Revuele, Exfoliators, Glycolic Acid Serum (Serum do twarzy z kwasem glikolowym)

Revuele, Exfoliators, Glycolic Acid Serum (Serum do twarzy z kwasem glikolowym)

Hebe
Średnia ocena: 3.49/5

Kwas glikolowy to alfa-hydroksykwas (AHA), którego mała cząsteczka pozwala mu wnikać w skórę. Jego główną funkcją jest złuszczanie skóry, poprzez zrywanie mostów między martwymi komórkami.

serum
mieszana, z przebarwieniami / defektami, normalna
na przebarwienia
z pipetą

Nieznane stężenie, nieznane działanie

Opakowanie produktu to buteleczka z ciemnego szkła wyposażona w pipetę, która pozwala na higieniczne i bezproblemowe dozowanie. Posiada również etykietę z minimalistycznymi napisami i niestety równie minimalistycznymi danymi - brak informacji o stężeniu i jasnych zasadach użytkowania co jest dla mnie mocnym minusem.
Zapach nieco apteczno-chemiczny, ale na szczęście nie jest zbyt mocny.
Samo serum jest przezroczyste, o żelowej konsystencji - lekka, choć delikatnie lepka. Łatwo rozprowadza się po skórze i dość szybko wchłania.
Odnośnie działania niestety bardzo mocno się zawiozłam. Co prawda nie wystąpiło żadne podrażnienie czy przesuszenie, natomiast żadnych innych efektów również nie było - ani wygładzenia, ani rozjaśnienia przebarwień, ani zmniejszenia częstości powstających niedoskonałości bądź zmniejszenia czasu ich gojenia (mam skórę normalną z przebarwieniami po trądziku).
Moim zdaniem produkt jest zbędny w pielęgnacji i zdecydowanie lepiej zainwestować tę kwotę w zakup innego serum z tej półki cenowej (chociażby innych produktów z kwasem glikolowym o znanym stężeniu).

Kwas glikolowy Revuele

Żelowy produkt do twarzy z kwasem glikolowym. Niestety producent nie podaje, jakie jest stężenie substancji aktywnej, co w przypadku produktu z kwasem AHA ma kluczowe znaczenie. Jednocześnie na opakowaniu jest rozbieżność co do sposobu stosowania produktu pomiędzy angielską a polską wersją. Polska wersja opisu i sposobu zastosowania znajduje się na dodatkowej nalepce, prawdopodobnie dodanej przez polskiego dystrybutora produktu. Z tego względu trzymałabym się informacji zawartej oryginalnie na opakowanie. Z niej natomiast wynika, że produkt powinien być stosowany jako peeling – czyli nakładany na jakiś czas wieczorem i spłukiwany przed dalszą pielęgnacją.

Produkt znajduje się w standardowej szklanej buteleczce o pojemności 30 ml, zapakowanej w kartonik. Choć opakowanie takie może budzić zastrzeżenia z punktu widzenia ilości produkowanych śmieci, zapewnia, że żadna osoba trzecia przed zakupem nie „macała” naszego serum. Butelka z ciemnego szkła powinna chronić zawartość przed promieniowaniem UV. Pipeta z łatwością nabiera odpowiednią ilość produktu.

Skład

Serum ma standardową żelową konsystencję. Producent nie podaje jakie jest stężenie kwasu glikolowego, wskazuje jednak, że produkt powinien być stosowany jako peeling i spłukiwany przed dalszą pielęgnacją. W mojej ocenie można zatem podejrzewać, że produkt posiada pomiędzy 10% a 20% kwasu glikolowego – produkt o niższym stężeniu niż 10% prawdopodobnie byłby rekomendowany do stosowania jako serum (bez spłukiwania), natomiast produkt o stężeniu wyższym niż 20% powinien zawierać dokładniejszą instrukcję stosowania, żeby żaden konsument nie zrobił sobie nim krzywdy.

Stosowanie

Serum stosuje się bardzo przyjemnie, tak jak inne kosmetyki o żelowej konsystencji. Do pokrycia skóry twarzy potrzeba mniej więcej jednej pipety. Żel łatwo się rozprowadza i choć w pierwszej chwili jest nieco lepki, dość szybko wysycha i pozwala wrócić do codziennych zajęć. Po kilku minutach od nałożenia peelingu mogę np. bez problemu założyć okulary. Stosowanie rozpoczęłam dość zachowawczo, od około 10 minut. Jako że produkt nie powodował żadnych podrażnień ani pieczenia czas stosowania stopniowo wydłużałam. W moim przypadku spokojnie mogę trzymać kwas na twarzy około pół godziny. Po upływie tego czasu peeling bez problemu spłukuje się letnią wodą. Osobiście nie odczuwam potrzeby neutralizacji kwasu. Produkt oczywiście stosowałam na noc.

Działanie

Serum stosowałam jako jeden z elementów pielęgnacji, ciężko zatem ocenić, jakie dokładnie zmiany na skórze były jego zasługą. Bezpośrednio po zmyciu peelingu skóra twarzy jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku. Ewentualne niedoskonałości wydają się być wypchnięte i dużo szybciej się goją. Przebarwienia rozjaśniają się stopniowo po każdym użyciu. Niestety nie zauważyłam, by produkt pomagał pozbyć się zaskórników otwartych.
Produkt w moim przypadku nie spowodował żadnych niepożądanych działań.

Bardzo polecam recenzowany produkt jako delikatny peeling kwasowy, stosowany nie częściej niż dwa razy w tygodniu.

Peeling zdarzyło mi się również użyć na inne części ciała niż twarz (dekolt, ramiona, całe plecy) i wszędzie wykazywał podobne działanie oczyszczające i wygładzające.

Wydajność

Wydajność serum zależy od tego, w jaki sposób będzie stosowane tj. czy na samą twarz, czy twarz, szyję i dekolt, a także od tego, jak często będzie stosowane. Do jednego użycia na twarz potrzeba około jednej pipety, peeling więc jest dość wydajne, wystarcza nawet na kilka miesięcy stosowania.

Spoko

Serum ma fajną, lekko zagęszczoną konsystencję, nie leje się po twarzy i wygodnie nakłada się pipetką.
Co do działania, wydaje się wygładzać skórę. Ja nie zauważyłam jakichś niesamowitych efektów, ale myślę że robi to co ma robić.
Szkoda, że nie podano stężenia kwasu glikolowego, bo to ważna informacja. Również sposób używania nie został dokładnie opisany przez producenta, ponieważ wydaje mi się, że w polskiej wersji językowej na opakowaniu napisano, aby nałożyć je na twarz i tyle, a w angielskiej było o odczekaniu i zmyciu. To naprawdę może wprowadzać w błąd.
A oprócz tego to całkiem poprawne serum, może być.

Dla mnie ok

Ten produkt stosuje od jakiś 2 miesięcy jako serum. Nie zauważyłam drastycznej poprawy w wyglądzie mojej cery natomiast delikatnie zmniejszyły się przebarwienia oraz pory stały się mniej widoczne. Dla mnie dużym plusem jest to że produkt posiada pipetke dzięki temu łatwo się nakłada pożądaną ilość. Dużym plusem jest również wydajność tego produkty gdyż za nie duże pieniądze dostajemy produkt który starczy nam na naprawdę długo. Jego skuteczność mogę Cię od tak na około 70 % tego co obiecuje producent . Jak dla mnie to dobry produkt do kto tego na pewno wrócę jeszcze . Produkt posiada bardzo mało wyczuwalny zapach