Ziaja, Ulga Dla Skóry Wrażliwej, Maseczka `Kojący kompres`

Ziaja, Ulga Dla Skóry Wrażliwej, Maseczka `Kojący kompres`

Aktywna, hypoalergiczna maseczka do każdego rodzaju skóry wrażliwej, suchej, zaczerwienionej i podrażnionej. Działa jak kojący kompres - szybko i skutecznie. Zapach pochodzi od składników i substancji czynnych zawartych w recepturze zapewniających skuteczność produktu.
Efekt kompresu:
- w krótkim czasie przynosi ulgę napiętej i podrażnionej skórze,
- łagodzi zaczerwienienie i przesuszenie naskórka,
- wzmacnia naturalną barierę ochronną,
- nawilża, wygładza i poprawia elastyczność.

Używa produktu od: próbka

zawiodla

kolejna maseczka po tej z masłem kakaowym która mnie zawiodła a na którą mocno liczyłam. Jako że mam skórę mocno podrażniona z problemami skórnymi myślałam że ta maseczka przyniesie mi ukojenie i ulgę jak obiecuje producent. Jaki wielki bul mój zawód gdy ponownie dojrzałam podobna maz do tej maseczki z masłem kakaowym, na twarzy wyglądała równie okropnie, lepiącą wodnista spływająca z twarzy mąż... oczusoxdoe nawet przez chwilę nie poczułam żadnej ulgi ani ukojenoa, moim zdaniem bardzo szkoda na nią nawet tych niecałych 3 zł, uwielbiam masrke ziaja i maseczki np oczyszczająca czy nawilżająca to moje guru ale ta nie spełniła oczekiwań, skóra po zmyciu maseczki była po prostu nijaka o potrzebowała zdecydowanie nawilzenia, nie zrobiła po prostu nic a i nie czułam żadnej przyjemności z jej nakladania czy trzymania na twarzy przez 15 minut, a szkoda, dobrze się zapowiadało.

Na jesień tak

Przyszła jesień a to dla mnie czas zmagania się z suchością skóry, przesuszeniami, suchymi skórkami i dyskomfortem. W tym czasie potrzebuję mocno nawilżających, odżywczych kosmetyków, które pomogą mi zapanować nad tym chaosem. W poszukiwaniu właśnie takich produktów natknęłam się na kremowe maseczki Ziaji, które mają w KWC całkiem niezłe opinie. Wybrałam kilka wariantów, które sprawdziłam na własnej skórze. Maseczka z serii Ulga to kolejna dobrze nawilżająca maseczka, którą wypróbowałam. Przeznaczona jest do cery wrażliwej, suchej, przesuszonej, czyli idealnie wpisywała się w moje aktualne potrzeby. Maseczka jets przyjemna w stosowaniu i rzeczywiście przynosi skórze ulgę.

OPAKOWANIE

Jak na markę Ziaja przystało jest niezwykle minimalistyczne. Mamy tutaj jedynie białe napisy na granatowym tle, z tyłu znajduje się szczegółowy opis, sposób stosowania i skład Saszetka zawiera 7 ml produktu, które wystarcza na 1 aplikację na twarz, szyje i dekolt. Ilość jest idealna, maski nie jest za dużo ani za mało i nie musimy przechowywać resztek do kolejnego razu.

MASECZKA

Maska ma postać gęstego, aksamitnego, białego kremu o neutralnym zapachu. Posiada gęstą, zbitą konsystencję, dzięki tej konsystencji nie spada, pozostaje na swoim miejscu po nałożeniu. Po zalecanych kilkunastu minutach maska dobrze się wchłania, jednak pozostaje jej jeszcze sporo, więc nadmiar ścieram płatkami kosmetycznymi. Nie pozostawiam maseczki na całą noc z uwagi na skłonność do zapychania cery. Po zmyciu maski efekty są dla mnie zadowalające: skóra jest miękka w dotyku, gładka i przede wszystkim bardzo dobrze nawilżona. Znika uczucie ściągnięcia i przesuszenie, które najbardziej dręczy mnie jesienią. Możemy kupić ten kosmetyk za nieco ponad 1,50 zł w praktycznie każdej drogerii. Z pewnością ponowię zakup.

PLUSY
świetnie nawilża
ma przyjemną konsystencję
niweluje uczucie ściągnięcia i przesuszenia
dobrze dostępna
tania

Chwilowa ulga i nawilżenie

Trochę nie rozumiem aż tak niskiej oceny. Faktycznie maseczka nie pozwala, jednak nie jest zła. Zawsze kupuję masę produktów z Ziaji, jednak akurat na tę maseczkę nigdy nie wpadłam. Mam wrażenie, że chyba są jakieś problemy z dostępnością tego produktu. Kupiłam ją akurat w sklepie Ziaji.

Saszetka jest przeciętna graficznie, niestety jak większość przy Ziaji. Otwarcie jest jednak łatwe, więc chociaż to na plus. Maseczka ma neutralny zapach, ni to ładny, ni to brzydki. Konsystencja kremowa, dobrze się ją nakłada, zmywa również.

Jeśli chodzi o samo działanie, nie ma czadu. Delikatnie nawilża, delikatnie łagodzi, jednak niczego nie robi naprawdę dobrze. Efekt jest również dosyć krótkotrwały. Następnego dnia skóra wyglądała tak samo jak przed użyciem maseczki, wymagam jednak trochę lepszego działania. Wygładzenia w ogóle nie zauważyłam, zaczerwienienia są w takim samym stanie jak wcześniej.

Maseczka faktycznie szału nie robi, jednak nie szkodzi. Nie kupię jej ponownie, nie polecę, ale też nie będę drastycznie odradzać.

Koi, ale nie nawilża

Z maseczki postanowiłam skorzystać po podrażnieniu twarzy i narażeniu jej na słońce. Po nałożeniu twarz mnie nieco piekła, ale jedynie przez momencik. Maseczka faktycznie przyniosła ukojenie, choć nic ponadto.

Słaba

Zdecydowałam się na jej zakup tylko i wyłącznie ponieważ brakowało mi przysłowiowych 2zł do nagrody gratisu w sklepie stacjonarnym Ziaja... Jak się można spodziewać nie zakupię ponownie z pewnością. Szczerze powiedziawszy jeśli chodzi o cerę nie zauważyłam praktycznie żadnego większego efektu, prócz delikatnego odświeżenia.

Działanie? Jakie działanie?

Nie przepadam za marką Ziaja (większość kosmetyków ma olej mineralny, niegdysiejsza ściema z Ecocert, słabe składy). Od czasu do czasu daję jednak jej szansę, bo mam nadzeję trafić na fajny produkt (jak np. peeling cupuacu).
Ta maseczka na pewno mnie nie przekona. Niska cena jest jej niewątpliwym atutem, ale niewiele poza tym.
Maseczka lekko podrażniła moją cerę, nawilżenie było chwilowe mimo tego, że ma w składzie takie dobroczynne składniki jak kwas hialuronowy czy wyciąg z alg laminaria. Dodatkowo - parabeny. Zapycha pory, moja mieszana cera zdecydowanie się z nią nie polubiła.
Moim zdaniem mimo tego, że cena jest niska - szkoda pieniędzy. Lepiej zainwestować w maseczki, które działają.

Nie-ulga

Maskę dorzuciłam do koszyka przy okazji zakupów w hipermarkecie.
Moja cera co prawda nie jest wrażliwa, jednak dzień wcześniej miałam na sobie pełny makijaż, którego na codzień nie noszę, a więc pomyślałam, że mojej cerze dobrze
zrobi taka mała "ulga".
Saszetka posiada wygodne nacięcie, dzięki czemu obejdzie się bez pomocy nożyczek. Ilość kosmetyku, która została w niej umieszczona starcza na pokrycie twarzy dość grubą warstwą. Niestety, o szyi i dekolcie można zapomnieć.
Konsystencja maski, jest gęsta, lecz jednocześnie lekka. Dla mnie dodatkowym atutem jest brak konieczności jej zmywania.
Zapach produktu nie urzeka. Jest... "zleżały". Mnie osobiście drażnił, więc potrzebowałam chwili by się do niego przyzwyczaić.

Maseczka łatwo się rozprowadza i nie spływa z twarzy. Niestety, lecz zaraz po aplikacji zaczęła piec mnie skóra, a efekt ten utrzymywał się przez około pół minuty. Jak już wspomniałam, wrażliwcem nie jestem, zatem obawiam się, że przy faktycznie problematycznej cerze, mógłby być to spory problem.
Kosmetyk trzymałam na skórze około 15-20 minut, a po tym czasie postanowiłam go wmasować i położyć się spać. Po przebudzeniu cera była nieco lepka, jednak wydawała się być gładka i ładnie nawilżona. Po umyciu twarzy jednak... Czar prysł! Moja cera stała się napięta i potrzebowała innej, prawdziwej "ulgi". Niestety, nie zdecyduje się na jej ponowny zakup.

Może nie jest doskonała, ale na pewno warta uwagi

W tę maseczkę zaopatrzyłam się podczas zakupów w punkcie Ziaji, kosztowała 1,30 zł. Została umieszczona w wygodnej saszetce "na raz". Porcja jej wystarczająca do pokrycia twarzy grubą warstwą. Na szyję i dekolt już jej niestety zabrakło.

Maska posiada kremową konsystencję, biały kolor i przyjemny, delikatny zapach. Na skórze rozprowadza się również jak krem. Przylega mocno, nie spływa. Po spędzeniu z nią 20 minut w wannie pełnej ciepłej wody, czułam, że lekko ochładzała skórę i dawała jej przyjemne ukojenie. Częściowo wchłonęła się w skórę, a nadmiar usunęłam wacikiem, zgodnie z zaleceniem producenta.

Jestem posiadaczką wrażliwej skóry i to co od razu rzuciło mi się w oczy, to brak zaczerwienienia - maseczka rzeczywiście koi! :) Nie podrażnia, nie zaognia skóry. Jest dla niej bardzo łagodna. Pozostawia jednak nieprzyjemną, lepką warstwę, której nie znoszę... Gdybym nie przetarła twarzy tonikiem, na pewno przykleiłabym się do poduszki przed snem ;).

Następnego dnia moja cera była znacznie bardziej miękka, aksamitna. Podrażnienia i drobne wypryski odrobinę zmalały. Skóra wyglądała na wypoczętą i dotlenioną.

Wykorzystała: kilka próbek

Okej

Przeznaczona jest dla cery wrażliwej i jej zadaniem jest ukojenie skóry. Należy ją stosować na szyję i dekolt. Zużyłam już kilka saszetek tej maseczki i jestem z niej bardzo zadowolona. Stosuje ją tak jak zaleca producent – na szyję i dekolt. Po jej użyciu cera jest miękka, ukojona i nawilżona. Ma fajną kremową konsystencję. Najczęściej stosuję ją wtedy kiedy moja skóra jest podrażniona, bardzo sucha lub czuję, że jest napięta i zmęczona. Lubię tego typu maseczki.

NIGDY WIĘCEJ!!!

Producent kogoś próbuje wprowadzić w błąd pisząc, że jest to maseczka do wrażliwej skóry.
Ta maska PALI twarz. Po sekundzie od nałożenia piecze, szczypie, a skóra po zmyciu tego świństwa jest czerwona i ściągnięta przez dobrą godzinę.
Ulgi z tą maseczka nie poczujemy. O nie!

Używa produktu od: próbka

Jestem rozczarowana

Kupiłam ją w punkcie Ziaja.
Uwielbiam serię oliwkową, ale zawsze korci mnie wypróbowanie nowej, wiec zakupiłam właśnie tę.
Po nałożeniu przez chwilę piekły mnie delikatnie oczy , ale efekt zniknął po ok 30 s.
Jednak skóra twarzy i szyi delikatnie mnie swedziala a to chyba nie tak powinno wyglądać .
Zapach : trochę mi przypomina nieświeży krem.

Czy poczułam ulgę ? Tak , ale tylko dlatego , ze maseczkę zmykam i skóra już nie swedziala . Innych plusów tej maseczki nie zauważyłam.

Bardzo słaba

Produkt ma gęstą konsystencję, dobrze rozprowadza się po skórze.Maseczkę można zmyć suchym płatkiem do demakijażu gdyż ona praktycznie cala wchłania się w skórę.Pachnie zupełnie neutralnie praktycznie w ogóle. Niby przeznaczona jest dla skóry wrażliwej a mnie trochę oczy szczypały gdy ją nakładałam ale to uczucie nie trwało długo.Nawilżenie jest średnie i zauważyłam, że niestety trochę zapycha mi skórę bo pojawiają się po niej krostki. Jak dla mnie jest to najgorsza maseczka z Ziaja.