Alterra, Deo - Balsam Zitronenmelisse & Salbei (Dezodorant w kulce z balsamem z melisą lekarską i szałwią)

Każda skóra zasługuje na indywidualną pielęgnację. Dzięki ożywczemu zapachowi melisy lekarskiej deo balsam Alterra zapewnia długotrwałe uczucie świeżości przez cały dzień. Wyciąg z liści szałwii dostarcza skutecznej ochrony dzięki swoim właściwościom przeciwpotnym i przeciwzapalnym. Dezodorant Alterra posiada certyfikaty: BDIH Kontrollierte Natur - Kosmetik, Vegan, ÖKO-TEST.

ochronne
zapachowa
dezodoranty zapachowe
w kulce
normalna

Nie zachwycił mnie

Dezodorant ten skusił mnie naturalnym składem i przyjemnym zapachem. Niestety po jego użyciu uczucie świeżości utrzymuje się bardzo krótko. Plusem jest to, że nie podrażnia skóry pod pachami. Jednak spodziewałam się czegoś lepszego i więcej go nie kupię.

Alterra dezodorant w kulce

Antyperspirant,który bardzo mnie zaskoczył . Jest genialny pod prawie każdym względem pomijając opakowanie. Doskonały , nie zawiera aluminium, przeznaczony dla wegan, idealny skład, zapach lekko cytrusowy. Nie przestraszcie się szałwii i melisy zioła są prawie nie wyczuwalne, czuć przyjemną woń.Chroni przed nieprzyjemnym zapachem potu i fantastycznie odświeża. Jedyne co mi utrudnia współpracę z nim to opakowanie z kulką, wolałabym sztyft, ale wybaczam mu to. Jeszcze nie raz do niego wrócę.

W porządku

Większość dezodorantów dostępnych w drogerii mnie uczula jednak ten jest w porządku. Pachnie delikatnie, po użyciu skóra wydaje się nawilżona. Jednak nie działa zbyt długo maksymalnie kilka godzin. Nie plami ubrań. Polecam jeżeli ktoś potrzebuje delikatnego dezodorantu.

zapaszek pod paszke i nic wiecej

fajny świeży zapach pod pachę, pamiętajmy że nie ma aluminium więc nie zablokuje pocenia się. Jedynie wpłynie pozytywnie na zapach potu. Raczej nie jestem fanem, dobrze się używało ale nie kupię więcej.

Dobre

Kupilam go przez przypadek w promocji i bardzo mnie zaskoczyl .Jest bardzo delikatny , ladnie pachnie nie brudzi ubran co jest wielkim plusem, Ma dobry sklad . Bardziej nadaje sie na chlodniejsze pory roku .

Krótkotrwały

Zdecydowałam się na ten produkt ponieważ, szukałam czekogoś z dobrym składem, bez soli aluminium.
Jest to dezodorant, nie antyperspirant więc nie blokuje potu. Jego zadaniem jest niwelowanie przykrego zapachu i odświeżenie. Po otwarciu zapach mi się nawet podoba, jest świeży i energetyczny. Jednak po nałożeniu jest już inny.. i w połączeniu z potem jest nieprzyjemny.
Konsystencja lekkiego balsamu, dobrze się rozprowadza. Delikatnie nawilża, nie podrażnia, można go stosować po depilacji.
Duży plus za ekologiczne, szklane opakowanie. Jest bardzo wydajny i tani, kupiłam go za jakieś 5zł. Jednak brzydki zapach, który zostawia na mojej skórze skreśla go całkowicie. Szkoda, bo do tej pory produkty Alterry mnie nie zawiodły.

Na zimę

W upalne dni nie daje niestety rady ale w chłodniejsze dni bardzo fajnie się sprawdza a przede wszystkim na naturalny skład i bardzo ładnie pachnie. Polecam spróbować :)

Krótkotrwała oranżadka cytrynowa

Do testów skusił mnie skład i ogólne braki w tego typu produktach na rynku. Plan był taki, żeby przynajmniej czasem dać odpocząć skórze pod pachami od antyperspirantów. Łatwo go "przepocić". Mała aktywność fizyczna i po ochronie. Ciężko z utrzymaniem zapachu cały dzień. Na plus na początku intensywny zapach oranżadki cytrynowej w proszku. Gdyby nie trwałość byłoby to dobre połączenie z cytrusowymi perfumami latem. Sprawdzałem z Ideal Colgne. Balsam zawarty w grubym, sprawiającym dobre wrażenie szkle. Kolejny duży plus to cena - 6,49 zł. Ostatecznie stosowany był tuż przed aktywnościami fizycznymi (1-2h), po których i tak bierze się prysznic, bądź w dni spokojne.

Teraz testuję Vichy mineralny, który jest dwie półki jakościowe wyżej pod względem ochrony, ale wiąże się to też z znacznie wyższą ceną, ale o tym w kolejnej recenzji, jak zużyję opakowanie.

Balsam tak, ale nie deo

Krótko mówiąc jest to bardziej anty- dezodorant niż dezodorant i już śpieszę z wyjaśnieniem dlaczego.

Zwykle stosuję dezodoranty na przemian z antyperspirantami, tak na oko co drugi trzeci dzień antyperspirant po prysznicu wieczornym, a w międzyczasie dezodorant. System ten sprawdzał się u mnie bardzo dobrze do tej pory z dezorantami Nivea i CD. Nie sprawdza się natomiast w przypadku tego dezodorantu.
Nawet jeżeli użyję dzień wcześniej wieczorem antyperspirant, a po nim ten dezodorant, to pachnę niesamowicie źle przez cały dzień.
Na początku myślałam, że dezodorant ten powoduje, że pocę się bardziej, ale teraz mam wrażenie, że główną negatywną cechą tego dezodorantu jest to, że jego przyjemny w opakowaniu zapach, zmienia się na skórze w zapach nieprzyjemny. Po średnio 30min od nałożenia produktu na skórę, zaczynam pachnieć pod pachami skiśniętą wersją oryginalnego zapachu tego dezodorantu. Nie jestem bardzo potliwa, i mogę funkcjonować na samym antyperspirancie użytym raz na dwa-trzy dni, dlatego ten produkt zrobił mi więcej szkody niż pożytku. Niestety muszę wyrzucić.

Oceniam ten dezodorant drastycznie nisko, bo pomimo tego, że produkt ten ma kilka małych zalet, to nie spełnia on swojej podstawowej funkcji, co w moich oczach go dyskwalifikuje.

Fajny skład i zapach to jedyne atuty

Pokładałam w nim spore nadzieję. No ale cóż, niewypał. Ten kosmetyk się nie udał moim zdaniem. Chociaż nie, w kwestii zapachu i składu się udał, niestety minął się w celem.
Skusił mnie brak soli aluminium, naprawdę ładny, świeży zapach, dobry skład. No wydawało się, że to będzie produkt ideał.
Po aplikacji świetnie pachnie, czuć go bez specjalnego wąchania ????. Niestety, bo dłuższym czasie zapach antyperspirantu zanika, jak jego całe działanie zresztą. Nie działa, nie chroni przed brzydkim zapachem potu. A szkoda. Nie broni go nawet ładne, wygodne opakowanie i niska cena. Dobrze, że chociaż jest łagodny dla skóry, nie wysusza jej ani nie podrażnia. Aczkolwiek to nie tego oczekiwałam od tego produktu.

Absolutny hit

Dla mnie ten balsam sprawdza się znakomicie, choć nie oczekiwałam cudów :) Do tej pory używałam silniejszych dezodorantów w kulce ,ale teraz wiem że nie ma takiej potrzeby:) Alterra jest jedną z lepszych marek (chodzi o składy) a wypuszczając kolejny produkt po raz kolejny to udowadnia :)

Bardzo słaby

Produkt kupiłam z uwagi na naturalny skład i ładny zapach.
Siedząc w domu, gdzie odpoczywam cały dzień, produkt ten zupełnie się nie sprawdził. Być może dlatego, że to balsam dezodorujacy a nie dezodorant. Po 3-4 h zapach z pod pach jest brzydki, nieświeży. Użycie tego produktu do pracy czy nawet na wyjście wg. mnie jest niewskazane. Dodam, że obecnie używam go czasie kiedy mamy przełom marca i kwietnia a temp. na zewnątrz to 5-12 stopni. Opakowanie szklane, estetyczne, nie sprawiające trudności w użyciu.