Cosnature, Lemon & Melisse, 3 in 1 Reinigungs-schaum (Naturalna pianka oczyszczająca 3 w 1 z cytryna i melisą)

Pianka oczyszczająca do twarzy zawiera ekstrakty ze skórki cytryny i liści melisy pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych. Delikatnie i skutecznie usuwa makijaż, zanieszczyszczenia skóry, martwe komórki naskórka i nadmiar sebum. Pozostawia skórę oczyszczoną, świeżą bez uczucia ściągnięcia.  Polecana do codziennego stosowania dla skóry normalnej i mieszanej.

Dobry produkt

Pianka kupiłam z ciekawości. Jak dla mnie pianka spełnia swoje funkcje A przynajmniej ja używałam jej rano do mycia twarzy i bardzo podobał mi się zapach delikatnie orzeźwiający z rana jak najbardziej na plus. Delikatnie oczyszcza skórę bez podrazniania nie wysusza

Bardzo delikatna

Pianka ma piękny, odświeżający, cytrynowy zapach. Jest bardzo delikatna. Nie wysusza i nie podrażnia skóry. Myje dobrze, ale do zmycia pozostałości po bardziej trwałym makijażu może być potrzebny nieco mocniejszy preparat. Pianka jest dobrym rozwiązaniem dla osób nie malujących się lub stosujących mało kosmetyków kolorowych. Świetnie sprawdzi się też u osób z cerą wrażliwą czy z podrażnieniami.

Świetna!

Kupiłam ją w Hebe na promocji kilka miesięcy temu z myślą, żeby nosić ją ze sobą do pracy i używać w sytuacjach awaryjnych. Skończyło się na tym, że myłam nią buzię codziennie rano. Jest świetna.

PIERWSZE WRAŻENIE
Moje pierwsze wrażenie było jednak rozczarowujące. Pamiętam, że kiedy użyłam jej pierwszy raz, czułam się, jakbym umyła buzię cytrynowym płynem do mycia naczyń, płynem do mycia okien albo kostką toaletową. Ten zapach... No byłam bardzo rozczarowana. W dodatku wydawało mi się, że ta pianka jest za delikatna i nie da rady stosować jej co dzień, nie dostając wysypu niedoskonałości na twarzy.
No aż miałam ochotę włożyć ją do jakiegoś kartonu, odłożyć na półkę i zostawić, a dalej myć się tylko moim ulubionym żelem Effaclar dla cery trądzikowej.

DRUGIE WRAŻENIE
Nie pamiętam już, jak to się stało, ale zaczęłam jednak używać tej pianki. Najpierw awaryjnie, w pracy. Potem częściej, a na końcu codziennie rano.

+ Nic mnie nigdy nie zapchało, absolutnie nie miałam nigdy wrażenia niedoczyszczonej skóry. Nie przesusza, nie podrażnia także przy dłuższym stosowaniu (a używam jej już 3-4 miesiące i kończę opakowanie).

+ Zapach okazał się cudownie orzeźwiający. Nie wiem, może na początku był skondensowany, a później wywietrzał? A może to ja się do niego przyzwyczaiłam? W każdym razie dziś nie wyobrażam sobie bez niego poranka, cudownie wzbogacił moją codzienną pielęgnację. A do tego w wakacje, kiedy jest gorąco... stanowi idealny kosmetyk na rano.

+ opakowanie jest bardzo solidne (nic a nic nie przecieka, nie zacina się, pianka wydobywa się w idealnej ilości)

+ pianka jest wydajna

+ korzystna cena na promocji

+ stosunkowo łatwa dostępność (w Hebe)

Podsumowując:
polecam, moim zdaniem nie ma wad. A już zwłaszcza jest idealna do mycia skóry rano. Po co używać agresywnych, przesuszających żeli, kiedy można zacząć dzień od łagodniejszej, ale nadal 100%-owo skutecznej pielęgnacji?

Nie dla wrażliwej skóry

Piankę poleciła mi Pani z drogerii ale już wcześniej miałam ją na oku ze względu na dobre opinie o firmie i naturalny skład. Niestety tym razem się trochę zawiodłam . Od samego początku uderzył mnie bardzo sztuczny cytrynowy zapach . Pianka dobrze oczyszcza skórę , radzi sobie z pozostałościami oleju przy dwuetapowym oczyszczaniu skóry ale niestety pozostawia uczucie ściągniętej skóry. To w połączeniu z zapachem sprawia że mimo dobrego składu już tej pianki nie kupię.

Odświeżająca cytryna

Ta pianka jest tak w zasadzie moją drugą pianką oczyszczającą, pierwsza była z innej firmy i totalnie się u mnie nie sprawdziła. Postanowiłam wypróbować piankę z innej firmy - padło na Cosnature.

Produkt zamknięty jest w białej, plastikowej butelce z etykietą na której znajdują się cytryny. Butelka wygląda dość prosto, ale ładnie. Opakowanie wyposażone jest w wygodną pompkę, która zamienia płyn z opakowania w piankę. Pompka zabezpieczona jest żółtą zatyczką.

Po wydobyciu produktu z opakowania naszym oczom ukazuje się biała, puszysta pianka. Taka chmurka. Pianka ma przepiękny, mocno cytrynowy zapach. Zapach jest szalenie intensywny i nie sztuczny. Bardzo mi się spodobał, nie wiem czy przypadnie do gustu osobom z wrażliwymi nosami.

Używanie tej pianki to czysta (dosłownie) przyjemność. Produkt otula naszą skórę w cudowny sposób. Fajnie oczyszcza skórę, ale robi to w naprawdę delikatny sposób - do zmycia makijażu oczu radziłabym raczej użyć innego kosmetyku.
Skóra po użyciu jest czysta, odświeżona i zmatowiona. Produkt nie powoduje ściągnięcia skóry, a wręcz przeciwnie - łagodzi je. Jestem posiadaczką suchej skóry i nie zauważyłam przesuszenia czy podrażnienia.

Duży plus za naprawdę fajny, naturalny skład.

Podsumowując - kupię ponownie, bardzo podoba mi się jej działanie i formuła.

Całkiem w porządku

Lekka, orzeźwiająca pachnąca cytrynką pianka do mycia twarzy.
Dobrze oczyszcza, fajnie się pieni, nie podrażnia, nie uczula. Nie zauważyłam u siebie wysuszenia po używaniu przez dłuższy czas. Uważam, że swoją funkcję spełnia jak najbardziej.
Kolejnym plusem jest jej naturalny skład.
Pianka ma porządne opakowanie i dozownik, który wytwarza pianę. Cenowo produkt ten, wypada również dobrze. Jest całkiem wydajna.

SUPER

Pianka jest bardzo lekka i delikatna. Pachnie lekko cytryną i melisą. Przez swoją lekką strukturę po nałożeniu na twarz prawie nie czuć jej na skórze.
Piankę należy wstrząsnąć i nałożyć na twarz. Skóra po użyciu pianki jest oczyszczona, choć według mnie jest lekko oczyszczona. Raczej nie sprawdzi się u tych, którzy potrzebują mocniejszego oczyszczania skóry, ale dla osób ze skórą delikatną i wrażliwą jak najbardziej. Nie powoduje ona uczucia ściągnięcia ani nie podrażnia skóry. Mam skórę normalna w kierunku do suchej i u mnie sprawdziła się rewelacyjnie nawet zaskórniki zaczęły powoli znikać.

Powoduje świecenie się skóry na nosie

Piankę należy wstrząsnąć i nałożyć na twarz. Skóra po użyciu pianki jest oczyszczona, choć według mnie jest lekko oczyszczona. Raczej nie sprawdzi się u tych, którzy potrzebują mocniejszego oczyszczania skóry, ale dla osób ze skórą delikatną i wrażliwą jak najbardziej. Nie powoduje ona uczucia ściągnięcia ani nie podrażnia skóry. Jednak u mnie powodowała świecenie się skóry nosa (mam mieszaną cerę ze skłonnością do świecenia na nosku). Tak jak na noc mi to nie przeszkadzało, to jednak w dzień już trochę, tak, bo wtedy to trzeba zakrywać i zmatowić.

Bardzo dobra pianka o naturalnym składzie bez zapychających składników

Ta pianka to trochę taki specyficzny produkt. Jako, że to pianka to jest na pewno delikatniejsza dla skóry, mniej inwazyjna i usprawnia zmywanie twarzy ale u mnie przesusza skórę.
Mam ją jakiś czas, i ostatnio używałam tylko żelu z LRP ale próbuję znaleźć inne rozwiązania i trochę się jeszcze bawię pielęgnacją. Wymyśliłam sobie, że takiej pianki będę używać do zmywania makijażu twarzy zamiast płynu micelarnego, oczy cały czas zmywam płynem ale resztę tą pianką, i w sumie całkiem fajnie się to tak sprawdza (oczywiście ja i tak stosuję wieloetapowe oczyszczanie twarzy więc nie tylko pianką zmywam skórę i koniec) ale ... zbyt wysusza moją skórę niestety.

Sama pianka jest przyjemna, zapach lekki i orzeźwiający, konsystencja ułatwia mycie (nie trzeba już w dłoniach spieniać itp) szybko się zmywa makijaż nią, nie ma w składzie substancji zapychających, silikonu itp, ma fizjologiczne ph i jest hipoalergiczna. A cena też jest super - koło 20 zł więc za taki naturalny skład i skuteczne działanie myślę, że warto kupić. Kremy, sera itp dużo lepiej się wchłaniają po oczyszczaniu tym produktem więc właściwie to wysuszające działanie można łatwo zniwelować ale ja dopiero niedawno doszłam do porozumienia z moją skorą i nie mogę jej tak przesuszać więc wrócę do płynu micelarnego i żelu LRP, one są skuteczne i chyba nie mam co kombinować.

Nie podrażnia mojej skóry i nie powoduje żadnych niespodzianek więc to na duży plus. Jedynie to wysuszanie.. ale przynajmniej nie mam zaczerwienionej cery po używaniu jej.

nie do końca mój typ

Ten produkt ma dość chemiczny zapach, ta cytryna kojarzy mi się z zapachem toalety.. dodatkowo jest coś drażniącego w tym produkcie. Moja twarz po umyciu jest bardzo ściągnięta, zaczerwieniona i mam wrażenie że podrażniona.
Ogólnie pianka jest przyjemna w użyciu i ładnie myje buzie.

Mój pierwszy naturalny produkt pielęgnacyjny

Byłam bardzo podekscytowana kiedy otrzymałam tą piankę, ponieważ nigdy nie miałam doczynienia z produktem do mycia twarzy w piance i to w dodatku naturalnym. Zaraz po zaaplikowaniu jej na twarz poczułam cudowny, orzeźwiający zapach, który pobudza moje zmysły. Jest to idealny produkt na codzień, od samego rana umila dzień.
Produkt jest niezwykle wydajny, chociaż mogłoby się wydawać, że 150 ml to nie tak dużo.
Jakie efekty ? A no na pewno oczyszczenie (raczej jakos wybitnie głębokie ono nie jest, ale ja stosuje ten produkt razem z płyn micelarnym/żelem micelarnym, więc takowe mi nie jest potrzebne). Jeśli mamy jakieś większe suche skórki to również sobie z nimi poradzi, oczywiście nie zastąpi nam peelingu, ale wspomoże ładnie wygładzająco na buźkę. Jeśli ktoś ma problem z nadmierną produkcją sebum to również buźkę pozostawi ładnie zmatowioną, więc dla osób z cerą tłustą lub mieszaną duży plus. Nie mamy uczucia ściągnięcia, jest to delikatny produkt, który odświeża twarz.

jak na cenę nie jest zła

u mnie sprawdza się w dwuetapowym oczyszczaniu twarzy, zmywam nią płyn micelarny;
niestety nie mogę używać jej osobno, wtedy podrażnia i ściąga skórę(cera mieszana z naczynkami)
charakterystyczny cytrynowy zapach, przyzwyczaiłam się po czasie