Christian Dior, Sauvage EDT

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

Średnia ocena: 4.64/5

zobacz więcej ofertzwiń

Sauvage 2015 marki Christian Dior to aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Sauvage 2015 został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Perfumy zawierają takie składniki, jak pieprz syczuański, kalabryjska bergamotka i ambroksan.

Nuty zapachowe: Pieprz syczuański, bergamotka, Ambroksan

wody toaletowe
zielone / cytrusowe, ziołowe / fougere

71% jesień/zima 29% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Najpiękniejszy męski zapach

Perfumy Dior Sauvage kupiłam mężowi na urodziny i totalnie go urzekly.

Są to perfumy o bardzo męskim i wyraźnym aromacie. Zdecydowanie żaden mężczyzna mający je na sobie nie zostanie niezauważony. Totalnie zapadają w pamięć, działają na mnie bardzo zmysłowo.

Dior Sauvage to niepowtarzalna esencja ze świeżych, drzewnych i korzennych nut zapachowych. Jest wart każdej złotówki.

Zalety
długi czas utrzymania
intensywność
intensywny elegancki

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 5

Bardzo męski zapach, spodoba się wielu osobom

Jeśli nie wiecie jaki zapach sprezentować swoim najbliższym mężczyznom w życiu to ten zapach może okazać się pewniakiem- należy do zapachu bardziej klasycznych, uniwersalnych. Jest męski i ma coś w sobie, ale jednocześnie nie ma topornych akcentów przez to jest bezpiecznym zapachem zarówno dla męża jak i taty.

Wyczuwalna jest kalabryjska bergamotka- zapach świeży, rześki, lekko chłodny. Później rozwija się ambroxan, który dostarcza drzewnych nut zapachowych, nieco korzennych. Powoduje, że Sauvage otula, dodaje męskości, ciepła.

Bardzo długo się utrzymuje, wyczuwam go delikatnie nawet po praniu.
Buteleczka bardzo zgrabna, minimalistyczna, idealna dla męskiej wody toaletowej.

• Flakon: 4

Uniwersalny męski zapach

Męski, klasyczny aromat. Ponoć aktualnie jest najlepiej sprzedającym się zapachem męskim. Może i tak, bo jest tak bardzo klasyczny i sztampowy, że w zasadzie jest dla każdego i do wszystkiego.
Jest to dość świeży aromat (cedr, bergamotka, lawenda) z pewną dozą pikanterii (pieprz syczuański i czerwony). Nadaje się na dzień i na wieczór. Pasuje i do jeansów i do eleganckiego garnituru.
Trwałość - ok 7 godz. Przez pierwsze godziny niezła projekcja, potem stopniowo wygasa.
Flakon - nieprzekombinowany, męski. Korek flakonu zawiera magnes, przez co jest niezawodną "zatyczką" - nie trzeba go wciskać na atomizer, dosłownie sam wskakuje na flakon.
Mąż wykańcza już swoją butelkę, niewykluczone, że będzie kontunuował tę znajomość, ponieważ jest to faktycznie zapach bardzo uniwersalny, wręcz na każdą okazję.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 5

Jeden z ulubionych zapachów

Powiem owoców cytrusowych połączony z akordami drzewnymi, unikatowy zapach, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Cenię szczególnie za intensywność, trwałość, wydajność i „zauważalność”.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Wciągający zapach

Jedne z lepszych perfum mojego chłopaka chociaż nie są one moje ulubione.
Perfumy mogą wydawać się surowe, ale większość osób je uwielbia.
Nie wydaje mi się, że to jest nudny zapach wyczułam go tylko może u 1-2 facetów, którzy to nosili.
Ludzie zapominają, że większość ludzi tak naprawdę nie nosi markowych zapachów. Nie bój się, ze (będziesz pachniał jak jej chłopak).

Trwają długo, 6-7 godzin, a projekty są trudne.
Wystarczą 2-3 spraye.

• Flakon: 3

Męski, szorstki

Mi jako kobiecie zapach baaaaaaardzo się podoba, jest męski, intensywny, szorstki i zwracający uwagę.
Kupiłam narzeczonemu, on też jest bardzo zadowolony.
Tak jak pisałam wcześniej zapach intensywny ale przy tym świeży. Trwałość super, czuć go bardzo długo.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

• Flakon: 4

Bez szału...

Mój narzeczony na co dzień używa fahrenheita i dla odmiany chciałam kupić mu coś nowego. Zachęcona mocną reklamą nowego zapachu skusiłam się. Kupiłam go na jednym z lotnisk. Zapach z buteleczki delikatny, ale piękny. Niestety na tym czar prysnął... nie czuć go kompletnie po 5 min na ubraniach i nie jest to kwestią przyzwyczajenia. Nawet w łazience po psikaniu po 5 min zapach ucieka - gdzie w przypadku Fahrenheita było to baaaaardzo długo. Powracamy więc do klasyka :)

Produkt prawie idealny.

On: Mój mąż lubi kompozycje mocne, drzewne, szpyrowe. Im cięższy zapach tym lepiej.

Flakon: Proste opakowanie, eleganckie i ponadczasowe. Dość masywne i ciężkie. Na plus zakrętka na magnes. Łatwo można kontrolować zużycie produktu.

Wrażenia: Muszę przyznać, ze to ciekawa kompozycja, która długo rozwija się na skórze. Po spryskaniu się tworzy przyjemną aurę i tak zwany ogon, nie przylegają blisko ciała. Dlatego też kiedy mężczyzna spryskany tymi perfumami przechodzi obok, czuć je bardzo intensywnie. Na początku mocne uderzenie pieprzu, które jest zmieszane z delikatną bergamotką. Chwilę później przechodzą w nuty ciężkie, bardzo ostre, leśne. Tego zapachu trzeba używać z umiarem, bo może się okazać duszący i odpychający. Mimo, że to tylko woda toaletowa trwałość jest genialna. Spokojnie wystarczy jedna aplikacja na cały dzień by zapach. To wyjątkowo intensywny zapach dlatego też przekłada się to na jego wydajność. Myślę, że to zapach z tych które albo się kocha albo nienawidzi. Budzi kontrowersje i pewnie o to chodziło twórcom. Pasuje zarówno na wieczorne wyjścia jak i na co dzień. Cena jest bardzo wysoka, dla jednych adekwatna w stosunku do jakości, dla innych przesadzona. Moim zdaniem płacimy w dużej mierze za metkę Diora i kampanię reklamową z udziałem Deepa.

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Dobry zapach

Świetna kompozycja nut zapachowych. Rzeczywiście jego popularność może być mocno zniechęcająca, lecz nie jest to czynnik, który zniechęciłby mnie do zakupu :)

bez podjazdu

Jest to zapach który nie gryzie swoją intensywnością i zostaje na bardzo długo. Jest tak charakterystyczny, że potrafię już go rozpoznać na ulicy. Cena dość wysoka ale myślę, że jest wart

Wykorzystała: kilka próbek

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 1

Perfumy wystylizowanego Obieżyświata - takiego w wisiorkach, bransoletkach i z damską fryzurą

Obiektywnie to nie są brzydkie perfumy, i choć wśród Mężczyzn opinie są podzielone mniej więcej po równo, to z jakiegoś powodu Kobiety szczególnie szaleją na punkcie tej kompozycji, co mnie niby trochę szokuje, choć aż tak nie dziwi.
Bo ta aromatyczno-fougere kompozycja, początkowo buchająca syntetycznym w odbiorze, mocnym pieprzem – czarnym, syczuańskim, a nawet różowym, skonfrontowanym z bergamotką, i przechodzącym po jakimś czasie w równie mocne nuty ziemisto-leśne, mnie drażni bardzo przesytem – wręcz ciężarówką tych pieprznych nut, które zapewne miały brzmieć wyjątkowo męsko, a okazały się – ostre, drażniące, odpychające, i kradnące perfumom cały ewentualny wdzięk i wyrafinowanie, którego szukam w kompozycjach zapachowych.
Charakter tego w zamyśle intrygującego zapachu idealnie oddany został w kampanii reklamowej z udziałem, skądinąd świetnego aktora Pana Johnny'ego Deppa – boleśnie wystylizowanego na atrapę współczesnego poszukiwacza przygód – obwieszonego biżuterią z paciorków, z makijażem oczu i damską fryzurą – na pseudoseksowną modłę, skutecznie roznamiętniającą pewien typ Kobiet, i - kompletnie przeze mnie nieakceptowalną, ponieważ nigdzie i nigdy nie widziałam tak noszących się Mężczyzn.
Ostry, duszący, syntetyczny zapach, skomponowany w niedorzecznie rozumianym męskim "a-la-egzotyczny-macho" stylu po prostu nie mógł mnie ująć, ale ponieważ opinie wśród Panów na temat tych perfum są podzielone – naciągnę swoją ocenę do aż trzech gwiazdek.

Zapach Mojego Mężczyzny

Perfumy poznałam praktycznie zaraz po ich premierze. Mój brat zafundował je sobie i gdy mnie odwiedził zaprezentował je na sobie. Od razu przypadły mi do gustu i już wiedziałam, że tak będzie pachnieć mój facet. Po kilku latach udało mi się znaleźć tego idealnego mężczyznę. Prawie przez pół roku namawiałam go aby spróbował. Na początku mu nie leżały. Mój chłopak ma bardziej luzacki styl ubioru i twierdził, że mu nie pasują. Jednak po świętach udało mi się go namówić.

Sam zapach jest obłędny, kojarzy mi się z pierwotną męską energią i subtelną dominacją. Stanowczy i dziki jednak z nutą tej łagodności, którą daje lawenda. Rozpala moje zmysły i wyobraźnię. Pasuje i na wieczorne wyjście i na co dzień. Z PH mojego mężczyzny zgrywa się idealnie. Intensywny lecz nienachalny. Wszędzie wyczuje Sauvage, zapach który daje mi poczucie bezpieczeństwa i miłości Mojego Strażnika....

Zalety:
- trwałość
- nuty zapachowe
- ładne proste flakoniki
- zapach który wzbudza we mnie pozytywne emocje i poczucie bezpieczeństwa.

Wady :
- Brak