Kallos, KJMN, Algae, Maska do włosów z algami

Średnia ocena: 4.61/5

Hebe
zobacz więcej ofertzwiń
Pojemność 1 000 ml

Maska z aktywnym składnikiem - ekstrakt z alg, który przenika do włosa nawilżając, odżywiając i odbudowując zniszczone, martwe włosy. Zawartość oliwy nadaje włosom jedwabisty połysk.

nawilżające, regenerujące
do włosów suchych i zniszczonych
w słoiku

Najlepsza!

Jako że mam długie i gęste niskoporowe włosy (w zdrowej kondycji), to jest to moja codzienna maska, po prostu stosuję ją jako odżywkę - pomaga jeśli chodzi o rozczesanie włosów, jak i włosy po niej są niesamowicie miękkie i gładkie (jak tafla wody), no i je odpowiednio nawilża. Moje niskopory się bardzo szybko przetłuszczają, zatem od maski/odżywki wymagam raczej tego żeby nie obciążała mi włosów (niestety sporo odżywek to robi). Jest bardzo wydajna, to w końcu ogromne opakowanie. Podoba mi się również jej nieco galaretowana konsystencja, bo zarówno łatwo się ją nakłada, jak i potem spłukuje. Ma też lekki nieinwazyjny zapach, co jest na plus.

Wykorzystałam już sporo opakowań, sprawdza mi się za każdym razem tak samo dobrze (to znaczy: nie zauważyłam zmian w formule).

Widzę sporo mieszanych opinii, więc jeszcze dodam, że może to wynikać z tego, że czyjeś włosy mają specjalne potrzeby pielęgnacyjne; a ta maska jest świetna, ale cudów nie zrobi, po prostu dobrze nawilża.

Drugi raz już nie kupię. ..

Maska do włosów z firmy Kallos. Moim cichym zadaniem jest wypróbować je wszystkie, zresztą takie zmiany bardzo dobrze wpływają na moje włosy. Niestety i z wielką przykrością muszę stwierdzić, że ta maska z ekstraktem z Algi i oleju oliwkowego okazała się najgorsza. Jest dla mnie zbyt wodnista co idzie z tym, że jest mniej wydajna. Nie pomaga za bardzo w rozczesywaniu włosów, a z tym to ja akurat mam największy problem gdyż szybko robią mi się kołtuny. Plusem jedynie jest zapach, który utrzymuje się długo po umyciu głowy. Jestem pewna, że tej drugi raz już nie kupię. ..

Super produkt

Zakupiłam mniejszą wersję tej maski i jest zadowolona z jej działania. Spodziewałam się tego, że nie spodoba mi się jej zapach, jednak jest on nawet ładny. Również patrząc po opakowaniu myślałam, że będzie to produkt niewydajny, ale bardzo się pomyliłam. Maska nie jest zbytnio gęsta oraz tępa, łatwo się ja zmywa. Wystarczy dosłownie bodajże 5 min i nasze włosy są odżywione. Łatwo się je rozczesuje, ładnie błyszczą oraz są odżywione. Cena zabójcza, bo aż niecałe 5 zł. Na pewno wypróbuję jeszcze inne wersje.

Maski do włosów od marki Kallos kojarzą mi się z czasami, kiedy jeszcze mieszkałam z moimi rodzicami. Były one, i dalej są, najczęściej kupowane i stosowane przez moją mamę i tym samym ja również z chęcią po nie sięgałam. Dość często eksperymentowałyśmy ze stosowanymi wersjami z racji tego, iż na rynku jest ich naprawdę sporo zdecydowanie jest w czym wybieram. Na maskę od marki Kallos w wersji algowej byłam tak naprawdę skazana, kiedy przez kilka dni nocowałam u moich rodziców i nie zabrałam ze sobą żadnej z moich odżywek. Nie ukrywam, że z dość sporą radością sobie do nich powróciłam, ponieważ sama dla siebie nieczęsto je kupuję.

Kosmetyk zamknięty jest w dwóch różnych wersjach opakowania, jednak ja ze względu na wydajność zdecydowanie polecam tę większą, która ma aż 1000 ml pojemności. Jest to biały słoik wykonany z plastiku ze srebrną etykietką. Jego cena regularna nie jest duża, bo wynosi około szesnaście złotych. Wieczko również posiada białą barwę. Na etykiecie znajdziemy koło w kolorze jasnego seledyny z nazwę serii, na którą się zdecydowaliśmy. Oprócz tego mamy tutaj wszelkie, najważniejsze informacje o kosmetyku, takie jak logo producenta, nazwa produktu, jego skład, zalecany sposób użytku czy bardziej szczegółowy opis.

Produkt posiada dość gęstą, kremową konsystencję oraz białą barwę. Pachnie dość delikatnie, nie wiem dokładnie, jak powinny pachnieć algi, jednak tutaj nuty zapachowe są typowo kosmetyczne, ale bardzo przyjemne. W składzie kosmetyku znajdziemy między innymi olej oliwkowy, wyciąg z alg czy z listownicy palczastej.

Maskę stosowałam jako pierwsze O w metodzie mycia włosów OMO (maska/odżywka - mycie - maska/odżywka). Dość przyjemnie się nakłada, dobrze sunie po kosmykach. Następnie zmywałam ją po kilku minutach. Muszę przyznać, że samo działanie pielęgnacyjne bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Kosmetyk dość dobrze nawilża, odżywia oraz regeneruje naszą fryzurę. Przyjemnie wygładza i ułatwia rozczesywanie. Zapewnia ochronę UV. Uprzyjemnia stylizacje, nadaje naturalnego blasku u miękkości.

Maska algowa do włosów od marki Kallos to bardzo dobry i przede wszystkim niesamowicie wydajny kosmetyk. Posiada szereg ciekawych właściwości, bardzo ładnie pachnie i nie jest droga. Zdecydowanie polecam, jeden z najlepszych masek od tego producenta.

Nawilża

Maski Kallos są mi dobrze znane. Lubię do nich wracać. Algae bardzo dobrze mi się sprawdziła.
Duże opakowanie, produkt jest naprawdę wydajny. Cena jest bardzo niska
Zapach jest dość intensywny ale przyjemny.
Działanie - włosy po aplikacji są naprawdę nawilżone, bardzo ładnie się rozczesują. Maska nie obciąża włosów.
Jestem z niej zadowolona o z pewnością będę do niej wracać. Polecam wypróbować

Wszystko fajnie, ale zapach trochę odstrasza

To moja czwarta maska z Kallosa, po czekoladowej, aloesowej i color. Używam do omo, do pierwszego o z wyjątkiem czekoladowej, która ma dosyć dziwny skład, ale jednak z przewagą protein. Maski z Kallosa kocham, bo można z nich stworzyć prawdziwe cudeńka.

Produkt ogólnodostępny – widuję go zarówno w drogeriach stacjonarnych (Hebe, Natura), online (ezebra, makeup.pl, ekobieca), ale również w aptekach, na pewno w Gemini. Maska dostępna w dwóch opakowaniach, 275 dla mniej wytrzymałych i litrowa dla tych bardziej (ta mniejsza wersja jest trochę słabodostępna). Kosmetyki często mi się nudzą, mimo to kupiłam większą wersję i nie żałuję, chociaż pod koniec już mnie odrobinę męczyła. W większości Kallosy znane są z dość fajnych zapachów (bananowa, wiśniowa, czekoladowa), ale tutaj wali wyraźnie spiruliną, która raczej nie pachnie zbyt pięknie. Na dłuższą metę trochę to męczące. Na tyle mamy informację o składzie. Sporo mamy tam ekstraktów: morszczyn, spirulina, listownica, algi, istne cuda wianki składowe. Protein tutaj nie uświadczymy, ale to wszystko idzie naprawić, trochę podkręcić. Konsystencja dość treściwa, nie spływa z włosów, aplikuje się szybko i przyjemnie.

Produktu używam najczęśniej do emulgowania oleju, ponieważ moje niskopory uwielbiają zostawiać pół produktu na powierzchni włosów i zmywanie olejów z nich to mały koszmarek. Najpierw emulguje maską algową, później muszę użyć szamponu z sls-em. Ogółem jednak używam do pierwszego o przy omo, na przemian z wersją color. Użyta przed szamponem doskonale zmiękcza włosy i ułatwia rozczesywanie. Czuć, że są takie lejące i wyraźnie wygładzone, otulone. Ładnie nabłyszcza i w moim przypadku ułatwia uzyskanie tafli. Zdarza mi się również używać do miodowania włosów. Robię to rzadko, nie mam aż tak dużej potrzeby nawilżania, ale czasem po farbie naprawdę warto. Zdarza mi się również dodawać olej (kokosowy) z czystego lenistwa, kiedy nie chcę mi się ich porządnie olejować. Z tym jednak radzę trochę uważać, bo w składzie jest już olej z oliwy z oliwek, można trochę przesadzić.

Jeśli komuś absolutnie nie pasuje ten produkt albo zapach po czasie okaże się zbyt męczący, spokojnie można wykorzystać do golenia. Kallos ma trochę silikonów, więc doskonale nawilża i wygładza. Skóra jest mięciutka, przeprzyjemna w dotyku, a po czasie nie pojawiają się żadne czerwone kropki. Czasami dla dodatkowego nawilżenia nakładam ciutkę aloesu lub żelu arbuzowego, polecam te wersję serdecznie.

Maska jest bardzo ok, ale myślę, że tylko jako baza pod inne składniki. Sprawdziłam inne składy masek emolientowych Kallosa i widzę przynajmniej kilka ciekawszych, więc raczej nie powtórzę tego zakupu.

Hmm

Z jednej strony jest świetna ale zawiera konserwanty na które jestem uczulona przez co wypadały mi włosy. Sama maska jest super ma dużą pojemność i jest tania. Dobrze wygładza włosy i nadaje się do zmywania oleju z włosów.

Bardzo dobra maska

Maskę Kallos Algae zakupiłam w Hebe. Wcześniej miałam do czynienia z innymi produktami Kallos i postanowiłam wypróbować tą. I nie zawiodłam się. Jest to bardzo dobra maska do włosów. Moje włosy po niej odżywają.

Ma piękny zapach, dużą pojemność która wystarcza na naprawdę długi czas i jest wydajna.

Po zastosowaniu moje włosy są bardziej miękkie, nie puszą się, łatwo się rozczesują i dużo łatwiej jest mi je ułożyć. Zazwyczaj stosowałam nakładając ją na umyte włosy na około 3-5 minut po czym dokładnie spłukiwalam.

Dużym plusem jest cena która jak za tak duże opakowanie jest mocno zachęcająca.

Z pewnością będę do niej wracać.

Mam mieszane uczucia

Gdybym pisała tę recenzję kilka lat temu, z pewnością byłby to mój hit. Pamiętam jak kiedyś miałam ogromny problem z wypadaniem włosów, miałam je strasznie przesuszone, rozdwojone i naprawdę bardzo zniszczone. Wtedy koleżanka poleciła mi Kallos - Maskę do włosów z algami. Spróbowałam i już po pierwszym użyciu widziałam różnicę. Po regularnym stosowaniu włosy wróciły do swojej kondycji, a nawet wyglądały o wiele lepiej niż kiedykolwiek.
Co z teraźniejszością? Miesiąc temu pojawił się u mnie podobny problem jak kilka lat temu, z tym, że nie jest aż tak źle jak wtedy. Co zauważyłam? Chyba Kallos się nieco popsuł. To już nie jest ta sama maska, którą pamiętam. Owszem, włosy są delikatnie bardziej miękkie, ale to nie jest jakieś szałowe i naprawdę oczekiwałam o wiele więcej. Dodatkowo pojawił się problem ze spłukiwaniem - mam wrażenie, że całą wieczność spłukuję włosy, a mimo to i tak zostaje jakiś osad i włosy sprawiają wrażenie nie do końca domytych, miejscami przetłuszczonych. Nie mam pojęcia czy to chodzi o to, że moje włosy się zmieniły, czy po prostu to nie jest już ten sam produkt co kiedyś - może zmienili nieco skład, nie mam pojęcia.
Tak czy siak nie wiem czy dam tej masce trzecią szansę. Mam do niej sentyment, jednak im dłużej jej używam, tym bardziej sentyment znika.

Lepiej uważać

Markę kallos lubię, nigdy nie wyrządziła większej krzywdy moim włosom. Dlatego jestem bardzo zdziwiona, zachowanie tej maski.
Kupiłam z czystej ciekawości, gdy zaczynalam przygodę z włosami kręconymi. Niestety słabo mi sie sprawdziła. Zapach średnio w moim guście, ale to jak większość Kallosów, więc można pominąć. Mimo mocnego żelu puszyla wlsoy na końcówkach, zostawiała na włosach dziwną warstwę, jakby uczucie niedopłukania. Dodatkowo jest to pierwszy produkt do włosów, po którym spotkał mnie wysyp na plecach, także radzę uważać.

Przeciętniak

Niestety jeśli o mnie chodzi to marka Kallos nie sprawdza się dla moich włosów, maska algae podobnie jak inne z tej serii wydają mi się niezwykle przeciętne.
Ma bardzo przyjemne opakowanie, bardzo duża pojemność za naprawdę niską kwotę oraz ładny zapach, który bardzo szybko się ulatnia. Konsystencja jest gęsta, dobrze rozprowadza się na włosach.
Włosy po użyciu są miękkie, przyjemne w dotyku oraz ładnie się układają. Niestety po dłuższym stosowaniu nie zauważyłam większej poprawy kondycji włosów ani efektu wow po jej zastosowaniu. Myślę, że jest to dobra drogeryjna odżywka dla osób, których włosy są w dobrym stanie i nie potrzebują szczególnego nawilżenia

Dobra maska za małe pieniądze

Maskę kupiłam w Hebe. Prędzej miałam inne maski tej firmy. Z tym produktem nie było inaczej. Maska ma wiele zastosowań. Można codziennie stosować ją jako odżywka (do spłukania oczywiście) albo raz w tygodniu na całe włosy (trzymam ją około 20 minut). Oferty są widoczne od zaraz - włosy wydają się bardziej sypkie i nie są poplątane. Ja czasami dodaję do maski fioletowej płukanki jak chcę pozbyć się żółtych refleksów i przy tym nie zniszczyć włosów