Nivea, Creme Care, Krem do oczyszczania twarzy

Nivea, Creme Care, Krem do oczyszczania twarzy

Krem oczyszczający z kompleksem Nivea Creme Care to codzienna pielęgnacja, której szukasz. Jest przeznaczony do każdego typu cery i pomaga utrzymać naturalny poziom nawilżenia skóry. Sprawia, że skóra jest oczyszczona, gładka i naturalnie piękna.

w tubie
oczyszczanie twarzy
normalna, mieszana, młoda
oczyszczające, odświeżające

Obciach :(

Do zakupów w Super-Pharm otrzymałam go za 1 gr. Więc strata nie była duża.
Konsystencja kremowa, ale rozprowadzanie takie sobie. Zapach jak to Nivea. I niby jest łagodny, niby delikatnie oczyszcza twarz, ale nie ma tego poczucia, że ona JEST OCZYSZCZONA. Po użyciu miałam potrzebę użycia dodatkowego produktu do oczyszczania. Stąd mniemam, że nie jest odpowiedni dla cery tłustej, mieszanej lub skłonnej do trądziku. Być może jest lepszy dla cer suchych, ale nie dla mnie

do delikatnej pielęgnacji - jak najbardziej

W codziennej pielęgnacji bardzo lubię po zmyciu makijażu płynem micelarnym użyć czegoś delikatnego żeby oczyścić skórę z ewentualnych pozostałości i ją nawilżyć. Wybór padł na recenzowany krem. Zamknięcie go w tubce wywołało u mnie dość sceptyczne nastawienie ponieważ z doświadczenia nigdy do końca takiego produktu się nie wydobędzie (no chyba, że rozetniemy nożyczkami opakowanie). Ostatecznie nie było jednak tak źle i krem w większości został wydobyty. Po jego wydobyciu mamy na palcach konsystencję przypominającą coś pomiędzy klasycznym granatowym kremem Nivea a najdelikatniejszą białą wersją Soft. Zapach nie jest na pewno zaskoczeniem ponieważ jest to klasyczna Nivea czyli jak dla mnie duży plus ponieważ go uwielbiam ! Najprzyjemniej używało mi się tego kremu razem z elektryczną szczoteczką do twarzy i robiłam sobie wieczorem taki delikatny pielęgnacyjny masaż twarzy. Produktu używałam już po demakijażu i nie mogę odjąć gwiazdek za to, że nie zmywa makijażu ponieważ nie jest to produkt do tego zadania i producent nie obiecuje nam takiego działania. Po zmyciu nawet przy stosowaniu bez szczoteczki twarz jest bardzo gładka, wypielęgnowana i oczyszczona. Utrzymuje się na niej bardzo przyjemny i delikatny zapach. Na pewno nie daje nam długotrwałego uczucia nawilżenia i prędzej czy później będzie trzeba się wspomóc kremem ale po użyciu na pewno przez dłuższą chwilę możemy odczuć nawilżenie. Krem nie podrażnia i nie wysusza skóry. Produktu nie musimy nakładać dużo dlatego jest na pewno wydajny.Podsumowując u osób, które lubią delikatną i przyjemną pielęgnację na pewno znajdzie się miejsce dla tego kremu w kosmetyczce.

Nie zmywa

W zamyśle miał być krem do oczyszczania twarzy a został tylko krem ... Jest to produkt zbędny ponieważ nie działa. Na mojej cerze nie zmywał makijażu, stad nie oczyszczał cery. Konsystencja kremowa, średnio się zmywa. Nie podrażnia skóry. Używałam go do wstępnego mycia twarzy , następnie musiałam użyć innego środka, który domyłam mi twarz .

Więcej krzywdy niż dobrego...

Mam kilka perełek z marki Nivea do których często wracam i przy okazji takiego powrotu otrzymałam w prezencie do zakupów ten krem. Sama bym go nie wybrała, zdecydowanie dla mnie produkt do mycia twarzy musi się pienić, a po tej formule się tego nie spodziewałam, ale skoro otrzymałam to i przetestowałam.

Zamknięty został w granatowej tubce o pojemności 150ml. Opakowanie wykonano z giętkiego plastiku, a do tego stoi na zakrętce, więc wszystko ładnie spływa i wydobycie odpowiedniej ilości produktu nie stanowi najmniejszego problemu. Zatrzask jest szczelny, troszkę siły trzeba włożyć w jego otwarcie, ale nie jest to nic nadzwyczajnego. Otwór do wydobycia produktu jest odpowiedniej wielkości w stosunku do konsystencji.

Zapach typowy dla legendarnego granatowego kremu Nivea. Osobiście fanką tego zapachu nie jestem, ciężko mi się go trawi, ale w porównaniu z kremem, ten jest delikatniejszy, a i krócej mąci w nosie, bo po użyciu się zmywa i zapach znika.

Konsystencja gęsta, kremowa o białym kolorze. Nie trzeba jej wiele do umycia twarzy, więc produkt jest wydajny.

Nałożony na zmoczoną wcześniej twarz nabiera wyjątkowej delikatności, pod wpływem wody zmienia się w bardziej mleczko niż krem. Jest bardzo delikatny, ale też lekko tłusty. Zmywa się dobrze, cera po jego użyciu jest miękka i jakby pulchniejsza, ale jednocześnie tłusta...

Niestety, resztki makijażu bardziej rozmazuje niż zmywa. Ja zawsze wykonuję demakijaż oczu przy pomocy wacika i mleczka/płynu, później wierzchnią warstwę makijażu usuwam i dopiero przechodzę do mycia twarzy żelem z wodą, w tym przypadku robiłam dokładnie tak samo, a jednak nie czułam tego oczyszczenia. Po jednym umyciu gdy przecierałam twarz wacikiem z tonikiem to widziałam na nim resztki makijażu. Dopiero podwójne mycie przynosiło zadowalający efekt. Bez wcześniejszego zmycia większości makijażu, ten krem po prostu robił jeden wielki miszmasz kolorów...

Kremu, z racji mojego zamiłowania do piany, nie używałam u siebie. Zawiozłam go do faceta, by mieć czym się u niego umyć i tak sobie używałam przez kilka miesięcy po 2-3 dni, by następnie wrócić do siebie i znów mieć od niego przerwę. Z racji długiego wolnego przeprowadziłam się na parę tygodni do chłopaka i siłą rzeczy używałam tego produktu regularnie i tu zaczęły się pojawiać problemy. Pierwsze co zauważyłam to zwiększające się podrażnienie po każdym umyciu cery, z dnia na dzień coraz bardziej mnie piekła twarz po zastosowaniu tego kremu, ale to jeszcze nic. Po ok 2 tygodniach moją twarz wysypało! Ja nigdy nie miałam problemów z wypryskami, jak coś to pojawiają się z mojej własnej głupoty i jestem tego świadoma, natomiast na twarzy naliczyłam ich 8 i to praktycznie w przeciągu 2 dni tak wyskoczyły. Używałam wtedy nowego dla mnie toniku, a do kremu miałam zaufanie (w końcu te kilka miesięcy już ze mną był), więc odstawiłam tonik i nieświadoma zagrożenia dalej używałam tego produktu od NIVEA. Dopiero po pewnym czasie mnie tknęło i go odstawiłam... Wyleczyłam wszystko i na spokojnie już u siebie znowu zaczęłam używać podejrzanych kosmetyków, ale po toniku nic mi nie było, a po tygodniu z NIVEA znów mam wypryski... Już nie w takiej ilości i nie takich rozmiarów, bo mam pewność od czego i zaprzestałam używania, ale jednak się pojawiły. Tak więc, nawet mnie, osobę bez skłonności do niespodzianek, ten produkt po prostu zapchał, a co dopiero jak ktoś jest na to podatny?!

No niestety, ale ten kosmetyk się nie broni, więcej wyrządza krzywdy niż dobrego. Mojego już nie zostało dużo, ale i tak trafia tam gdzie jego miejsce - do kosza!

NEUTRALNE:
- zapach

Tylko do suchej skóry

Krem jest bardzo łagodny dla skóry wrażliwej. Doskonale nawilża, więc sprawdzi się na osobie z suchą skórą. Jednak mam wątpliwości czy poradziłby sobie z tłustą skórą. Ponad to produkt ma bardzo ładny, charakterystyczny dla firmy Nivea zapach. Przyjemnie się go używa ze względu na wygodne opakowanie i kremową konsystencję. Mogę śmiało polecić ten produkt.

Nic specjalnego

Kupiłam go kiedyś z czystej ciekawości i zaufania oraz sentymentu do Nivea. Zawiodłam się ponieważ oprócz ładnego opakowania i zapachu oraz nawilżenia to on nie oczyszcza a sama nazwa wskazuje "krem do oczyszczania twarzy ". Makijażu on nie zmyje aby go rozmazuje bardziej po twarzy , więc nie nadaje się dla kobiet co na codzień się malują i chcą szybko zmyć na wieczór makijaż i pójść spać. Konsystencja jest gęsta ,kremowa a zapach jak legendarny krem Nivea . Podczas mycia produkt wgl się nie pieni ale nie ma problemu z jego rozprowadzeniem ,dużo go też nie trzeba używać . Po umyciu pozostawia uczucie nawilżenia i gładkiej skóry .

Totalna katastrofa!

Ten produkt nivea jest fatalny dla mojej skóry. Chyba na nic gorszego jeszcze w życiu nie trafiłam.
Wahania hormonalne zmuszają mnie do szukania i używania przeróżnych kosmetyków, raz mocno nawilżających, a raz dla przetłuszczającej się skóry.
Spodobało mi się w nim jego teoretyczne przeznaczenie - krem do oczyszczania przecież nie może krzywdy zrobić suchej skórze. Suchej krzywdy nie zrobił, ale zostawił na sobą taki wysyp pryszczy, że przez tydzień z domu nie wychodziłam.
Konsystencja mi się w nim bardzo spodobała, taki właśnie niewchłaniający się krem, balsam. Ale to tyle jeśli chodzi o jakiekolwiek zalety. Po zmyciu pozostawiał nieprzyjemny film, a po kilku dniach zostawiał ogrom krostek. Więcej na twarz go nie nałożyłam. Zużyłam do golenia nóg, tylko do tego się nadawał.

Nie...

Podukt, jak dla mnie nie nadaje się do długotrwałego kontaktu ze skórą i to nie zależnie, czy jest ona tłusta, czy sucha. Uważam, że teraz mamy taki wybór m.in. naturalnych olejków do twarzy, że takie pachnące cuda nie są nam potrzebne. A jak kogoś nie stać na super eko kosmetyki z certyfikatami, bo polecam zamiast niego zwykły olej kokosowy ze spożywczego, też świetnie zmyje makijaż, a przynajmniej nie ma ryzyka że zapcha pory.
No i jak już kupiłam to cóż z tym fantem zrobić ? Jak najmniej na skórę, czyli krótki, powierzchowny kontakt ze skórą, zmycie go wodą i dodatkowo żelem.

Wykorzystała: kilka próbek

Nie oczyszcza!

Krem do oczyszczania twarzy Nivea znalazłam na półce w łazience u mojego chłopaka i parę razy umyłam nim buzię. Sceptycznie podchodziłam od początku do całej idei "kremu oczyszczającego", bo choć nie jestem zwolenniczką używania silnie myjących detergentów, to jednak twarz musi być oczyszczona z zanieczyszczeń całego dnia i resztek makijażu. A Creme Care w moim odczuciu tego nie robi.

Jedyne co fajnego to zapach, jeżeli ktoś lubi klasyczny krem Nivea, to ten kosmetyk pachnie identycznie.

Konsystencja jest tylko nieco lżejsza, niż klasycznego kremu Nivea - jest ciężko, tłusto i biało, przy odrobinie wody jakoś się ta maź rozprowadza po skórze, ale żadnego efektu oczyszczenia nie zauważyłam. Bardziej jakbym rozsmarowała sobie wszystko, co znajduje się na twarzy z warstwą kremu. Po zmyciu na buzi zostaje tłusty, nieprzyjemny film, i nieoparta pokusa by użyć jakiegoś dogłębnie szorującego peelingu.

Podobnie jak nie byłam zachwycona żelem do mycia twarzy Ziai dla atopowców, tak nie jestem zadowolona z Creme Care - ten jest jeszcze tłustszy i mniej oczyszczający niż Ziaja. Jeżeli ktoś ma ekstremalnie przesuszoną, wrażliwą cerę plus nie używa ani grama makijażu - moooże się sprawdzi, w przeciwnym wypadku raczej nie ma to sensu.

Nie dla mnie

Kosmetyk od Nivei kupiłam z czystej ciekawości w hipermarkecie Auchan za około 10 zł. Mam raczej suchą skórę ale to nie znaczy, że nie chce aby była dobrze oczyszczona. Produkt pięknie pachnie kremem Nivea i konsystencję ma również typowo kremową. Niestety nie czułam aby moja skóra była umyta. Jeśli ktoś ma cerę tłustą to raczej nie dla niego. Kosmetyk bardziej nawilża niż myję.
Szata graficzna produktu bardzo ładna - klasyka.

Nivea

Krem do oczyszczania twarzy od Nivea ładnie delikatnie pachnie podobnie jak kremy Nivea . Delikatny dla skóry twarzy i oczu . Pomaga oczyścić twarz ,nawilża ,skóra po użyciu wygląda zdrowo i świeżo jednak bardziej przypadła mi wersja różowa Krem-żel do oczyszczania twarzy .

Niezbędnik porannej pielęgnacji suchej skóry

Moja bardzo wymagająca, skłonna do pieczenia i wysuszenia skóra na twarzy bardzo dobrze reaguje na ten krem. Pomimo dość niewyczuwalnego efektu oczyszczania podczas mycia krem zostawia na twarzy delikatny film, który delikatnie natłuszcza skórę. Lubię nawet specjalnie zostawić go na dłużej na wilgotnej twarzy, by naturalnie się wchłonął – bez osuszania ręcznikiem. W tym kremie w ogóle nie odczuwam piekących składników mydła – to ogromny plus. W porównaniu do klasycznego, tłustego i długo wchłaniającego się kremu Nivea ten produkt łączy w sobie zalety żelu do mycia twarzy i kremu natłuszczającego. Skóra po nim nie wysycha, nie błyszczy, a i tak jest dostatecznie natłuszczona i gotowa na makijaż. Nie ma potrzeby dodatkowego stosowania kremu po umyciu, bo ten krem spełnia jego funkcje. Poza tym klasyka zapachowa, czyli przyjemny zapach kremu Nivea. Na razie mój faworyt, w działaniu podobny do innego produktu Nivea Aqua Effect Żel - krem do mycia twarzy:

Szczególnie spodoba się osobom o cerze wrażliwej/atopowej, które wciąż nie mogą znaleźć swojego idealnego produktu do mycia twarzy :)