Laboratory Les 3 Chenes, Color & Soin (Farba do włosów)

Laboratory Les 3 Chenes, Color & Soin (Farba do włosów)

Color & Soin to najwyższej jakości francuska farba do włosów. Trwała, pokrywająca 100% siwych włosów, wyprodukowana na bazie ekstraktów roślinnych, które nie niszczą włosów, nie powodują podrażnień i odczynów alergicznych skóry. W składzie nie ma m.in. szkodliwego amoniaku, rezorcyny, parabenu, niklu, substancji zapachowych i perfum - dlatego ta farba może być również stosowana przez osoby ze skłonnościami do alergii, kobiety ciężarne i karmiące oraz osoby po chemioterapii.
Dzięki pielęgnacyjnej formule o podwójnym działaniu nadaje włosom wyrazisty kolor, zachowując ich piękno, witalność i pełnie blasku.
Color & Soin- paleta 26 odcieni dla włosów jeszcze piękniejszych, mocniejszych i jedwabiście miękkich.
Farby do włosów zostały przetestowane w procesie kontroli dermatologicznej. Opracowane z uwzględnieniem natury włosów minimalizują podrażnienia skóry i ryzyko wystąpienia alergii.
Dostępne wyłącznie w aptekach.

Skład jest w trakcie moderacji.

• Farba do włosów: PEG-2 Oleamine, Aqua Puryficata Cocamide DEA, Alcohol Denat., Propylene Glycol, Ethanolamine, Oleic Acid, Tetrasodium EDTA, Sodium Sulfite, Hydrolyzed Vegetable Protein, Sodium Erythorbate, p-Phenylenediamine, p-aminophenol, 4-chlororesorcinol, 2-Methylresorcinol, N,N-Bis (2-Hydroxyethyl) - p-Phenylenediamine Sulfate, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, 2,4-Diaminophenoxyethanol HCl. Utrwalacz: Aqua Purificate, Hydrogen Peroxide, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Laureth-3, Ceteareth-20, Oxyquinoline Sulfate. Balsam do włosów: Aqua Purificata, Quaternium-83, Rosmarinus Officinalis, Imidazolidinyl Urea, Eucalyptus Globulus.

A10 idealna

Jestem włosomaniaczką, włosy farbuję zdecydowaną większość mojego życia. Naturalne włosy mam chyba dość ciemne, sporo już siwych. Od kilku lat farbuję na blondy, u fryzjera, samodzielnie drogeryjnymi i fryzjerskimi. Efekty raz lepsze, raz gorsze, czasem dramatyczne. Ostatnio w dramatycznym stanie była i kondycja moich włosów i kolor. Odrost 10 cm w kolorze bardzo ciemnego złota z rudymi przebłyskami, reszta słomkowa. Chciałam naturalny jasny blond, niestety chemicznymi farbami trudno to osiągnąć. Nałożyłam A10. Farba pięknie wyrównała kolor, góra jest w kolorze jasnego, zgaszonego złota, ładnie przechodzi w coraz jaśniejszy kolor. Cudów się nie spodziewałam zważywszy na stan moich włosów. Na to co było jest ekstra. Włosy wyglądają bardzo naturalnie a o to mi chodziło, są lśniące, nie wyglądają na aż tak zniszczone jak są. Myślę, że za kolejnym razem kolor będzie jeszcze lepszy. Idzie w dobrym kierunku :) Używałam BIOKAPU ale SOIN COLOUR bardziej się sprawdza na moich włosach. Miałam już wcześniej doświadczenie z Soin Colour. Użyłam 11A, ale nie był to trafiony kolor. A10 o wiele lepiej wygląda na moich włosach. Jestem bardzo zadowolona.

Bardzo fajna farba

Soin to moja pierwsza przygoda z roslinnym fabrowaniem włosów. Ostatnia przygoda z garnierem spowodowała duże wypadanie, aże stosuje zazwyczaj kosmetyki o dobrych składach postanowiłam przerzucić się na bardziej naturalne farbowanie. Henna odpada, bom leniwa.

Zastosowałam kolor purpurowa czerwień. Cena 40 zł, zamówiona online, bo nigdzie indziej nie mogłam jej dostać. Zapach wyczuwalny, mi nie przeszkadzał, bo amoniakowe, czy henna śmierdzą bardziej. Zaskoczyła mnie pozytywnie konsystencja - zelowa, ale nie wodnista, łatwo się nakłada i nie spływa- przyznam spodziewałam się katastrofy.

Z deka się przeraziłam, bo kolor ściemiał do ciemnego brązu, wpadającego w fiolet. Spodziewałam się katastrofy, trzymałam godzinę, po czym zmyłam szamponem. Następnie załączona maska, na kojeną godzinę. Kolor wyszedł wyraźnie czerwony (kładziony wcześniej na włosy farbowane na miedzianą czerwień), trochę ciemniejszy niż na wzorniku, ale też nie był kładziony na ciemniejszy kolor. Więc i to na plus.

Sam proces wspominam bardzo pozytywnie - nic mnie nie swędziało, nie wysuszyło mi włosów, nie zauważyłam żeby włosy wypadały częściej, wiec rzeczywiście wyszło "zdrowiej" niż garnierem.

Jeszcze przez parę dni, po farbowaniu barwiłam wodę na czerwono przy myciu głowy. Kolor nie spłukał się jakoś szybko, po miesiącu od zafarbowania wypada odświeżyć kolor.

Ogółem bardzo polecam tę farbę - w moim przypadku sprawdziła się, a cenowo nie wychodzi źle jak na farbę bardziej "naturalną".

Niesamowita jakośc na naszym rynku

Chciałam podzielić się recenzją farby, która uratowała moje włosy przed całkowitym wypadnięciem. CS odkryłam 5 lat temu we Francji, gdzie mieszkałam, później farbę dostałam w Polsce i ogromnie mnie to ucieszyło. Już tłumaczę dlaczego. Po latach eksperymentów z platynowym blondem, prawie wyłysiałam. Musiałam zrobić wiele zabiegów, poświęcić dużo czasu na pielęgnację, aż w końcu po 2 latach miałam znów taką objętość, której nie bałam się farbować. Nie chciałam jednak używać chemicznych farb, nawet fryzjerskich i tak znalazłam Color&Soin odcień 8C który spełnia moje wszelkie oczekiwania. Włosy nie wypadają mi odkąd farbuję je tą farbą, są jakby grubsze, bardziej lśnią. Pewnie to zasługa pielęgnacji, którą kontynuuję, ale farba nie wchodzi jej w paradę. Jestem bardzo zadowolona z pokrycia również siwych włosków, które gdzieś tam się pojawiają. Poza tym, w prawie każdej aptece mogę ją znaleźć i kupić nawet przy okazji.

Kolor 10R

Zanim ostatecznie przerzuciłam się na hennę wynalazłam te farbę i pomyślałam, że może nie będzie tak agresywna jak zwykłe sklepowe. Wybrałam kolor 10R, czyli piękny wiśniowy, który był nakładany na bardzo podobny odcień. Farba łatwo się miesza i nakłada i co mnie mile zaskoczyło w ogóle nie pachnie,a wiadomo jak śmierdzą chemiczne farby. Tu nie musimy się martwić tym smrodem. Trzymałam ją na włosach 30min i kolor był lśniący, włosy w dobrej kondycji. Odrost standardowo pojawił się po 1,5miesiąca. Nie moge tej farbie nic zarzucić,bo potem jeszcze dokupiłam kolejne dwa opakowania i ponowiłam zabieg. Jeśli ktoś szuka trochę lepszej alternatywy dla farb chemicznych, ale nie chce przechodzić na hennę to zachęcam do spróbowania Color&Soin.Wiadomo, dalej jest chemia, ale akurat koloe 10R jest naparawdę ładny i nie wygląda sztucznie i choćby dla niego polecam tę farbę.

Idealna

Przez to, że mam problemy ze skórą głowy, wiele farb mnie uczula. CS jest moim ideałem, bo dzięki niej mogę mieć wymarzony kolor włosów, bez podrażnień. Ten blond w pełni spełnia moje oczekiwania, idealnie kryjąc włosy, łącznie z odrostem i pojedynczymi siwymi włosami. Nie przeszkadza mi jej zapach, uwielbiam za to konsystencję. Łatwo się ją nakłada, kolor wychodzi świetny, a mój fryzjer zachwyca sie jakie mam zdrowe włosy.

Bardzo dobra

Mam dość cienkie włosy, ale farbuję je, bo ma kilka siwych pasemek, których bardzo nie lubię. Staram się jednak unikać mocnych, chemicznych farb, bo za bardzo wysuszają mi włosy. Na CS trafiłam w aptece i postanowiłam ją wypróbować. Na moich włosach trzyma się świetnie, cała długość jest ładnie "złapana", kolor równomierny. Najważniejsze dla mnie jest jednak to, że włosy są miękkie w dotyku i nie wypadają mi jak kiedyś. Używam odcienia 7N.

Platynowy niewypal

Kupowałam platynowy blond i proszę mi powiedziec: czemu wypadło mi tyle wlosow? Miala byc naturalna farba taka jak biokap. Skusiłam sie na nią bo byla trwalsza a działaniem niestety przypomina rosmanowskiego Garniera.
Wracam do biokapu.ogromnie żałuję ponieważ kolor byl trwały.
Druga kwestia jak może nie być amoniaku skoro blond jest taki trwały.
Odradzam właścicielkom słabych włosów.

Po pierwszym farbowaniu super!

Farbuję włosy już od kilku dobrych lat, ale chciałam znaleźć coś mniej chemicznego, żeby trochę o te włosy zadbać. W internecie czytałam o tej farbie, potem natrafiłam na nią w aptece i spróbowałam, jestem bardzo zadowolona. Mam za sobą jedno farbowanie czerwienią (niestety nie pamiętam odcienia...) i wyszło super, jednolity, intensywny kolor, znajomi chwalili :) na pewno do niej wrócę, może wypróbuję inny kolor.

Dwa opakowania już za mną

Wspaniałe krycie tej farby jest dla mnie największą zaletą. Wcześniej spotkałam się z tym, że czasem farba fryzjerska nie chciała mi dokładnie pokryć pojedynczych siwych włosów. Dlatego je rozjaśniałam i niszczyłam tym samym. Dzięki C&S wiem, że mogę mieć i dobre krycie i pielęgnację w jednym. Farba ma charakterystyczny zapach, ale nie przeszkadza on przy aplikacji. Konsystencja przypomina galaretkę (?), w każdym razie jest trochę inna niż standardowych farb. Duży plus za ekstrakty roślinne. Myślę, że dzięki ich zawartości włosy nie są skołtunione i matowe.
Bez problemu można ją dostać w ZIKO. Jest wiele odcieni.

Po pierwszym farbowaniu jest super!

Na razie pofarbowałam włosy tylko raz, odcieniem 8A.
Kolor łapał powoli, ale trzymałam farbę tyle ile było napisane w ulotce - najpierw odrost 25min, a później długość 10min.
Odcień wyszedł równomierny, bardzo jasny, tai chłodny blond jak chciałam. Gdzieniegdzie mam ciemniejsze (blond) refleksy, ale jak na domowe farbowanie to jestem bardzo zadowolona.
To, co zauważyłam podczas farbowania to to, że nie ma nieprzyjemnego zapachu. Konsystencja jest żelowa, nie spływa. Farbę, która została mi na czole zmyłam bez problemu, bo wcześniej nałożyłam w tym miejscu tłusty krem.

color & soin 6B

Wybrałam kolor 6b kakao brąz. Farbę położyłam na włosy w połowie naturalne a od połowy lekko rozjaśniane. Mam włosy do połowy szyi. Moim zamysłem było wyrównać kolor. Rok nie farbowałam włosów. Kolor wyszedł jasno rudy u nasady z pomarańczowymi refleksami, na końcach faktycznie był brąz. Moje własne włosy są w kolorze średni brąz. Efekt końcowy nie wygląda fajnie a w poniedziałek do pracy :(
Farba kosztuje dużo - 39 zł i spodziewałam się czegoś innego po farbie z apteki, bynajmniej nie rudego koloru, którego nienawidzę. Nie polecam.

jestem zadowolona z efektu

Postanowiłam napisać recenzję tej farby, ponieważ używam jej od jakiegoś czasu i wywiodła na mnie dobre wrażenie.

Szukałam czegoś co nie będzie w 100% chemiczne i znalazłam Color&Soin w mojej osiedlowej aptece. Farba pokryła mi pojedyncze siwe włosy, kolor wyszedł intensywny, trochę ciemniejszy niż się spodziewałam, ale nie przesadnie.

Farba nie przesusza, raczej powiedziałabym, że delikatnie nawilża włosy. Myśle, że to zasługa ziołowych ekstraktów.