Nivea, MagnesiumDry Fresh Floral, Dezodorant w kulce (Dezodorant w kulce z aktywnym magnezem bez aluminium)

Odkryj nową generację dezodorantów: NIVEA MagnesiumDry. Formuła z aktywnym magnezem zapewnia naturalną ochronę przed potem i zapachem bez aluminium (ACH). Innowacyjna i odżywcza formuła zapewnia długotrwałe uczucie suchej, świeżej i zdrowej skóry, a także zapewnia przyjemnie świeży, kwiatowy zapach. Formuła nie zawiera alkoholu etylowego ani glinu (ACH).

w kulce
50 - 100ml
Skóra
normalna
zapachowe, ochronne
zapachowa

Bez aluminium, ale z BHT na przedostatnim miejscu w składzie

Od dłuższego czasu używam wyłącznie dezodorantów bez aluminium. Tym razem wybrałam dezodorant w kulce z aktywnym magnezem bez aluminium marki Nivea. Kupiłam go w Internecie, przy okazji zakupu innych kosmetyków, w promocji kosztował 13 zł.

Opakowanie, konsystencja, zapach i skład

Produkt jest zamknięty w szklanej buteleczce z kulką. Opakowanie zawiera 50 ml. Buteleczka ma zachęcającą do kupna, estetyczną grafikę w kolorach fuksji, różu z granatowymi i białymi napisami. Nakrętka produktu jest spora, ma płaską powierzchnię, dzięki czemu można go postawić na półce w łazience. Kulka dobrze spełnia swoje zadanie, dozuje produkt w takiej ilości, w jakiej należy, a nie w nadmiarze. A to wpływa na dobrą wydajność kosmetyku.
Recenzowany kosmetyk ma kolor biały i jest lepki. Zapach ma w moim odczuciu wieloskładnikowy. Pachnie kwiatowo, a jednocześnie kremowo. Na myśl przywodzi zapachy kremów Nivea. Jest to aromat niedrażniący, dający się polubić, łagodny.

W składzie produktu nie ma aluminium. Jest natomiast aktywny magnez, który ma zapewniać naturalną ochronę przed potem i nieprzyjemnym zapachem. W INCI na przedostatnim miejscu znajdziemy też BHT, pełniącą w kosmetyku funkcję konserwantu i substancji maskującej niepożądane zapachy. Nie jest to substancja bezpieczna dla kobiet w ciąży. W ostrzeżeniach zamieszczonych w naszej bazie widnieje taki komunikat: „Może wywoływać wysypkę, pokrzywkę, rzadziej duszności. W wysokim stężeniu wywołuje nowotwory u zwierząt laboratoryjnych. W niektórych krajach substancja ta jest zabroniona do stosowania w kosmetykach dla dzieci”. Przyznam, że kupując ten produkt nie wiedziałam, że ma w składzie BHT. Gdybym wiedziała, to bym go nie kupiła. Bo staram się unikać dyskusyjnych substancji w składach.

Wrażenia z użytkowania i działanie

Dezodorant przyjemnie pachnie podczas aplikacji. Nie wchłania się błyskawicznie do suchości. Nawet, gdy już się wchłonie pozostawia na skórze lepką warstwę. Moja skóra jest przyzwyczajona do pielęgnacji bez soli aluminium, więc działanie tego produktu dla mnie jest w porządku. Choć nie utrzymuje ochrony przez 48 godzin. Bo nie może. Zmywam go przecież podczas wieczornego prysznica. A nie biorę prysznica co 48 godzin, a znacznie częściej. W moim odczuciu produkt bez poprawek zapewnia ochronę przed nieprzyjemnym zapachem na około 12 godzin. W bardziej upalny dzień - dla własnego komfortu -używałam go ponownie po 8 godzinach od pierwszej aplikacji.

Recenzowany kosmetyk mnie nie uczula, nie podrażnia, nie powoduje uczucia specjalnego dyskomfortu, choć rzeczywiście jest nieco lepki. Jego delikatny zapach utrzymuje się długo i jest to wrażenie przyjemne dla nosa.

Podsumowanie

Dezodorant Nivea ma w promocji przyzwoitą cenę. Nie zawiera aluminium. Ma jednak niestety w składzie BHT, na szczęście na przedostatnim miejscu, więc jak sądzę nie ma go w produkcie dużo. Kosmetyk spełnia swoje zadanie jak należy, choć obietnica, że czyni to przez 48 godzin jest nierealna do zweryfikowania w codziennym stosowaniu.

Czy kupię go ponownie? Ze względu na obecność BHT, który jest dla mnie składnikiem dyskusyjnym, ten dezodorant nie zagości na mojej półce ponownie. Znam produkty o lepszym składzie z tej kategorii, które według mnie działają porównywalnie.

Na pewno nie na 48 h :)

Dezodorant ten kupiłam zaciekawiona nowością.
Nie mam problemów z nadmierną potliwością i uciążliwym zapachem. Pocę się raczej standardowo jak ustawa przewiduje u kobiet w moim wieku ???? także nie potrzebuję mega wielkiej ochrony.
Antyperspirant ma ładną szatę graficzną. Zamknięty w szklanej buteleczce ustawianej na zakrętce - świetny pomysł, bo nawet przy samym końcu nie muszę trzepać buteleczka po całej łazience żeby kulka się trochę nawilzyla. Tu kulka zawsze jest nawilżona i gotowa do działania :)
Uwagę od razu przykuwa piękny, kwiatowy zapach. Bardzo przyjemny i co najważniejsze bardzo długo utrzymuje się na skórze.
Dla mnie dużym plusem jest brak soli glinu i cieszy się, że Nivea coraz częściej idzie ku dobremu produkując kosmetyki z lepszym składem niż dotychczas.
Nie podrażnia, nie szczypie po depilacji. Jest bardzo delikatny.
Co do działania- działa. Na pewno nie 48 godzin, ale: w normalne dni starczało mi użycie raz na dzień i raz na noc. A w 40 stopniowe upały stosowałam około 4 razy na dobę. Zapachu potu nie czuć a pod pachą sucho.
Cena normalna jak większości anty :)
Wydajny bo kulka nie leje a smaruje :)
Polubiliśmy się :)