Avon, Far Away EDP

Avon, Far Away EDP

'Far Away' jest intensywnym, ciężkim i słodkim romantycznym zapachem przeznaczonym raczej na wieczorne wyjścia. Przenosi nas w krainę orientalnych, ciepłych marzeń.

Nuty zapachowe: ylang-ylang, biały jaśmin, róża, wanilia, drzewo sandałowe, piżmo

85% jesień/zima 15% wiosna/lato

Mocny, ale takie lubię

Bardzo lubię ten zapach. Jest on bardzo mocny i ciężki. Na pewno nie na co dzień.
Fajnie sprawdzi się na jakieś uroczystości. Zapach taki orientalny - kwiatowy. Zapach dość długo utrzymuję się na skórze.

Nie lubimy się

Bardzo nie przypadł mi do gustu. Jest okropnie przytłaczający, ciężki, duszny, orientalny - zupełnie nie moja bajka. Zapach w katalogu był jeszcze do przejścia, lżejszy, bardziej słodki. W oryginalnym wydaniu perfumy kipią szyprową słodyczą, która przyprawia o mdłości, unosi się i wije, dusi jak kadzidło. Nigdy więcej do niego nie wrócę i unikam jak ognia wszystkich zapachów z tej serii.

Używa produktu od: próbka

Wąż Boa.

To jeden z tych zapachów, których unikam jak ognia. W ogóle większość zapachów z tej serii zupełnie mi nie podchodzi, jedynie Infiniti zużyłam do ostatniej kropli.

Te perfumy dostała w prezencie moja mama, ale nie mogła z nimi wytrzymać - zupełnie tak samo jak ja.
Są mega duszne i przytłaczające. Bardzo wybija się nuta ylang ylang, choć na początku myślałam, że to wyłącznie jakiś okrutnie ciężki jaśmin wymieszany z neroli.
U nas tak mocne perfumy powodują często ból głowy, mnie dodatkowo zaczyna również od nich mdlić. Czuję się dosłownie przyduszona, jak w uścisku węża, aż zaczyna brakować mi tchu.

Nie należy przesadzać z ilością, bo są bardzo trwałe i wyczuwalne na odległość. Za to daję im zasłużone pół gwiazdki, a także za korzystną cenę i brak typowej nuty Avonu.

Ostatecznie cała flaszka wylądowała u mojej teściowej, która lubi takie mocne zapachy. Te perfumy również jej się spodobały, więc na pewno Far Away ma swoich fanów. Ja do nich należeć nie będę.

Choć jest przytłaczający,ma coś w sobie...

Nie jest to mój ulubiony zapach,choć osobiście tego typu preferuje.
Jest bardzo duszący,ale są w życiu takie dni,gdy pasuje on do mnie idealnie.
Jestem osobą ,która traktuje perfumy jak biżuterię,ponieważ w zależności od humoru,ubioru czy nawet pogody uwielbiam na siebie zakładać różne perfumy.
Ten najbardziej przypadł mi w okresie jesienno-zimowym,choć sporadycznie zdarzało się,że latem też się nim psikałam,to idealnie komponował się w deszczowe dni.Po prostu miałam wrażenie,że żadne inne perfumy mi nie pasują jak ten.
Dodatkowo oryginalny flakon bardzo mi się podoba od młodzieńczych lat.
Miałam wersję 30 ml i był na specjalne deszczowe wyjścia przez 3 lata na mojej półeczce z perfumami.
Osobiście nie umiem opisywać zapachów,myślę,że jest to bardzo tajemniczy zapach o nucie orientalnym i słodkim.
Reasumując: bardzo rzadko go używałam,ale ma coś w sobie gdy jest on mi potrzebny do stylizacji i samopoczucia.
Zapach jest bardzo trwały.
Myślę,że jak znajdę go w atrakcyjnej cenie,to zakupię go,aby przez kolejne lata stał mi na półce.

Przytłaczający

Miesiąc temu kupiłam sobie flakonik o pojemności 30 ml, chcąc najpierw przekonać się czy ten zapach jest dla mnie. I już wiem, że romansu z tego nie będzie.

Na początku zapach jest ostry, ciężki, przytłaczający, świdrujący, wręcz trochę męski. Na myśl przywodzi mi starszą panią w futrze, która to futro wyciąga raz w roku na specjalne okazje. Z czasem zapach trochę łagodnieje. Ale nadal jest ciężko. Czuję w nim multum duszacych róż i jasminu. Nie jest to zapach bliskoskórny. Może mieć wpływ na otoczenie, niekoniecznie pozytywny;) Po kilku godzinach zapach staje się znośny i bardziej "wyjściowy". Ale mimo to nie przemawia do mnie. Niestety, ale ten zapach nie uwiódł mnie. Far Away to zdecydowanie nie moja bajka.
Co do długotrwałości, to wyczuwalne są na skórze przez kilka godzin, a na ubraniach potrafią przetrwać wiele dni.

Zalety:
+trwałość (choć w przypadku tego akurat zapachu to może być wada),
+cena,
+dostępność.

Wady:
-zapach.

Duszno mi

Perfumy jakiś czas temu dostałam w prezencie od cioci-zakupoholiczki Avonu. Dostaje różne prezenty od konsultantki i tym razem otrzymała 10 ml próbki zapachu, który traktuję jak opakowanie, bo ma dyfuzor. Ciocia następnie przekazała go mnie, wiedząc, że uwielbiam różne pachnidła. To niestety mi nie podeszło... jest ciężkie, wręcz pretensjonalne, ma zapaszek avonowski. Po prostu nie.

Zapach
Zapach jest skomponowany w bardzo dziwny sposób. Mimo znajomości wielu nut, tutaj nie potrafię rozpoznać prawie niczego, nawet znając opis. Teoretycznie wszystkie opisywane przez producenta nuty znam i lubię, ale tutaj ich mieszanka jakoś mi nie podchodzi. To zapach duszący, męczący. Kiedy się nim psikam, czuję, jakbym zapadała się w jakiś szal ze starej, pachnącej przeszłością szafy. Mam wrażenie, że to zapach kobiet definiujących się z podeszłym wiekiem. Zazwyczaj używam lekkich i świeżych zapachów, ale mam też okazje, by założyć ciepłe kompozycje. Ta natomiast jest jakby przegrzana, lekko nadfajczona. Tuż po aplikacji czuć tradycyjny avonowski zapaszek, ni to alkohol, ni to stary pergamin, potem - słodycz okraszona czymś korzennym, ale jakby zapleśniałym. Zapach jest dość sztuczny.

Trwałość
Perfumy są dziwnie trwałe. Przeżywają na skórze tylko pojedyncze nuty, i to te najmniej dla mnie przyjemne. Perfumy zostają kilka godzin, na włosach trochę dłużej.

Plus za ładny flakon, który miałam okazję oglądać u cioci (ona ma chyba wszystkie zapachy z Avonu ;))

Mój ukochany zapach

Mój ukochany perfum, którego zapach kojarzy mi się z samymi wspaniałymi chwilami w moim życiu. Jest to dość ciężki zapach, idealny na wieczór i większe okazje. Utrzymuje się bardzo długo i jest bardzo wydajny.

Ech....dla starszych pań ???

Zapach przeraźliwie duszący, ciężki i trudny do opisania, aplikowany na skórę aż się w nią wżera o zwyczajnie śmierdzi. Czuć tu nuty piżma, nie jest to zapach na wiosnę i lato. Może na zimę, choć ja nie użyję go więcej.

Na pewno nie dla młodych osóbek, może dla starszych pań? No nie wiem...
Mój nos wyczuje go na kilometr. Takie są trwałe , ja czuję je cały dzień aż do kąpieli. Na ubraniach trzyma nawet kilka dni.
Na zasługę buteleczka- ładna zgrabna i poreczna a tak to nic więcej. Męcze je kilka lat i chyba wyrzucę w końcu.
Nie moja bajka

Taki Mech!

Zapach jak dla mnie za mocny... Jest dość charakterystyczny. Jest intensywny i wyrazisty, dość słodki. Dość długo utrzymuje się zapach na skórze, nie nadaje się na codzień, jedynie na wieczór. Buteleczka aktualnie troszkę się zmieniła. Więcej go nie kupię.

Strasznie ciężki i duszący zapach

Ten zapach totalnie nie trafił w mój gust i raczej do niego nie wrócę.

Perfumy są dostępne w dwóch wersjach w większej 50 ml i mniejszej 30 ml. Można je zakupić także w formie perfumetki. Można sobie zrobić zestaw i kupić jeszcze balsam o tym zapachu.

Sam zapach jest bardzo mocny. Dla mnie jest on wręcz duszący i zdecydowanie za ciężki. Zapach jest bardziej kwiatowy, orientalny, ale na pewno nie słodki. Czuć woń jaśminu, wanilii, piżma. Zdecydowanie zapach jest bardziej odpowiedni na wieczór. Raczej na zimę lub na jesień. Na lato będzie zdecydowanie za ciężki. Myślę, że u nastolatek się nie sprawdzi, za bardzo je może przytłoczyć. Może jest bardziej dla dojrzałych kobiet.

Zapach jest dosyć trwały. Utrzymuje się na ciele tak około 7-8 godzin. Na ubraniach znacznie dłużej.

Perfumy nie są drogie, za małe opakowanie 30ml zapłaciłam 20 zł. Większe kosztuje około 55 zł. Są one dostępne w każdym katalogu.

Jakiś inny niż kiedyś

Zapach ten znam zarówno z roletek jak i normalnej wersji perfum. Używałam go już kilka lat temu i byłam bardzo zakochana. Długo się utrzymywał i pięknie pachniał. Ostatnio po kilku miesięcznej przerwie postanowiłam po raz kolejny zakupić Far Away. I mam wrażenie że teraz pachnie inaczej, nie jest to dokładnie ten sam zapach, który uwielbiałam.

Zapach dla odważnych

Far Away jest zapachem bardzo ciężkim, który jest nie tylko intensywny ale również duszący, dlatego z jego ilością należy uważać. Perfumy otrzymałam dawno temu w prezencie i jego charakterystyczny zapach tak został w pamięci, że zapamiętam go do końca życia.

Nuty zapachowe jakie posiada: jaśmin, piżmo, róża, sandałowiec, wanilia, ylang-ylang to naprawdę trzeba lubić. Uwielbiam różne nuty zapachowe, świeże, słodkie, kwiatowe, trochę cięższe na wieczór ale to na pewno nie jest moja bajka. Zbyt mocny i ciężki zapach powoduje, że nie czuje się dobrze. Co jeszcze można dodać? Osobiście uważam, że zapach przeznaczony dla kobiet starszych, nie mam tutaj na myśli 50+ lecz nie np. dla młodych dziewczyn ale trzeba pamiętać, że każdy ma swój gust.