Kallos, KJMN, Algae, Maska do włosów z algami

Kallos, KJMN, Algae, Maska do włosów z algami

Pojemność 1 000 ml

Maska z aktywnym składnikiem - ekstrakt z alg, który przenika do włosa nawilżając, odżywiając i odbudowując zniszczone, martwe włosy. Zawartość oliwy nadaje włosom jedwabisty połysk.

Zmiękcza, uelastycznia włosy nie tworząc strąków

Od wielu lat stosuję odżywki Kallos. Co jakiś czas kupuję wersję inną od obecnie używanej i w lipcu 2019 roku zdecydowałam się na zakup tej wersji Kallos. Opakowanie takie jak wszystkich odżywek, jestem już do niego przyzwyczajona, nie do końca poręczne, ale do zniesienia. Konsystencja jak wszystkich Kallosów, galaretowata, barwy białej. Nie mogę się doczekać, aż zużyję obecną odżywkę i ponownie kupię tę wersję;) Ale najlepsze w tej wersji odżywki są jej właściwości, tj.

Dobra do mycia

Oceniam maskę w kontekście użycia jej do mycia włosów czy emulgowania oleju, po poleceniu jednej z youtuberek. W tej roli sprawdza się bardzo dobrze, bo ma wysoko w składzie substancje myjące i ogólnie nie zawiera silikonów czy masy olejków. Po olejowaniu wystarczy, że umyję nią włosy 3 razy plus szampon na skalp i po oleju ani śladu :) oczywiście plus odżywka gdyż samo umycie mi nie wystarczy. Uważam że ta maska nie ma wybitnie nawilżającego działania, mimo iż jest humektantem. Używałam jej jako maskę pod czepek i nie zwaliła mnie z nóg. Po prostu nie jest to bogata maska więc nie ma co wymagać nie wiadomo jakiego działania.

Najlepsza z kallosa

Używałam dużo masek z kallosa i ta najbardziej spasowała moim włosom. Nie było efektu wow, ale włosy stały się nawilżone, lekkie, nie elektryzują się, łatwo się rozczesują i nie plączą się choć wcześniej miałam z tym problem. Maska jest łatwo dostępna w drogeriach. Cena niska jak na tak wydajne opakowanie. Dostępna w mniejszej i większej wersji . Maska ma dziwny zapach.

Jeden z gorszych Kallosów

Nie lubię tego Kallosa. Byłam ciekawa tego składu, nigdy nie miałam do czynienia z algami w odżywkach do włosów, więc kupiłam mimo tego, że zapach nie jest w moim guście. Działanie mocno średnie, włosy nie wyglądają za dobrze, tuningowanie olejem nie pomogło za wiele. Mam wrażenie, że obciąża włosy, a mimo to nie wygładza, to chyba taki dziwny typ ciężkiej, źle spłukującej
się maski. Generalnie już przy nakładaniu po konsystencji widziałam, że nie będzie ciekawie :D Nie wykorzystywałam do olejowania, więc nie wiem, jak się sprawdza. Raczej to przygoda na jeden raz, biorąc pod uwagę pojemność - trochę za długa.

Jest ok

Ogólnie maski kallos są dla mnie mega słabe. Skład nie powala. Oprócz ceny i wielkiej pojemności, żadnych plusów szczególnych nie widzę. Są o wiele lepsze maski, warte uwagi.

Maska Kallos

Maska jest genialna. Świetnie działa na włosy, mocno je nawilża i pomaga rozczesać. Stosunek jakości do ceny i pojemności również jest niesamowicie korzystny dla klientki.

Zaskakujaco dobra

Kallos słowa kupiłam z czystej ciekawości. Na blogu wwwłosy agnieszka niezbyt ja chwali ale jako baza pod różne domowe mixy na włosy sprawdza się świetnie. Sama w sobie też fajnie działa. Aczkolwiek niemal zawsze coś dodaje bo zapach ma nijaki.

zadowolona i to bardzo

mam zdrowe, średnioporowate cienkie włosy i łojotokową skórę głowy, maska kallos algae bardzo mi odpowiada, znalazłam dla niej dwa zastosowania, w których spełnia się znakomicie: 1. nakładam poniżej ucha po umyciu szamponem na około 5 min., po czym spłukuję, po wyschnięciu włosy fajnie się układają, są puszyste, ale nie spuszone, dociążone i mięsiste, ale nie obciążone, ładny blask i zachowują świeżość przez cały dzień (myję głowę codziennie), 2. używam do mycia głowy i włosów odżywką, nakładam na skórę głowy i włosy na długości masuję z wodą (maska ładnie się pieni) i dokładnie spłukuję min. 1 minutę pod bieżącą wodą, tutaj również uzyskuję efekt świeżych, zdrowych włosów, może fryzura traci nieco na objętości, ale ani skóra głowy ani włosy u nasady nie przetłuszczają się szybciej, nie podrażnia mi skalpu i nie powoduje wzmożonego wypadania włosów, dla zdrowych włosów polecam, przy bardziej wymagających solo może być za słaba

ujdzie

nie spodziewałam się jakichś specjalności po zakupie, chciałam mieć najzwyklejszą odżywkę, która może być np. podkładem pod olejowanie. niestety nie może, bo nie dość, że śmierdzi, to jeszcze ma w sobie silikony, które ciężko zmyć szamponem bez SLSów. Do tego ma znienawidzone przeze mnie dwa konserwanty, które wywołały u mnie trądzik na karku i na plecach (
Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiaz Olinone), więc nawet nie nadaje się do skóry. a szkoda

Nawilżenie z ekstraktem alg i oleju oliwkowego

Aktywne składniki ekstraktu z algi dogłębnie nawilżają, odżywiają i odbudowywują uszkodzone, nieżywotne włosy. Zawrtość oleju oliwkowego sprawia, że włosy stają się bardziej jedwabiste i pełne połysku. Maske stosuje po umyciu, na wysuszonych ręcznikiem włosach. Po upływie 5 minut działania, spłukuje. Opakowanke jest duże 1000ml z zakrętką. Etykieta się nie odkleja. Kuszący wizualnie oko produkt.Konsystencja delikatna, lekka. Barwa biała. Pachnie delikatnie, ale trudno mi jest określić zapach. Nie spływa z włosów. Nie plącze i szybko się rozprowadza nawet w małych ilościach. Producent zleca trzymanie jej na włosach 5 minut, ale w przypadku szybkiej aplikacji na 1 minutę także otuli włosy, choć mamy mniejsze szanse na to, że zostaną one nawilżone w głębszych warstwach.Włosy są miękkie. W pierwszych godzinach puszyste, później się to trochę zmienia. Ładnie nawilża - naprawdę czuć tą witalność i mięsistość włosów. Suche końce nie są widoczne. Nadaje trochę połysku. Wydobywa kolor, włosy nie są matowe. Nie obciąża nadmiernie włosów, ale jednocześnie je dociąża - nie wywijają się na wszystkie strony.Włosy się nie elektryzują. Nadmiernego przetłuszczania skóry głowy nie zauważyłam. Włosy ładnie pachną, są lekkie i świeże. Cena niska jak na tak duża pojemność maski,polecam.

Jak wszystkie maski Kallos...

Cóż, dla mnie nie ma najmniejszej różnicy która z masek Kallos wybiorę. Wszystkie działają tak samo: dla mnie w porządku jako pierwszy krok w myciu metodą OMO. Nałożone zgodnie z instrukcją dają mi efekt co najwyżej odżywki ułatwiające rozczesywanie. Po masce oczekuję jednak czegoś więcej, chociażby fajnego nawilżenia. Mimo wszystko regularnie wracam do tych produktów, jako czegoś "do codziennego użytku".

Wielozadaniowa

To moja ulubiona maska z tej serii, uwielbiam ją za
jej wielozadaniowość... A w moim przypadku sprawdza się:
-po prostu jako odżywka;
-do mycia włosów;
-do mycia włosów po olejowaniu;
-jako "baza", mieszam ją z ulubionym olejem lub mąką ziemniaczaną;
-jako maska.
Używam jej od kilku lat i nigdy mnie nie zawiodła. Pozostawia włosy gładkie, lekkie, nie obciąża ich. Zawsze mam ją w zapasie. Moim zdaniem to must have każdej włosomaniaczki.