Paramedica, Paraderm Plus Szampon z dziegciem i octopiroxem

Paramedica, Paraderm Plus Szampon z dziegciem i octopiroxem

Paraderm Plus to szampon z oczyszczonym dziegciem brzozowym wzbogacony o octopirox i amid kwasu undecylenowego. Przeznaczony jest do pielęgnacji owłosionej skóry głowy osób, u których występuje skłonność do łuszczycy, łupieżu czy nadmiernego przetłuszczania się włosów.
Ponadto w jego skład wchodzą inne bioaktywne składniki takie jak ichtiol jasny, biosiarka, gliceryna, mocznik, a także wyciąg z wierzby i wyciąg z drożdży, które doskonale uzupełniają znakomite właściwości szamponu. Paraderm Plus skutecznie ogranicza łojotok oraz wspomaga usuwanie łuski, nawilża i zmniejsza uczucie swędzenia, a odpowiednio dobrane środki myjące czynią proces mycia łatwym i szybkim. Charakterystyczny zapach po spłukaniu nie utrzymuje się.

Skuteczny

Szampon świetnie koi i leczy suchą skórę głowy, w szczególności podrażnioną, swędzącą z łuską. Zawsze po niego sięgam, gdy tylko coś zaczyna się dziać z moją skóra na głowie szczególnie jesienią ten problem powraca i wystarczy, że kilka razy użyje tego szamponu i mam spokój na dłuższy czas. Świetnie nawilża skórę głowy, nie obciąża jej i dobrze oczyszcza. Zależało mi właśnie na nawilżeniu z czego jestem bardzo zadowolona. Co do zapachu szamponu, czuć wędzony boczek i to mocno, ale dla mnie ważniejsze od zapachu są właściwości i skuteczność szamponu. Da się przyzwyczaić i przeżyć, warto bo efekty są szybkie i długotrwałe.

Śmierdzi i nie działa :(

Szukałam szamponu, który zlikwiduje narastający łupież z początkami łuszczycy. I, niestety, ten szampon nie zadziałał... Ma dość odstraszający zapach jakbym głowę do wędzarni włożyła, po spłukaniu pozostawia włosy szorstkie i póki nie wyschną nuta śmierdzącego zapachu pozostaje. Wybaczyłabym tą niedogodność (bo tak "pachną" wszystkie szampony z dziegciem, które znam), gdyby zadziałał, a tu nic. Dodatkowo po dłuższym stosowaniu skóra głowy zaczęła mnie swędzieć.

Skuteczny w odstraszaniu zapachem

Szampon polecił mi farmaceuta na ŁZS. Niestety oprócz zapachu który przyprawiał o mdłości jeszcze długo po myciu nie zauważyłam żadnej korzystnej zmiany. Nie kupię ponownie bo nie zadziałał jak miał a dodatkowo zapachem który wbrew zapewnieniom miał znikać po spłukaniu włosów odstraszałam całą rodzinę :)

Śmierdzioszek

To co zapamiętałam po użyciu tego szamponu to jego mocny zapach. Pod prysznicem to ledwo dało się z nim wytrzymać, musiałam w trakcie mycia włosów otwierać sobie drzwiczki od kabiny. Wbrew temu co zapewnia producent zapach utrzymuje się na włosach. Śmierdzą jakbym spędziła całą noc przy ognisku, a dym leciał prosto na mnie. Na początku psikałam je denną ekspresową odżywką od Gliss Kur, żeby jakoś zamaskować ten smród, ale to tylko mieszało się w mieszankę bardzo męczącą. Na szczęście używałam szamponu latem, więc wychodząc na dwór zapach nieco wietrzał, i tylko domownicy razem z psami musieli go znosić.

Pomysł pakowania szamponu do tubki jest dla mnie idiotyczny. Nie dość, że leje się po rękach, to jeszcze dostaje się do korka woda, której nie idzie do końca wylać. Zdecydowanie wolę zwykłe butelki.

Jeśli chodzi o działanie, jest ono dosyć zwyczajne. Fakt, nie podrażnia skóry głowy (mowa o AZS), dobrze oczyszcza, włosy nie plączą się po umyciu. Niestety, w żaden sposób nie wpłynął na przetłuszczanie się, na co liczyłam. Plusem jest niewielka ilość produktu jaka jest potrzebna do umycia, jednak nie oznacza to, że szampon jest wydajny- jego leista konsystencja na to nie pozwala.

Kupiłam, zużyłam, nigdy więcej. Do widzenia.

Najlepszy szampon na łzs

Szampon polecił mi Trycholog. Jako jeden z licznych pomógł mi w walce z łzs głowy. Choć nie pachnie jakoś szałowo, jest bardzo skuteczny. Gorąco polecam

Okropny bubel

Szampon, który miał pomóc zlikwidować problem łupieżu i swędzenie głowy, tylko pogłębił problem. Produkt tak okropnie śmierdzi, że ciężko się go używało. Zaznaczam, że ten nieprzyjemny zapach utrzymywał się na włosach i nawet inne osoby go wyczuwały. Szampon nie pomaga w tym do czego został stworzony więc uważam, że nie wart jest ani grosza.

szampon

Jestem na nie ponieważ miałam łupież i swędzenie głowy i myślałam ze szampon mi je zlikwiduje niestety nie pomogło a bardziej pogłębiło problem przez co i tak musiałam iść do dermatologa .Nie podoba mi się skład i zapach.