Make-up Atelier Paris, Paleta 5 cieni do powiek

Make-up Atelier Paris, Paleta 5 cieni do powiek

Paleta 5 cieni do powiek profesjonalnej, francuskiej firmy Make-Up Atelier spełniającej wygórowane oczekiwania wizażystów
Dostępne w 3 rodzajach: matowe, połyskujące, perłowe - 18 palet, po 5 kolorów w każdej. Palety stanowią idealne zestawienia kolorystyczne
Właściwości palety cieni do powiek Make-Up Atelier:
- miękki, wodoodporny cień do oczu, opracowany na bazie silikonu powlekanego talkiem,
- gwarancja długotrwałego efektu,
- znakomicie rozprowadzające się cienie,
- cienie wzbogacone są formułą kwasów tłuszczowych, dzięki czemu uzyskujemy niezwykle jedwabisty efekt,
- zawarte drobinki miki, przepuszczające lekkie refleksy świetlne pozwalają osiągnąć satynowy i niezwykle naturalny efekt

Dla mnie kwc

Najlepsze cienie jakie miałam, świetna pigmentacja i trwałość. Cudownie się blendują, kolory dobrze w siebie przechodzą, w końcu mam w kufrze coś, gdzie mogę stosować zasady mieszania kolorów, bo cienie pięknie się ze sobą mieszają (przykładowo jeśli zblenduję niebieski z żółtym otrzymam piękną zieleń) - nie miałam tego przy żadnych cieniach.

Bardzo miękko się z nimi pracuje, uwielbiam je.

Faktycznie cena w palecie powala - przyznaję, bo jeśli chcemy całą rangę kolorów zbudować, to dojdziemy do tysiąca zł. Polecam natomiast kupować na sztuki i wykorzystać możliwość tworzenia nowych kolorów - wtedy zamkniemy się w mniej niz 400 zł, a to na początek jest super wyjściem.

Najbardziej ze wszystkich lubię cienie satynowe :)

Używam tego produktu od: dłużej niż kilka lat
Ilość zużytych opakowań: więcej niż 5

Cienie nie spełniły moich oczekiwań.

Posiadałam paletkę T12,cienie nie wart swojej ceny ,napigmentowanie do kitu i nie były specjalnie trwałe , znam lepsze i dużo tańsze ,zawiodłam się i pozbyłam cieni.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

polecam

Polecam te cienie. Nie zauważyłam większych wad. Myślę, że warto spróbować ;-)
+bardzo dobrze rozprowadzają się po powiece
+są trwałe, nie obsypują się
+utrzymują się na powiece bez poprawek
+mają fajną gamę kolorystyczną, kolory są intensywne, głębokie
+wyjątkowo wydajne, od roku mam jedno opakowanie i jeszcze nie zużyłam całości

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Mogą być 😊

Całkiem fajne cienie, dobrze napigmentowane. Posiadam paletkę matowych cieni- T20,spodziewałam się trochę innych kolorów, bardziej wpadających w popiele nie w brązy.
Nie mam żadnych zastrzeżeń dotyczących trwałości lecz będę szukała dalej 😊 Cienie bardzo wydajne.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno

Świetne kolory, dobra jakość.

Rok temu zakupiłam paletke MAP T22.

Kupiłam ją w sklepie internetowym www.ladymakeup.pl, który serdecznie polecam. Bardzo dobry asortyment przeróżnych marek i szybka wysyłka.

Paletka T22 jest matowa....do wyboru są też inne odcienie w matach, satynach i perłach.

Mamy w niej pięć kolorów które pięknie się dopełniają.

Biały, pudrowy róż, cappucino, czekoladowy brąz i taki niby czarny.

Jedyny którego nie używam to biały, ponieważ jest totalnym nie wypałem pod każdym względem: ani nie da się go nałożyć, nie widać go na oku, nawet na palcu, jest tak jakby suchy, twardy, wadliwy...nie wiem może mi się trafił taki egzemplarz?

Jednak reszta jak dla mnie super...wszystkie cztery pozostałe pięknie nakładają się na pędzle, prawidłowo się rozcierają, nie osypują się, mają dobrą pigmentacje, świetne naturalne kolory.
Vo najważniejsze trzymają się cały dzień na powiece. Wiadomo, że wszystko zależy od rodzaju powieki bo są i takie na których żaden cień nie wygląda dobrze....jeśli chodzi o moje, trzymają się ładnie. Nie rolują.
Lubię tą paletke za to, że jest uniwersalna.
Można nią wykonać przeróżne makijaże od dziennych po mocne wieczorowe.
Dodatkowo ten czarny cień może służyć do robienia kresek przy linii rzęs aby je zagęścić optycznie lub podkreślić oko kreską jak eyelinerem....da się i fajnie delikatnie to wygląda....a i trzyma się cały dzień.

Kolejny plus to fakt, że cienie się wyjmuje. Jeśli któryś nsm się skończy, można dokupić kolor jaki się chce...dostępne są na stronie folaroni (to kolejne miejsce gdzie można kupić paletki jak i wkłady cieni).

Minusem właśnie może być to, że są dostępne tylko przez internet i nie ma jak ich dotknąć i pomacać:p

Drugi minus to cena. Za taką paletke trzeba zapłacić ok. 120zł.
Przeliczając na jeden cień wychodzi ok. 25 zł.
Mogła by być trochę tańsza. ....

Hm...podsumowując....ja osobiście ją lubię, przyzwyczaiłam się do niej.
Ale nie jest jakimś mega odkryciem. Poprostu dobre cienie w fajnie ułożonej paletce.

Poprawne

Po przeczytaniu wielu pozytywnych opini o cieniach MAP naiwnie uwierzyłam, że może w końcu odnalazłam swoje KWC. Niestety troche sie na nich zawiodłam. Cienie są poprawne ale nie za taką cene.
Posiadam paletkę T22 kolory idealne do dziennego, biznesowego makijażu.

PLUSY

- w trakcie malowania nie osypują się.
- łatwo dozować natężenie koloru.
- idealnie się nimi blenduje.

MINUSY

- trwałośc, niestety ale w zastraszającym tempie znikają z oka, brzydko gromadząc się w załamaniu.
- nie współpracują z bazą artdeco.
- Cena nie adekwatna do jakości.

Nie zakupie kolejnej paletki tej marki. Poszukiwanie cieni idealnych nadal trwa.

Nie dla mnie

Posiadam paletkę T05, są to cienie matowe. Na szczęście kupiłam tylko 1 paletkę.

Plusy:
-łatwo się rozcierają

Minusy:
- po 2 godzinach znikają( nawet po użyciu bazy)
-cena
-słaba dostępność

Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1

również zawiedziona

Z niecierpliwością czekałam na listonosza, żeby mieć już wymarzone cienie MAP. Niestety, strasznie się na nich zawiodłam.
Mam paletkę szarości T12, które niestety po nałożeniu na powiekę robią się tandetnie niebieskawe. Nie wspominając już o trwałości, która jest bardzo kiepska. Wyglądają i zachowują się na oczach jak cienie za kilkanaście złotych.
Szkoda :(

Zastanówcie się zanim kupicie, nie wiem skąd tyle pochlebnych opinii...

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszej paletki

Zawiedziona :(

Mam paletkę T-22. Kolory faktycznie ładne, ale cienie nie mają żadnej przewagi nad tymi, kupionymi w drogerii za 10 zł. Rolują się po paru godzinach. Wychodząc z pracy nie mam już po nich prawie śladu na powiekach. Na szczęście był to prezent, więc nie jest mi aż tak bardzo żal tego, ile kosztowały. Spodziewałam sie po nich o wiele więcej.

Używam tego produktu od: tygodnia

Świetne

Posiadam paletkę T22 - cienie matowe. Świetne do robienia makijażu dziennego. Nie osypują się, na bazie wytrzymują cały dzień. Doskonale się rozcierają. Są to najlepsze cienie jakie do tej pory posiadałam
Plusy:
-nasycenie kolorów
-nie osypują się
-wytrzymują cały dzień (z bazą)
-dobrze się rozcierają
Minusy
-może cena (chociaż za 5 kolorów nie wychodzi aż tak tragicznie)

Używam tego produktu od: 2 miesiąc

Moje Must Have

Na tą firmę trafiłam zupełnie przypadkowo przeglądając ofertę jednego ze sklepów internetowych, jednak ze względu na wysoką cenę - nie kupiłam tych cieni. Pomimo to ciągle plątały mi się w myślach i ciągle niby przypadkiem na nie trafiałam, więc pewnego dnia postanowiłam, że kupię jedną paletę na wypróbowanie, ponieważ tyle opinii pozytywnych znalazłam na ich temat, jednak nie sądziłam, że są cienie idealne a tym bardziej, że takie zagoszczą w mojej kosmetyczce. Przejrzałam cały wątek na forum o tej firmie. W końcu przyszedł dzień zakupu, więc na co się zdecydować? Wybór padł na naturalne brązy czyli paleta T22. Uniwersalne maty, pasujące praktycznie dla każdego. Z niecierpliwością czekałam na moje zamówienie z nutką obawy, czy mój wybór był dobry i czy nie będzie kolejnym rozczarowaniem. Tymczasem przyszła paczka, cienie idealne, miękkie i zarazem delikatne. Pigmentacja wyśmienita, jakość zdumiewająca, cienie nie sypią się i nie rolują a trwałość? Najlepsza. Cienie nałożone bez i zarówno z bazą są bardzo trwałe, nie blakną. Uwielbiam je i kocham, tak właśnie zaczęła się moja przygoda i miłość do tej firmy. Czy polecam? Oczywiście. Obecnie w moim kuferku znajdują się prawie wszystkie kolory. Na początku myślałam, że kolorystyka jest ogromna, jednak z biegiem czasu widząc ilość w moim kuferku a dostępność uważam, że jest zbyt mała, ponieważ prawie wszystkie już mam. Polecam nie tylko cienie z tych palet ale także artystyczne. Kuszą mnie także pastelowe i myślę, że wkrótce one również trafią do mojego kuferka. Obecnie jest to moja najlepsza na świecie marka kosmetyczna produkująca wspaniałe cienie do powiek, podkłady oraz bazy, których nie zamienię.

Plusy:
-bardzo dobra pigmentacja, kolorystyka w opakowaniu taka sama na powiece,
-miękkie i delikatne,
-nie kruszą się,
-nie blakną,
-trwałe,
-przepiękna kolorystyka,
-wydajne
-poręczne opakowanie, jednak zabierające sporo miejsca,

Minusy:
-mały wybór kolorów.

Ilość zużytych opakowań: Jedno, nie widać zużycia

nie dla wszystkich

Z napisaniem tej recenzji zwlekałam, bo jak coś ma tak wysokie notownia, a mi coś nie pasuje to chyba jestem normalna inaczej. Jednak postanowiłam , że dodam swoje zdanie. Mam trudne powieki. Zbieranie się cieni to u mnie norma. Zaznaczam , że używam MAC, Urban Decay, Stila, TheBalm (przeważnie), więc to nie wina słabej jakości. Bez bazy Urban Decay, ewentualnie cieniutkiej warstwy Kobo nawet godziny bez migracji cieni, nie dają rady moje powieki. Te cienie pigmentację mają rewelacyjną. Trwałość jeszcze lepszą. I tu zaczyna się problem, ponieważ nawet na bazie w moim przypadku, zbierają się. Mają tak mocną pigmentację, że bardzo to widać i co gorsza jakąś tak mocną przyczepność, że nie da się ich potem wyrównać. O co mi chodzi? Jeżeli zdarzy się, że zbiorą się jakieś cienie w załamanich to lekko czystym palcem przejedziemy i cień wyrównuje się . Tu jest to nie do zrobienia . Tak mocno trzymają się powieki, że nie rozetrzemy zebranego cienia, a naciąganie mocne powieki jest niewskazane. Mam je dość długo (jeszcze nie były tak popularne), więc prób wykonałam już masę na kilku osobach. Oczywiście bez nakładania podkładu na powieki, bo wtedy problematyczne zawsze porolują cienie. (To tak dla młodszych wizażanek, by ułatwić im życie).Tylko baza, chwilę czekamy i cień, ewentualnie przypudrowanie, ale to tylko u młodszych , ponieważ duża ilość pudrowych wykończeń postarza i to bardzo. Reasumując, polecam dla osób z bezproblemowymi powiekami. Są mocne , widoczne i trwałe, ale jak macie problem z rolowaniem to lepsze są TheBalm, wg mnie dają radę nawet z najtrudniejszymi powiekami. Ktoś kto nie ma tych problemów i twierdzi, że przy dobrej bazie i odpowiedniej aplikacji cienie zawsze dają radę nie wie co mówi. Piszę to dla wszystkich, którzy walczą , aby najpierw zamówili jeden cień (szczególnie matowy) zanim wydadzą sporo pieniędzy na całą paletkę. Ja swoje zamawiałam na Infolaroni nie wiem , czy dalej można zamawiać pojedyńczo, ale wiecie jak to jest, gdy po recenzjach czytanych na portalach spodziewacie się cudu, a przychodzi zwykły kosmetyk.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: kilkanaście w użyciu