Alterra, Volumen - Shampoo Papaya & Bambus (Szampon dodający objętości `Papaja i bambus`)

Wartościowy kompleks pielęgnacyjny z wyciągami z papai i bambusa doda włosom objętości i siły, wyciągi z mango otoczą je dodatkowo filtrem ochronnym. Włosy zyskają nową witalność od nasady aż po same końce, zostaną wzmocnione i zyskają większą objętość i odporność.

Zawiodłam się

Niestety ale szampon u mnie kompletnie się nie sprawdza. Może i faktycznie włosy po myciu są troszkę uniesione ale to co zrobił z moimi włosami na długości to masakra. Włosy są matowe, suche, plączą się. Niestety ale kompletnie nie jest dla moich włosów. Na ratunek stosuje maskę i trochę lepiej jest ale jeszcze żaden szampon mi tak nie wysuszył włosów. Do tego bardzo dziwna konsystencja, jakby galaretka. Trzeba mocno cisnąć opakowanie żeby go wydostać przez to zawsze wyleje się go za dużo przez co jest mało wydajny.
Za wielki plus zapach, obłędny piękny i jestem w nim zakochana. Ale nic więcej niestety.

Cenne kosmetyczne znalezisko

Z początku szampon ten traktowałam jako zamiennik dla szamponu Alterry z granatem i aloesem, który jak do tej pory był najlepszym szamponem jaki miałam i kamieniem milowym w mojej włosowej pielęgnacji. Ten z papai na początku mi się jakoś nie spodobał. Być może dlatego, że działaniem zbyt odstawał od mojego ulubieńca, który ma za zadanie nawilżać i po którym włosy są grubsze i wyglądają zdrowo. Na ten moment ciężko mi porównać oba szampony, bo granatowego ulubieńca nie używałam już bardzo długo. Ale mogę napisać, że kiedy po dłuższym czasie sięgnęłam po szampon z papai, zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i muszę go uznać za drugi ulubiony szampon, albo przyznać mu drugie miejsce.

Mam włosy rzadkie, cienkie i delikatne. Wiele szamponów, które miało dodać im objętości sprawiało, że oklapywały jeszcze bardziej. Ten świetnie spełnia swoje zadanie - włosy są po nim uniesione u nasady i wydają się gęstsze, przy czym nie tracą swojej gładkości. Dodatkowo wyglądają zdrowo i nabierają sypkiej konsystencji. Nie wypadają, tak jak po większości szamponów (nawet aptecznych), które stosowałam. Zauważam też, że zyskują po nim ładnych refleksów. Nie mam też się do czego przyczepić jeśli chodzi o oczyszczenie skóry głowy. Szampon radzi sobie raczej średnio, jeśli chodzi o utrzymanie włosów w dobrym nawilżeniu.
Ma gęstą, żelową konsystencję i przepiękny, soczysto owocowy zapach.

Szampon świetnie sprawdzi się na włosach, które z natury są cienkie i oklapnięte. Mam wrażenie, że na nich najlepiej będzie widać uniesienie, natomiast efekt na włosach grubych i mocnych raczej nie będzie spektakularny.

Przyjemny zwyklaczek

Szampon jest po prostu w porządku. Ma dobrą cenę i prawdziwie naturalny skład (posiada certyfikat), więc można go kupować bez obaw. Znajdziemy go w każdym Rossmannie. Jego zapach jest soczyście owocowy i egzotyczny, uwielbiam takie aromaty. Pieni się wyśmienicie i dzięki temu jest wydajny. Nie zauważyłam natomiast, żeby jakoś specjalnie dodawał objętości. Oczyszcza skórę głowy dość mocno, ale jest to efekt jednodniowy, później włosy zaczynają klapnąć. Myślę że jego poziom oczyszczania jest dość mocny i dla wielu osób ten szampon może się sprawdzić jako produkt do użycia raz w tygodniu, a nie na co dzień.
Generalnie jeśli ktoś za niewielkie pieniądze chciałby dostać zwykły szampon z ekstra naturalnym składem, od którego będzie wymagać tylko mycia, to można pokusić się na Alterrę, ale nie ma co oczekiwać cudów w kwestii objętości włosów.

Sprawdza się u mnie

Myśle ze to dobry produkt jak za te pieniądze. Dobrze doczyszcza skórę głowy (wspomnę tylko ze myję głowę dwa razy). Ładnie się pieni. Nie wystąpiły u mnie żadne podrażnienia. Włosy rzeczywiście są lżejsze i bardziej uniesione u nasady. Jak za te cenę, zdecydowanie warto wypróbować.

dobry kosmetyk

Szampon rewelacyjny - pięknie pachnie, bardzo dobra jakość i włosy naprawdę są "volume ". Włosy po umyciu takie jak oczekiwałam. Stosunek ceny do jakości oceniam bardzo dobrze

Szampon alterra

Nawet spoko, lubię produkty alterra ze względu na ich skład i to że nie podrażniają skóry głowy, szampon dobrze domywa oleje, nie obciąża, ładnie wygładza i nie plącze włosów, nie zauważyłam żeby dodawał im objętości, ot taki przeciętny kosmetyk, kupuje te szampony dlatego że z jako nie licznych nie powodują u mnie łupieżu.

Fajny

Szampon ma mega dziwną konsystencję, takiego zbitego, ciągnącego się, przezroczystego żelu, ale mi to kompletnie nie przeszkadza. Dobrze się pieni, więc taka nie za duża pojemność (200 ml) i tak wystarczy nam na długo. Opakowanie solidne i wygodne, cena świetna: 9 zł (często na promocji za około 7 zł).
Nie używam za często jakichś szamponów, które mają robić coś jeszcze oprócz dobrego oczyszczania. Uważam, że szampon jest tylko od oczyszczania, a resztę (nawilżenie, wygładzenie, objętość itp.) robi odżywka czy inne specyfiki do włosów. Ten kupiłam ze względu na basen, bo nie chciało mi się przelewać mojego szamponu w mniejsze opakowania. Pojemność była akurat, nie za duża nie za mała, więc tutaj już pierwszy duży plus, bo na jakieś wyjazdy czy właśnie na basen i siłownie jest idealny.

Dobrze oczyszcza skórę głowy i nie ma potrzeby, aby myć nim głowę dwa razy pod rząd. Nie używam lakieru do włosów i nie wiem jak z nim by sobie poradził, ale myślę, że byłoby okej, bo z resztkami po suchym szamponie radzi sobie jak najbardziej. Niestety nie zauważyłam, aby dodawał on objętości. Może by dodawał cienkim włosom, które totalnie pozbawione są tej cechy. Moje nie mają objętości, gdy naturalnie schną no i po tym szamponie też jej nie miały. Ale włoski nie były wysuszone po jego użyciu, łatwo się rozczesywały no i ten piękny owocowy zapach podczas mycia! Dlatego uważam, że jest w porządku do suchych włosów, ale jakoś ich mocno nie nawilża, na pewno nie można zrezygnować z odżywki.

Przyjemny na codzień

Szampon kupiłam przypadkiem. Skończył mi się dotychczasowy szampon i musiałam kupić coś na już w Niemieckim Rossmanie, a tam wybór naturalnych kosmetyków jest niewielki. Postanowiłam spróbować.

Opakowanie typowe dla marki. Cena niska, skład całkiem dobry. Zapach dość mocny ale przyjemny, owocowy. Nie utrzymuje się na włosach po zmyciu. Konsystencja żelu dość zbitego, momentami ciężko wycisnąć go na dłoń bo wraca do tubki.

SZAMPON bardzo dobrze się pieni, dzięki czemu jest chyba wydajny. Ciężko ocenić przez nieprzezroczyste opakowanie. Włosy dość łatwo się po nim rozczesują i faktycznie nie tracą na objętości. Czy objętość jest większa - tego nie zauważyłam. Nie ma spektakularnego efektu ale są dość ładnie odbite od nasady. Przyjemny szampon na codzień. Nie wiem czy spodobał mi się na tyle żeby do niego wracać, chyba będę testować inne nowości ale ogólnie jest całkiem dobry.

szampon poprawny, bez sls, ale w działaniu taki sobie

Kosmetyki Alterra kupuję dość często. Wiele z nich lubię, a niektóre kupuję stale od lat (np. mydła).

Szampon kupiłam, ​bo mam cienkie włosy, które często bywają oklapłe.
Szampon w wygodnym do użycia opakowaniu. Łatwo wydobyć pozostałości i użyć do końca. Ładnie pachnie. Jest dość gęsty, więc dzięki temu wydajny. Pieni się dobrze, choć oczywiście mniej niż szampony z SLS.

Nie zawiera SLS, ale zawiera SODIUM COCO SULFATE, który też jest dość mocnym środkiem myjącym.

Działanie
Dobrze myje, ale plącze włosy (w moim przypadku każdy szampon) i niestety czasami powoduje swędzenie głowy. Niestety moja skóra głowy ostatnio zrobiła się wrażliwa i czasami swędząca. Jeśli ktoś nie ma takich problemów, to szampon można polecić. Nie widzę natomiast zwiększenia objętości.

Słabo oczyszcza skórę głowy, nie odświeża jej odpowiednio, nie wspominając już o zwiększeniu objętości.

Kosmetyki od marki Alterra stosuję bardzo chętnie i z wielką chęcią do nich wracam. Jest to co prawda marka własna należąca do sieci drogerii Rossmann, ale radzi sobie naprawdę świetnie, w swojej ofercie ma przystępne cenowo, ciekawe propozycje i naprawdę udanymi składami. Tym razem w moje ręce wpadł szampon z dodatkiem papai oraz bambusa, który wedle obietnic producenta ma być kosmetykiem podnoszącym objętość u nasady.

Moja czupryna jest dosyć specyficzna, mianowicie jednego dnia narzekam na dość spory przyklap od skóry głowy tylko po to, aby następnego dnia cieszyć się naprawdę fajną objętością i to wszystko dzieje się samo z siebie, ja tam przy tym nic specjalnie nie gmeram, nie nakładam żadnych proszków na objętość ani tego typu innych rzeczy. Moja fryzura posiada średnią porowatość, jest długa prawie do pasa i farbowana za pomocą mieszanki henny, amli oraz cassi, chodź niestety końcówki wciąż pamiętaj chemiczne rozjaśnianie, jakim traktowałam włosy przez kilka lat i potrafią się tam puszyć. Wydaje mi się, że jestem włosomaniaczką i w swojej kolekcji kosmetyków do włosów posiadam sporą kolekcję szamponów o różnej mocy oczyszczenia. Szampon od Alterry należy raczej do tych o średniej intensywności czyszczenia i dla mnie jest to właśnie główna moc, na jaką decyduję się na co dzień, gdyż te najmocniejsze detergenty zostawiam sobie na prawdziwe bad hair day, a te najdelikatniejsze nie są dla mnie wystarczająca satysfakcjonujące w kwestii domywania skalpu.

Oprócz tego kosmetyk zawiera w sobie kilka naprawdę ciekawych składników, takich jak między innymi ekstrakt z papai, który ma tworzyć na skórze oraz włosach warstwę ochronną zapobiegającą utracie nawodnienia i tym samym - nawilżenia, a dodatkowo oczyszcza i działa przeciwutleniająco. Dalej znajdziemy puder bambusowy, który pochłania nadmiar sebum, odświeża i łagodzi. Olejek grejpfrutowy również niweluje nadmierne przetłuszczanie się, ale działa przy tym jeszcze tonizująco i normalizująco.

Nie ma co ukrywać, że opakowanie tego szamponu jest stosunkowo małe. Butelka zawiera w sobie bowiem 200 ml kosmetyku. Jest ona utrzymana w białym odcieniu, umieszczono na niej logo marki, grafikę dwóch głównych składników czyli papai oraz bambusa, z tyłu zaś znajdziemy doklejoną etykietkę z dokładnymi informacjami o produkcie i ze składem. Buteleczka zamykana jest metodą na klik. Sam szampon posiada żelową, chodź niezbyt gęstą konsystencję, w każdym bądź razie nietypową dla tego typu produktów. Pachnie ładnie, owocowo, trochę egzotycznie, chodź niezbyt intensywnie.

Szampon mimo tej niewielkiej pojemności nie był najmniej wydajnym produktem jaki stosowałam w życiu, przy stosowaniu średnio dwa do trzech razy w tygodniu starczył mi na prawie dwa miesiące. Pieni się średnio, jednak bezproblemowo spłukuje ze skóry głowy. Niestety, bardzo plącze włosy u nasady, co odczuwalne jest już podczas mycia. Potem występuje problem z rozczesywaniem, który potrafi ciągnąć się aż po całej długości. Szampon dodatkowo oczyszcza dosyć słabo jak na tego typu detergent myjący w składzie, nie daje odpowiedniego uczucia odświeżenia, po jego zastosowaniu tak naprawdę w dalszym ciągu miałam ochotę iść i ponownie umyć głowę. Brakuje tu także dodatkowego podniesienia objętości, o którym przecież zapewnia sam producent.

Moim zdaniem szampon ten nie spełnia nie tylko tego, co zapewnia nam informacja zawarta w opisie, ale nawet nie robi tego, co powinien robi,c każdy kosmetyk w tej kategorii. Niestety czuję się nim zawiedziona, bo pokładałam w nim niemałą nadzieję. Nie jest to co prawda najgorszy szampon na świecie, ale szału też nie robi. Taki średniak, którego raczej nie polecam.

Dobry dla cienkich, oklapniętych włosów

Jestem posiadaczką włosów długich, cienkich, dość gęstych, normalnych, ale z tendencją do przetłuszczania się i oklapu. Włosy plączą się jak szalone. Do tego mam dość wrażliwy skalp.

Szampon pachnie egzotycznymi owocami i ma gęstą konsystencję. Dzięki temu jest wydajny i mimo niewielkiej pojemności starcza na całkiem długi czas. Dość mocno się pieni i intensywnie oczyszcza. Po użyciu włosy są odbite od nasady i ładnie się układają.

Jak na szampon o naturalnym składzie jest naprawdę silny. Przy codziennym stosowaniu może nieco podrażnić i wysuszyć.

Gdyby tylko był łagodniejszy - stałby się moim ideałem.

Całkiem przyzwoity

Jak na produkt za 10 zł to jest całkiem nieźle.

Skład jest bardzo dobry, jak na markę Alterra przystało. Nie zawiera SLS, parabenów.

Konsystencja żelowa, dobrze się pieni.

Szampon nie jest może jakimś turbo sztosem, ale całkiem dobrze odbija włosy od nasady i dodaje mi objętości. U mnie nie wywołał żadnych problemów skórnych. . Daje przyzwoity efekt końcowy, choć mam wrażenie że trochę za mało nawilża włosy.

Zapach jest ładny, cytrusowy (najbardziej czuję pomarańcze)

Wydajność standardowa

Biorąc pod uwagę cenę (ok.10 zł) to jest to dobry produkt.