Alterra, Volumen - Shampoo Papaya & Bambus (Szampon dodający objętości `Papaja i bambus`)

Wartościowy kompleks pielęgnacyjny z wyciągami z papai i bambusa doda włosom objętości i siły, wyciągi z mango otoczą je dodatkowo filtrem ochronnym. Włosy zyskają nową witalność od nasady aż po same końce, zostaną wzmocnione i zyskają większą objętość i odporność.

szampon poprawny, bez sls, ale w działaniu taki sobie

Kosmetyki Alterra kupuję dość często. Wiele z nich lubię, a niektóre kupuję stale od lat (np. mydła).

Szampon kupiłam, ​bo mam cienkie włosy, które często bywają oklapłe.
Szampon w wygodnym do użycia opakowaniu. Łatwo wydobyć pozostałości i użyć do końca. Ładnie pachnie. Jest dość gęsty, więc dzięki temu wydajny. Pieni się dobrze, choć oczywiście mniej niż szampony z SLS.

Nie zawiera SLS, ale zawiera SODIUM COCO SULFATE, który też jest dość mocnym środkiem myjącym.

Działanie
Dobrze myje, ale plącze włosy (w moim przypadku każdy szampon) i niestety czasami powoduje swędzenie głowy. Niestety moja skóra głowy ostatnio zrobiła się wrażliwa i czasami swędząca. Jeśli ktoś nie ma takich problemów, to szampon można polecić. Nie widzę natomiast zwiększenia objętości.

Słabo oczyszcza skórę głowy, nie odświeża jej odpowiednio, nie wspominając już o zwiększeniu objętości.

Kosmetyki od marki Alterra stosuję bardzo chętnie i z wielką chęcią do nich wracam. Jest to co prawda marka własna należąca do sieci drogerii Rossmann, ale radzi sobie naprawdę świetnie, w swojej ofercie ma przystępne cenowo, ciekawe propozycje i naprawdę udanymi składami. Tym razem w moje ręce wpadł szampon z dodatkiem papai oraz bambusa, który wedle obietnic producenta ma być kosmetykiem podnoszącym objętość u nasady.

Moja czupryna jest dosyć specyficzna, mianowicie jednego dnia narzekam na dość spory przyklap od skóry głowy tylko po to, aby następnego dnia cieszyć się naprawdę fajną objętością i to wszystko dzieje się samo z siebie, ja tam przy tym nic specjalnie nie gmeram, nie nakładam żadnych proszków na objętość ani tego typu innych rzeczy. Moja fryzura posiada średnią porowatość, jest długa prawie do pasa i farbowana za pomocą mieszanki henny, amli oraz cassi, chodź niestety końcówki wciąż pamiętaj chemiczne rozjaśnianie, jakim traktowałam włosy przez kilka lat i potrafią się tam puszyć. Wydaje mi się, że jestem włosomaniaczką i w swojej kolekcji kosmetyków do włosów posiadam sporą kolekcję szamponów o różnej mocy oczyszczenia. Szampon od Alterry należy raczej do tych o średniej intensywności czyszczenia i dla mnie jest to właśnie główna moc, na jaką decyduję się na co dzień, gdyż te najmocniejsze detergenty zostawiam sobie na prawdziwe bad hair day, a te najdelikatniejsze nie są dla mnie wystarczająca satysfakcjonujące w kwestii domywania skalpu.

Oprócz tego kosmetyk zawiera w sobie kilka naprawdę ciekawych składników, takich jak między innymi ekstrakt z papai, który ma tworzyć na skórze oraz włosach warstwę ochronną zapobiegającą utracie nawodnienia i tym samym - nawilżenia, a dodatkowo oczyszcza i działa przeciwutleniająco. Dalej znajdziemy puder bambusowy, który pochłania nadmiar sebum, odświeża i łagodzi. Olejek grejpfrutowy również niweluje nadmierne przetłuszczanie się, ale działa przy tym jeszcze tonizująco i normalizująco.

Nie ma co ukrywać, że opakowanie tego szamponu jest stosunkowo małe. Butelka zawiera w sobie bowiem 200 ml kosmetyku. Jest ona utrzymana w białym odcieniu, umieszczono na niej logo marki, grafikę dwóch głównych składników czyli papai oraz bambusa, z tyłu zaś znajdziemy doklejoną etykietkę z dokładnymi informacjami o produkcie i ze składem. Buteleczka zamykana jest metodą na klik. Sam szampon posiada żelową, chodź niezbyt gęstą konsystencję, w każdym bądź razie nietypową dla tego typu produktów. Pachnie ładnie, owocowo, trochę egzotycznie, chodź niezbyt intensywnie.

Szampon mimo tej niewielkiej pojemności nie był najmniej wydajnym produktem jaki stosowałam w życiu, przy stosowaniu średnio dwa do trzech razy w tygodniu starczył mi na prawie dwa miesiące. Pieni się średnio, jednak bezproblemowo spłukuje ze skóry głowy. Niestety, bardzo plącze włosy u nasady, co odczuwalne jest już podczas mycia. Potem występuje problem z rozczesywaniem, który potrafi ciągnąć się aż po całej długości. Szampon dodatkowo oczyszcza dosyć słabo jak na tego typu detergent myjący w składzie, nie daje odpowiedniego uczucia odświeżenia, po jego zastosowaniu tak naprawdę w dalszym ciągu miałam ochotę iść i ponownie umyć głowę. Brakuje tu także dodatkowego podniesienia objętości, o którym przecież zapewnia sam producent.

Moim zdaniem szampon ten nie spełnia nie tylko tego, co zapewnia nam informacja zawarta w opisie, ale nawet nie robi tego, co powinien robi,c każdy kosmetyk w tej kategorii. Niestety czuję się nim zawiedziona, bo pokładałam w nim niemałą nadzieję. Nie jest to co prawda najgorszy szampon na świecie, ale szału też nie robi. Taki średniak, którego raczej nie polecam.

Dobry dla cienkich, oklapniętych włosów

Jestem posiadaczką włosów długich, cienkich, dość gęstych, normalnych, ale z tendencją do przetłuszczania się i oklapu. Włosy plączą się jak szalone. Do tego mam dość wrażliwy skalp.

Szampon pachnie egzotycznymi owocami i ma gęstą konsystencję. Dzięki temu jest wydajny i mimo niewielkiej pojemności starcza na całkiem długi czas. Dość mocno się pieni i intensywnie oczyszcza. Po użyciu włosy są odbite od nasady i ładnie się układają.

Jak na szampon o naturalnym składzie jest naprawdę silny. Przy codziennym stosowaniu może nieco podrażnić i wysuszyć.

Gdyby tylko był łagodniejszy - stałby się moim ideałem.

Całkiem przyzwoity

Jak na produkt za 10 zł to jest całkiem nieźle.

Skład jest bardzo dobry, jak na markę Alterra przystało. Nie zawiera SLS, parabenów.

Konsystencja żelowa, dobrze się pieni.

Szampon nie jest może jakimś turbo sztosem, ale całkiem dobrze odbija włosy od nasady i dodaje mi objętości. U mnie nie wywołał żadnych problemów skórnych. . Daje przyzwoity efekt końcowy, choć mam wrażenie że trochę za mało nawilża włosy.

Zapach jest ładny, cytrusowy (najbardziej czuję pomarańcze)

Wydajność standardowa

Biorąc pod uwagę cenę (ok.10 zł) to jest to dobry produkt.

Niespecjalny

To chyba jeden z najpopularniejszych szamponów drogeryjnych bez sls-ów, ale dopiero teraz jakoś tak się złożyło, że przetestowałam. Tego typu myjadła stosuję jako produkty codzienne, więc pewnie wcześniej zrażała mnie głównie dosyć mała pojemność.

Produkt dostępny w każdym Rossmannie, więc zakup nigdy nie sprawia większego problemu. Do niego zakłania również naprawdę niska cena. Ledwo 9 złotych, ale to też zaledwie 200 ml, które w moim przypadku starczają na niecały miesiąc. W końcowym rozrachunku nie wiem, czy jest to aż tak opłacalny zakup. Szampon w prostym, poręcznym opakowaniu z zamknięciem na klik. Na tyle pojawiły się informacje na temat składu. Przede wszystkim brak sls-u nie jest równoznaczny z łagodnością i delikatnością, tutaj również pojawiają się mocne specyfiki czyszczące. Sodium Coco Sulfate raczej nie sprawdzi się u posiadaczek suchej, podrażnionej skóry głowy. Sam szampon ma przyjemny, owocowy zapach. Minusem jest również fakt, że z trudnością się pieni. Na jedno mycie trzeba zużyć naprawdę dużą ilość szamponu.

Dosyć dawno temu udało mi się zaleczyć stan skóry głowy, nie miałam ostatnio żadnych większych problemów ze skalpem, a tutaj i tak pojawiło się przesuszenie, w konsekwencji jeszcze większa produkcja sebum, i swędzenie. In plus, że jakoś nie przesusza włosów na długości, ale niestety strasznie je plącze. Miałam duże problemy z rozczesywaniem podczas używania go. Nie ma żadnego wpływu na objętość, nie odbija jakoś specjalnie włosów u nasady. Tyle o ile, że jest w miarę lekki i nie powoduje większego przyklapu.

Konfrontując wady i zalety, raczej widać, że nie jestem specjalnie z niego zadowolona. Podczas zakupów trochę mnie poniosło i kupiłam razem z wersją na wypadające włosy. Póki co trochę boję się używać.

Mocny szampon do stosowania raz na jaki

O MNIE:
Mam włosy niskoporowate, długości do ramion, farbowane, proste. Włosy łatwo ulegają obciążeniu, nie wymagają zbyt dużo nawilżenia i bogatej pielęgnacji.

OPAKOWANIE:
Plastikowa buteleczka, z zamknięciem na klik.
Opakowanie jest wygodne.

ZAPACH:
Przyjemny. Jest lekko słodkawy, ale mimo wszystko miły. Nie utrzymuje się długo na włosach, ale podczas mycia jest przyjemny.

DZIAŁANIE:
Jest to mocny szampon, którego należy używać raz na jakiś czas w celu dokładnego umycia skóry głowy. Ja stosuję go raz na tydzień lub rzadziej, kiedy używam większą ilość produktów do stylizacji lub suchych szamponów.
Włosy po zastosowaniu szamponu są sypkie i uniesione u nasady. Nie przetłuszczają się zbyt szybko.

WYDAJNOŚĆ:
Produkt pomimo mniejszego opakowania jest wydajny.

Hm... raczej NIE?

Kupiłam ten szampon zachęcona naturalnym składem oraz dobrymi opiniami na temat Alterry.

Zacznę od plusów:

-brak sls - szampon jest delikatny
-nie podrażnia
-myślę,że może lekko nawilżać skórę głowy, ponieważ podczas jego używania, przesuszenie skalpu zmniejszyło się - jedno jest pewne: nie wysusza, a mi się to często zdarza w przypadku innych szamponów
-bardzo mi się podoba zapach tego szamponu, jednak szybko znika

Czemu zatem tylko trzy gwiazdki?
Już wymieniam minusy:

-wydaje mi się, że niestety za słabo oczyszcza. Włosy szybko są oklapnięte i przetłuszczone. Robiłam próbę i muszę przyznać,że po użyciu innego szamponu włosy były dłużej świeże niż po użyciu Alterry. (co nie zmienia faktu,że muszę je myć codziennie)
-wodnisto-galaretowata konsystencja średnio mi odpowiada. Domyślam się,że wynika ona z braku silniejszych detergentów, dlatego jest to do wybaczenia.
Natomiast pierwszy wspomniany minus sprawia,że chyba już nie kupię tego szamponu.
Szkoda, ponieważ ogólne wrażenie jest całkiem pozytywne.

To nie jest delikatny szampon

Nie wiem czemu wlosaniaczki szaleja za tym szamponem. Potwornie plącze i wogóle nie myje włosów. Poza tym zawiera na drugimmiejscu w składzie silny detergent SCS, potem delikatny, co czyni go własciwie szamponem średnim (to znaczy o średniej mocy myjącej).

Mały bubelek

Skład produktu naprawdę jest ok, ale niestety na moje cienkie włosy ma tylko zły wpływ. Po użyciu tego szamponu, miałam poczucie, że moje włosy są niedomyte i w dodatku bardzo ciężko się je rozczesywało. Produkt prawie wcale się nie pieni i trzeba naprawdę sporo szamponu użyć na jedno mycie. Nie polecam do cienkich włosów.

Średniak

Zawsze chętnie testuje produkty alterry ze względu na dobre opinie i często dobry skład. Ten szampon okazał się być średniakiem, ma fajny owocowy zapach, dobrze się pieni, jest tani i łatwo dostępny, niestety po umyciu włosy są oklapnięte, a przy częstym stosotwaniu przetłuszcza.

Naturalny skład

Szampon bardzo ładnie pachnie owocami. Jest delikatny. Ma dobry, naturalny skład. Brak parabenów i silikonów. Dobrze oczyszcza włosy. Nie obciąża ich. Korzystna cena. Szampon jest mało wydajny.

średniak

Niby skład w miarę łagodny, ale szampon trochę rypie... Mam włażenie, że bez odżywki troszkę przesusza włosy, ale nie plącze ich. Na pewno dobrze oczyszcza skórę głowy i delikatnie odbija włosy u nasady, ale nie jest to jakaś mega objętość. Nie podrażnił mnie, skóra głowy nie swędziała, a to często u mnie występuje.
Opakowanie standardowe, wygodne, małe, dlatego warto skusić się tylko na promocji.
Konsystencja bardzo gęsta, wręcz żelowa - u mnie to trochę utrudnia rozprowadzanie, a w rozwadnianie nie lubię się bawić.
Zapach bardzo intensywnie owocowy, ale nie sztuczny i nie męczący, nie utrzymuje się długo na włosach.
Ogólnie taki średniak. Myślę, że mógłby się sprawdzić przy włosach niskoporowatych bez objętości. Na moich średnioporach nie robi szału, ale też nie szkodzi.