niska cena powodują, że te perfumy na długo u mnie zagoszczą.