La Roche Posay, Anthelios Ultra, Innovation Yeux Sensibles Cream SPF 50+ (Bezzapachowy krem do skóry twarzy oraz okolic oczu)

Odpowiedni do skóry wrażliwej lub reaktywnej, wrażliwej na słońce oraz promieniowanie UV. Alergie słoneczne. Intensywne nasłonecznienie.
Można stosować wokół oczu. Odporny na pot.
Innowacja dla wrażliwej skóry wokół oczu: nie podrażnia, nie powoduje szczypania.
*Zaprojektowany, by minimalizować szczypanie oczu.
Minimalistyczna formuła zapewniająca maksymalną ochronę.
12 składników mniej w porównaniu do poprzedniej formuły. Bez parabenów. Bez konserwantów. W opakowaniu ochronnym.
Technologia XL-Protect dla bardzo wysokiej i fotostabilnej ochrony UVA/UVB o szerokim spektrum.
Optymalna ochrona SPF 50+ wzmocniona przeciwko promieniowaniu UVA (bardziej rygorystyczna, niż zalecana w Europie dla produktów chroniących przed słońcem) dzięki opatentowanemu systemowi filtrowania Mexoplex® połączonemu z kojącą wodą termalną La Roche-Posay o działaniu antyoksydacyjnym.

krem
Filtry
SPF > 50
50 - 100ml
Skóra
wrażliwa
ochronne
w tubie

Dobrze spełnia swoje zadanie, jednak wciąż szukam ideału, który nie będzie się za bardzo świecił na mojej mieszanej cerze

Od lata minęło już trochę czasu, więc z recenzją tego produktu co prawda przychodzę dość późno, ale może przyda się komuś na przyszył sezon :) Ja filtry stosuję tak naprawdę od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Zimą stawiam na trochę mniejszy SPF, ale w przeważającą część roku króluje u mnie SPF 50. Mam jasną karnację, z dużą ilością pieprzyków (również na twarzy). Opalam się szybko i właściwie tylko na czerwono. Poza tym uważam, że prócz spania w makijażu nic nas tak bardzo nie postarza, jak promienie słoneczne i chcę się przed nimi chronić.

Krem La Roche Posay kupiłam w aptece i dałam za niego coś około 50 zł, może troszkę więcej. Znajduje się w dość nietypowym opakowaniu, bo jest to wersja z pompeczką. Sama nie wiem, czy jest to takie super ułatwienie. Dla mnie właściwie nie ma różnicy, czy w tego typu produktach mamy tradycyjny dozownik, czy właśnie pompkę. No ale ktoś chciał to oczywiście jest. Standardowo, jak na kremy z filtrem kolorystyka utrzymana jest w bieli i pomarańczy. Jak dla mnie trochę za dużo napisów, cześć po angielsku, część po francusku, ale nie będę się czepiać. Dozownik zabezpieczony jest plastikową nakładką, która świetnie spełnia swoje zadanie, bo siedzi stabilnie w swoim miejscu. Sam dozownik również bez zarzutu, odpowiednio podaje produkt. Nie zacina się i nie pluje produktem. Tubka jest zgrabna i idealna nie tylko stacjonarnie, ale również na wakacyjne wyjazdy.

Produkt ma postać dość gęstego, treściwego kremu o białej barwie. Właściwie konsystencją przypomina nawet trochę emulsję. W każdym razie jest bardzo przyjemna w pracy, gładko się rozprowadza, nie pozostawiając białej poświaty. Wchłania się standardowo jak na tego typu produkty, czyli musimy chwilę odczekać, aż skóra przestanie się lepić. Nie wchłania się jednak w całości, a pozostawia delikatną warstewkę. Taki urok produktów z filtrem. Zapach ma kremowo-cytrusowy, delikatny, przyjemny i łagodny dla nosa. Po kilku minutach na skórze zaczyna się ulatniać. Nie podrażnia delikatnej okolicy oczu, właściwie można go używać bez żadnego ryzyka na powieki. Dostępność jest ok, myślę, że spotkamy go w większości aptek.

Jego działanie oceniam bardzo dobrze. Spełnia swoją super ważną rolę, czyli chroni mnie przed słońcem. Wiadomo, że aplikację kremu z filtrem trzeba powtarzać co parę godzin, to zupełnie normalne. I jeśli o tym pamiętam, mogę zapomnieć o nieprzyjemnych skutkach korzystania z uroków lata. Po całym okresie wakacyjnym moja twarz jest tylko leciutko muśnięta słońcem, właściwie nie mam nawet potrzeby zmiany kolorystyki podkładów. Nie przekonują mnie jednak do niego dwie kwestie. Po pierwsze – pozostawia tłustą poświatę. Ja latem rezygnuję z makijażu jedynie na plaży, wtedy też ta tłustość mi nie przeszkadza. Poza tym jednak, latem w mieście makijaż u mnie jest niezbędny (uwierzcie, nie chciałybyście zobaczyć czerwonej i świecącej się twarzy, a właśnie tak wyglądam latem bez makeupu). Muszę się więc co chwilę przypudrowywać, a kilka warstw pudru na podkładzie nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Po drugie, zauważyłam, że miał lekkie skłonności do zapychania mojej cery. Nie używałam go codziennie więc dość łatwo było mi to zauważyć, że lubił mi się po nim pojawić jakiś niechciany stefan. Nie było to jednak bardzo uporczywe, poza tym moja cera jest skłonna do zapychania, ale faktem jest, że paręnaście razy się zdarzyło. Myślę więc, że z tego produktu powinny być bardziej zadowolone cery suche i normalne. Nie jest to zły produkt, ale ja będę dalej szukać ideału, który przede wszystkim nie będzie się tak świecił… chociaż wiem, że będzie to trudne zadanie, bo kremów SPF 50 używam już od lat i z każdym miałam ten problem.

OK

Używałam różnych kremów z filtrem La Roche Posay. Wszystkie dają wysoką i stabilną ochronę, ale dość znacznie różnią się konsystencją. Ten faktycznie nie podrażnia, dobrze się rozprowadza, nie bieli i nie zostawia smug, ale niestety jest dość tłusty i skóra mocno się świeci. Wobec tego dla cery przetłuszczającej się jest taki sobie, trzeba mocno przypudrowywać, aby go zmatowić co nieco. Lepiej sprawdzają się lekkie emulsje. Natomiast dla skóry suchej może być idealny.

Tłuścioch

Kupiłam zachęcona recenzjami... no i tak średnio. Taki tłuścioch, za ciężki, makijaż kompletnie po nim spływa i po godzinie nie ma po nim śladu... pudrować trzeba jak szalonym, żeby się pozbyć wytłuszczonej maski.
Ochrona jest, brak szczypania w oczy też jest... ale niestety ta formuła sprawia, że nie kupię go ponownie. Wykończyć wykończę, bo kosztował 75zł, ale następnym razem wybiorę coś innego.

Ciężki, klejący, błyszczy się po nim cera

- nie beli
- łatwo się rozprowadza, ale po chwili jakby przykleja się do twarzy, czuć tę warstewkę,
- błyszczy się po nim cera od razu po nałożeniu - to błyszczenie nie znika, ciężko to przypudrować bo gąbeczka od pudru w kontakcie z kremem też robi się klejąca,
- jeśli skóra jest lekko podrażniona szczypie,

Dla mnie na lato za ciężki i przeszkadza mi to, że cera bardzo się po nim błyszczy. Będę szukała innego kremu.

Bardzo dobry produkt

Bardzo nie lubię kiedy błyszczy mi się twarz, a kremu z filtrem używać muszę, więc zdecydowałam się na ten matowy z La Roche-Posay i jestem zadowolona :) Rzeczywiście bardzo dobrze chroni przed słońcem, dobrze trzyma się na skórze, może być używany jako jedyny produkt bądź jako matująca baza pod makijaż, przedłuża wtedy jego trwałość.

Z wad najbardziej przeszkadza mi zapach, jest nieprzyjemny, chemiczny i utrzymuje się dość długo po aplikacji, więc czuję go prawie cały dzień :/ Konsystencja kosmetyku jest dość gęsta, przez co trochę ciężko się rozprowadza i może zostawiać smugi, zwłaszcza jeśli ktoś nie jest bladziochem tak jak ja ;)

Rewelacyjny

Produkt zaleciła mi moja dermatolog. Stosuję go na moje znamiona i sprawdza się doskonale. Opakowanie ma fajny dozownik, dzięki czemu mogę kontrolować ile produktu użyję. Szybko się wchłania, nie pozostawia smug, jest niewidoczny. Jedynie zapach kremu jest trochę drażniący, ale to już kwestia gustu :)

jest ok!

Produkt wysokiej jakości, szczególnie polecam przy cerze wrażliwej. Krem świetnie się wchłania, nie zostawia białych smug, jak to często się zdarza przy produktach SPF 50+. Można go bez problemu stosować pod makijaż. Ważne jest tez to, że można go stosowac pod oczy i nie ma żadnych podrażnień, co jest szczególnie ważne dla okularników lub osób noszących szkła kontaktowe.

Świetny krem do twarzy na lato

Kremów do twarzy z filtrem 50 staram się używać przez cały rok, ale od kwietnia szczególnie pilnuję, żeby aplikować je codziennie, równo i dokładnie. Nakładam je także na okolice oczu i powieki, co bywa problematyczne, bo te bardziej tłuste formuły spływają do oczu. Anthelios Ultra nie spływa w ogóle i nie podrażnia mnie, mimo że noszę kontaktówki. Formuła jest na tyle lekka, że mogę go stosować na co dzień, nie pozostawia też białych śladów na buzi. Dobrze się wchłania i ma wygodny, higieniczny aplikator z pompką. Bardzo dobry produkt!

Recenzowała Natalia.

Super ;)

Rewelacyjny preparat przeciwsłoneczny, bardzo dobrze i szybko się wchłania, nie pozostawia tłustych plam. Bardzo długo chroni skórę przed słońcem. Moja bratanica jest uczulana na słońce, dzięki La Roche-Posay beztrosko bawi się w ogrodzie. Jest godny polecenia

Do codziennego stosowania dla wrażliwców

Krem ten kupiłam z myślą o siostrze, która mieszka w zdecydowanie cieplejszym klimacie, gdzie ostre słońce operuje przez większą część roku. Kilka lat temu w wyniku pooperacyjnego paraliżu twarzy musiała przejść kilka zabiegów na lewym oku, by zniwelować efekt opadającego policzka i niedomykającej się powieki, przez co to oko i skóra wokół niego są bardzo wrażliwe i wymagają specjalnych kosmetyków.
Siostra jest zachwycona! Zamawia wiele kosmetyków z Europy i już szykuje się na poznanie kolejnych produktów z linii ANTHELIOS:)

Doskonały produkt do ochrony przed słońcem.

Produkt testowałam na spółę z mamą, która ma uczulenie na słońce i korzysta tylko z kremów z wysokimi filtrami.
Zdecydowanie możemy obie polecić ten krem! W porównaniu z tymi, które używałyśmy dotychczas wypada o wiele lepiej. Nie jest tłusty, nie zostawia białych śladów, bardzo łatwo się wchłania. Jest bardzo skuteczny i blokuje promienie UV. Mama nie dostała wysypki, co zazwyczaj się dzieje, po dłuższym przebywaniu na słońcu.
Forma dozowania produktu jest wygodna. Pozwala na użycie takiej ilości, jaka jest potrzebna. A nie potrzeba wiele, więc produkt jest bardzo wydajny. Precyzyjne dozowanie może też być ułatwieniem dla osób ze znamionami.
Warto zainwestować i mieć w domu chociaż jeden produkt z linii Anthelios zwłaszcza jak lubi się słoneczne kąpiele. Zdrowie przede wszystkim.

Świetny produkt przede wszyskim dla oczu!

Ten produkt wybrałam ze względu na to, że nie podrażnia oczu. Mam problem, że podczas intensywnego słońca jak nakładam krem w okolice oczu ona zawsze mi łzawią. Uznałam, że ten produkt może mi pomóc i tak faktycznie było.
Odkąd go kupiłam nie rozstaję się z nim i na pewno będzie mi towarzyszył całe wakacje.
Ważne, że krem sie nie klei i bardzo ładnie wchłania. Ma wszystkie cechy, które powinien mieć krem na lato: lekka formuła, delikatny zapach i dobra ochrona.