KWC LogobyWIZAŻ logo

5 stycznia 2020 o 13:41
    Ciekawe odkrycie
    Używa od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Czarne mydło było mi do tej pory znane jako produkt marokański, najczęściej występujący w postaci galaretowatej masy. Ten produkt to również mydło afrykańskie, ale tym razem nigeryjskie i jest w postaci tradycyjnej kostki mydła. Produkt nadaje się do mycia ciała i twarzy, a także włosów (choć nie stosowałam go w ten sposób) jest więc uniwersalnym produktem myjącym, który pomoże nam ograniczyć ilość kosmetyków np. na wyjazd. Plus także za kostkę, ponieważ idealnie nadaje się do bagażu podręcznego no i nic się nie wyleje. Mydło jest produktem naturalnym, bardzo dobrze oczyszcza i pozostawia skórę lekko "piszczącą" . Tutaj efekt jest podobny do działania czarnego, marokańskiego mydła. Bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi niedoskonałościami, wypryskami czy kaszką, zarówno na twarzy jak i na ciele. Pozostawia skórę gładką i dobrze oczyszczoną. Ma także bardzo dobre działanie rozjaśniające przebarwienia. Dodatkową zaletą tego mydła jest nawilżenie. W składzie znajdziemy masło shea oraz aloes. Idealnie nadaje się do mycia skóry tłustej i mieszanej, ale także suchej nie zrobi krzywdy. Dlatego u mnie rewelacyjnie sprawdziło się do twarzy i ciała. Aby uzyskać mocniejsze działanie oczyszczające, wystarczy chwilę pozostawić je w postaci piany na twarzy lub ciele i poczekać aż wyschnie. Następnie zmyć wodą. Efekt oczyszczenia będzie jeszcze bardziej widoczny a skóra gładziutka. Podobno nadaje się do demakijażu, ale u mnie się nie sprawdziło. Domywa świetnie, ale jeśli dostanie się do oczu to okropnie piecze. Mydło bardzo przypadło mi do gustu. Jest to świetny, naturalny produkt, idealny do podróży, na basen czy siłownie. Zastępuje nam conajmniej 2 produkty. Zapach nie jest specjalnie atrakcyjny. Typowy dla produktów naturalny, choć dla mnie jest ok. Nie śmierdzi tak bardzo jak savon noir. Kostka jest bardzo wydajna. Przy codziennych użyciu na twarz i ciało, wystarczy spokojnie na ponad miesiąc. Mydło można kupić w sieci Rossmann, ale z niewyjaśnionych dla mnie powodów kosztuje tam ponad 2 razy więcej niż w innych drogeriach. Proponuje się dobrze rozejrzeć po mniejszych sklepach. Ja znalazłam je w niesieciowej drogerii, wcale nie specjalizującej się w kosmetykach naturalnych za 10 zł.
    Zalety:
    • produkt naturalny
    • nadaje się do twarzy, ciała i włosów
    • produkt jest w kostce, więc nic się nie wyleje, idealnie nadaje się także do bagażu podręcznego
    • świetnie oczyszcza skórę, ale jej nie wysusza. Nadaje się wiec do skór suchych i tłustych.
    • można go stosować do twarzy i ciała
    • bardzo wydajny produkt
    Inna drogeria
    32 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 8 marca 2021 o 21:43
    Kamień będziesz testować ? :D
    Kupi ponownie:Nie
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:jedno opakowanie
    Tyle było szumu o czarne mydło Dudu że stwierdziłam coś w tym musi być ;) a że wcześniej miałam już styczność z czarnymi mydłami innych marek i niestety nie wspominam tego rodzaju pielęgnacji pozytywnie postanowiłam iść za co ciosem i zaopatrzyłam się w owe mydełko w supermarkecie Biedronka w cenie promocyjnej 9,99 zł bo kto nie ryzykuje ten nie testuje ;D. Najlepsza była mina męża ...a co to za kamień pojawił się w łazience :). Moja cera:mieszana/tłusta,dojrzała,rozszerzone pory,tendencja do niedoskonałości i zapychania,nierówny koloryt,często też poszarzała w sezonie jesienno zimowym. W pielęgnacji uwielbia witaminę C,kwas hialuronowy,kolagen za to nie służą jej oleje,kokos oraz masło shea. Moje ciało:skóra normalna,bez podrażnień,alergii czy uczuleń. Opakowanie to kartonik w którym znajdziemy zapakowane w folię mydło,przez okienko można zobaczyć kolor mydła,pojemność 150 g,design w kolorach soczystej zieleni zwraca na siebie uwagę. A co Nam naobiecywał producent? Czytając co za cuda te mydło ma robić byłam pełna ekscytacji bo wydawało się idealne przy mojej problematycznej cerze miało nawilżać,rozjaśniać przebarwienia i spłycać zmarszczki a gdzie tam… u mnie za każdym razem kończyło się wysypem niedoskonałości i to takich że sam Wezuwiusz by się zawstydził,wielkie,przeogromne,podskórne gule które goiły się wieki i tak było za każdym razem. Natomiast przy myciu ciała jest fantastyczne,dobrze się pieni,skóra jest oczyszczona aż skrzypi,nie pozostawia osadu na ciele,łatwo się spłukuje ale moją skórę delikatnie przesuszyło,także stosowałam je tylko raz w tygodniu,jednak patrząc na zalety i wady powrotu nie planuję.
    Zalety:
    • naturalne składniki
    • design wzbudzający zainteresowanie :)
    • wydajność
    • zapach ziołowy intensywny ale mi przypadł do gustu ;)
    • nie rozmięka w mydelniczce
    • nadaje się do mycia pędzli i gąbek do makijażu
    • dogłębnie oczyszcza
    • skutecznie usuwa podkład i puder sypki
    Wady:
    • zapycha
    • nie spłyca zmarszczek
    • nie rozjaśnia przebarwień
    • nie zauważyłam aby wspomagało leczenie trądziku bo u syna wystąpiła taka sama sytuacja jak u mnie wysyp podskórnych wielkich wulkanów
    • dostępność
    • brudzi umywalkę
    W hipermarkecie
    24 osób  uznało tę opinię za pomocną
    Netili
    5 / 5
    9 sierpnia 2022 o 22:40
    Najlepszy kosmetyk na świecie
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Mydełko Dudu-Osun kupiłam po to żeby myć nim włosy, moja skóra głowy jest problematyczna i przesuszona, źle reaguje na sls-y na scs na szampony z emolientami, przeciwłupieżowe a nawet na bardzo łagodne szampony dla dzieci, nic mi nie pomagało na mój problem, w konsekwencji tego miałam łupież i zaczęły mi wypadać włosy w ilościach hurtowych, więc musiałam znaleźć kosmetyk który nie będzie miał w składzie slsów i tym podobnych, po przeanalizowaniu tego produktu i tym bardziej że pisało na opakowaniu że można stosować go na skórę głowy niewiele myśląc chwyciłam to mydło i poszłam do kasy i to był strzał w dziesiątkę moja skóra głowy została ukojona a po łupieżu nie ma już śladu i to już po pierwszym użyciu, a włosy wygładzone ale nie obciążone, wspomnę także że mydełko te dobrze się pieni i jest bardzo wydajne, nie zostawia na włosach tępego mydlanego filmu wręcz przeciwnie porządnie nawilża włosy i skórę głowy ale tak jak wcześniej wspomniałam nie obciąża, co do zapachu jest trochę męczący dla mnie pachnie jak zgniłe owoce a woń lubi się unosić w całej łazience ponad to lubi również brudzić wannę, ale za to jak działa można przymrużyc na to oko, te mydełko to mój hit do którego będę cały czas wracać, jak najbardziej polecam.
    Zalety:
    • Likwiduje łupież
    • Wygładza
    • Koi
    • Odżywia
    • Nawilża
    • Nie obciąża
    • Cena
    Wady:
    • Zapach
    • Brudzi wannę na czarno
    Drogeria Rossmann
    22 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 28 lipca 2024 o 0:46
    Zawód
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Przykro mi to mówić, bo zamysł i opinie ma na prawdę świetne. Niestety cudów nie działa. Nie jest jakieś mega drażniące, zapach na prawdę świetny, czuć uczucie świeżości. Niestety pierwszy raz spotykam się z czymś takim, aby po KAŻDYM jednorazowym użyciu coś wysypywało. Tym produktem jest właśnie to mydło. Szkoda, na pewno nie do twarzy - używam do ciała i włosów, fajnie nawilża i oczyszcza. Pieni się najlepiej ze wszystkich mydeł.
    Zalety:
    • zapach
    • pianotwórczość
    • oczyszczanie
    Wady:
    • wysypuje
    • może podrażnić
    Drogeria Rossmann
    2 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 23 kwietnia 2024 o 22:48
    GENIALNE!!!!
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Pomyslodawca tego wytworu z Dudu-Osun bedzie utrzymywal sie z moich pieniedzy do konca zycia. Zgrabne, kartonowe opakowanie trafilo w moje rece zupelnie przypadkowo — spacerujac miedzy polkami hebe natknelam sie na nie na jednej z nizszych polek, natomiast cale szczescie nie zrazilam sie tym i wrzucilam do koszyka. Nie mam pojecia czy na tej konkretnej stronie jest ta sama wersja produktu, ktora ja mam, poniewaz grafika z pudelka wyglada inaczej, ale jest to ta sama marka i nazwa produktu itp... Nie mam pojecia, ale mysle ze to mniej wiecej to samo. Mydlo ma ksztalt "fasolki" patrzac na nie z boku; proste, zaokraglone rogi i male wciecie z tylu. Z obu stron wyrzezbione sa napisy Dudu-Osun. Podoba mi sie zarowno design, jak i fakt, ze dzieki szerokiemu zastosowaniu mozna sporo zaoszczedzic i na kosmetykach i na miejscu w kosmetyczce. W obietnicach producenta znajdziemy funkcje mydla do twarzy, ciala i wlosow. Zapach nie jest specjalnie mocny; mi na mysl przytacza gliceryne, chociaz nie wiem czy sklad ma cos z nia zwiazanego. Wyczuc mozna takze delikatne ziolowo-kwiatowe nuty, ja okreslilabym to jako powiew z takiej cieplej majowej laki wypelnionej rumiankiem i dzikimi trawami. Won nie jest az tak intensywna i nie trzyma sie zbyt dlugo. Po rozpienieniu produktu w dloniach konsystencja nabiera forme kremowej piany. Milo otula twarz, po wmasowaniu czuc jak przenika w pory (nie wiem czy te zdanie mialo sens ale mysle ze wiadomo o co mi chodzi). Ktokolwiek powiedzial, ze owe babelki niemilosiernie szczypia w oczy niestety mial racje.. Myslac pozytywnie, to pewnie sprawka emugulacji, a to akurat warto przecierpiec;) Przechodzac do dzialania — rewelacja. Oczyszcza pory jak nic. Nie testowalam mydla w roli demakijazowej, ale moim zdaniem niezle radzi sobie z SPF-em, ktorego codziennie nosze przez dobre kilka godzin, poniewaz skora jest porzadnie doczyszczona. Produkt dociera do zanieczyszcen i wyplukuje je przy dalszym masazu. Wypryski, zaskorniki i zatkane pory znikaja przy regularnym uzyciu. Podsumowujac — hit. Uniwersalny, tani, dzialajacy. Polecam.
    Drogeria Hebe
    1 osób  uznało tę opinię za pomocną