Rituals, The Ritual of Sakura, Creamy Shower Oil (Olejek pod prysznic)

Rituals, The Ritual of Sakura, Creamy Shower Oil (Olejek pod prysznic)

Kojący olejek pod prysznic przy kontakcie z wodą zmienia się w mleczną emulsję, która pozostawią miękką i subtelnie pachnącą skórę.
Kluczowe składniki:
Wyrafinowany zapach kwiatu wiśni i relaksujące właściwości mleczka z ekologicznego ryżu zapewniają relaks i odprężenie.

olejki do kąpieli i pod prysznic
relaksujące / aromaterapeutyczne, nawilżające, łagodzące
z pompką
wrażliwa, sucha, normalna

Mocny, nachalny zapach sklepu papierniczego

Ten olejek pod prysznic otrzymałam w prezencie i było to moje pierwsze zetknięcie z tą marką. Piękne, eleganckie opakowanie. Sam produkt ciekawy - olejek, który w kąpieli zamienia się w myjący kremik. Bardzo delikatny dla skóry. Nie podrażnia, nie przesusza. Zostawia skórę przyjemnie miękką.
Niestety nie czuję tu obiecywanych zapachów - żadnego kwiatu wiśni... Może w tle pobrzmiewają jakieś płatki kwiatów, ale ten ryż (czy cokolwiek to jest) tłumi wszystko takim mdłym aromatem sklepu papierniczego.
Zapach intensywny - dość długo po kąpieli unosi się w łazience. Niestety dla mnie nie jest to plus, bo aromat nie przypadł mi do gustu.

Obietnica nowego początku

Nowy początek- właśnie to dla naszej skóry, ale także i duszy obiecuje Rituals po zastosowaniu olejku do ciała z serii “Ritual of Sakura”. Był to dla mnie chyba najbardziej “kontrowersyjny” kosmetyk, z racji na stare przyzwyczajenia. Kto walczył z trądzikiem w latach młodzieńczych ten zrozumie moje zawahanie odnośnie stosowania olejku do mycia ciała. Pamiętam czasy, kiedy stosowałam wyłącznie produkty wysuszające bojąc się wszelkich innych produktów.

Oczywiście z czasem moja świadomość odnośnie pielęgnacji wzrosła. Ba! Teraz nawet na twarz stosuję czasem produkty o tłustych formułach. A jednak wciąż miewam migawki pt.”to co tłuste jest złe”. Poza tym przez długi czas miałam mylne przekonanie, że przecież tłuste nie może myć. Całe szczęście to się zmieniło wraz z zawitaniem olejku Sakury do mojej łazienki.

Celebracja
Właśnie tak traktuję wieczorny prysznic z tym olejkiem. Są takie dni, kiedy szybki prysznic zmienia się w relaksacyjny rytuał. A olejek Sakura jest tego niezbędnym elementem. Dlaczego?

Zacznijmy od tego, że przepięknie pachnie! Co ciekawe, zapach zmienia się w trakcie, wraz z upływem czasu wyczuwalne są inne nuty. Można powiedzieć, że zachowuje się jak perfuma. Głowna nuta, czyli zapach wiśni delikatnie nas otula, pozostając po prysznicu nie tylko w łazience, ale też na naszej skórze.
Olejek też dobrze się rozprowadza na skórze - pod wpływem wody zamienia sie w taką delikatną pianko-emulsję - dużo przyjemniejsze niż zwykły żel pod prysznic.

Tylko wyobraźcie sobie - kuszący słodki zapach wiśni, do tego delikatny, mleczny olejek na Waszej skórze.. Sakura to przepis na to, jak łatwo przenieść się do kraju kwitnącej wiśni i cieszyć się tym co jest tu i teraz.

Tak więc zostawiam Was tutaj i szybciutko biegnę pod prysznic;)

nic mnie jeszcze tak nie relaksowało pod prysznicem.

Podaruj swojej skórze nowy początek.

Tymi słowami zachęca nas producent do sięgnięcia po ten produkt.
Czy to nie zachęcająca wizja? Nasza skóra, która przeszła przecież wiele, może otrzymać nowy początek? Rituals zachęca. I nie są to puste filozoficzne wywody, a prawdziwa obietnica urzekającego zapachu.
Ja nie znałam go przed zakupem. Jakimś sposobem wiedziałam, że wyda mi się piękny.
Ale jak fenomenalny- to się dopiero okazało pod prysznicem :)

Seria SAKURA Rituals oparta została oparta na dwóch składnikach: kwiecie wiśni i mleczku ryżowym. Czy jesteście ciekawi, czym więc pachnie olejek? Nie będzie niespodzianką, że to kwiat wiśni. Intensywna wersja tej woni, oczywiście w wersji perfumeryjnej, Wydaje się nawet nieco ostra i gryząca za nos przed aplikacją na skórę. Na skórze natomiast łagodnieje. Ale nie traci na intensywności! Ta utrzymuje się na tym samym poziomie przez okres aplikacji- czyli podczas całego prysznica. Ba! Utrzymuje się w łazience przez długi czas po kąpieli.
Czy zapach może być tak niezwykły, ze aż wprowadzić w stan relaksacji? Ten tak. A ja nie uważam się za osobę podatną na aromaterapię i inne takie.
Jakim sposobem więc pod prysznicem dopada mnie błogi spokój, a ja mogłabym go kontynuować w nieskończoność?
Właśnie za sprawą urzekającego, wprowadzającego w błogostan zapachu.

Ale nie tylko. Również za sprawą fenomenalnej formuły produktu. Ta z żółtego olejku zmienia się kremową otulającą emulsję. Można ją określić jako delikatną piankę, dla mnie to zdecydowanie emulsja.
Ta pieści skórę i zmysły. Jest delikatna a jednocześnie pozawala na dokładne umycie ciała. W połączeniu z zapachem to prawdziwa feeria zmysłów.

Na tyle, by prysznic faktycznie okazał się rytuałem, a nie codziennością. I faktycznie, prysznic z udziałem tego olejku był czymś na co czekałam. Ale w wybrane dni. Dni, w które potrzebowałam takiego odprężenia. To nigdy nie było codziennie. Dni z tym olejkiem były zawsze wyjątkowe. Użyty w momencie niekoniecznej ochoty na niego może wydawać się mdły.
Na opakowaniu powinien być dopisek: używać w razie pragnienia.

Zaśmiejecie się, że ta recenzja aż kipi od zachwalających epitetów! :) Ale ja naprawdę nie mogę o tym olejku powiedzieć złego słowa. Wszystko mi w nim pasuje. I faktycznie jest to produkt ekskluzywny. Nie tylko dlatego, że ekskluzywnej marki. Ale przede wszystkim ze względu na otulające działanie na skórę, nieprzesuszające jej, pozostawiające ją gładką i zmiękczoną.
I oczywiście pachnącą. Wspomnienie prysznica pozostaje na niej jeszcze jakiś czas.

Opakowań Rituals nie trzeba przedstawiać. One bronią się same.
Tak i tu- dobrej jakości plastikowa buteleczka o pojemności 200 ml. Kolorem serii SAKURA jest biel i myślę, że nie można było zastosować odpowiedniejszego.
Butelka posiada świetnie funkcjonującą pompkę, sprawiającą, że aplikacja jest bajecznie prostą czynnością. Pompka aplikuje niewielką ilość produktu, ale ta w zupełności wystarcza na aplikację na konkretną część ciała. W zależności od preferencji możemy sobie przecież zaaplikować wiele takich pompek...
Przy aplikatorze umieszczono aluminiową (delikatnie różową) wstawkę, co dodaje jeszcze wyglądowi produktu ekskluzywności.

Olejek bazuje na oleju sojowym, detergencie oraz zapachu. Tak- to trzy pierwsze pozycje w składzie. Możecie sobie więc wyobrazić intensywność i trwałość tej woni. Dalej mamy między innymi olej rycynowy, ekstrakt z kwiatu wiśni, ekstrakt ryżowy, olej słonecznikowy, glicerynę, składniki kompozycji zapachowej i konserwanty. Nie jest to skład naturalny, ale już wiem, z czego wynikają jego właściwości na skórę.

Olejek pozostawi po sobie miłe wspomnienia. Przewspaniale mi się go używało porą zimową, doskonale otulał skórę formułą i zapachem.
Zdecydowanie do niego powrócę, ale mam tez ogromy apetyt na inne olejki Rituals :)

Fenomenalny zapach

Stosuję zawsze, gdy nachodzi mnie ochota na prysznic w wersji exclusive ;)

Olejek z przepięknym, relaksującym zapachem, który pozostaje na skórze i unosi się w łazience przez długie godziny. Jego intensywność oszołamia! Jest niesamowity. To piękny, wielowarstwowy zapach, bardzo relaksujący.

Olejek nie pieni się szalenie, ale daje taką kremową pianę, bardzo dla skóry przyjemną. Prysznic jest tu prawdziwą przyjemnością ;)

Pozostawia skórę w dobrej kondycji, ale warto się czymś dodatkowo nawilżyć.

Lubię otulać się tym zapachem.

To mój zdecydowany faworyt bialej serii Rituals. Olejek pod prysznic pozwala "celebrowac kazdy dzień jako nowy początek" To cytat z opakowania z którym się absolutnie zgadzam. Lubię ten moment relaksu, sam na sam z tym olejkiem. Cudnie pachnie, pozostawia skórę mięciutką, widocznie nawilżoną. Nie używałam już balsamu ani kremu z tej serii, nie musiałam. Olejek wystarczająco dbał o moją skórę. Jak dla mnie hit.

Opakowanie plastikowe z pompka, bardzo wygodne w użyciu. Zapach słodyczy jak całej białej serii, delikatne otula ciało, jeszcze długo po kąpieli. Sam olejek niezwykle wydajny, nie pieni się bardzo ale konsystencja przyjemna i choć olejków nie lubię, ta konsystencja i widoczne działanie, bardzo przypadły mi do gustu.

Sakura inspirowana jest tradycją Hanami

Sakura inspirowana jest tradycją Hanami, coroczną ceremonią, w której Japończycy świętują kwitnienie i piękno kwiatów wiśni. Podobnie jak wszystko inne w naszym życiu, kwitnienie jest przemijające, więc powinniśmy się nim cieszyć jak najwięcej.

Kwiaty Sakury (wiśni japońskiej) są jednym z dwóch głównych składników linii Rytuałów Rytuałów Sakury. Ponieważ kwiaty wypadają wiosną, kwiaty są czasami określane jako „wiosenny śnieg”. Wiosna jest również nazywana sezonem kwitnienia w Japonii. Kwiat wiśni ma delikatny zapach, który odpręża.

Mleko ryżowe to drugi główny składnik linii produktów Rituals Ritual Of Sakura. Ryż jest symbolem płodności, szczęścia i nadmiaru w Azji. Mleko ryżowe nadaje skórze zdrowy blask. Ponadto sprawia, że skóra jest miękka i elastyczna.

Ten pielęgnujący olej pod prysznic w połączeniu z wodą zmienia się w jedwabistą miękką piankę. Twoja skóra będzie cudownie miękka i nawilżona po kapieli. Pomaga także dłużej utrzymać opaloną skórę, idealną na wakacje i lato!
Olejek pod prysznic jest wzbogacony o organiczne mleko ryżowe, naturalny składnik, który odżywia skórę, nadając jej jedwabistą gładkość, a wiśniowy kwiat, japoński symbol czystości.

Bardzo przyjemny

Lubię kosmetyki Rituals głównie za to, że widać po nich od razu dobrą jakość i to, że oprócz spełniania swojej funkcji (typu szampon czy mydło) mają też sprawiać przyjemność :) olejek pod prysznic jest wyjątkowo udanym produktem tej marki.

Przy pierwszym użyciu nie spodobał mi się zapach - wydał mi się na początku mdły, ale już po kilku sekundach zmieniłam zdanie, bo zapach rozwija się właściwie jak w perfumach i już wszystkie głębsze nuty bardzo mi się spodobały. Obawiałam się też, że olejek będzie mało wydajny - w końcu nie pieni się jak żel pod prysznic, ale używam go już kilka tygodni i jest całkiem nieźle. W kontakcie z wilgotną skórą olejek zmienia się na bardziej kremowy i biały i dobrze rozprowadza po skórze (pod warunkiem, że nie jest sucha). Spłukuje się bez problemu, nie pozostawia tłustej warstwy na ciele.

W składzie nie ma oczywiście SLS, więc jest mniej wysuszający czy podrażniający niż typowe żele pod prysznic. Ale jeśli ktoś myśli, że po użyciu olejku będzie już mógł odpuścić stosowanie balsamu do ciała, to raczej nic z tego, aż tak dobrze nie ma. Olejek myje ciało w inny sposób niż typowe mydło - gdybym miała zmyć z siebie błoto czy umyć się po przebiegnięciu maratonu, to pewnie sięgnęłabym jednak po zwykły żel pod prysznic. Ale do codziennej kąpieli, gdzie ciało jest raczej spocone/nieświeże niż faktycznie brudne, olejek sprawdza się świetnie i dobrze oczyszcza.

Bardzo ładne i wygodne jest też opakowanie kosmetyku. Z racji ceny raczej nie jest to w moim odczuciu produkt do stosowania na co dzień, ale to może być (tak jak było w moim przypadku) bardzo udany prezent.

nic szczególnego

Dostałam go w prezencie wraz z balsamem i pianką do mycia z tej samej serii. Myślałam, że dzięki temu olejkowi moja skóra będzie nawilżona już pod prysznicem. Nic takiego się nie stało. Owszem, olejek pięknie pachnie, ale nie tego od niego oczekiwałam. Jego stosowanie uważam po prostu za zbędne, ale w chłodniejsze dni nakładałam go by przedłużyć sobie ciepły prysznic. Skład raczej średni w stosunku do ceny, ale produkt jest wydajny.