Arkada, Serum kolagenowe TC16, regeneracja skóry i paznokci

Arkada, Serum kolagenowe TC16, regeneracja skóry i paznokci

Serum kolagenowe marki Arkada to połączenie naturalnych substancji z nowoczesną technologią.
Głównymi składnikami produktu jest kolagen oraz olejek z drzewa herbacianego, które mają działanie antygrzybiczne i antybakteryjne, zabezpieczając i zapobiegając wtórnym infekcjom.

Zastosowanie:

regeneracja płytki paznokciowej,
zapobiega rozwojowi grzybicy,
pielęgnuje skórę trądzikową,
łagodzi podrażnienia po depilacji,
regeneruje skórę,
działa ujędrniająco na skórę twarzy,

Kolagen – jest odpowiedzialny za prawidłowy poziom wody w naskórku, dzięki czemu go zmiękcza i wygładza.

Olejek z drzewa herbacianego – zwalcza procesy infekcyjne oraz problemy skórne o podłożu bakteryjnym. Łatwo przenika przez skórę i działa bakteriobójczo na bakterie beztlenowe wywołujące np. zmiany trądzikowe.

Ode mnie 1 punkt

Zbliżała się wiosną, czas sandałów, a moje paznokcie nie chciały rosnąć, dwa złamały się niemal przy "początku" i gdybym miała je malować to byłoby to ze 3 mm. A zawsze miałam piękne, idealne, kwadratowe paznokcie. Kolejne złamanie się dwóch największych mnie załamało (wiem, że są większe tragedie, no ale jednak). Pojechałam do podolożki. Poleciła serum Arkada. Cena zabójcza, zapach ładny, pojemność mikroskopijna. Używałam półtora miesiąca bez efektów. Jedne coś tam odrosły, bez szału, bez wzmocnienia, ale w trakcie używania łamały się kolejne. Serum nie nadało moim paznokciom ani blasku, ani wzmocnienia.

Cudo!

Serum poleciła mi moja kosmetyczka, gdy okazało się, że na jednym z paznokci mam onycholizę. Początkowo nakładałam go nawet 3-4 razy dziennie i po tygodniu widziałam już pierwsze efekty. Paznokieć przestał oddzielać się od macierzy i bardzo szybko wrócił do "zdrowia".
Kosmetyk znajduje się w buteleczce z pipetką. Ma klejącą lekko konsystencję, która powoduje, że nie spływa z palca i charakterystyczny zapach olejku herbacianego, który po chwili się ulatnia.

Mój must have bez którego nie wyobrażam sobie życia

Serum Arkada TC16 towarzyszy mi już kilka lat - jestem podologiem i nie wyobrażam sobie pracy jak również życia bez tego produktu. Serum jest po prostu cudem w butelce, nie wiem dlaczego dopiero teraz piszę recenzję tego dzieła Adriana Arkady :)

Serum jest doskonałym produktem regenerującym skórę i paznokcie. Produkt jest na bazie 3 kluczowych składników: kolagenu, olejku z drzewa herbacianego i gliceryny. Kolagen jest białkiem budulcowym organizmu, świetnie regeneruje skórę jak i paznokcie, olejek z drzewa herbacianego działa antyseptycznie, p/ bakteryjnie, p/grzybiczo - stąd też doskonale sprawdza się w przypadku pracy z paznokciami z grzybicą, przysłowiową "zieloną baterią" i innymi problemami z którymi mam na co dzień styczność w pracy. Gliceryna natomiast zapewnia nam przenikanie pozostałych składników w głąb struktury paznokcia, do macierzy jak również w głąb skóry. Tak skóry bo produkt jest również dedykowany do stosowania na skórę.

Opakowanie to malutka buteleczka z pipetką wewnątrz której znajdujemy serum. Buteleczka zapakowana jest w kartonowe opakowanie które należy zachować - wewnątrz znajduje się opakowanie ochronne dla serum i właśnie tak producent zaleca przechowywanie produktu. Od góry możemy usunąć fragment tekturki aby wygodniej stosować produkt ale pozostała część opakowania włącznie ze styropianem wewnątrz musi pozostać, i tak przechowujemy produkt. Zapewnia nam to trwałe warunki dla zawartego w serum kolagenu - stałą temperaturę dzięki czemu serum a przede wszystkim zawarty w nim kolagen nie ulega degradacji bądź niekorzystnym zmianom. W pracy zawsze powtarzam to klientom więc i tutaj nie mogłam o tym nie wspomnieć :)

Przejdźmy do samych właściwości serum - olejkowy płyn o mocno ziołowym zapachu za który to odpowiedzialny jest w głównej mierze olejek z drzewa herbacianego. Serum po nałożeniu na skórę delikatnie się klei ale jest to chwila i naprawdę da się do tego przyzwyczaić, szczególnie jeśli pomyślimy o jego niesamowitym działaniu :) Nie będę się rozwodzić o mechanizmach działania ani w jaki sposób ja prowadzę terapię w przypadku różnych schorzeń skóry i paznokci. Powiem natomiast dla kogo ten produkt się sprawdzi - dla każdego :) Serum można - i warto - stosować jako "profilaktykę", wzmocnienie paznokci nawet podczas noszenia hybrydy. Paznokieć sam w sobie jest tworem martwym i stosowanie różnych produktów na odżywienie paznokcia po prostu nie ma sensu bo on nie żyje :P żyje natomiast jego macierz - innymi słowy jest to fabryka paznokcia gdzie ulega on formowaniu i kształtowaniu. Jeśli paznokcie zaczynają się nam kruszyć, rozdwajać itp. warto je odżywić od wewnątrz czyli właśnie od macierzy. Także w tym przypadku kiedy nosimy hybrydę warto to serum stosować aby odżywiać macierz paznokcia - stosujemy je na okolicę wałów paznokciowych - skórki. W przypadku paznokci problematycznych po zdjęciu hybrydy również warto serum stosować. Nie zapominajmy jednak że serum nie wyleczy nam grzybicy, zielonej bakterii czy onycholizy - w takim przypadku należy udać się do podologa który dobrze poprowadzi taką terapię, oczyści paznokcie i zaleci produkty które będą wspomagały taką terapię. Samo serum oczywiście w pewien sposób będzie działało regenerująco na paznokcie ale zdecydowanie lepszym, bezpieczniejszym i szybszym sposobem na regenerację paznokci będzie jednoczesne połączenie wizyt u podologa z pielęgnacją domową właśnie tym serum. Wspomniałam wcześniej że serum można stosować również na skórę - producent również zamieszcza taką informację na opakowaniu że można stosować serum na cerę problematyczną, trądzikową. Osobiście polecam stosować serum na pojedyncze wypryski punktowo a w przypadku większego obszaru najpierw zwilżyć skórę wodą a następnie wklepać 2 - 3 krople serum. Zarówno na paznokcie jak i na skórę stosujemy niewielkie ilości produktu. Skład serum jest na tyle bogaty że dosłownie kropelka potrafi działać cuda. W przypadku problematycznych paznokci ważniejsza jest systematyczność i częstość stosowania niż jego ilość - lepiej mniej a częściej.

Podsumowując, jest to mój must have bez którego nie wyobrażam sobie zarówno pracy jak i życia. Serum stosuję regularnie na sobie, domownikach jak i klientach i jest to prawdziwe cudo w butelce. Doskonale regeneruje paznokcie jak i zmniejsza wykwity trądzikowe. Gorąco polecam :)

CUDO dla regeneracji skory

Serum zostalo mi polecone przez podologa w celu regeneracji paznokci
Ma wodnista konsytencje, buteleczka z pipetą wygodną. w użycu. Opakowanie jest jednoczesnie mikro termoskiem bo serum jest termowrazliwe.

ma delikatny, przyjemny zapach.

Na paznokcie zuzywam okolo 3 kropel ktore na mokro wmasowuje wieczorem.

co do jego dzialania na pacnokcie to stosuje je od trzech tygodni, wiec nie mam jescze na ten temat opinii aczkolwiek moje skorki wygladaja swietnie a specjalnie nie uzywalam kremu w ostatnich tygodniach (do rak) i mimo tego sa nawilzone. wiec dziala.

ALE

to serum jest GENIALNE dla odnowy skory.
w minionym tygodniu oparzylam sie dwukrotnie (tak, wiem) i nalozylam to serum w obydwoch przypadkach na poparzone miejsca - bez ochladzania - i po chwili nie bylo SLADU. naprawde to jakis genialny sklad. drugie poparzenie bylo dosc pwazne - wrzatek wylany na stope, rana wielkosci dloni - i nalozylam kilka razy po dwie klople na namoczona skore stopy - i po tym kilkurazowym nalozeniu zostal mi slac 2x2 cm ktory prawie w ogole nie piecze. na seron opalania kupie kilka buteleczek, polecam goraco!!!

Cudo

Cudowny produkt zalecony przed podologa :) serum kolagenowe regeneruje płytkę paznokcia oraz pielęgnuje skórę trądzikową, Regularnie stosowany i wmasowywany w wały okołopaznokciowe powoduje że paznokieć odrasta.

Polecone przez podologa

Serum poleciła mi pani podolog, kupiłam u niej w gabinecie po tańszej cenie. Pomogło odbudować paznokieć po uszkodzeniu mechanicznym. Przez dwa miesiące regularnego stosowania wykorzystałam prawie pół buteleczki a smarowałam wszystkie paznokcie (wystarczy jedna kropla). Serum posiada pipetę co ułatwia stosowanie i przechowywane jest w styropianowym termosie w celu zabezpieczenia płynu przed czynnikami zewnętrznymi. Używam czasem na twarz na noc ze względu na lepką konsystencję. Plus za skład.

Ratunek dla paznokci

To serum odratowało moje paznokcie po niemiłym zakończeniu stosowania hybryd. Onycholiza wystąpiła na kilku paznokciach i wtedy trafiłam na to serum. Stosowałam dwa razy dziennie, wklepywałam w paznokcie i obszar pod nimi. Osłabione po zdjęciu hybrydy odrosły dzięki arkadzie twardsze i zdrowsze. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto boryka się z problemem onycholizy. Stosowałam około 3miesięcy nawet jak już nie było widać defektów na płytce. Serum jest lepkie więc najlepiej stosować kiedy chwilowo nie będą potrzebne ręce do pracy ;-)

Działa i to szybko

Nic dodać nic ująć - to serum naprawdę działa. Już po tygodniu zauważyłam poprawę moich zniszczonych od hybryd i tipsów paznokci. Działanie oceniam na ogromny plus.

rewelacja! ratunek dla paznokci

Od kilku lat robię paznokcie żelowe i z biegiem czasu stawały się co raz cieńsze. Obecnie są w strasznym stanie, gdy żel odpadł płytka była czerwona i bolała przy dotyku. Pojawiło się ogromne rozwarstwianie paznokcia na całej długości.
Koleżanka w pracy bardzo zachwalała Serum Arkady, twierdziła, że w dwa tygodnie paznokcie będą jak nowe.
Zakupiłam serum około miesiąca temu. Serum ma postać takiego wodnistego olejku, wystarczy jedna kropla by pokryć jedną rękę. Zamknięte jest w buteleczce z pipetką, dodatkowo chroni je styropianowy "termos", ponieważ serum trzeba trzymać w odpowiedniej temperaturze. Na opakowaniu jest napisane by stosować 1-2 razy dziennie lecz ja wcierałam ile się dało (koleżanka robiła tak samo) i powiem Wam, że serum spełniło moje wszystkie oczekiwania i jak nic innego dotąd uratowało moje paznokcie! Płytka paznokcia jest w dobrym stanie, nie widać na niej wcześniejszych pęknięć i rozwarstwiania. Paznokcie znacznie szybciej rosną i stają się twarde. Dodatkowo skórki wokół zdecydowanie ładniej wyglądają.

Bardzo dobry produkt

Naprawdę polecam to serum. Na początku próbowałam samego olejku herbacianego, ale miałam wrażenie, że tylko pogarsza moje paznokcie. Niestety w Internecie jest wiele błędnych informacji, że sam ten olej może wyleczyć onycholizę. I niestety wysusza łożysko. Długo szukałam informacji na temat innych zabiegów, aż w końcu trafiłam na artykuł lekarza, który zalecił wypróbowanie serum arcade. Byłam tak zdesperowana, że chwytałam wszystko. Zacząłam go używać dwa razy dziennie. Po 5 tygodniach stosowania paznokcie prawie całkowicie odrosły! Przez cały ten okres piłowała i skracałam paznokcie tak bardzo, jak to możliwe. Nie wyglądało to dobrze, ale efekty były. Serum bardzo mi pomogło. Właściwie to nadal pomaga, bo nadal go stosuję - myślę, że kolejny miesiąc i paznokcie będą zupełnie zdrowe. Bardzo polecam przy onycholizie!

Ekstra

Po tygodniu stosowania produktu na paznokciach, widzę subtelną różnicę i jestem zachwycona. Poprzedni produkt nie przynosił efektów, mimo kilkumiesięcznego stosowania i zapewnień producenta.
Używam też do skóry twarzy. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam!
Myślę, że bardzo istotną rzeczą jest odpowiednie przechowywanie produktu - wtedy spełni swoją rolę tak, jak powinien

Cudowny produkt!

Przed górskie przygody, moje paznokcie u stóp były w koszmarnym stanie. Dwa, u dużych placów, najprawdopodobniej przez zły dobór butów i uszkodzenie macierzy praktycznie przestały rosnąć, na jedynym pojawił się krwiak, a bardzo powolnie odrastająca płytka była cała w rowkach i skazach.
Serum zalecił mi podolog i to był strzał w dziesiątkę.