OnlyBio, Pinch of Glow, Tonik złuszczająco-rozświetlający `Kwasy AHA & woda pomarańczowa`

Formuła idealna dla każdego rodzaju skóry. Kompleks kwasów AHA złuszcza martwy naskórek, ujędrnia skórę, poprawia jej koloryt i teksturę. Woda pomarańczowa nawilża i rozświetla skórę przywracając jej naturalny, zdrowy blask.

COSMOS NATURAL – certyfikowany przez Ecocert Greenlife na zgodność ze standardem COSMOS. Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

młoda, dojrzała
złuszczające, odświeżające
w sprayu, w butelce
płyn

Słabiutkie to złuszczanie

Mam skórę mieszaną, skłonną do powstawania niedoskonałości I wyswiecania się w strefie T. Walczę także z przebarwieniami. Z tego też względu wciąż szukam i testuję różne produkty złuszczające, które uleczyłyby moje niedoskonałości cery.
Firmę onlybio bardzo lubię. Używam zarówno produktów do pielęgnacji twarzy jak i włosów. Większość z nich uwielbiam, ponieważ fajnie się sprawdzają. Jednak ten tonik nie do końca spełnia moje oczekiwania. Wynika to z tego, że nie zauważyłam działania złuszczającego. Rozświetlającego z resztą też nie.
Na plus - zwęża rozszerzone pory i reguluje wydzielanie sebum.
Oczekiwałam nieco więcej od tego produktu.

Pomaranczka

Tonik na bazie kwasów to absolutny must have. Moja trądzikowa skora wykorzystuje każdą minute spędzona z kwasami. Gdy zapomnę zrobic peelingu, tonik ten pozwalał utrzymać moja cerę w ryzach. Zapach obojętny. Dosc ładny jak na produkt na bazie kwasów. Zazwyczaj zalatywały mi takie toniki octem, ten pachnie ładnie.
Swietnie oczyszcza, ale jest jednocześnie delikatny. Nie ściąga skory.

Polubiliśmy się!

Tonik ma bardzo różne opinie, zazwyczaj czatam opinie produktów przed zakupem, ale czasem trafia coś do mojego koszyka zupełnie spontanicznie. Tak było z tym tonikiem i cieszę się bardzo, że tak wyszło bo prawdopodobnie czytajac opinie nie zdecydowałabym się na niego. Moja skóra bardzo polubiła ten tonik, odkąd go używam mam zero niespodzianek na twarzy. Ogolnie nie mam do nich za bardzo predyspozycji, ale czasem coś się zdarzało a teraz nic. Bardzo dobrze oczyszcza moją buzie, choć nie zauważyłam efektu złuszczania. Przyznaje też ze uzywam go zdecydowanie częściej niż sugeruje producent - ok 5 dni w tyg. I przy takim użyciu tonik zauwazylam efekt, ale wtedy dość szybko się kończy. Bo ja zuzylam prawie całe opakowanie w miesiąc. Nie wiem czy bylabym zadowolona z jego efektu używając go zgodnie z zaleceniami, poniewa ma wowczas za slaby efekt - przynajmniej dla mnie. Dodatkowym plusem jest jego piękny zapach i prosty sklad ????

Nie do końca widzę efekty które obiecuje producent

Dorzuciłam ten tonik do kremów tej marki z bakuchiolem. To co przede wszystkim uderza nas po otwarciu to orzeźwiający cytrusowy zapach. Jednak wrażenia sensoryczne które niewątpliwie uprzyjemniają stosowanie nie mogą nam przysłonić samego działania kosmetyku.
Z tym działaniem jest trochę gorzej, na moją mieszaną cerę (skłonną do niedoskonałości) nie wpłynął spektakularnie, lub efekty są mało widoczne. Złuszczanie nie występuje, a stosowany na noc wysusza.
Obecnie używam go do dekoltu i pleców gdzie występują u mnie niedoskonałości, aczkolwiek jego efekty nie powalają i nie kupię ponowne.
Myślę że można znaleźć coś lepszego.

Ocena na 3

Tonik jest bardzo wydajny. Niestety spodziewałam się bardziej spektakularnych efektów, zwłaszcza po przeczytaniu tak pozytywnych opinii. W moim odczuciu nie złuszcza, odrobinę wygładza skórę.

Coś nowego, co zagości na stałe

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Tonik kupiony ze względu na promocję i była to naprawdę dobra decyzja!
+ skóra po nim jest naprawdę wygładzona, miękka w dotyku
+ mam wrażenie, że pory uległy zwężeniu, może nie całkowicie, ale zdecydowanie jest mniej "kropek" na nosie
+ nie wysusza
+ bardzo ładny zapach
+ delikatne rozświetlenie
+ skład
+ dostępność

- cena

Działa ;)

Tonik ten kupiłam z czystej ciekawości - zresztą jak większość kosmetyków - ale też dlatego, że mam cerę trądzikową z przebarwieniami i wszystko co zawiera kwasy jest moim potencjalnym przyjacielem. Firmę OnlyBio poznałam przez cudowny szampon do włosów przetłuszczających się, który zachęcił mnie do testowania innych produktów. Tonik kosztował na promocji w drogerii Hebe około 23-24 złotych.

Na wstępie wspomniałam już, że posiadam cerę trądzikową z przebarwieniami, ale jest ona również mieszana z przetłuszczającą się strefą T oraz wrażliwa. Nie skupiam się na desperackim matowieniu jej wszelkimi tonikami i kremami oraz nie oczyszczam jej mega mocnymi żelami i peelingami. Mogłabym rzec, że próbuję zachować równowagę, więc mieszam matujące specyfiki ze stricte nawilżającymi - na własną odpowiedzialność - choć oczywiście nie zawsze. Moim największym wrogiem nie jest nadmierne przetłuszczanie, a wypryski, które niestety po zagojeniu się zostawiają przebarwienia na długi czas. Próbuję zarówno zwalczać je, jak i zapobiegać powstawaniu nowych różnymi kosmetykami z zawartością kwasów. Poprzednio było to serum, a tym razem tonik. Muszę przyznać, że początkowo podeszłam do niego dość sceptycznie. No bo tonik ma być taki skuteczny? Zdziwiłam się mocno. Notabene pierwsze efekty zauważyłam dopiero po zużyciu połowy buteleczki, ale ważne, że są! Jego działanie zauważalne od razu, to na pewno delikatne nawilżenie i nawodnienie skóry. Użyty zaraz po myciu, maksymalnie 2 razy w tygodniu, przywraca naturalne pH, więc też usuwa nieprzyjemne ściągnięcie, lekko wygładza, sprawia że cera staje się miękka i naturalnie rozświetlona. Po dojściu do około połowy buteleczki moje przebarwienia stały się jaśniejsze, a ilość wyprysków była prawie zerowa. Na dzień dzisiejszy nie mam ani jednego aktywnego pryszcza na swojej twarzy, co nie zdarza się często, a ilość toniku, która pozostała, to trochę mniej niż 1/4 butelki. Wiem, że niebawem pojawią się u mnie typowi hormonalni nieprzyjaciele, na których nie ma mocnych, ale przynajmniej pozbędę się ich szybciej niż zwykle. No ale dosyć dobrego... Niestety znalazłam jeden minus podczas stosowania toniku - moja delikatna i wrażliwa skóra raz na jakiś czas reaguje podrażnieniem. Nie tworzą się bardzo silne podrażnienia, ale czuję pieczenie głównie na policzkach oraz widzę zaczerwienienie. Nie dzieje się to za każdym razem z jakiegoś powodu, ale jednak. Uczulam wrażliwców, że może taka reakcja u was również wystąpić. A jeśli będzie jeszcze gorzej, to koniecznie przestańcie go używać.

Zapach jest typowo cytrusowy. Najbardziej wyczuwam tutaj pomarańczę, taką słodko-kwaśną. Czuję również trochę goryczki grejpfruta. Nie jest to moja ulubiona kompozycja, ale na pewno nie mogę go nazwać nieprzyjemnym ;).

Opakowanie to bardzo solidna, plastikowa, brązowa buteleczka z zamknięciem typu zatrzask. Jest ona półprzeźroczysta, ale mimo wszystko trzeba wytężyć wzrok podczas sprawdzania pozostałej ilości toniku w środku, ponieważ etykieta zasłania. Co do etykiety, to szata graficzna jest bardzo przyciągająca. Ten ciepły, brzoskwiniowy kolor tła z miedzianym, połyskującym napisem ''OnlyBio'' ma coś w sobie :). Całość jest estetyczna i naprawdę przemyślana. Pojemność to 100ml.

Dałam się nabrać

Kupiłam tonik bo najbardziej zależało mi na efekcie złuszczającym, jednak takich właściwości on na pewno nie ma. Nie eliminuje wysuszonych partii, tym bardziej odstających skórek, więc jeśli z tym sobie nie radzi to niby gdzie to złuszczanie?
Tak poza tym to zapach jest bardzo ładny taki świeży, czuć pomarańcze. Buteleczka bardzo twarda. Stosuje miesiąc, używam prawie codziennie i nie widzę efektów.

Zauważalne rozświetlenie skóry

Opakowanie toniku zwróciło moją uwagę, minimalistyczna szata graficzna i piękny brzoskwiniowy kolor etykiety sprawił, że sięgnęłam po tonik i przeczytałam opis producenta sugerujący, że będzie to produkt idealny dla mnie. Mam cerę mieszaną, z tendencją do tworzenia zaskórników na czole i brodzie oraz "szarzenia", gdy regularnie jej nie złuszczam. Jednak złuszczanie nie może być w moim przypadku zbyt intensywne, bo skóra odwdzięcza się podrażnieniem i jeszcze gorszym wyglądem.
Toniku używam średnio 3-4 razy w tygodniu, tak jak zaleca producent od ok. miesiąca. Cudowny, pomarańczowy zapach umila proces nakładania produktu :) To co zaobserwowałam to widoczne rozświetlenie skóry. Złuszczanie jest baaardzo delikatne, nie ma mowy o żadnych suchych skórkach, pieczeniu czy podrażnieniu, przez co niestety nie radzi sobie u mnie w hamowaniu powstawania zaskórników. Być może miesiąc to zbyt krótko, myślę że dam mu jeszcze szansę i kupię następne opakowanie.