Batiste, Cherry, Dry Shampoo (Suchy szampon do włosów)

Batiste, Cherry, Dry Shampoo (Suchy szampon do włosów)

Batiste Cherry to zapach radosny, soczyście owocowy. Suchy szampon idealnie odświeża włosy i nadaje im objętość.

zapachowa
100 – 250ml
oczyszczające
w spray'u

Wiśniowy kisiel

Szampon ten kupiłam jako kolejną wersję zapachową do przetestowania. Zawsze muszę mieć taki produkt w domu, a że mam spory wybór, to za każdym razem wybieram inny. Kosztował standardowo kilkanaście złotych w jednej z drogerii stacjonarnych.

Moje włosy niestety szybko przetłuszczają się u nasady, a sklejają w tzw. przeze mnie ''dredy'' na długości. To drugie tyczy się głównie grzywki, więc muszę ją traktować suchym szamponem każdego dnia (no chyba, że akurat w danym dniu ją spinam). Prawdopodobnie każdy już wie, jak takie szampony działają - nawet te osoby, które nie chcą lub/i nie muszą ich stosować. Wystarczy spryskać wybrane miejsce odpowiednią ilością, wetrzeć palcami, lub od razu wyczesać szczotką, i możemy cieszyć się świeżością. Co prawda po użyciu siwy nalot bywa uciążliwy, ale w przypadku mojego koloru włosów (jasny brąz) nie jest to tak bardzo zauważalne. Gorzej jest z ciemnymi odcieniami, lecz dla nich została stworzona odpowiednia wersja z ciemnobrązowym proszkiem, niewidocznym lub prawie niewidocznym we włosach. Ale zostawmy już te oczywistości i przejdźmy do zapachu. No fanką wiśni jako owocu nie jestem. Jej naturalna woń też mnie nie porywa, lecz zaryzykowałam. To, co na pewno mogę stwierdzić, to naturalnej wiśni tutaj nie poczujecie. Oczywiście nie jest to wadą, bo przecież nie każdy kosmetyk musi mieć super naturalną kompozycję zapachową. Tutaj jest dosłownie wiśniowy kisiel, świeżo zalany i wymieszany. Czuję tę specyficzną nutkę, którą skrywa w sobie każdy kisiel. Taką słodką, pudrowo-proszkową :D. Fajna opcja na wiosnę i lato, bo bije od tego zapachu pozytywna, słoneczna energia, ale i tak moim ulubionym nie będzie. Po prostu wiem, że Batiste ma w swojej ofercie bardziej atrakcyjne dla mojego nosa. Pewnie zużyję całą butelkę i już więcej nie wrócę. Tylko nie zrozumcie mnie źle - to ładny zapach i na pewno dla kogoś może okazać się strzałem w dziesiątkę, ale ja mam inny gust.

Opakowanie to aluminiowa butelka z przyciskiem spray'u. Jak na Batiste przystało, na etykiecie mamy feerię barw, a w tym przypadku z motywem wisienek i soczystych, czerwonych ust. Kreatywne podejście do tworzenia opakowań zawsze będę popierać. Całość wygląda radośnie i po prostu atrakcyjnie dla oka. Spray działa bez zarzutów, nie zacina się i nie ''pluje'' produktem. Pojemność to 200ml.

Ach, wisienko!

Batiste jest u mnie stałym suchym szamponem, zmienia sie tylko wersja ;) Z szamponu korzystam zarówno ja, jak i mój chłopak - i oboje sobie chwalimy;)

Mam cienkie włosy, ,ktore szybko przetluszczaja się i szybko wygladaja na
taki klasyczny przyklap. Wiec jak chce wyjsc gdzies z domu (np do zabki), i nie ma -10 zeby zakladac czapke - szampon jest szybkim rozwiazaniem na ekspresowe odswiezenie wlosow. Ale nie tylko, nawet idac do pracy odswiezam wlosy, zeby nie myc ich codziennie (urok przetluszczajacych sie wlosow). Tak samo jak pomadki - suchy szampon zawsze mam w domu. I to nie jeden. Teraz z jakies 5 :D A wisniowy jest jednym z kolekcji ;)

#MOJE WLOSY
*blond, rozjasnianie u fryzjera
*z tendencja do przesuszania się
* w miare dobrze pielegnowane - olejuje, stosuje OMO
* przetłuszczające się, myte co 1-2 dni - tu oczywiscie rzdaziej gdy stosuje szampon
* z tendencją do wypadania
* plączące się

STOSOWANIE
Szampon stosowalam :
*aby szybko odswiezyc wlosy i dodac im objetosci - w malej ilosci
* aby odswiezyc juz dosc mocno przetluszczone wlosy (takie stosowanie pomiedzy myciami) - w dosc duzej ilosci.
Przy obu stosowanich szampon spisuje sie tak samo dobrze, radzi sobie z lekkim odswiezeniem jak i z dosc widocznym "przeciazeniem" wlosow

PLUSY:
+ słodki, wisniowy zapach, który długo utrzymuje się na wlosach (dla jednych plus, dla drugich minus - dla mnie to pierwsze)
+ wygodny dozownik i wygodny sposob uzycia
+ unosi włosy
+ dodaje objetosci wlosom (dlatego efektu czasem stosujeszampon nawte na swiezo" umytych wlosach
+ bardzo dobrze odświeża włosy o roznym stopniu zabrudzenia, "zmeczenia" - radzi sobie tez dobrze z mocniej przetluszczonymi wlosami, Po prostu wtedy trzeba go wiecej uzyc
+ Latwo sie wyczesuje z włosów, nie pozostaje na nich
+ nie ma "wrazenia łupiezu"

MInusy:
-bez promocji cena jest dosc wysoka
- dosc bieli, ale poprostu trzeba sie bardziej skupic na wyczesaniu go z wlosow - to da sie zrobic dosc latwo wiec moze to nie jest najwiekszy minus, choc bardzo meczacy
- przy bardziej suchych wlosach, moze pozostawiac uczucie "tepych" wlosow. W moim przypadku dzieje sie to na polowie dlugosci (tej bardziej suchej i mocniej zniszczonej)

Mimo, ze drogi, to i tak polecam ;) Zwłąszcza słodki wisniowy zapach ;)

Jeden z tych, który używam od czasu do czasu

Suchy szampon od Batiste charakteryzuje się bardzo przyjemnym, owocowym zapachem. Opakowanie wygodne w użyciu , a atomizer nigdy się nie zaciął, do tego ładna szata graficzna.

Suchy szampon świetnie odświeża włosy, dodaje im świeżości. Po zastosowaniu nie pozostawia białego nalotu u nasady, świetnie się wyczesuje i dobrze zmywa. Nie skleja włosów a dodatkowo je unosi od nasady.

Produkt wydajny choć ja używam sporadycznie ale warto mieć w domu.

Bardzo dobry

Lubię suche szampony marki Batiste. Ten szampon spełnia swoją rolę w 100 %. Jest wydajny, odświeża włosy i nie skleja ich. Ma przyjemny zapach wiśni i ładne opakowanie w wisienki;) Dodatkowo ma przystępną cenę i często bywa w promocji. Polecam:)

Stały bywalec

Nic dodać nic ując- mój stały must have! Odświeża i nie skleja.
Do tego kosztuje niewiele, w promocji można go kupić za 8 zł. Włosy wyglądają świeżo, są uniesione od nasady.

Przyzwoity produkt

Ze wszystkich suchych szamponów jakie używałam, batiste są najlepsze. Szampon jest wydajny, spełnia swoją rolę i doskonale odświeża włosy nie pozostawiając siwej/białej warstwy, którą trudno byłoby wyczesać. Cena, szczególnie w promocji, jest adekwatna do jego wydajności.

W razie czego

Używam go w razie czego, czyli bardzo rzadko. Opakowanie jest bardzo fajne. Zapach jest według mnie brzydki i mdlący. Szampon działa ok (jest to mój pierwszy tego typu produkt). Cudów się po nim nie spodziewałam, ale się spisuje. Odświeża trochę włosy i fryzurę.

Zabłądziłam z zapachem

Suche szampony Batiste uwielbiam i stosuje od lat. Oczywiście stosuję je okazjonalnie. Jest to zawsze moje wyjście awaryjne. Zwłaszcza jak muszę wyjść z domu, a wcześniej tego nie planowałam a moje włosy po prostu wyglądają strasznie.
Oczywiście zdrowsze rozwiązanie dla skóry naszej głowy jest mycie włosów, ale nie zawsze plany idą z realizacją. Wszystko jest dla ludzi, należy mieć jedynie poczucie umiaru.
Wracając to wariantu zapavhowego Cherry jest to najgorszy jaki stosowałam. Działanie jest identyczne we wszystkich zapachach ale nie wiem co mi odbiło wybierając wiśniowy zapach do włosów. On po prostu jest mocno spożywczy i nie pasuje do takiego zastosowania. Mnie mocno drażnił i krępował.

Moje ulubione suche szampony

Suche szampony do włosów Batiste zdecydowanie należą do moich ulubionych. Wypróbowałam już chyba wszystkie możliwe ich zapachy i każdy z nich spisał się u mnie świetnie. Dobrze odświeżają one włosy i po dobrym ich wyczesaniu nie pozostawiają po sobie żadnych białych śladów. Spełniają więc wszystkie warunki idealnego suchego szamponu. ;)

Bardzo podobają mi się również kolorowe opakowania szamponów. Mają one wygodny dozownik, który psika równomierną mgiełką. Zawsze chętnie do nich wracam, zamiennie stosując różne warianty zapachowe.

Suchy szampon od Batiste jak zwykle niezawodny.

Na co dzień staram się ograniczać stosowanie suchych szamponów, gdyż wiem, że potrafią one mieć negatywny skutek na naszą skórę głowy oraz włosy, a zwłaszcza, że dla mnie od ponad roku jednym z priorytetów jest zapuszczenie zadbanej, pięknej, długiej fryzury. Niestety, zdarzają się takie dni, kiedy moja czuprynka nie prezentuje się zbyt wyjściowo, wynika to najczęściej z tego, że testuje naprawdę dużo różnych szamponów, jedne domywają lepiej, inne niestety gorzej, także istnieje szansa, że na mojej skórze głowy szybko pojawi się przetłuszczenie, które należy chociaż zmniejszyć. Na propozycje od marki Batiste w tej kategorii decyduje się naprawdę często, gdyż zwyczajnie najlepiej mi się sprawdzają i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Tym razem zdecydowałam się na wersję wiśniową.

Jest to kosmetyk zamknięty w metolowej, solidnie wykonanej butelce z dozownikiem w formie psikacza. Dominuje na niej odcień jasnej mięty z rozrzuconymi wszędzie, gdzie się tylko da grafikami czerwonej, nasyconej kolorem wiśni. Całość prezentuje się naprawdę fajnie i kojarzy się z modą pin up. W centralnej części umieszczono oczywiście logo marki w kolorze niebieskim na białym tle, niżej zaś opis wersji zapachowej, z jakim mamy tutaj do czynienia. Z tyłu doklejona została etykietka z opisem produktu w języku polskim, a także składem.

Sam suchy szampon rozpyla się w formie białej, bardzo delikatnej mgiełki, trochę jak dezodorant w sprayu. Osad ten oczywiście zostaje na włosach i jest on mocno widoczny, wiadomo, im ciemniejszy odcień fryzury, tym bardziej jest widoczny. Nie ma jednak większego problemu, żeby pozbyć się jego nadmiaru. Ja najpierw strzepuje go dłońmi, a następnie wyczesuje jeszcze dla pewności szczotką. Warto dodać, że już przy aplikacji czuć dosyć intensywny, chodź, jak łatwo idzie się domyślić, sztuczny zapach wiśni. Dla mnie jest on jak najbardziej ok, może nieco za słodki, ale szybko przestaje być on wyczuwalny.

Moim zdaniem suchy szampon od Batiste, jak każdy poprzedni od tego producenta, który miałam okazję stosować, spełnia swoją funkcję w stu procentach. Szybko niweluje przetłuszczenia na mojej głowie, czupryna w mig wygląda na świeżą, wypielęgnowaną i bez grama sebum. Dla mnie jest to kosmetyk - must have, który idealnie spełnia swoją rolę i jest przydatnym produktem na czarną godzinę. Serdecznie polecam, zwłaszcza w tej półce cenowej. Można go dostać w wielu drogeriach stacjonarnych czy internetowych, także nie powinno być problemu z jego dostępnością.

Najlepszy

Wpadł mi kiedyś x lat temu przypadkiem i tak zostało. Najlepszy z suchych szamponów, jeśli chodzi o firmę. Zużyłam x opakowań przez kilka lat. Oczywiście przy regularnym i częstym stosowaniu powoduje przesuszenie skóry głowy. Jednak nie jest to wada, tylko jeśli ktoś nie wie to musi zasięgnąć informacji dlaczego tak się dzieje, więc trzeba używać z głową czyli raz na jakiś czas. Używam w razie potrzeb, czasem raz na tydzień, czasem na 2-3 tygodnie, to zależy. Jestem blondynką więc zauważyłam że lepiej mi go wyczesać z rana kiedy spryskuję włosy wieczorem. Należy dokładnie wstrząsnąć butelką przed użyciem.

ZALETY
idealne działanie
przyjemny zapach
wydajny

WADY
cena

Ulubiona wersja szamponu Batiste

Ta wersja zapachowa jest bardzo przyjemna, owocowa, nie gryząca się z innymi zapachami. Nie jest też za ciężka na lato.
Pod względem działania- ta i tropical jest moją ulubioną, ale jeśli wziąć pod uwagę i działanie i zapach, to ta wygrywa.
Działanie jest rewelacyjne. Pomaga odświeżyć włosy, jest to ważne zwłaszcza przy grzywce, która szybciej niż reszta włosów się przetłuszcza. Dodaje tekstury i objętości, pomaga ułożyć fryzurę.
Mógłby być bardziej wydajny, ale nie można mieć wszystkiego.