KWC LogobyWIZAŻ logo
Szampony do włosów

Nivea Wzmacniający szampon micelarny wzbogacony o lilię wodną

4,3 na 5277 opinii

Kupi ponownie: 65% osób
  • 5 stycznia 2022 o 12:33
    Nie zaskoczył.
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Jest to pierwszy szampon micelarny jakiego używałam. Długo czaiłam się na którąś z propozycji, aż w końcu natknęłam się na promocję i postanowiłam sprawdzić jak te micele sprawują się w produktach do włosów. O moich spostrzeżeniach - poniżej. Na wstępie słowo o moich włosach, które ostatnio przechodzą fazę jakiegoś mega buntu. Ostatnio skróciłam je do ramion, aby je wzmocnić bo strasznie wypadały. Stały się suche, zaczęły się falować, puszyć co przy jesiennej pogodzie doskwiera mi ze zdwojoną siłą, także nie ma lekko. Na szczęście aż tak strasznie się nie przetłuszczają, na drugi dzień są jeszcze do zaakceptowania. Butelka w której otrzymujemy szampon ma standardową pojemność 400 ml. Jest przeźroczysta, także łatwo kontrolować pozostałą ilości produktu. Zamknięcie jest bardzo wygodne, zakręcane na klik, które dobrze zabezpiecza, ale z drugiej strony nie rodzi problemu z otwarciem. Korek jest okrągły i spory (o tej samej średnicy co butelka) dzięki czemu możemy postawić na nim butelkę, co zawsze ułatwia wydobycie produktu, gdy się kończy. Tutaj że względu na kształt butelki i rodzaj zamknięcia jest to trochę utrudnione. Szata graficzna spójna z całą serią. Dominuje minimalizm, wstawki w różowym kolorze, bez przepychu z delikatną elegancją, ładnie prezentuje się na półce. Sam szampon jest również przeźroczysty. Ma dla mnie przyjemny, delikatny i nie nachalny zapach, raczej świeży, zdecydowanie nie jest słodki. Na włosach pozostaje jeszcze przez długi czas po umyciu. Konsystencja jest średnio gęsta, szampon dobrze się wydobywa i bezproblemowo rozprowadza na włosach. Jest z gatunku tych mocno się pieniących, ale ja nie miałam żadnych problemów z wypłukaniem go. Skład oczywiście drogeryjny z SLS na czele, ale nie zawiera silikonów. Jest trochę składników pielęgnacyjnych, które mają "zreperować" nasze włosy i co cieszy nie zamykają stawk INCI jak to się czasem zdarza. Jak zatem szampon sobie poradził z włosami? Z pewnością bardzo dobrze oczyszcza włosy czy to z zanieczyszczeń czy resztek produktów do stylizacji (ja zawsze myję je 2 razy). Już podczas mycia czuć, że włosy są gładkie i miłe w dotyku, nie są takie szorstkie czy tępe jak czasem się zdarza. Po wysuszeniu nie były obciążone, ale ładnie odbite u nasady, jakby było ich optycznie więcej. Muszę również przyznać, że nie przetłuszczały się szybciej. Szampon sprawił, że stawały się miękkie, błyszczące, niezbyt splątane i całkiem dobrze się rozczesywały nawet bez użycia odżywki czy maski. Końcówki jak były przesuszone tak zostały, nie zauważyłam na tym polu większej poprawy. Puszenia również nie zlikwidował. Czy włosy zostały zregenerowane, nawilżone? Raczej nie zauważyłam, ale dla mnie szampon ma mieć głównie dobre właściwości myjące bo o resztę ma zadbać odżywka/maska. Z dodatkowych informacji - szampon nie wywołał reakcji alergicznych, nie podrażnił, ani nie przyczynił się do powstania łupieżu czy swędzenia. Podsumowując szampon dobrze oczyszcza, nie zrobił na moich włosach szkód, ale też nie wywołał efektu wow. Używa się go całkiem przyjemnie, nie wyczekuję jego końca, ale nie sprawił, abym szalenie chciała kupić go ponownie, tym bardziej, że mam na oku cały szereg szamponów, które chciałabym przetestować.
    W hipermarkecie
    38 osób  uznało tę opinię za pomocną
    _inga
    4 / 5
    12 lipca 2023 o 23:46
    Wzmacniający szampon micelarny wzbogacony o lilię wodną, Nivea
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Wzmacniający szampon micelarny Nivea kupiłam w Drogerii Natura. Opakowanie to plastikowa przeźroczysta butelka o pojemności 400 ml. zapłaciłam około 19 zł. Szampon ma ładny zapach, pieni się, dobrze myje i oczyszcza skórę głowy, Włosy po umyciu dobrze się rozczesują, a po wysuszeniu są miękkie, sypkie ładnie odbite od nasady, niestety włosy dość szybko się przetłuszczają i tracą świeży wygląd. Podsumowując szampon nie jest zły choć ogólnie to taki drogeryjny średniak, nie wiem czy jeszcze do niego wrócę.
    Zalety:
    • zapach
    • dobrze myje i oczyszcza skórę głowy
    • pieni się
    • włosy po umyciu dobrze się rozczesują
    • konsystencja
    • wydajność
    • opakowanie
    Wady:
    • moim zdaniem brak
    Drogeria Natura
    31 osób  uznało tę opinię za pomocną
    Ariessa
    3 / 5
    7 marca 2021 o 19:39
    Niczym się nie wyróżnia
    Kupi ponownie:Nie
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Podejrzewam, że to słówko "micelarny" sprawiło, że oczekiwałam po tym szamponie nie wiadomo czego. Tymczasem to przyzwoity, ale zupełnie zwyczajny produkt. Robi co ma robić, myje i tyle dobrego. Lubię szampony, które pozostawiają włosy śliskimi, gładkimi - po tym nic takiego nie nastąpiło. Włosy były miękkie, ale w taki nielubiany przeze mnie sposób, tzn. trochę tępe i plączące się. W kolejce czeka inna wersja szamponu micelarnego Nivea, ale ten z lilią wodną nie przypadł mi do gustu. Nie podrażnia, ładnie pachnie, jest jednak zbyt przeciętny, aby sięgnąć po niego ponownie.
    23 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 9 kwietnia 2024 o 15:16
    Skuteczny, a przy tym pięknie pachnie
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Szampony Nivea są chyba najlepsze spośród innych szamponów innych marek, a już szczególnie linia micelarna bardzo dobrze się sprawdza na moich włosach. Wersja z lilia wodna dobrze i łagodnie oczyszcza skórę głowy, pozostawiając charakterystyczny zapach tej marki. Osobiście bardzo go lubię. Szampon ten jest ratunkiem dla moich szybko przetłuszczających się włosów. Po jego użyciu moje włosy są oczyszczone, wzmocnione, wygładzone, do tego lekko uniesione i co najlepsze mogę przez dłuzszy czas ich nie myć bo naprawdę wyglądają świetnie. Linie micelarna zdecydowanie polecam, chyba wszystkie szampony micelarne się u mnie sprawdziły.
    Zalety:
    • sprawdza się w 100%
    Wady:
    • Brak
    Drogeria internetowa
    1 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 29 marca 2024 o 15:55
    Zwykły dobry szampon
    Kupi ponownie:Nie
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Szampon jest ok. Ładnie pachnie, dobrze się pieni. Dobrze oczyszcza skórę głowy, po dłuższym uczuciu nie obciąża włosów. Szampon jest wydajny. W sumie to tyle w całej opinii. Wykorzystałam cały, ale nie sadze żebym do niego wróciła, bo nie zauważyłam żadnych efektów dodatkowych. Zwykły szampon.
    Drogeria Rossmann
    1 osób  uznało tę opinię za pomocną