Fitomed, Mydlnica lekarska, Szampon ziołowy do włosów przetłuszczających się

Średnia ocena: 3.48/5

Średnia ocena: 0.00/5

Średnia ocena: 4.63/5

Cena PLN 12.00

Zawiera świeży wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, liścia szałwii, liścia rozmarynu.
- zmniejsza przetłuszczanie włosów
- poprawia połysk i miękkość włosów
- sprzyja naturalnemu układaniu się włosów
- wygładza powierzchnię włosa
Nowa wersja szamponu, pozbawiona Sodium Laureth Sulfate.

Skóra głowy
przetłuszczająca się, problemowa
do włosów przetłuszczających się, do włosów normalnych
łagodzące, nawilżające, oczyszczające
bez parabenów, bez SLS i SLES, bez alkoholu, bez silikonów

Jeden z lepszych łagodnych szamponów do stosowania na co dzień

Odkąd zaczęłam świadomą pielegnację włosów stawiam na jakość produktów które używam oraz na skład. Moja skóra głowy jest przetłuszczają się muszę myć włosy codziennie. Odkąd odkryłam ten szampon nawilżający mogę pozwolić sobie na mycie włosów co drugi dzień.

Szampon dobrze się pieni, używam go poprzez stosowanie z wodą i myje metoda kubeczkową. Ładnie pachnie ziołami oraz doskonałe domywa skórę głowy. Włosy są odbite od nasady i wyglądają na świeże.
Szampon jest niedrogi i można go dostać chociażby w aptece. Myślę że zostanie że mną na dłużej bardzo dobry do codziennego mycia

dobrze oczyszcza

Wg moich potrzeb świetny szampon, oczyszcza przetłuszczającą sie skórę głowy i przy nim jestem w stanie myć włosy co 2 dzień. Pieni się dobrze, ma lagodne detergenty, Nie zauważyłam żadnych minusów podczas stosowania. Z pewnością wypróbuje więcej produktów od fitomed. Czy kupię ponownie? Jeśli nic nie przykuje mojej uwagi to tak ale jest tyle nowości i taki duży wybór....

Świetny skład oraz działanie

Od pewnego czasu mój wzrok wędruje ku półkom z kosmetykami naturalnymi.Im krótszy skład,tym lepiej poza tym szybciej zużyję.Mydlnica lekarska słynie ze swoich właściwości prozdrowotnych,ponieważ pozytywnie wpływa na skórę zaatakowaną łuszczycą czy przez trądzik(w tym ŁZS).Włosy myję codziennie wieczorem podczas kąpieli lub prysznicu.Po zużyciu pełnowymiarowej butelki z pompką zauważyłam totalną poprawę włosów oraz skóry głowy.Szampon skutecznie wyeliminował mi łupież,włosy po umyciu i wysuszeniu bardziej się odbijają u nasady,skóra głowy jest zdrowa i składniki aktywne regulują wydzielanie się sebum.Szampon ma przyjemny lekki zapach oraz dobrze myje włosy.Ja co prawda stosuję dodatkowo odżywkę w spray'u bez spłukiwania aby łatwiej rozczesać,ale bez niej nie jest aż tak tragicznie jak przy innych typowo ziołowych szamponach.

Świetny szampon

Szampon znajduje się w smukłej butelce mieszczącej 250 ml produktu o niezwykle minimalistycznej, estetycznej szacie graficznej. Opakowanie zostało wykonane z elastycznego, przyciemnianego plastiku. Etykieta nie obkleja całej butelki, dzięki czemu pod światło możemy sprawdzić, ile jeszcze kosmetyku nam zostało. Opakowanie jest zakończone nakrętką, wewnątrz której znajduje się otwór dozujący zabezpieczony zamknięciem typu klik.

Zapach kosmetyku jest ziołowy, ma średnią intensywność. Czuć go delikatnie podczas mycia włosów. Według mnie jest bardzo przyjemny, chociaż jestem świadoma, że tego typu woń nie każdemu przypadnie do gustu.

Szampon jest bezbarwny. Ma żelową, odrobinę lejącą się konsystencję. Jak na produkt zawierający nieco łagodniejsze detergenty, pieni się świetnie - na tym polu niewiele ustępuje szamponom z SLS. Dzięki temu jest całkiem wydajny, mimo niewielkiej pojemności. Odrobinę plącze włosy, ale stosunkowo łatwo sobie z tym poradzić. Bez problemu się spłukuje, nie zostawiając żadnej warstwy.

Szampon bardzo dobrze domywa włosy i skórę głowy, usuwając z nich wszelkie zanieczyszczenia. Jednocześnie jest też delikatny - nie powoduje wysuszenia skalpu, a wręcz przeciwnie, po myciu towarzyszy mi uczucie ukojenia. Dzięki niemu zniknęło swędzenie, które czasami pojawiało się przy innych szamponach. Poza tym posiada właściwości pielęgnacyjne. Włosy po umyciu prezentują się cudownie - są świeże i niesamowicie sypkie. Łatwiej się układają, zyskują miękkość i są bardziej wygładzone.

Jeśli chodzi o "tytułowe" zmniejszenie przetłuszczania się włosów mogę zgodzić się jedynie połowicznie. Owszem, świeżość kosmyków trwa dłużej niż w przypadku innych szamponów, ale jedynie o kilka godzin - nie ma mowy, żeby przesunąć mycie włosów o jeden dzień.

Mimo tego jestem bardzo zadowolona z tego szamponu. Nie tylko włosy wyglądają pięknie po jego użyciu, ale bardzo pozytywnie działa również na skórę głowy. Do tego mamy naturalny skład i przystępną cenę. Jego jedyną wadą jest dość słaba dostępność - ja wypatrzyłam go w aptece internetowej.

Moja skóra głowy ostatnio nie jest w najlepszym stanie i niestety z niezrozumiałych dla mnie powodów zaczęła się lekko przetłuszczać. Myję je co drugi dzień i tak naprawdę bardzo mi zależy, aby pozostać w takim trybie, gdyż jest on dla mnie bardzo wygodny. Do tej pory mój skalp mogłam śmiało określić jako suchy, wręcz łuszczący się, któremu musiałam dostarczać sporą dawkę nawilżenia. Z czasem, kiedy wprowadziłam bardziej świadomą pielęgnację, stan skóry głowy w miarę się u mnie unormował i przez długi czas nie skarżyłam się na większe problemy. Kiedy tylko pojawiło się to niechciane przetłuszczanie, szybko postanowiłam sięgnąć po szampon, który oparty będzie na bardziej łagodnych składnikach oczyszczających, ale jednocześnie dobrze odświeży i pomoże w walce z problemami skalpu. Podczas zakupów na stronie jednej z drogerii internetowej wybrałam dla siebie propozycję od marki Fitomed, z którą, szczerze mówiąc, do tej pory nie miałam jeszcze styczności.

Produkt zamknięty został w opakowaniu o pojemności 250 g, ale z tego, co widziałam, można go złapać także w większych i wydajniejszych opakowaniach, również z pompką. Ja za swoją wersję tego kosmetyku zapłaciłam około piętnastu złotych na promocji. Opakowanie ma formę wykonanej z przyciemnianego plastiku butli. W centralnej części umieszczona została dużych rozmiarów etykietka w kolorze ciemnej, butelkowej zieleni. Znajdziemy na niej takie informacje jak logo producenta czy nazwę produktu, z drugiej strony zaś bardziej szczegółowy opis oraz skład.

Szampon został oparty na w miarę łagodnym środku oczyszczającym i pianotwórczym. Dla mnie była to jego bardzo ważna cecha, gdyż zależało mi, aby móc go używać na co dzień. Oprócz tego znajdziemy w nim masę składników odświeżających i niwelujących przetłuszczanie się skóry, które polecane są również do stosowania przy tłustej cerze. Mam tutaj na myśli między innymi wyciąg z szałwii czy z liścia rozmarynu.

Produkt był przeze mnie stosowany praktycznie co każde mycie. Ku mojemu zdziwieniu pieni się nie najgorzej. Ma bardzo ładny, rześki, lekko ziołowy zapach. Samo działanie oczyszczające również jest bardzo zadowalające. Kosmetyk pozostawia skalp oraz włosy czyściutkie oraz świeże, przygotowane na przyjęcie pielęgnacji typu odżywki czy serum. Dodatkowo nie powoduje plątania się czupryny. Nie wpływa negatywnie na jej kondycję. Sprawia, że skóry głowy jest dłużej świeża i nie przetłuszcza się za bardzo.

Szampon od marki Fitomed to idealna propozycja do codziennego mycia włosów dla przetłuszczającej się skóry głowy. Pozwala na dłuższe zachowanie świeżości i wspaniale oczyszcza. Dodatkowo zaskakuje bardzo ładnym, ciekawym zapachem i dobrą wydajnością. Jak najbardziej polecam.

Raczej średni

Szampon znajduje się w ciemnej plastikowej butelce o pojemności 250 ml. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest całkiem wydajny. Jest to nowa wersja tego produktu o zielono - białej szacie graficznej. Przeznaczony do włosów przetłuszczających się, a to już dość odważna zachęta.

Skład naturalny, dodatkowo jest to produkt polski, wegański, nietestowany na zwierzętach.

Konsystencja żelowa, pomiędzy gęstą a rzadką, taka średnia, raczej nie przecieka przez palce jak woda. Ma przezroczysty kolor. Zapach praktycznie niewyczuwalny, a przynajmniej nie dla mnie. Jest to szampon oparty o delikatne substancje myjące więc nie pieni się jak typowe drogeryjne szampony oparte o SLS, SCS ale nie jest też tragicznie.
Podczas używania nie plącze włosów, dzięki czemu nie wyrywam ich więcej podczas mycia. Po umyciu włosy są miękkie, uniesione od nasady ale jednocześnie świeże i dobrze doczyszczone. Świeżość utrzymują u mnie przez ok. 2 dni, czyli standardowo, włosy nie ulegają szybciej obciążeniu ani przetłuszczeniu. Tutaj niestety mam problem z obietnicami producenta. Szampon powinien wydłużyć świeżość włosów, a ja niestety tego nie zauważyłam. Jeśli chodzi o sam łupież, to także nie zauważyłam aby pomógł w jego zwalczaniu - nadal zauważam czasem pojedyncze płatki tak jak zwykle. Mam włosy dość gęste i grube, delikatnie kręcone. Niestety nie spełnił do końca moich oczekiwań.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Fitomed szampon do włosów przetłuszczających się

Szampon świetnie się pieni, bardzo dobrze oczyszcza skórę głowy, nie plącze włosów, jest delikatny, nie zawiera w składzie Cocamidopropyl Betaine, zmniejsza przetłuszczanie skóry głowy, jest bardzo wydajny,

W porządku.

Szampon kupiłam z nadzieją, że włosy będą dłużej świeże po umyciu. Moje włosy wydają się w miarę zdrowe tzn. podniszczone są tylko końcówki, których strukturę można określić jako wysokoporowate, natomiast reszta jest średnioporowata. Problemem jest przetłuszczająca się skóra głowy. Chciałabym myć włosy co 2 dni, jednak często muszę robić to codziennie. Czasami ratuje się suchym szamponem, ale odczuwam dyskomfort na skórze głowy, więc chciałam go odstawić. Czy szampon sprawił, że mogę rzadziej myć włosy? Na początku miałam takie wrażenie, ale mogę stwierdzić, że wydłuża świeżość może o kilka godzin. Szampon jest dosyć delikatny i łagodnie myje, słabo się pieni. Mi to nie przeszkadza, ale po użyciu w pielęgnacji olejów ten szampon solo nie da sobie rady, wtedy używam czegoś silniejszego. Szampon nie utrudnia włosom kręcenia się :). Stosując go oraz odżywkę z łagodnymi humektantami mogę uzyskać fale na swoich włosach. Produkt mogę polecić. Produkty tego typu będą nieco mniej wydajne niż produkty z SLS, wiadomo, że SLS ma dobre właściwości pieniące.

fajny ale plącze włosy cienkie

Szampon ma żelową, przeźroczystą konsystencję. Jest on całkowicie bezbarwny i bardzo gęsty. Dlatego wystarczy użyć niewielkiej ilość produktu, do umycia włosów. Co zaleca nawet producent. Produkt jest naprawdę wydajny. I jeśli będziecie mieli przyjemność go przetestować, to sami się o tym przekonacie. Pieni się bardzo delikatnie, ale jednak się pieni. Myślę więc, że osoby, które lubią jak szampon mocno się pieni, będą skłonne pójść na kompromis.
Szampon pięknie pachnie. Ma ziołowy zapach, który jest bardzo delikatny i zrównoważony. Jeśli mieliście już przyjemność używać szamponów ziołowych, to nie powinien Was zdziwić, czy zaskoczyć. Osobiście lubię takie naturalne zapachu. Na włosach zostaje na dłużej, ale trzeba przyłożyć nos do nich, by ten zapach faktycznie wyczuć
łosy musiałam zazwyczaj myć codziennie. Niestety, ale moje włosy są dość cienkie i bardzo szybko się przetłuszczają. I zazwyczaj bywają dość kłopotliwe w ułożeniu.. Szampon włosy dobrze oczyszcza, dfaktycznie mniej się przetłusczają, ale niestety się plączą :(

Bardzo dobry szampon

Delikatny szampon, bardzo wydajny. Świetnie się pieni, rozprowadza na włosach. Doskonale myje i odświeża włosy. Po jego użyciu są miękkie, puszyste i oczyszczone. Nie odczułam działania ograniczającego przetłuszczanie włosów, ale jak dotąd żaden specyfik nie podołał moim włosom :P. Produkt naprawdę godny uwagi!

Mój ulubiony

Po przetestowaniu kilkudziesięciu szamponów do włosów tłustych wreszcie trafiłam na mój HIT. Odbija włosy od nasady, oczyszcza. W celu przedłużenia świeżości włosów stosować go trzeba dłużej by można było omijać mycie. Na moich przetłuszczających się włosach widać różnicę, gdy go zastosuje. Włosy puszyste, nie plączą się. Każdemu polecam.

Kiedyś ulubiony, teraz rozczarowujący

Mam włosy grube, mocne, zdrowe, lekko przetłuszczające się i krótkie. Myję codziennie. Od szamponu oczekuję oczyszczenia.
W starej wersji ten szampon świetnie oczyszczał, delikatnie unosił włosy u nasady, zmiękczał je i jeszcze cudownie pachniał.
Teraz, w nowej formule został już tylko zapach: ziołowo-łąkowy.
Niestety, po usunięciu SLSów (których i tak było niewiele), szampon nie oczyszcza włosów i skóry głowy, więc musieliśmy się rozstać. Bardzo za nim tęsknię.
Szampon jest tani i całkiem wydajny.