Selfie Project, Krem CC

Selfie Project, Krem CC

Selfie Project to kosmetyki stworzone przez specjalistów dla wymagającej młodej cery. Stop niedoskonałością, wypryskom, błyszczeniu się. Koniec myślenia o skórze! Twoja cera jest gładsza i wizualnie piękniejsza- w każdej chwili gotowa na Selfie.

kremy BB i CC
trądzikowa
nawilżające, ujednolicające
hipoalergiczna
w tubce

Smuży i nie upiększa.

Kolejny krem CC, który okazał się wielkim bublem i nie sprawdził mi się. Bardzo ciężko się go nakłada. Tworzy smugi, zacieki i plamy. Zauważyłam, że lekko nawilża, ale na samym początku. Ma tendencję do ukazywania suchych skórek. Nie wyrównuje kolorytu ani trochę. Im dłużej go nosiłam na twarzy, tym bardziej wysuszał, wchodził w zmarszczki mimiczne, pory i podkreślał fakturę skóry. Samo opakowanie jest dość małe i to plus, że na tak krótko starcza, bo nie ma co się z tym kosmetykiem męczyć, bo jest straszny.

Przydatny kosmetyk

Przyznam, że unikałam dotąd produktów typu krem bb, krem cc, odżywki 2w1 itd.
Krem ten kupiłam pod wpływem impulsu, zachęciło mnie opakowanie i obiecany efekt wygładzenia i roźswietlenia. W zamierzeniu chciałam stosować krem jako bazę pod podkład. Jednak po pierwszej aplikacji okazało się, że użycie podkładu nie było już konieczne, a efekt mnie pozytywnie zaskoczył.
Cera była gładka, rozświetlona, przyjemna w dotyku i miękka. Już niewielka ilość kosmetyku wystarczy by osiągnąć zamierzony efekt wygładzenia skóry.

Dla młodych

Używałam tego kremu jako pierwszego produktu na twarz i byłam z niego naprawdę zadowolona. Nie ma on dużego krycia, a wręcz prawie wcale, za to delikatnie wyrównuje koloryt i sprawia że twarz wygląda po prostu lepiej. Jednocześnie nie szkodzi twarzy - nie zapycha, nie wysusza, po prostu jest i nie przeszkadza. Występuje w jednej wersji kolorystycznej, jednak z uwagi na małe krycie dostosowje się do koloru skóry. Uważam że dla młodych dziewczyn, które zaczynają przygodę z makijażem i szukają czegoś delikatnego i lekkiego to bardzo dobry wybór.

Zdecydowanie nie

Chciałam spróbować jakiegoś lekkiego produktu na twarz, jednak ten okazał się zupełnym niewypałem. Próbowałam aplikować go na buzię zarówno palcami jak i gąbką i na żaden sposób nie chciał na mojej twarzy zostać. Miałam wrażenie, że spływa po twarzy i nic na niej nie zostaje. W tym przypadku nawet opakowanie się nie sprawdza - wypływa z niego za dużo produktu. Niestety - nie wykorzystałam go do końca - poszedł do kosza. Na pewno nie kupię ponownie

No niestety...

... ale zawartość tej tubki nijak ma się do jej nazwy. Koło kremu CC nigdy to nie stało. Ja rozumiem, że jest to produkt skierowany głównie dla nastolatek i w tym wypadku efekt maski na twarzy to nie jest to czego w takich kremach szukamy. Ale po co obiecywać efekt nieskazitelnej skóry? Kiedy krycia nie ma kompletnie żadnego?

Porządny krem cc

Nie mam pojęcia skąd tak niska ocena. Wydaje mi się, że to kwestia oczekiwań. Ja otrzymałam krem w którymś z subskrybcyjnych pudełek i od razu rzuciłam w kąt, bo wiedziałam, że nie będę używała. Krem wzięłam ze sobą w końcu na porodówkę, bo wiedziałam, że nie będę miała czasu ani ochoty na malowanie a jednak coś na twarz chciałam użyć żebym się lepiej czuła. Faktycznie krem ma minimalne krycie, ale jest dość gęsty treściwy ale nie tłusty. Ja widzę różnicy po nałożeniu na twarz a mam skórę z niedoskonałościami. Na twarzy daje efekt fajnego chłodu, który koi podrażnienia. Mam również wrażenie, że nieco uspokaja stany zapalne na twarzy.

odrobinę `upiększający`.

Natknęłam się na niego przypadkiem.

Nie mam dużego doświadczenia z kremami CC, ale wiem, że są bardziej przyjazne dla mieszanej i tłustej skóry niż BB, które charakteryzują się konkretniejszą formułą. Używanie wcześniej udanych produktów z Selfie Project dodatkowo mnie zachęciło.

Krem o delikatnej konsystencji i `cielistej` barwie bardzo dobrze rozprowadza się na skórze. Dobrze z nią współgra i daje natychmiastowy efekt wygładzenia i niewielkiego `upiększenia`, jak obiecuje producent. Bardziej dla cer miesznych właśnie, z delikatnymi przebarwieniami i płytkimi bliznami potrądzikowymi- wtedy spełni swoją funkcję. Uwaga ! To nie podkład, który uczyni na twarzy cuda:)

Podejrzewam, ze w ogóle nie sprawdzi się przy cerach trądzikowych, kiedy krycia potrzeba o wile więcej. Podobnie przy tłustych, kiedy wydziela się dużo sebum.

Ja stosowałam tylko co jakiś czas, kiedy chciałam odpocząć od kryjącego podkładu. Zawsze z utrwalającym i matującym pudrem, który dodawał lepszego efektu:)

Byłam w miarę zadowolona. Do czasu, kiedy zapoznałam się ze składem i tu się przeraziłam....

do nieczego

Ten produkt nie robi nic, kompletnie nic, nie kryje, nie nawilża, mam wrażenie jakbym nakładała na twarz zabarwioną wodę. Dodatkowo zapach jest straszny. Dobrze że nie zapłaciłam za niego nawet złotówki.

Niewidoczny krem nawilżający pod makijaż, ale na pewno nie krem CC...

Uwielbiam kremy BB, nie używam podkładów, tylko właśnie Bibiki lądują na mojej twarzy w trakcie malowania. Kremów CC samodzielnie nie kupuję, ale ten egzemplarz znalazłam w jednym z beauty boxów, więc postanowiłam go przetestować.

Krem zamknięty został w białej tubce amykanej na zakrętkę. Dodatkowo całość zapakowana w kartonik i zalakowana. Ogólnie nic nowego i wartego większej uwagi.

Zapach przyjemny, kremowo-kwiatowy. Wyczuwalny podczas nakładania, później zanika i nie towarzyszy nam w ciagu dnia.

Kolor jasny beżowy, ale to i tak nie ma znaczenia, bo choć wygląda na choć lekko kryjący to na twarzy jest niewidoczny. Po prostu zero, null, nothing. Używałam go zaraz po otrzymaniu, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i po kilku razach odłożyłam - nie kryje, nie wyrównuje kolorytu, nie matowi, nie rozświetla, nie kryje niedoskonałości (nawet tych niewielkich), nie redukuje zaczerwienień i nie łagodzi stanów zapalnych. Jedyne co mogę się zgodzić z prodcentem to nawilżenie, bo nawilża całkiem fajnie, w sam raz na poranną pielęgnację. Nałożony na skórę zachowuje sie jak zwykły krem nawilżający - nawilża i tyle, nic szczególnego i na pewno nic co wskazywałoby na jego nazwę "krem CC"...
Sięgnęłam po niego ponownie po powrocie z wakacji. Wiecie, skóra twarzy opalona, a wszelkie BB jasne, któe teraz nie pasowały, więc ratował sytuację. Moja opalona twarz automatycznie nie ma żadnych przebarwień czy naczynek, jest o równomiernym kolorycie i w tym momencie ten krem stał się przyjemną alternatywą kremów BB. Nie musze się martwić odcięciami przy szyii ;) Niestety na mojej mieszanej cerze, i to mimo przypudrowania, praktycznie 2h i zaczyna świecić w strefie T, mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza, ale uprzedzam, że mogą być tego typu problemy...

A jeszcze co do opisu producenta... "Stop niedoskonałością, wypryskom" (swoją drogą "niedoskonałościOM"!!!) - w trakcie użytkowania kremu wyskakiwały jak zawsze, czyli rzadko, nic nowego :P

Myślę, że fajnie moze się sprawdzić jako nawilżający krem pod makijaż, albo właśnie jako sytuacja ratunkowa po opalaniu, ale zdecydowanie nie jako krem CC. Ciężko mi też sobie wyobrazić cerę młodej osoby, która zaczyna mieć z nią problemy i chce je ukryć, by była zadowolona z tego kremu, bo z pewnością przy jego pomocy nic nie ukryje... To chyba bardziej gadżet dla dzieciaka, który chce naśladować mamusię i podbiera jej szpilki chodząc w nich po domu, to i posmaruje się "podkładem" jak mamusia do pracy... Taka zabawka, co krzywdy nie zrobi, ale i swojego zadania nie spełnia.
Oczywiście, nie kupię.

Znikome krycie, delikatne wyrównanie

Ten krem z kolorem, przeznaczonym do skóry młodej z niedoskonałościami. Ja ani nie mam skóry młodej ani niedoskonałości dlatego krem służy mi jako baza pod makijaż i całkiem dobrze sobie radzi w tej roli. Krycie tego kremu jest znikome. Bardzo delikatnie wyrównuje koloryt. Dobrze nawilża przy czym pozostawia lekko matową skórę. Nie zakrywa jednak moich popękanych naczynek krwionośnych dlatego nie wiem czy wyszłabym do sklepu po nałożeniu tylko tego kremu. Ma lekką, beztłuszczową formułę, węgiel bioaktywny który działa antybakteryjnie, pochłania zanieczyszczenia, zwęża pory i matuje. W składzie znajdziemy też wyciąg z różowego pomelo który nawilża, redukuje zaczerwienienia i łagodzi stany zapalne. Nie jestem w stanie się wypowiedzieć jak krem działa na pryszcze itp. bo ich zwyczajnie nie posiadam, ale zdecydowanie polecam jako bazę pod makijaż dla cery mieszanej ????

Porażka

No to po kolei, producent obiecuje, że kosmetyk zapewnia:
1) natychmiastowy efekt wyrównanej, nieskazitelnej skóry o zdrowym kolorycie - otóż nie, krem nie ma żadnego krycia, nie wyrównuje żadnego kolorytu, skóra po nałożeniu wygląda tak, jak przed nałożeniem. Mam kilka kremów BB, które mają lepsze krycie.
2) Krycie niewielkich niedoskonałości, ujednolicenie odcieniu skóry - no właśnie nie, nic nie kryje, bo nie ma pigmentu
3) Matowienie - to w moim przypadku się sprawdziło, faktycznie mnie zmatowił i to bez użycia pudru, wow, jeden plus
4) Zmniejszenie widoczności porów - nope, nic nie zmniejsza
5) Redukcję zaczerwienień - może przy dłuższym stosowaniu, jednak póki co, po kilku dniach, nie zauważyłam takiego działania.
Fajnie, że produkt nie ma parabenów, SLS, SLES i innych świństw, fajnie, że działa antybakteryjnie i ma naturalne składniki. Ale co z tego, skoro nie działa i nie wywiązuje się z obietnic producenta? Inne kosmetyki tej marki przypadły mi do gustu i się sprawdzały, ale w tym przypadku żałuję każdego grosza wydanego na ten produkt.

Niewidzialny makijaż

Mam cerę mieszaną. Przetłuszczająca się strefa T oraz nieliczne niedoskonałości, zaczerwieniona cera w szczególności na policzkach. Krem jest lekki, ładnie pachnie oraz nie podrażnia cery wrażliwej. Może nie sprawdził się w 100% procentach ale widocznie wyrównuje koloryt cery oraz ją wygładza. Mimo, że krem szybko się wchłania trzeba użyć pudru, ponieważ twarz szybko zaczyna się świecić.