Alterra, Volumen - Shampoo Papaya & Bambus (Szampon dodający objętości `Papaja i bambus`)

Wartościowy kompleks pielęgnacyjny z wyciągami z papai i bambusa doda włosom objętości i siły, wyciągi z mango otoczą je dodatkowo filtrem ochronnym. Włosy zyskają nową witalność od nasady aż po same końce, zostaną wzmocnione i zyskają większą objętość i odporność.

Bardzo dobry szampon

Moje włosy są dosyć wymagające oraz wybredne co do szamponów czy odżywek. Zawsze miałam problem z naturalnymi kosmetykami, ponieważ moje mocno rozjaśnione włosy nie lubią naturalnego składu, zdecydowanie lepiej sprawdzają się u mnie sls, niestety. Natomiast ten szampon pozytywnie mnie zaskoczył.

Sięgnęłam po niego zupełnym przypadkiem, potrzebowałam czegoś w małej, poręcznej buteleczce na tygodniowy wyjazd. Mimo naturalnego składu, którego moje włosy zazwyczaj nie tolerują postanowiłam dać mu szansę.

Jest bardzo poręczne, polecam kupować produkt raczej na krótsze wyjazdy, ponieważ nie jest zbyt wydajny. Szybko się kończy, u mnie starczył idealnie na tydzień. Produkt nie wylewa się z buteleczki więc tutaj plus.

Działanie:
Szampon ma dodawać nam objętości i tak faktycznie jest. Nie jest to jakaś ogromna różnica, ale jednak po umyciu i wysuszeniu włosów objętość jest większa. Duży plus za nieprzesuszanie włosów, u mnie kosmetyki z naturalnym składem zazwyczaj niestety wysuszają, natomiast ten tego nie robi. Kolejną rzeczą o którą się bałam, jest przetłuszczanie włosów i łupież, niestety inne szampony bez sls sprawiały, że po umyciu włosy były tłuste i pojawiał się łupież. Jednak z tym szamponem nie ma takiego problemu. Kosmetyk nie pieni się zbytnio na głowie, ale wiadomo, że kosmetyki bez sls nie zrobią nam ogromnej piany. Tak jak wspominałam minusem jest wydajność, gdyby kosmetyk wolniej się zużywał z pewnością kupowałabym go częściej.

Produkt pachnie dosyć specyficznie, trochę taką chemiczną słodkością, mnie zapach trochę męczył pod koniec używania ale to kwestia gustu.

Podsumowanie:
Po szampon będę sięgała w przypadku podróży, ponieważ na co dzień jest zbyt mało wydajny. Natomiast podczas wyjazdu jest jak znalazł, buteleczka ma poręczny kształt więc zmieści się do każdej kosmetyczki.

Dla cienkich i delikatnych

Moje włosy są pozbawione objętości i przyklapnięte, ale dobrze nawilżone. Ten szampon kupiłam na jakiejś promocji i czekał na swoją kolej w zapasach, ale zanim do niego dotarłam skończył się nawilżający szampon mojej córki więc ona przejęła ten i w sumie dobrze się stało.
Włosy mojej córki są cienkie i suche, takie sianko/pajęczynka. Myślałam, że głównie potrzebują szamponów nawilżających, ale ten bardzo dobrzy im zrobił. Kiedy córka używała tego szamponu i odżywki z granatem z Alterry jej włosy nabrały życia. Zrobiły się puszyste i dociążone i faktycznie fryzura zyskała na objętości. Też go parę razy użyłam, ale dla moich włosów był chyba za delikatny i nie zauważyłam tak fajnych efektów. Włosy były odświeżone i błyszczące, ale nie zyskały na objętości. Dodatkowo szampon prześlicznie egzotycznie pachnie. Uważam, że dla cienkich i suchych włosów jest strzałem w dziesiątkę i doskonałym zastrzykiem energii. Będę go kupować córce zamiennie z tym z granatem.

Mam mieszane uczucia do tego produktu

Posiadam włosy mocno rozjaśniane, więc są zniszczone i bardzo przesuszone. Niestety często u nasady się przetłuszczają. Miałam nadzieję, ze ten szampon będzie dla mnie idealny ze względu na brak SLS. Nietsety mam wrażenie, ze szampon ten przetłuszcza skórę głowy. Duzy minus za konsystencje jest ,,glutowata" i ciężko rozprowadza się go. Kolejny minus za zapach, pachnie chemiczną pomaranczą. jednak włosy sa po nim miękkie i sypkie, na pewno nie przesuszone jak po większości szamponów. Objętosci nie zauwazyłam.
Plus za dobry skład.

Ten, który dodaje objętości.

Mam włosy cienkie, delikatne ze skłonnością do przyklapu. No cóż, taka karma.
Po szampony Alerry sięgam od czasu do czasu, przy blisko 50% obniżce.
Są dobre, aczkolwiek, dość niewydajne.
Po Papaję i bambusa wracałam już kilkukrotnie. To w zasadzie jedyny szampon, którego bezsprzecznie mogę określić jako ten, który dodaje objętości.
Owszem ma swoje wady. Zacznijmy od zapachu, który przypomina mi musującą oranżadkę, swoją drogą wiele tych eko kosmetyków pachnie właśnie w ten sposób. Nie jest to zapach męczący, czy najgorszy, jednak wolę inne. Kolejnym drobnym minusem, jest jego konsystencja. Żelowa, glutowata, mało wydajna. Szampon pieni się dość kiepsko, bez poślizgu, trzeba go użyć dość dużo, by nie szarpać włosów. Spłukuję się bez problemu.
Pozostawia włosy miękkie, puszyste (czasem napuszone). Nabłyszcza. Odbija je od nasady, dodaje objętości, a afekt nie znika następnego dnia.
Wracam i wracać będę, bo efekty mnie zadowalają, aczkolwiek samo stosowanie szamponu nie należy do jakiś wielkich przyjemności.

Bardzo lubię!

Szampon o przyjemnym zapachu i fajnej konsystencji, choć bez jakiegoś "szału". Nie potrafię ocenić, czy jest wiele skuteczny, ale sam fakt, iż nie plącze włosów i nie powoduje łupieżu to dla mnie już spory sukces (chociaż łupież to - jak wiadomo - kwestia b. indywidualna..). Kupuję zwykle na promocji, bo uważam, że 10 zł to jednak za dużo za ten produkt.

Fajny

Szampon ma piękny owocowy zapach i taka żelowa konsystencje. Dobrze się pieni. Dodaje objętości i nie obciąża. Włosy ładnie się układają są miękkie i przyjemne w dotyku. Nie powodował problemów z rozczesywaniem. Szkoda tylko ze dostępny jest w małym opakowaniu. Ale polecam osoba którym zależy na objętości.

Hmmm...

Szampon kosztuje grosze, więc postanowiłam go wypróbować.

Pięknie pachnie, zapach utrzymuje się na włosach nawet dzień.

Dobrze się pieni, dobrze myje, nie podrażnia.
Nie plącze włosów, nie obciąża.

Ale nie robi tego co przede wszystkim powinien: nie dodaje objętości.

Tylko pachnie

Szukam naturalnych rozwiązań kosmetycznych ostatnio i postanowiłam wypróbować kosmetyki do włosów Alterry. Duże nadzieje pokładam w zawartym w tym bambusie, ale mamy tu chyba tylko zapach papai. Szampon pachnie owocowo i orzeźwiająco. Niestety słabo się pieni i mam przez to wrażenie, że słabo myje.
Zeby się porządnie spienil muszę nawet na krótkie włosy wylać go dużo, przez co jest niewydajny. Po użyciu włosy są słabe, cienkie, splątane i matowe napewno nie dodaje i objętości ani energii włosom, raczej je osłabia.

Beznadziejny :(

Do zakupu nakłoniły mnie dość dobry skład i cena, jednak się mocno rozczarowałam. Szampon ciężko rozprowadza się na włosach, trzeba wycisnąć dużą ilość, aby dało się umyć całe włosy, przez co jest mało wydajny. Po umyciu włosy trudno rozczesać, a efektu zwiększania objętości nie widać. Co więcej, podrażnił i przesuszył mi skórę głowy, ponowił problem łupieżu. Zdecydowanie nie warto.

Nie polubiliśmy się

Choć wersja z kofeiną ma dużo słabsze recenzje, mi paradoksalnie sprawdza się o wiele lepiej. Ta wywołała u mnie reakcję alergiczną - i to przy osławionej metodzie kubeczkowej... Dałam kilka szans, ale niestety, bardzo się nie polubiliśmy; poza wspomnianą reakcją alergiczną (utrzymującą się jeszcze kilka dni po ratowaniu jej innym szamponem), włosy były po nim suche i sprawiały wrażenie jeszcze bardziej zniszczonych.

Jedyny plus, który w nim dostrzegam, to zapach; piękny, soczysty i intensywny. Pozostaje nawet na pędzlach, które myję szamponem - bo innego zastosowania dla niego już nie widzę.

Naprawdę dodaje objętości

Szampon robi dokładnie to, co powinien - delikatnie oczyszcza włosy i dodaje im objętości. Moje włosy są bardzo cienkie i nie ma ich za wiele, więc efekt po szamponie jest wyraźnie widoczny, są uniesione od podstawy, wydaje się ich więcej, tak jak po użyciu pianki do włosów.
Szampon ma galaretowatą konsystencję, jest średnio wydajny, trzeba go dobrze rozprowadzić wodą, żeby się pienił - ja rozpuszczam go w kubeczku z wodą, wtedy się równomierniej nakłada i lepiej pieni. Po umyciu włosów konieczna jest oczywiście odżywka, która ułatwi rozczesanie.
Ogólnie jestem z niego zadowolona, bo dobrze spełnia swoją rolę.

Niezły, ale nie powala

Szampon dobrze oczyszcza włosy, nie pozostawia na nich ciężkiego filmu. Ma konsystencję gęstego żelu, dlatego buteleczkę ustawiam "do góry nogami", aby łatwiej wydobyć produkt. Szampon nie jest wybitnie wydajny, zapach zaliczyłabym do neutralnych, ale jestem to w stanie zrozumieć, ponieważ jest to eko kosmetyk. Nie zaobserwowałam efektu większej objętości, szampon po prostu myje włosy, czyli to co robić powinien.