Duetus, Serum regulujące

Średnia ocena: 2.81/5

Arkana Smaku
Średnia ocena: 4.79/5

zobacz więcejzwiń

Antybakteryjne serum bez konserwantów do stosowania w przypadku niedoskonałości i nadmiernego wydzielania sebum. Zawiera 3% olejku z drzewa herbacianego, który hamuje rozwój bakterii, odpowiedzialnych za trądzik. Pojedyncze wypryski, zmiany skórne i przebarwienia redukuje kompleks bio-siarki, kwasu salicylowego i mlekowego. Sorbitol i panthenol to składniki odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Ekstrakty z nagietka, lukrecji i pięciornika gęsiego silnie regenerują, wspomagają procesy naturalnej odnowy skóry.

Znowu ten zapach

Szukając serum do twarzy na półce w drogerii w oczy rzuciło mi się, w promocyjnej cenie, serum od Duetus. Do tego jest to serum regulujące wydzielanie sebum, więc bajka - coś dla mnie.
Zaraz jak otworzyłam kartonik w domu opakowanie serum przypomniało mi inny produkt - żel punktowy na wypryski od Sylveco. Ale co w tym najgorsze pachniało identycznie jak wspomniany żel, a zapach jest nie do zapomnienia, bo bardzo intensywny i dopiero po jakimś czasie się można do niego przyzwyczaić. Nie skojarzyłam, że to produkt tej samej firmy. Oba produkty mają identyczne konsystencje, z tym, że tamten był punktowy, a serum Duetus jest do stosowania na całej twarzy. Z tego co zdążyłam sprawdzić Duetus ma po prostu więcej składników.
A składniki brzmią wybitnie dobrze dla cery trądzikowej, jakiej jestem posiadaczką. Mamy i substancje o działaniu antybakteryjnym (co zawsze jest u mnie na plus), mamy kwas salicylowy. Jednak stosując produkt już dwa miesiące, codziennie wieczorem pod krem, nie zauważyłam jego działania. Moja cera miała w tym czasie swoje wzloty i upadki, więc ciężko stwierdzić, jakie było w tym działanie akurat tego serum.
Będę je oczywiście dalej stosować ze względu na jego antybakteryjność, ale nie zamierzam kupować go drugi raz, poszukam czegoś lepiej działającego.
Producent deklaruje, że serum (z racji intensywnego zapachu) można stosować również punktowo na wypryski.
Produkt szybko się wchłania, ma lekką konsystencję, a opakowanie z pompką jest bardzo wygodne i higieniczne.

Bardzo dobre serum

Serum o brzydkim zapachu i luźnej konsystencji. Szybko wchłania się w skórę i matuje ją. W trakcie używania zauważyłam zmniejszenie wydzielania się sebum na skórze. Wypryski występowały w znikomych ilościach. Pory nie zniknęły ani nie powstawały nowe. Fajnie działa na zmiany skórne. Nie uczuliło mnie. Przebarwienia na skórze zmniejszyły się. Polecam to serum jak najbardziej. Opakowanie z pompką jest małe, ale na bardzo długo wystarczy. Serum nie jest drogie.

Wydajne serum!

Poręczne i wygodne opakowanie ułatwia korzystanie z serum. Konsystencja jest w porządku: typowa, nie za rzadka, serum ładnie wchłania się w skórę i nie zostawia tłustego filtru. Dobrze wygląda pod makijażem i nie wpływa negatywnie na inne kosmetyki. Zapach jest specyficzny, dosyć mocny. Serum nie podrażnia i nie uczula, daje uczucia nawilżenia. Ilośc wyprysków zmniejszyła się, a pory zwężyły, to serum to mój nowy ulubieniec :) Działa naprawdę fajnie i chyba zaprzyjaźnimy się na dłużej!

Magia

To serum to jakaś magia! Kupiłam przypadkowo w drogerii, szukałam czegoś co pomogłoby mi w walce z niespodziankami.

Po odpakowaniu, byłam zaskoczona jak mała jest buteleczka. Posiada wygodną pompkę, ktora pomaga nam dozować odpowiednią ilość produktu. Opakowanie bardzo estetyczne, porządnie wykonane.

Po pierwszym zapoznaniu się z serum byłam wręcz zszokowana zapachem... Ziołowy, ciężki, mocno wyczuwalny. Z czasem da się przyzwyczaić, a nawet polubić ten specyficzny zapach.

Przejdźmy do działania... To jest jakaś magia. Nałożyłam serum wieczorem na rosnącą niespodziankę, obudziłam sie rano i doznałam szoku: po pryszczu nie było śladu. Innego dnia przetestowałam je na moim parterze, ktoremu tez cos wyskoczyło niespodziewanie.. Znów to samo, ani śladu po niedoskonałości. Od tej pory stosuje serum punktowo, od czasu do czasu.

Dla mnie to złoto w butelce. Coś niesamowitego. Polecam wszystkim.

śmierdzi... lecz NIESTETY działa :D

Z ciężkim sercem kupuję go kolejny raz, bo naprawdę działa, mam 35 lat skórę skłonną do okresowych wyprysków, przetłuszczającą. W dniach wysypu krostek, grudek pomaga doprowadzić skórę do porządku, niestety wyłącznie stosowanie regularne przez kilka dni daje u mnie efekt. Niestety: bo używanie go to dla mnie katorga i miewam problem z regularnością :) Śmierdzi i lepi się na skórze, szczerze go niecierpię, a jednak kupuję :D Co innego żel do twarzy, peeling i kremy dzień/noc z DUETUSA, używanie ich to czysta przyjemność. Mimo smrodu polecam, bo pomaga.

Krzywdy nie zrobił

Jak wyżej, krzywdy mi nie zrobił, co należy zaliczyć już do zalet, ale czy zrobił coś więcej? No cóż, myślałam, że lepiej wpłynie na wydzielanie się sebum, ale tu nie zauważyłam zmiany. Co do reszty, pozytywnie wpłynął na zmiany i przeciwdziałał powstawaniu nowych. Konsystencja jest dosyć rzadka i zostawiał lepką warstwę, dlatego stosowałam na noc. I ten zapach... Okropny.

Czy kupię ponownie? Mam mieszane uczucia. Jako serum bym go już nie kupiła, ale może kupię ponownie i następnym razem będę stosować jako serum punktowe na niedoskonałości.

Nic

Znalazłam swietne recenzje w internecie z opisu wynika ze powinien pomoc na wszystkie moje problemy. Niestety nie robi nic.
Nie No troche matuje :) i brzydko pachnie ze zbiera na wymioty ale po czasie da sie przyzwyczaić.
Na wypryski nic nie pomaga, na zapchania czy kaszki tez nie. Nie zauważyłam zmniejszenia występowania czy czegokolwiek. Nie wiem skad te dobre opinie.
Uzywalam na noc na cała twarz, na strefę T, punktowo i na dzien.
Wiele innych produktow dziala prawie od razu a to nie wiem ile używać ze dwa lata? Szkoda sie męczyć.

Jestem na tak

Jest to pierwszy produkt z marki Duetus po jaki sięgnęłam. Czytając wiele opinii w których jest wiele skarg na zapach zdecydowałam się na najmniejszy produkt.
Ku mojemu zaskoczeniu na samym opakowaniu producent uprzedza o "intensywnym ziołowym zapachu", przez który produkt zamiast na całą twarz możemy stosować punktowo.

Dla mnie osobiście produkt ma zapach naturalnego kosmetyku bez żadnych polepszaczy, co mam mu za plus (warto wspomnieć że zapach praktycznie zaraz po aplikacji się ulatnia). Bardzo uniwersalny, gdy tylko cera zaczynała mi się bardziej wyświecać w strefie T, używałam go na całą twarz. Obecnie trochę z moją cerą doszłam do ładu i stosuje go jedynie punktowo. Sprawdza się idealnie, koi zaczerwienienia i przyśpiesza leczenie wyprysków.

Produkt stosunkowo nieduży jeżeli kupujemy go z myślą o użytkowania na całą twarz. Dla mnie do użytku punktowego jego pojemność jest idealna. Obecnie zaczęłam użytkować dużo tańszy produkt i widzę nawet lepsze efekty, jednak jest to produkt o wiele gorszym składzie. Myślę że w swojej klasie i z takim składem to produkt wart zainteresowania i swojej ceny.

super

Serum tego używam na "niezapowiedzianych" gości - świetnie sie przy tym sprawdza. Nakładam na noc na takiego małego gościa, a na drugi dzień już go prawie nie widać. Nie przeszkadza mi nawet zapach - przy pierwszym opakowaniu może faktycznie nie był przyjemny, ale przy kolejnych mój nos nawet pokochał ;)

Dla mnie odpada - zapach

Produkt kupiłam zachęcona opiniami na wizaż, jednak u mnie do końca się nie sprawdził. Przede wszystkim nie wiem skąd ta pojemność - serio, 15 ml dla kremu do twarzy? Wygląda na to jakby producent w założeniu miał stosowanie tego kremu jedynie punktowo, czego ja osobiście nie lubię... Ale, przechodząc do działania to dla mnie jest zupełnie obojętne. Ani nie pogarsza ani nie poprawia... Za to: jest jeden DUŻY minus o którym wspominały już wcześniej dziewczyny: ZAPACH. I ostrzegam Panie o wrażliwych nosach - ten zapach jest naprawdę trudny do zdzierżenia podczas smarowania na całą twarz. Na początku pomyślałam OK, bo pierwsze nuty to olejek z drzewa herbacianego, którego zapach lubię, ale na skórze zapach wietrzeje i się zmienia na zdecydowanie gorszy. Niestety brzydko określając (ale taki też jest ten zapach) pachnie jak błoto albo kupa... Na pewno nie jest to coś z czym chcę iść spać... I nawet gdyby skład był idealny, dla mnie to skreśla ten produkt bo nie mam przyjemności jego stosowania.

Cudowny produkt na wypryski i stany zapalne!

Bardzo lubię ten produkt! Stosowany punktowo pozwala na redukcję wyprysków oraz stanów zapalnych. To moja tajna broń, którą mam zawsze w kosmetyczce. Zużyłam już około 3 opakowań tego produktu i na razie nie będę szukać jego zamienników.

Serum ma delikatną, żelową konsystencję. Jest bardzo wydajne, wystarczy odrobina do pokrycia niedoskonałości. Ja stosuję go głównie na wypryski oraz stany zapalne, które wyskakują mi w okolicach brody oraz żuchwy. Zauważyłam, że te miejsca chorobowo zmienione goją się o wiele szybciej. Znika również zaczerwienienie.

Nie zauważyłam jego właściwości seboregulujących, bo stosuję go głównie punktowo i wtedy, gdy potrzebuję. Nadaje się głównie na noc, gdyż pozostawia na sobie cieniutką warstwę produktu, która może się delikatnie łuszczyć pod makijażem.

Produkt łatwo dostępny. Często można go na być w trakcie promocji kosmetycznych. Wówczas kosztuje ok. 15 zł.

Idealny dla cer tłustych

Jest to serum idealne dla cer tłustych, stosowane rano pozwala zatrzymać wydzielanie sebum, dzięki niemu cera się nie błyszczy, przy codziennym stosowaniu nie wysusza skóry, świetnie matuje cere.