Miya Cosmetics, myTONIC, Nawilżający tonik all-in-one

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

REKLAMA

Tonizuje, odświeża, nawilża. Łagodzi podrażnienia, koi, przywraca komfort i blask. Nie wysusza, nie powoduje uczucia ściągnięcia, łagodny dla skóry. Zmniejsza widoczność porów. Lekka skoncentrowana formuła. Do wszystkich typów skóry, w tym suchej, bardzo suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień.

w butelce
płyn
>100ml

Pozytywnie zaskoczył

Wcześniej nie używałam toników ale moja cera wymagała opieki i nawilżenia. Używam go rano i wieczorem przed nałożeniem kremu, bardzo fajnie nawilża skórę, wycisza zaczerwienienia przez co skóra jest fajnie przygotowana do nałożenia makijażu. Skóra dzięki niemu jest wygładzona jej kondycja jest znacznie lepsza. Zapach kosmetyku jest obłędny na prawdę marka Miya zaskoczyła mnie przyjemnymi zapachami które długo mi towarzyszą przez co jeszcze bardziej ciekawią mnie ich inne produkty. Jedynym lekkim minusem jest wielkość opakowania. Sprawdziłam również jak wypada skład kosmetyku i jest to na prawdę dobra formuła.

Nawilżający tonik do twarzy

Lekki, delikatny tonik, który spełnia rekomendacje producenta.
Czuć uczucie odświeżenia, czystości, nawilżenia. Delikatnie chłodzi skórę, co jest bardzo przyjemne :) Zaobserwowałam delikatne zmatowienie skóry.
Stosuję go w codziennej porannej i wieczornej pielęgnacji i jest moim ulubionym tonikiem.

Słuchajcie! Tzn. czytajcie ! :) w 99,5% składa się z naturalnych składników ! W dzisiejszych czasach jak korzystać to z tylko takich produktów.

Łagodne nawilżenie

Bardzo dobry tonik który warto stosować przy suchych skórkach na twarzy. Moja cera mieszana z tendencją do suchych skórek bardzo się z nim zaprzyjaźniła. Bardzo dobrze wpłynął na również na widoczność zaskórników czym bardzo miło mnie zaskoczył.

Bardzo fajny, ale bardzo mało wydajny

Bardzo lubię kosmetyki Miya, więc korzystając z promocji zakupiłam ten tonik.
Uwielbiam ich design, więc podoba mi się także wizualnie.
Jeśli chodzi o butelkę to jest dość wygodna, poręczna, klasyczna, ale... niestety nie polubiłam dozownika - nieprzyjemnie się wydobywa produkt przez niego na wacik, mam wrażenie, że albo się wylewa nierównomiernie albo za dużo i w jedno miejsce - przez to wydaje mi się, że tonik jest niewydajny, bo szybko się kończy.
Kolejny minus - cena. W promocji można go kupić za 20 zł, jak na tak małą pojemność to cena promocyjna jest troszkę wysoka, a w cenie standardowej to dla mnie zdecydowanie za wysoka.
Poza tymi dwoma, ale dość znacznymi minusami nie zauważyłam innych. Zapach - cudowny, działanie - na plus, fajnie nawilża i usuwa uczucie ściągnięcia skóry. Robi to, co powinien. :)
Czy kupię ponownie...? Nie wiem, gdyby cena była niższa to na pewno bym po niego sięgnęła po raz kolejny - bez zastanowienia. Zapach wygrywa dla mnie wszystko. ;) Ale na razie poszukam innego ideału, w trochę bardziej przystępnej cenie jak na taką kiepską wydajność.

Dobrze tonizuje i nawilża, choć dla mnie ma zbyt słodki zapach i lekko się lepi - trochę jak rozwodnione serum w witaminą C tej marki

Serum kupiłam z ciekawości - lubię markę Miya, ale jeszcze nie miałam ich toniku. Ten jest najtańszy z ich gamy, choć względnie kosztowny jak na tę kategorię produktu.

Co mi się w nim podoba:
+ kształt plastikowej buteleczki - niższa niż typowa i szersza - stabilna i mieści się do podróżnej kosmetyczki
+ szczelne zamknięcie na klik
+ łatwo wydobyć produkt bez wychlapywania go i brudzenia zatyczki
+ przezroczyste opakowanie - widać ubytek produktu
+ wodnista, prawie przezroczysta konsystencja - dobrze się aplikuje
+ 99,5% składników pochodzenia naturalnego
+ dobry skład (bo naturalne pochodzenie wcale tego nie determinuje)
+ produkt wegański
+ pro-ekologiczne deklaracje i certyfikaty producenta

Co mi się w nim nie podoba:
- słodki zapach łudząco podobny do zapachu serum z witaminą C tej marki czyli sztuczny ananas
- lekkie lepienie się skóry po aplikacji
- cena w stosunku do jakości i działania - ten tonik spełnia oczywiście swoje podstawowe funkcje - koi, nawilża - jak wiele innych w dużo niższej cenie
- jak zwykle u Miya - brak info o PAO produktu
- wydajność - nawet nie przez konsystencję - raczej typową, lecz przez niższą objętość - 150 ml

Reasumując, można spróbować jeżeli ktoś chce i może przeznaczyć większą kwotę na zwykły nawilżający tonik a szczególnie jeżeli jest fanem słodkich zapachów. Szczególnie gdy zna i lubi zapach serum z witaminą C tej marki.

Tonik raczej nie rozczaruje fanów Miya - tę markę albo się kocha albo nienawidzi. I tak jak jestem miłośniczką ich żelu myjącego i olejku do demakijażu, tak tonik jest ok - poprawny, ale nie skradł mojego serca. Nie wrócę do niego.

Świetny!

Mam 47 lat i bardzo trudno mi dobrać kosmetyki spełniające swoje zadania przy dobrych i naturalnych składach. Długo szukałam toniku, który dobrze by nawilżył moją skórę. Jestem pod dużym wrażeniem toniku Miya. Pięknie, delikatnie pachnie, rewelacyjnie doczyszcza i nawilża skórę, nie powodując efektu naciągniętej maski. Ma bardzo dobry, naturalny skład. Dla mnie produkt EKSTRA.

Świetny tonik!

Marka Miya jest mi dobrze znana dzięki różanemu kremowi, a ostatnio skusiłam się na serum i tonik. O ile serum średnio przypadło mi do gustu, o tyle tonik jest cudowny! Od jakiegoś czasu staram się wprowadzić do swojej pielęgnacji jak najwięcej naturalnych produktów i ten kosmetyk jak najbardziej wpisuje się w moje potrzeby! Ma świetny skład pełen dobroci, a nie zawiera parabenów i fenoksyetanolu, których unikam.
Zapakowano go w ładną, pastelową buteleczkę. Jest szczelna, wygodna, dobrze dozuje płyn, a i ładnie prezentuje się na półce ;)
Kosmetyk ślicznie pachnie! Nie wymagam od toniku aby miał zapach jak perfumy, ale tutaj Miya się postarała.
Jeśli chodzi o działanie to jestem zachwycona - tonik jest bardzo łagodny, delikatny, przyjemnie koi i lekko chłodzi po całym dniu. Sprawia, że demakijaż staje się miłym rytuałem, a nie koniecznością. Dobrze nawilża, wygładza, a cera jest gotowa na następne kroki. Mimo, że moja cera ma tendencję do błyszczenia się i niedoskonałości to świetnie się spisał, cera nadal pozostała matowa i czysta. Jest lepszy, niż niejeden tonik typowo oczyszczający i matujący.
Właściwie nie widzę żadnych wad, daję więc z czystym sumieniem 5*. Ponadto cieszę się, że to polska marka - oby jak najwięcej naszych rodzimych producentów tworzyło dobre jakościowo kosmetyki w tak przystępnej cenie.

Całkiem fajny tonik dla cery suchej, ale mam kilka zastrzeżeń. Zapach jest zbyt intensywny dla kosmetyku tego typu i niepokoi mnie pienienie się go podczas nakładania.

Bardzo cenię sobie kosmetyki Miya i serce się raduje ( w przeciwieństwie do mojego portfela) jak widzę pojawiające się nowości na rynku. Miya wychodzi do nas z fajnymi, naturalnymi kosmetykami, nie jest im obojętne dobro planety i zwierzaków, dodatkowo to nasza, polska marka. Przetestowałam już sporo rzeczy od nich i do tych kosmetyków żywię bardzo różne uczucia. Mam za sobą kosmetyki, które pokochałam i zużyłam już kilkanaście opakowań, mam też takie które miałam ochotę wyrzucić przez okno z 7 piętra. Bywają też takie do których mam zupełnie neutralne uczucie, zużyłam, nie było źle, ale nie pokochałam i nie kupię więcej. Takim neutralnym uczuciem darzę recenzowany tonik.
Kosmetyk zakupiłam ze strony producenta, praktycznie od razu jak się pojawiła taka możliwość :). Cieszę się, że była na niego promocja, bo jak dla mnie cena regularna jest jednak zawyżona, znam inne toniki ze świetnym działaniem i niższą ceną.

MOJA CERA
Mam 28 lat, moja cera jest mieszana i niesamowicie kapryśna ! Czasami jest mi mega ciężko określić czego ona ode mnie chce. W tej chwili czoło lekko wyświeca się, a policzki i okolice skrzydełek nosa są strasznie suche ! Mam dużo rozszerzonych porów zwłaszcza na nosie i policzkach. Niestety walczę z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi. Okresowo pojawiają się bolesne stany zapalne. Staram się obserwować twarz i dawać jej to czego aktualnie potrzebuje. Po zimie widzę, że potrzebuje nawilżenia i dlatego zdecydowałam się na ten właśnie kosmetyk. Tonizowanie i nawilżanie w jednym ? Super!

OPAKOWANIE
Wspominam to chyba za każdym razem jak recenzuję Miyę. Uwielbiam ich delikatne szaty graficzne. Piękne pastelowe opakowania z minimalistycznymi grafikami. Są bardzo kobiece, wyglądają świetnie na łazienkowej półce.
W przypadku recenzowanego kosmetyku przoduje piękny błękit. Plastikowa buteleczka z zamknięciem na klik zawiera 150 ml toniku, dla mnie to trochę mała objętość. Na etykiecie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje. Producent zaznacza, że opakowanie w całości nadaje się do recyklingu.

TONIK I SKŁAD
Konsystencja jest bardzo typowa dla toników i nie ma nad czym się tutaj rozwodzić. Od otwarcia uderza bardzo słodki, mocno chemiczny zapach, który dosyć długo utrzymuje się na skórze. Uważam, że nie każdemu to będzie odpowiadać. Nie przeszkadza mi zapach podczas aplikacji, ale gdy utrzymuje się już jakiś czas po, to zaczyna mnie to drażnić. Na miejscu producenta zmieniłabym to, bo przez tę właściwość tonik dużo traci w oczach konsumentek. Jeśli chodzi o skład to jestem miło zaskoczona! Znajdziemy w nim hydrolat z kwiatów czarnego bzu i konopi, które będą tonizowały, nawilżały i łagodziły ewentualne podrażnienia. Hydrolaty tego typu wspierają naturalną barierę ochronną skóry, więc kosmetyk będzie fajny dla osób które zechcą odbudować warstwę hydrolipidową. Spirulina ma właściwości nawilżające, łagodzące. Kwas hialuronowy to składnik, którego nie trzeba przedstawiać, bo spotykam go w większości kosmetyków nawilżających. Kwas mlekowy chroni naturalny mikrobiom i utrzymuje prawidłowe pH na powierzchni skóry. Betaina jest składnikiem wiążącym wodę w komórkach, zapobiega jej odparowywaniu, więc ma znaczącą rolę w nawilżaniu.

Kosmetyk nakładam na twarz rano i wieczorem za pomocą płatka kosmetycznego. Przy aplikacji pojawia się kolejny minus! Tonik ma za zadanie tonizować skórę i nie powinien się pienić, a ten się pieni! Analizowałam skład i nie widzę niczego co mogłoby to powodować, więc pozostaje to dla mnie zagadką.

EFEKTY
Co obiecuje nam producent ?
- nawilżenie,
- łagodzenie podrażnień,
- ukojenie,
-nadaje blask,
- poprawę kondycji skóry,

Po trzech tygodniach stosowania ( zużyłam cały kosmetyk) zauważyłam, że cera faktycznie jest nawilżona, ukojona, podrażnienia i wypryski zostają lekko wyciszone, cera chwilę po aplikacji jest ładnie rozświetlona.
Nie widzę poprawy kondycji skóry.
Zważywszy na cenę, 30 zł za 150 ml produktu, efekty nie są dla mnie zadowalające. Nigdy nie oczekiwałam od toniku więcej niż tonizacji i przygotowania cery do kolejnych etapów pielęgnacji, ale skoro producent obiecał, to efekty powinny być. Aplikację uprzykrza mi zbyt intensywny zapach i pienienie się kosmetyku.
Kupiłam go na promocji, w cenie regularnej raczej nie zdecydowałabym się na zakup. Nie żałuję, ale więcej nie kupię, bo znam lepsze i tańsze produkty tonizujące.

Wielkie odkrycie!

Mam cerę suchą, długo szukalam odpowiedniego toniku, który nie wysuszy mi dodatkowo skóry. Pięknie pachnie, nie napina twarzy, dla mnie idealny. Używam go rano i wieczorem, często mam suche skórki na czole, odkąd go używam problem znika. Na pewno będzie ze mną przez dłuższy czas. Można go dorwać na promocji w fajnej cenie. Polecam

Całkiem fajny

Tonik spełnia swoje zadanie, czyli przywraca skórze odpowiednie pH skóry i przygotowuje na kolejne etapy pielęgnacji. Zawiera w składzie substancje myjącą (efekt pienienia się kosmetyku) ale akurat w moim przypadku nie powoduje to podrażnienia. Jest łagodny dla skóry, przyjemnie pachnie i mimo, że ma niedużą pojemność - jest całkiem wydajny. Tonik ma ciekawy i bogaty skład m.in. kwas hialuronowy, kwas mlekowy, hydrolat z konopi i bzu czarnego. Co ciekawe, nie podrażnia oczu i nie ściąga skóry. Myślę, że jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Bardzo dobry tonik

Tonik zakupiłam na promocji w drogeri. Po zużyciu całego opakowania mogę stwierdzić, że jest to bardzo dobry tonik. Na mojej suchej cerze nie zauważyłam niepożądanych działań. Produkt fajnie nawilża i koi cerę. Zapach też jest całkiem przyjemny.

Przyjemny

Nie jestem wielbicielką toników do skóry każdy zawsze się lepił i robił więcej szkody niż pożytku. Ten natomiast jest bardzo fajny! Nie lepi się, zostawia skórę delikatnie nawilżoną, odświeżoną i przygotowaną do dalszej pielęgnacji. Fajny skład z kilkoma naturalnymi składnikami. Nie podrażnił mojej cery ani też wrażliwych oczu. Produkt ma wygodne opakowanie, które dozuje odpowiednią ilość produktu. Zapach jest bardzo przyjemny, dla mnie trochę mocny na początku ale szybko się ulatnia.