Pixie Cosmetics, Lash Charmer Mascara (Tusz do rzęs)

Pixie Cosmetics, Lash Charmer Mascara (Tusz do rzęs)

Pojemność 8,5 ml

W poszukiwaniu naturalnego piękna… spragnieni głębokiej trwałej czerni i miękkości rzęs, postanowiliśmy stworzyć coś, co pomoże nam zaspokoić to pragnienie.

Lash Charmer Mascara nada Twoim rzęsom kolor głębokiej czerni i pogłębi ich naturalny skręt. Wyjątkowy składnik filmotwórczy (Pullulan) sprawia, że kosmetyk jest trwały i pozostaje nienaruszony na rzęsach przez cały dzień.

Tusz zawiera 95% składników naturalnego pochodzenia, w tym głównie woski z wielu różnych roślin (wosk słonecznikowy, wosk carnauba, wosk z otrębów ryżu, wosk z owoców sumaka jadowitego, wosk z rumianku marokańskiego, wosk z róży stulistnej, wosk z róży damasceńskiej).

Jest wyjątkowo delikatny dla oczu, a to dzięki zastosowaniu m. in. wyciągu naturalnego z damarzyka mocnego, którego właściwości lecznicze, nawilżające i łagodzące stany zapalne są znane i wykorzystywane od tysięcy lat, czy też niezmydlanej frakcji oliwy z oliwek, która ma za zadanie działać pielęgnująco, przeciwzapalnie i ochronnie.

Aplikacja: Mascarę możesz nałożyć dołączoną do niej uniwersalną, prostą szczoteczką o sztywnym włosiu, która pomoże równomiernie nanieść kosmetyk i dokładnie rozczesać rzęsy.

Wskazówka: podczas demakijażu przyłóż do rzęs wacik zwilżony płynem micelarnym, przytrzymaj go (bez silnego dociskania) przez około 15 sekund aby tusz mógł się rozpuścić. Następnie delikatnie przeciągnij wacikiem kilkuktornie w dół aby ściągnąć kosmetyk z rzęs. Nie pocieraj nadmiernie oka! Następnie umyj całą twarz razem z rzęsami ulubionym produktem do mycia twarzy.

niewodoodporne
Efekt
wydłużające, podkręcające
Szczoteczka
z włosia

meh

Tusz na szczęście kupiony w promocji wiec serce aż tak nie boli przy wyrzucaniu do kosza. U mnie ten tusz się nie sprawdza. Wydłuża ale i koszmarnie skleja rzęsy... Do tego ciężko go zmyć płynem micelarnym, balsamem, żelem, czymkolwiek. W trakcie dnia osypuje się dając piękna pandę. Nigdy więcej.

Bazarowy przeciętniak

O tuszu Pixie słyszałam prawie same pochlebne peany, więc tym bardziej nie pokładałam w nim dużych nadziei ;)
Kupiłam go w promocji za 21 zł i było to najgorzej wydane 21 zł w życiu ( jeśli chodzi o dobre kosmetyki, nie jestem skąpa i potrafię wydać wiele za dobry produkt).
Opakowanie wydaje się eleganckie, trochę półmatowe,solidne. Po wyciągnięciu szczoteczki z tuby od razu widać, że będzie trochę " tanio" - wbudowana w szyjkę wewnętrzna gumka mająca na celu ściągnięcie nieco tuszu ze szczoteczki nie spełnia żadnej funkcji - tusz trzeba odłożyć na boki tubki, bo jest go za dużo. Dlatego nazywam go bazarowym przeciętniakiem.
Szczoteczka jest mocno,mocno przeciętna. Za taką cenę ( regularną) jest wręcz śmieszna.
Tusz jest lepki i nie zasycha, niesamowicie skleja rzęsy już przy pierwszej warstwie... Jest to dla mnie niedopuszczalne i faktycznie przypomina mi się końcówka lat 80tych i zestaw do makijażu " Białe róże".
Jedynym plusem jest to, że nie szczypie w oczy ( mam bardzo wrażliwe).
Używałam bardzo wielu tuszy naturalnych i ten jest najgorszym z nich pod każdym względem. Wolałabym, żeby szczypał ale jakoś wyglądał - a tak jest to dla mnie rozmazana papka.
Szkoda, że firma z takim potencjałem wypuściła taki bubel, choć widzę że chyba to był strzał w stopę bo Pixie powoli schodzi do dolnej półki jeśli chodzi o naturalną kolorówkę.

Jeśli ktoś jest bardzo ciekaw to jak najbardziej polecam sprawdzić ale jedynie w mocnej promocji,bo zwyczajnie szkoda pieniędzy.

Znam dużo lepsze i tańsze

Generalnie znam milion lepszych i tańszych tuszów niż ten. Tusz ma za zadanie podkręcać rzęsy, swoje rzęsy mam dość długie i gęste i myślałam ze taki efekt będzie dobrze wyglądał na moich rzęsach, jednak w zasadzie on nie robi na nich nic … nie zauważyłam efektu podkręcenia moim zdaniem bardziej on pogrubia, szczoteczka klasyczna bardzo ok, lubię takie szczoteczki, sam tusz odbija się po krótkim czasie pod okiem, dodatkowo się kruszy, no nie jest to tusz warty prawie 90 zł. Uważam ze za taka cenę powinien sprawować się o niebo lepiej. Więcej go nie kupię i uważam te pieniądze za wyrzucone w błoto

Czo ten tusz?

Miliony cebulionów wydane, tusz kupiony i używany całe 4 miesiące.
Opakowanie solidne - nie działo się z nim nic złego.
Konsystencja - idealna, nie za gęsta, łatwo nabiera się na szczoteczkę
Aplikacja tuszu nie stanowi problemu, dobrze rozczesuje rzęsy i równomiernie je pokrywa - bez grudek i sklejania.
Podkręcenie zerowe.
Trwałość - nie osypuje się, jednak, niestety, rozmazuje. Po kilku godzinach zaczyna migrować na górną i dolną powiekę w postaci rozpaćkanych placków. Przypudrowana powieka nic nie daje. Męczyłam się z tym gościem naprawdę długo i za każdym razem było tak samo.

Ten tusz to chyba nie dla mnie :(

Kupiłam na promocji bo bardzo mnie ciekawił. Niestety nie jesteśmy dla siebie stworzeni :)
Miała już naturalne tusze do rzęs z innych marek ale ten mnie zaskoczył, szczególnie tym, że mam duży kłopot aby go dobrze bez tarcia zmyć z rzęs.
Próbowałam moim pewniakiem balsamem z Resibo i też ciężko idzie , próbowałam olejkami wiadomo schodzi ale muszę się naprawdę napracować plus doczyszczać jeszcze wacikiem i bawełnianą pałeczką - a takie zabiegi nie służą moim powiekom i skórę wokół oczu - mam bardzo wrażliwe oczy na pocieranie, nawet jak używa płynów/mleczek do demakijażu oczu które posiadaj w składzie nawilżające składniki to i tak mam przesuszoną i czerwoną skórę , nie trę wacikiem po powiekach a i tak jest źle po czymś takim - dlatego trudności w zmywaniu to dla mnie duży minus.

Przy tych trudnościach ze zmywaniem można by pomyśleć że tusz siedzi twardo na rzęsach niestety tu też fail u mnie po kilki godzinach od aplikacji w zewnętrznych kącikach na dolnej powiece mam czarne pandy - zaznaczam ja maluje tylko górne rzęsy !

Szczoteczka jest fajna dość prosta więc z ilością też muszę uważać bo można sobie zrobić pajęcze pozaklejane nóżki.

zużyję do końca ale niestety bez większej przyjemności.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Moja pierwsza naturalna mascara do rzęs

Moja pierwsza naturalna mascara, a zarazem jedna z małej ilości mascar z naturalną szczoteczką. Szczoteczka powiedziałabym, że taka zwykła, nie za duża, nie za mała, w najbardziej klasycznym kształcie. Nie nabiera za dużo produktu na siebie przez co nie skleja rzęst nadmiarem tuszu. Kolor tuszu bym powiedziała, że jest to czerń, może nie tak intensywnie głęboko, ale jest to taka dosyć czarna czerń (masło maślane), no po prostu nie ma w niej odcieni szarości. Produkt przede wszystkim wydłuża i podkręca, ale delikatne pogrubienie również jest obecne. Jest trwała, będąc cały dzień na rzęsach nie było ani razu żadnego osypu, sprawuję się bardzo dobrze przez cały ten czas, co jest na oku. Z jej strony nie było żadnych podrażnień, więc mogę stwierdzić, że jest delikatna dla oczu.
Samo opakowanie bardzo eleganckie, matowe z złotymi wytłoczeniami, no uważam, że jest to jedno z ładniejszych opakowań jakie widziałam.
Czy polecam? No uważam, że nie jest to nic odkrywczego, mascara jak mascara, ale jest to produkt bardzo dobry, tylko, że za duże pieniądze, więc jeśli ktoś chcę to nie ma sprawy, bo się nie powinien zawieść, ale podobny efekt można uzyskać tańszymi opcjami na rynku. Ale dalej powtarzam, produkt jest super, chętnie go polecam, bo mi się sprawdził.

Pięknie prezentuje się na rzęsach

Przez ostatnie dwa tygodnie codziennie używałam nowego dla mnie tuszu do rzęs o nazwie Lash Charmer Mascara marki Pixie Cosmetics. Zanim skupię się na jego recenzji, chciałabym zwrócić uwagę na podejście marki do klienta - bo bardzo mnie ono poruszyło :) Zaangażowanie, chęć pomocy na każdym etapie (przed zakupem oraz po), bardzo miła atmosfera - to była czysta przyjemność. Jeżeli planujecie zakup ich produktów i macie wątpliwości, koniecznie do nich napiszcie :) W dzisiejszych czasach bardzo się to chwali.

A przechodząc do recenzji tuszu - otrzymujemy go w bardzo fajnie dopracowanym kartoniku, z piękną grafiką, co już zrobiło na mnie dobre wrażenie. Wewnątrz znajdziemy docelowe opakowanie, plastikowe, matowe, w kolorze ciemnej zieleni, ze złotymi napisami - klasa sama w sobie. Opakowanie dobrze chroni tusz przed wysuszeniem. Szczoteczka jest natomiast klasyczna, ma krótkie, nieco twarde włosie, dzięki czemu rozprowadzanie tuszu przebiega sprawnie i precyzyjnie. Bardzo dobrze mi się nią operuje zarówno na górnej, jak i dolnej powiece, gdzie włoski są rzadsze i krótsze. Ilość produktu jaką 'wyciąga' z opakowania również jest idealna. Kolor tuszu to wyrazista, głęboka, klasyczna czerń.

Tusz zawiera aż 95% składników naturalnego pochodzenia. Są to głównie woski roślinne (wosk słonecznikowy, wosk carnauba, wosk z otrębów ryżu, wosk z owoców sumaka jadowitego, wosk z rumianku marokańskiego, wosk z róży stulistnej, wosk z róży damasceńskiej. To chyba mój pierwszy tak naturalny tusz do rzęs. Skład wpływa oczywiście na jego delikatność - nie powoduje szczypania czy łzawienia okolic oczu.

Dla idealnego efektu w pełni wystarczają dwie warstwy tuszu, przy okazji warto dodać, że bezproblemowo się go dokłada. Tusz ładnie podkreśla rzęsy, lekko je wydłużając i podkręcając. Jest super trwały i spokojnie wytrzymuje cały dzień. Nie osypuje ani nie kruszy się, nie skleja rzęs. Pomalowane nim oko staje się wyraziste, jest pięknie podkreślone oraz optycznie większe. A przy tym rzęsy nadal wyglądają naturalnie, nie przypominają pajęczych nóżek - a to dla mnie bardzo ważne. Demakijaż tuszu także jest prosty, wystarczy przyłożyć do oka nasączony płynem micelarnym płatek, chwilę odczekać i ściągnąć rozpuszczony produkt bez bolesnego pocierania.

Podsumowując, świetny tusz do rzęs i na co dzień, jak i od święta. Jest bardzo trwały, pięknie, naturalnie prezentuje się na rzęsach oraz naprawdę ładnie je podkręca. Nie kruszy i nie osypuje się, ma wygodną szczoteczkę oraz naturalny, bezpieczny skład. Jego cena jest dość wysoka (aktualnie wynosi 84 złote), ale za tak świetnej jakości kosmetyk warto wydać nieco więcej. Super! Dla mnie 5/5 gwiazdek i będę wracać :)