Soraya, Plante, Roślinny żel myjący do twarzy

Soraya, Plante, Roślinny żel myjący do twarzy

Roślinny żel myjący do twarzy SORAYA plante naturalnie oczyszcza skórę dzięki zawartości delikatnej substancji myjącej pochodzenia roślinnego. Zawiera wyciągi z aloesu i białej herbaty. Doskonale usuwa zanieczyszczenia, pozostawiając skórę oczyszczoną, świeżą, gotową do dalszej pielęgnacji.

w tubie
żel
>100ml

Plus za skład

Żel przyciąga swoją szatą graficzną, to ona chyba powoduje, że chcemy ten żel przetestować. W miękkiej i dużej tubie znajdujemy przezroczysty żel, który ma raczej słaby zapach, może nawet ciut mało atrakcyjny, żel też jak na moje wymagania słabo się pieni. Nie uczula i nie podrażnia, co jest dużym plusem. Cena w promocji jest ok. Wydajność średnia.

trzy wady - ale zasadnicze

Ten żel ma trzy wady:
1. wysusza moją skórę
2. nie domywa
3. nieładnie pachnie

Kupiłam ze względu na ładne opakowanie i substancje pochodzenia naturalnego.

ZALETY
Skład żelu jest dobry. Tu rzeczywiście zastąpiono agresywne detergenty i konserwanty tymi pochodzenia naturalnego, które mają łagodniejsze działanie i są bezpieczniejsze dla skóry.

Pomimo łagodniejszych detergentów pieni się bardzo dobrze. Jest bardzo wydajny. Wystarczy odrobinka, by pokryć całą twarz.

WADY
Bardzo mocno WYSUSZAJĄCY dla mojej skóry (normalna, dojrzała). Natychmiast po zmyciu, kiedy przecież skóra jest jeszcze nawilżona pojawia się uczucie suchości i ściągnięcia. Tak mocne, że muszę natychmiast aplikować tonik i esencję. Ponieważ obecnie używam na noc łagodnych retinoli, po myciu normalnie aplikuje tylko tonik, a potem krem z retinolem. Nie chcę dawać pod retinol żadnych innych kosmetyków, bo nie wiem czy nie osłabią działania retinolu. Po użyciu tego żelu muszę nakładać na skórę kosmetyki mocno nawilżające, bo uczucie wysuszenia jest intensywne. Nie jest to efekt stosowania retinolu, bo dwie inne pianki myjące zupełnie nie dają tego efektu.

Użyłam go też rano, choć normalnie rano myję twarz tylko wodą. Efekt wysuszenia skóry jest taki sam.

Żel NIE DOMYWA makijażu. Twarz zmywam 2-etapowo. Najpierw olejek, potem żel lub pianka. Po umyciu twarzy żelem przetarłam twarz wacikiem z tonikiem, bo chciałam ocenić jakość mycia. Wacik nie był idealnie czysty. Nie używam mocnego, wodoodpornego makijażu. Krem BB, tusz, róż.

Nieładny ZAPACH. Zapach jest nieprzyjemny, chemiczny. Nic odświeżającego, nic herbacianego (tu w składzie biała herbata). Wolę kosmetyki do mycia twarzy bez zapachu. A jeśli już to z przyjemnym.

Powtórzyłam mycie wieczorne jeszcze kilka razy, by się przekonać, że to nie był chwilowy kaprys mojej skóry. Ale nie. Ten żel po prostu się dla mojej twarzy nie nadaje.

Soraya wydała cudowny żel do mycia twarzy!

W ostatnich miesiącach coraz to więcej marek tworzy produkty przyjazne dla środowiska, jednocześnie by nie krzywdzić zwierząt. Powstał z tego trend, który jak dla mnie mocno owocuje! Jako, że od wielu miesięcy sama staram się wybierać takie produkty, musiałam koniecznie wypróbować tą serie kosmetyków od Soraya, która zresztą jest bardzo polecana.

Pierwsze wrażenie po otworzeniu wieczka, bardzo przyjemny i delikatny zapach. Nie czuć w nim grama chemii, nie jest sztuczny, naprawdę bije od niego naturalność. Po za tym ma naprawdę dobry skład, większość pochodzenia naturalnego, jak dla mnie bajka! Nie trzeba nakładać do mycia twarzy dużej ilości żelu, ponieważ świetnie się rozprowadza, jest dosyć rzadki, a nie wielka ilość w zupełności wystarczy. Super się go spłukuje, nie pozostawia lepkiej cery. Do tego pozostawia skórę nawilżoną i gładką, wyraźny jest efekt odświeżenia. Żel do mycia twarzy nada się dla cery suchej, wrażliwej .. czyli taka jak moja. Wiele kosmetyków powoduje u mnie reakcje alergiczne, zaczerwienienie, a przy tym nic takiego nie wyskoczyło. Kosztuje naprawdę nie wiele, a jest świetny.

Polecam go wypróbować z całego serca, podejrzewam, że sprawdzi się na każdym typie cery. :)

Świetny skład, dobry dla każdego rodzaju cery

Żel oczyszczający z serii Soraya Plante ma idealny skład. Delikatny, ale skuteczny środek czyszczący sprawia, że skóra jest dobrze oczyszczona, ale nie podrażniona. Dobry dla każdego rodzaju cery, również wymagającej i wrażliwej.

Pozytywne zaskoczenie

Z kosmetykami marki Soraya rzadko miałam styczność, jakoś nie intrygowały mnie. Seria Plante mile mnie zaskoczyła. Żel do mycia twarzy zamknięty jest w gustownej tubce. Ma ciekawy zapach białej herbaty, która na mnie działa relaksacyjnie. Konsystencja żelu jest raczej wodnista, za co daję mały minus. Kosmetyk solidnie zmywa makijaż, po nim nakładam ulubiony krem. Z cerą nic się nie dzieje, wielkie brawa za naturalny skład!

Bardzo fajny naturalny produkt

Zel umieszczony jest w przepieknej, barwnej kwiatowej buteleczce. Elegancko wygląda na półce.

Ma fantastyczny sklad - same naturalne składniki. Jest to dla mnie bardzo ważne przy wyborze kosmetyku. Dodatkowo przepieknie pachnie.

Zel bardzo dobrze się pieni i świetnie domywa twarz z resztek makijażu i zanieczyszczeń po całym dniu. Zostawia skórę odswiezona, nawilzona i czysta. Wystarczy jego niewielka ilość by umyć cala buzie. Jest bardzo wydajny. Cena w porządku. Będę do niego wracać :)

Łagodny dla skóry

Super do codziennej pielęgnacji dla nie wymagającej cery. Ma świetny naturalny skład. Dobrze się pieni jest bardzo wydajny. Skóra po nim nabiera blasku, delikatnie pielęgnuje i wygładza.

Chyba przebił piankę :)

Od dawna już jestem zakochana i oddana piance z tej serii ale widziałam większe ochy nad żelem i postanowiłam spróbować go tez :) Ojej, jest tak samo cudowny jak nie bardziej niż pianka! Żel mamy w tubie 150ml, jest przezroczysty, zapach ma ładny, nie jest bardzo nachalny. Pieni się w porządku, wiadomo bez szału bo mamy delikatne substancje myjące ale daje rade. Używam i ręcznie i ze szczoteczka soniczna i jest dobrze :) Najprzeogromniejszy plus tego żelu jest taki ze zmywa cały makijaż (i nie szczypie przy tym w oczy!) co jest dla mnie czasem kołem ratunkowym jak chce się spać a tu jeszcze 52-etapowa pielęgnacja... :P Nie powoduje ściągnięcia, buzia jest oczyszczona, miękka i gotowa do dalszej pielęgnacji. Dla mnie ekstra, na pewno będę kupywać pewnie na zmianę z pianka :)

Zwyczajny żel myjący, do ideału mu daleko

Żel zakupiłam w duecie razem z roślinną pianką myjącą. Zawsze po demakijażu zmywam pozostałości płynu micelarnego bo lubię, gdy moja skóra jest dobrze oczyszczona. Soraya zachęciła mnie już samym opakowaniem, która z nas nie skusi się na roślinną pielęgnację opartą na składnikach naturalnych (bynajmniej ich dużym stężeniu).

Po p[pierwsze żel bardzo kiepsko się pieni, praktycznie wcale. Czy to minus? Dla mnie raczej nie. liczy się efekt końcowy, z mojego doświadczenia wynika, że produkty mocno pieniące zawierają zazwyczaj składniki typu SLS czyli środki powierzchniowo czynne, których wolę unikać. Zapach kosmetyku niezbyt przyjemny, taki chemiczny, dziwny.
Po umyciu moja skóra jest odświeżona, nie jest napięta. Jednak nie jest tez do końca doczyszczona, ponieważ, gdy przemywam ją tonikiem na waciku pojawiają się pozostałości... Czyli działanie produktu jest bardzo delikatne, nadaje się do lekkiego odświeżenia twarzy najlepiej rano po nocnej pielęgnacji i tyle. Czy warto kupić ten produkt? U mnie sprawdził się średnio, w tych pieniądzach można kupić zdecydowanie lepszy kosmetyk myjący, a dla samego urokliwego opakowania nie warto...

Ojjj przyjemny

Duża pojemność, bardzo wydajny żel i przyzwoicie niska cena. Łatwo dostępny w drogeriach. Prosty skład pochodzenia naturalnego, fajnie oczyszcza, nie powoduje ściągania twarzy. Przyjemny, delikatny zapach. Nie spowodował mi dodatkowych wyprysków. Warto po nim zastosować jednak jeszcze tonik. Ogromny plus za naszą polską markę.

Jest świetny

Bardzo serdecznie polecam wszystkim ten świetny żel, jest niesamowity ma świetną konsystencje, barwę zapach i idealnie oczyszcza twarz oraz jest jest pochodzenia roślinnego .

Ulubieniec

Żel zakupiłam zaraz po przetestowaniu pianki z tej samej serii, która nawiasem mówiąc nie przypasowała mi za bardzo, ale że potrzebowałam czegoś do mycia twarzy i kierowałam się kryteriami, że produkt musi być łagodny, w miarę możliwości naturalny, z prostym składem, to trafiło właśnie na ten żel.

Produktu otrzymujemy 150 ml w ładnym opakowaniu, które jest bardzo funkcjonalne, w miarę lekkie, a produkt ze środka można dozować w odpowiedniej ilości. Żel jest bezbarwny, nie ma intensywnego zapachu, określiłabym go jako lekko ziołowy. Konsystencja jest rzadka, ale nie cieknie przez palce, porównałabym ją do glutka lnianego (kto siedzi w temacie włosingów, ten wie o co chodzi).

Przechodząc do właściwości, żel bardzo dobrze myje twarz, pozostawia uczucie porządnego doczyszczenia, ale skóra nie jest piszcząca. Moja mieszana cera bardzo go polubiła, bo strefy, które są przetłuszczające, są po nim umyte i odświeżone, a te suche partie nie są przesuszone. Nie zapycha mojej skóry, a dla mnie to jest ważne.

Bardzo lubię ten produkt, zużyłam już dwa opakowania i nie zamierzam na razie zmieniać go na żaden inny kosmetyk myjący.

Na koniec dodam, że produkt jest bardzo wydajny, jedna tubka starcza mi na około dwa miesiące codziennego użytkowania.