Cien, Baby Shampoo (Łagodny szampon do włosów)

Cien, Baby Shampoo (Łagodny szampon do włosów)

Łagodny szampon do mycia włosów dla dzieci. Zawiera łagodzący pantenol i wyciąg z rumianku. Formuła bez barwników i konserwantów sprawia, że jest wyjątkowo delikatny i nadaje się do codziennego stosowania.

jak na szampon dla dzieci - może być

Mam włosy, które słabo tolerują szampony dla dzieci, bo potrzebują zazwyczaj porządnego umycia ;) z czym te dziecinne sobie najczęściej nie radzą. Ten jest wyjątkiem! Domywa, jest w tym niezły ;) Plącze włosy, choć znam takie, co plączą znacznie bardziej. Da się rozczesać ;) Dobrze się pieni, spłukuje, ładnie pachnie (choć trochę za słodko na mój gust). Dla osób potrzebujących łagodnego, ale dokładnego umycia - polecam. Jednak poza umyciem właściwie nic nie "robi".

Baaaardzo polecam!

Super szampon, skład jest idealny! Bardzo dobrze oczyszcza włosy, pięknie pachnie, nawet bez odżywki można je rozczesać. Do tego mega zaletą jest cena. Nie mam dzieci, więc używam go sama. Nadaje się dla dorosłych i nie podrażnia skóry głowy.

Całkiem ok :)

Wydaje mi się, że ten szampon jest bardzo podobny do Babydream. Jest delikatny i nie ma mocnych środków myjących. Oczywiście używałam go do własnych włosów, nie dla dziecka :) Nie pieni się mocno przez co używam go dosyć sporo i przez co nie jest zbyt wydajny. Jednak jest tani i do codziennego mycia jest ok :) Ma śliczne opakowanie :D Ogólnie polecam, nie plącze mocno włosów i przyjemnie się go stosuje.

Wystarczy nie wielka ilość płynu, ponieważ pod wpływem wody bardzo się pieni. Szampon dobrze oczyszcza skórę oraz włosy dziecka. Po umyciu są pachnące i świeże.

Bez konserwantów, łagodny i wegański za 8 zł? Bomba!

Szampon kupiłam w Lidlu za zawrotne 8 zł. Patrzę na skład i naprawdę nie dowierzam własnym oczom. Działanie reprezentatywne: szampon jest naprawdę łagodny i mało podrażniający. Nie alergizuje i nie wysusza skóry.
Oczyszcza delikatnie, ale jest skuteczny (zmyje np. olejek nałożony na ciemieniuchę, no i olej z moich ,,dorosłych" włosów). Pieni się słabo, co jest urokiem kosmetyków opartych na glukozydach, podobnie jak pozostawianie mokrych włosów nieco szorstkimi i zwiększanie tendencji do ich plątania. Musze jednak przyznać, że na tle innych szamponów z glukozydami, nasila plątanie w mniejszym stopniu. U mnie problem znika po lepszej odżywce.
Konsystencja jest dosyć rzadka i ,,lejąca", co w połączeniu ze słabą, delikatną i kremową pianą sprawia, że produkt nie ma zbyt dobrej wydajności. W dozowaniu trochę pomaga mały otwór i miękka butelka.
Zapach słodki, kojarzy się trochę z czarną, granulowaną herbatą.
Nie spodziewałam się takiego cuda w markecie.