Ziaja, Mintperfekt Sensitiv, Pasta stomatologiczna zmniejszająca nadwrażliwość

Ziaja, Mintperfekt Sensitiv, Pasta stomatologiczna zmniejszająca nadwrażliwość

Pasta do zębów Ziaja Mintperfect Sensitv jest przeznaczona do codziennego stosowania z naturalną betainą, azotanem potasu, aminofluorek i fluorkiem sodu - systemem wyselekcjonowanych substancji o aktywności redukującej nadwrażliwość. Wzmacnia szkliwo, chroni dziąsła i odsłonięte szyjki zębowe oraz zapobiega odkładaniu bakteryjnej płytki nazębnej. Wzmacnia i chroni zęby oraz dziąsła przed działaniem kwasów.

Produkt stosowany w higienie jamy ustnej i zębów, zawiera 0,12 % jonów F.
Sposób użycia: Szczotkować minimum 2 razy dziennie, nie połykać. Dla profesjonalnej higieny jamy ustnej stosować najlepiej razem z zmniejszającym nadwrażliwość zębów płynem stomatologicznym. Przy przyjmowaniu fluoru z innych źródeł należy skonsultować się ze stomatologiem lub lekarzem.

z fluorem
50-100ml

Pasta stomatologiczna zmniejszająca nadwrażliwość, Mintperfekt Sensitiv, Ziaja

Pastę kupiłam na jednej z aukcji internetowych
Opakowanie to tubka o pojemności 75 ml, zapłaciłam 7 zł
Pasta ma dość łagodny miętowy smak , dobrze myje zęby, nie podrażnia dziąseł, daje uczucie czystości i świeżości, łagodzi nadwrażliwość, redukuje płytkę nazębną, dobrze się pieni, jest wydajna.
Podsumowując całkiem dobra pasta za stosunkowo niską cenę, skuteczna ale łagodna, pasta Elmex z aminofluorkiem nadal zostanie moim ulubieńcem, jednak ta pastę można śmiało potraktować jako tańszy nieco słabszy zamiennik. Polecam!

Bardzo lubię

Pasta bardzo fajnie się pieni i wyraźnie oczyszcza jamę ustną. Po umyciu zębów czuć intensywną świeżość. świetnie się jej używa i na pewno kupię kolejne opakowanie.

Dla mnie dobra

Nadwrażliwości to mi ta pasta nie zmniejszyła. Ale i tak jestem z niej zadowolona, ponieważ bardzo trudno mi znaleźć pastę, która nie wysusza mi śluzówki ani nie powoduje żadnych podrażnień czy bolesnych zmian, a ta właśnie okazała się tych rzeczy nie robić. Do tego jest tania.
Początkowo nie odpowiadał mi jej smak za bardzo, ale przyzwyczaiłam się.
Pasta ma w swojej konsystencji taki jakby drobny piaseczek, który daje poczucie dokładniejszego czyszczenia, ale trudno mi stwierdzić, czy naprawdę tak działa.
Pieni się średnio - i dobrze.

Mi odpowiada

Posiadam nadwrażliwe zęby, ponieważ mam podniesione szyjki zębowe, więc spróbowałam tą paste. Wcześniej byłam wierna paście Elmex Sensitiv.
A więc pasta Mintperfekt Sensitiv, jest zamknięta w wygodnej tubce, wydaje się, że jest jej mało, ale na prawdę na długo wystarcza. Wygodnie się ją aplikuje, potrzeba niewiele, aby umyć zęby. Dobrze się pieni, ma miętowy smak i zapach, odświeża jamę ustną. W składzie posiada aminofluorek, który zapobiega właśnie tej nadwrażliwości. Jak najbardziej spełnia swoje zadanie, nie bolą mnie już zęby przy spożywaniu ciepłych/zimnych napojów, również przy słodkim. Myje i świżość pozostaje na długo.
Do zestawu kupiłam płyn do płukania jamy ustnej i również jestem zadowolona. Pasta niewiele kosztuje, jak na razie zostaje przy niej, a Elmex idzie w odstwke. Polecam !

W porządku

Od zawsze mam problem z nadwrażliwością szyjek zębowych i zębów, stąd mój wybór padł ostatnio na Ziaję Sensitiv.

Pasta bardzo dobrze oczyszcza zęby i jamę ustną, nie mam tutaj zastrzeżeń co do jej działania. Ma miętowy smak i zapach, który długo utrzymuje się w jamie ustnej. Nie podrażnia śluzówki i nie powoduje bólu zębów oraz dziąseł, co jest jej główną zaletą. Jest również niedroga i wydajna.
To, do czego mogłabym się przyczepić, to fakt, że (moim zdaniem) nie zmniejsza nadwrażliwości - po prostu jest na tyle łagodna, że nie powoduje bólu dziąseł czy szyjek, ale ogólnie nie eliminuje przyczyny problemu i nie zmniejsza nadwrażliwości w codziennym funkcjonowaniu, spożywaniu pokarmów, napojów itp.

Ogólnie polecam.

Najlepsza na nadwrażliwe zęby

W porównaniu do pasty Sensodyne - to jest cudo! Moje dziąsła przestały krwawić podczas szczotkowania. Na prawdę polecam :) Smak lekko miętowy. Szkoda, że takie małe opakowania, ale pasta skuteczna i warto ją kupić.

Jest ok

Dobra pasta do codziennego użytku. Mam bardzo wrażliwe zęby, nie zauważyłam, żeby ta pasta sprawiła, że są mniej wrażliwe ale jest delikatna, idealnie miętowa. Za taką cenę warto spróbować.

Niezbyt skuteczna

Pastę te zakupiłam, gdyż miała zmniejszyć nadwrażliwość zębów, ale takiego efektu nie zauważyłam po jej użytkowaniu. A na dodatek po jej użyciu miałam wrażenie niedomytych zębów ,i że zostawia nagromadzony osad.Jej użytkowanie kończyło się na tym ,że poprostu musiałam po niej umyć zęby inną pasta.

Skuteczna, świetna do wrażliwych zębów, przyjemna w smaku

Zacznę od tego, że mam wrażliwe zęby, podatne na okresowe zapalenia dziąseł - pasta temu zapobiegająca to dla mnie codzienność. Gdy przydarzy się, że stan się zaostrzy, wytaczam cięższe działa typu Lacalut, ale wolę zapobiegać
delikatniejszymi pastami i do tego nie dopuścić - tu właśnie przydaje się Ziaja w różowej wersji :)

Z pierwszych wrażeń - pasta ma wygodne opakowanie stawiane na zakrętce (moje ulubione rozwiązanie, choć brak mi tu zamknięcia na uchylny klik, zamiast niepraktycznego zakręcanego) i ma bardzo przyjemny smak (jak również delikatny miętowy zapach). Smak dla mnie jest intensywny w sam raz, nie lubię past tak mocno miętowych, że aż wykręcają twarz, unikam ich jak ognia. Ta ma idealną, umiarkowanej mocy "miętowość".

To, co najważniejsze, czyli działanie: u mnie pasta sprawdza się świetnie i przede wszystkim spełnia swoje deklarowane zadanie, czyli zapobiega nadwrażliwości. Wystarcza mi jako pasta codzienna lub jako uzupełniająca obok klasycznej miętowej pasty, żeby nie odczuwać nadwrażliwości i unikać nawrotów zapalenia dziąseł. Podczas jej stosowania epizody problemów z dziąsłami (odsłaniające się szyjki, zaczerwienienia, ból przy najlżejszym dotyku) w ogóle mi się nie zdarzały. Tak więc działa w 100% tak, jak obiecuje producent, wszystko się zgadza, jestem bardzo zadowolona.
Pozostałe efekty działania - jak przy klasycznej paście, dobrze doczyszcza zęby, zostawia wrażenie świeżości, pieni się dobrze i robi wszystko to, co powinna robić pasta do zębów.

Bardzo dobra pasta, którą mogę polecić każdemu, ale w szczególności osobom z nadwrażliwością zębów i tendencją do zapalenia dziąseł. Stosowana codziennie skutecznie pomaga unikać dolegliwości, a tym samym ułatwia życie wrażliwcom :) Zdecydowanie na tak!

Brdzo dobry produkt

Kupuję tę pastę od dłuższego czasu, na zmianę z elmex dla zębów nadwrażliwych. Tylko te dwie dają ulge moim nadwrażliwym zębom.
Akurat ta pasta jest bardzo skuteczna w pielęgnacji zębów nadwrażliwych, to prawda, że słabo sie pieni, ale akurat każda pasta tego typu nie jest obfita w pianę.
Pasta wystarczająco dobrze odświeża i doczyszcza.
Jest tania, ale niestety trzeba się natrudzić, by ją kupić.

pasty do zębów to nie jest mocna strona Ziai

Moja przyjaciółkę jest prawdziwym hard-userem produktów Ziai, dlatego testujemy przeróżne produkty. Niestety produkty z serii stomatologicznej nie są mocną stroną - fakt, są wydajne, mają ciekawe składy, ale smak i odświeżające działanie to pięta Achillesowa. Głównie smak i słabe odświeżanie zniechęciły mnie do regularnego stosowania tej pasty i sprawdzenia jej właściwości na moich wrażliwych zębach i dziąsłach. Jeśli komuś odpowiada taki smak, to myślę, że doczeka się pozytywnego efektu, jednak ja wolę mocno miętowe preparaty.

dobra

Bardzo dobra pasta do zębów. Działa tak jak powinna, zmniejsza nadwrażliwość zębów wrażliwych. Podczas stosowania tej pasty można bez problemów jeść słodkie, kwaśne, gorące i zimne potrawy bez przykrego uczucia bólu. Dobrze myje.

2085