Lynia, Krem dla cery naczynkowej z kwasem laktobionowym

Lynia, Krem dla cery naczynkowej z kwasem laktobionowym

Oferujemy gotowy krem naszej marki Lynia przeznaczony do pielęgnacji cery naczynkowej zarówno na dzień jak i na noc. Idealny do stosowania pod makijaż.

Produkt ten posiada bardzo wygodne i higieniczne w użyciu opakowanie typu airless.

Produkt przebadany dermatologicznie.

Kwas laktorionowy oraz ekstrakty z lukrecji i czarnego bzu wykazują działanie łagodzące, nawilżające oraz regenerujące. Dodatkowo wzmacniają elastyczność naczynek włosowatych, zmniejszają ilość zaczerwienień oraz podrażnień.

Olej z dzikiej roży wygładza zmarszczki oraz drobne blizny, będąc przy tym bogatym źródłem witamin A, E i C oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Kwas laktobionowy łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry. Posiada działanie złuszczające i wygładzające, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek, wzmacnia barierę naskórkową i wspomaga proces odnowy komórkowej. Ponadto wiąże wodę, tworząc na powierzchni skóry film ograniczający utratę wody. Dodatkowo kwas laktobionowy wykazuje silne właściwości przeciwrodnikowe. Pobudza syntezę kolagenu. Nie podrażnia skóry, może być więc stosowany u osób ze skórą suchą, wrażliwą i naczyniową, a także ze skłonnością do trądziku lub innych schorzeń skórnych (egzema, łuszczyca, łojotok).

Olej z pestek dzikiej róży jest otrzymywany poprzez tłoczenie na zimno pestek wydobytych z wnętrza dojrzałych owoców. Stanowi bogate źródło witamin A, E i C oraz karotenoidów, flawonoidów, garbników i witamin z grupy B, a także jest źródłem niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Polecany dla skóry wrażliwej, suchej, dojrzałej oraz ze skłonnością do pękających naczynek, pomaga również przy leczeniu trądziku oraz łuszczyc.

Ze względu na unikalną kompozycję substancji czynnych olej idealnie pasuje jako dodatek do kosmetyków przeciwstarzeniowych, przeciwzapalnych i regenerujących skórę starzejącą się i zniszczoną nadmiernym działaniem czynników atmosferycznych (słońce, mróz, wiatr).

Wygładza zmarszczki oraz małe blizny, łagodzi podrażnienia, ma działanie przeciwzapalne, ochronne i regenerujące dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego, kwasu alfa-linolenowego i witaminy A. W widoczny sposób spłyca blizny i rozstępy, a także zapobiega dalszemu ich powstawaniu. Wpływa na redukcję blizn potrądzikowych i przebarwień słonecznych oraz redukuje zniszczone i wypadające włosy.

Głównym składnikiem ekstraktu z lukrecji jest kwas glicyryzynowy posiadający silne właściwości wiązania wody w skórze, poprawiając w ten sposób jej jędrność, oraz kwas glicyretynowy (składowa kwasu glicyryzynowego). Lukrecja dzięki tym substancjom wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne, przeciwalergiczne oraz przeciwutleniające. Chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz leczy rumień wywołany nadmiernym opalaniem się. Lukrecja jest pomocna w leczeniu dermatoz, które wymagają ciągłego leczenia sterydami. Ponadto stanowi idealny składnik kosmetyków do cery tłustej, trądzikowej i skłonnej do powstawania stanów zapalnych. Dzięki zawartości izoflawonoidów wykazuje działanie antybakteryjne, łagodzi podrażnienia oraz zmniejsza wrażliwość skóry. Z kolei dzięki zawartości glabryndyny wykazuje działanie depigmentacyjne i wybielające. Glabrydyna blokuje tyrozynazę - enzym odpowiedzialny za powstawanie przebarwień.

Sambucus nigra produkowany jest z drogocennych kwiatów bzu. Polecany dla cery ze skłonnością do pękania naczynek, ale także stosowany w preparatach przeciwstarzeniowych. Stymuluje produkcje kwasu hialuronowego oraz zwiększa nawilżenie i regenerację.

Fantastyczny

Krem jest lekki, a jednocześnie pozostawia na skórze solidne uczucie komfortu, odżywienia i ukojenia bez tłustawej warstwy. Świetnie radzi sobie z zaczerwienieniami. Nie zmniejszy jakoś znacznie już widocznych naczynek, ale cudów nie ma. Z pewnością mogę powiedzieć, że wzmacnia trochę skórę, przez co tych rozszerzonych naczynek nie przybywa. Po dłuższym czasie stosowania wygładza nieco i rozjaśnia cerę. Mojej wrażliwej i alergicznej skóry nie podrażnił ani trochę, ale tutaj akurat mamy kwestię bardzo indywidualną, zwłaszcza jeżeli mówimy o kosmetykach z bardziej naturalnym składem, które często lubią uczulać. Świetnie sprawdza się pod makijaż. Sprawdzony zarówno z kremem BB, jak i podkładami o skrajnych konsystencjach i właściwościach: na płynnej lekkiej i wodnej bazie oraz cięższym i zastygającym. Póki co, lepszego kremu do cery naczynkowej nie znalazłam.

Zużyłam z przyjemnością

Nie spodziewałam się, że ten krem okaże się tak dobry! Obawiałam się, że przez swoją lekką formułę nie będzie dostatecznie nawilżający, ale myliłam się. Używałam go dzień w dzień aż do samego denka (którego uświadczyłam po trzech miesiącach) jako krem na noc i w tej roli sprawdził się rewelacyjnie.

Jak już wspomniałam, formuła jest lekka, coś a'la hybryda kremu i żelu. Bardzo szybko się wchłania, jednak nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia suchego, ściągającego matu. Czuć lekką powłoczkę nawilżenia. Rano skóra jest miękka, gładka i dobrze nawilżona.

Krem uspokaja moją naczynkową cerę, chociaż nie zauważyłam długofalowego wpływu na redukcję powstawania rumienia. Innymi słowy- jeśli po wieczornym demakijażu moja cera była zaogniona i zaczerwieniona, po nocy z kremem Lynia była ładnie wyciszona i blada. Jednak nie zauważyłam, żeby w trakcie używania moja cera czerwieniła się mniej niż zwykle. Biorę poprawkę na to, że na nadreaktywność mojej cery ma wpływ bardzo wiele czynników, nie tylko sam krem, ale również kosmetyki do makijażu, SPF, pogoda, jedzenie, stres... więc biorąc wszystko pod uwagę uważam, że krem spisał się bardzo dobrze, ale bez fajerwerków.

Mam wrażenie, że dobrocie w składzie naprawdę działają. Czasami użyając bardziej treściwych, tłustych formuł mam wrażenie, że moja skóra jest oblepiona i zabezpieczona zewnętrzną warstwą, jednak składniki nie penetrują skóry. Tutaj jest inaczej, czuję że moja skóra jest rzeczywiście w lepszej kondycji, a nawilżenie i odżywienie utrzymuje się długo (nawet jeśli już nie stosuję kremu). Po raz kolejny przekonałam się, że mojej skórze służą lżejsze formuły. Na pewno kupię ten krem ponownie.

REWELACJA!

Rewelacyjny krem do cery naczynkowej. Takową własnie posiadam. Przede wszystkim skład jest naturalny, cera po nim jest "uspokojona", nie widać kompletnie naczynek, które wcześniej szczególnie w okolicy nosa były dosć widoczne. Do tego tonik z tej samej serii i serum- rewelacja!

coś dla cery naczynkowej

Miałam spore obiekcje przed zakupem jakiekolwiek produktu marki Lynia, bo bardzo mało o niej słyszałam, w internecie recenzji o och produktach jest też bardzo mało.
Pierwszy raz o tej marce usłyszałam na YT od DiM i po jej gorących poleceniach zdecydowałam się wypróbować jeden produkt.
Cóż, jestem zachwycona, na pewno kupię inne produkty.

Wady? O dziwo nie widzę żadnych.

Zalety:
-bardzo ładny, świeży zapach
-wydajny
-przyjemna, lekka konsystencja
-szybko się wchłania
-dobry skład
-nadaje się pod makijaż
-odżywia i nawilża
-cena
-łatwo dostępne online

Skomentuj

Dobry, ale zaczerwienień nie pokonał.

Mam problem z zaczerwienieniem na policzkach. Kupiłam produkt z nadzieją, że może chociaż trochę zminimalizuje ich widoczność. W tej kwestii nie widzę jakichś efektów, ale i tak moim zdaniem jest świetny jako krem. Zapach jak dla mnie super - świeży, lekko cytrusowy. Opakowanie wygodne i higieniczne w użyciu (ja jednak na dole zmieniłabym na przeźroczyste - aby było widać zużycie). To co mnie zachwyciło to jego lekkość i szybkość wchłaniania. Gdyby nie te zaczerwienienia, to dostałby 5 gwiazdek. Kupiłam go na promocji w drogerii internetowej za jakieś 40 zł, bez promocji około 55 zł. Może jeszcze się skuszę, ale tylko w cenie promocyjnej.

Lubię go

Największym problemem mojej cery są naczynka i zaczerwieniona skóra, która jest bardzo wrażliwa na zmiany temperatury oraz emocje, dlatego też kupiłam ten krem. Krem ma przecudowny, słodki zapach cytrynowy, konsystencja jest przyjemna. Według producenta nadaje się zarówno na dzień (również pod makijaż), jak i na noc, ale ja stosuje go tylko wieczorem. Krem dosyć dobrze nawilża, ale zostawia lekko tłusty film na skórze. Skóra rano jest mniej czerwona i bardziej uspokojona. Przy długotrwałym stosowaniu skóra wygląda zdrowo bez zbędnego nadmiernego rumieńca. Nie zauważyłam, by mnie zapchał.