KWC LogobyWIZAŻ logo

Średnia ocena:
3,6 na 5
Kupi ponownie: 41% osób
  • 14 lutego 2023 o 15:54
    Przenieść się do tamtych czasów...
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Używa od:próbka
    Wykorzystał/a:jedna próbka
    Bardzo ładnie i trafnie opisała ten zapach Nathaliee85 - nic dodać, nic ująć :) Recenzuję próbkę, którą dostałam do zamówienia. Miałam już do czynienia z tym zapachem, w postaci perfumowanego balsamu. Jest to bardzo klasyczna kompozycja, elegancka, w stylu retro. To dla mnie jeden z zapachów starej szkoły perfumiarskiej, już się za bardzo takich nie tworzy, ze względu na zupełnie inne trendy. Prosty, czysty, kremowo-kwiatowy, zdecydowanie wyczuwalna róża, paczula i nuty drzewne. Nazwa i cała otoczka zapachu idealnie dopasowana, bo faktycznie, gdy zamknę oczy to nasuwa mi się skojarzenie ze sznurem pereł i klasyczną biżuterią, sukienką z ciężkiego aksamitu. Zapach totalnie nie dzisiejszy, dla wielu babciny. I faktycznie, nie widzę tego zapachu na nastolatkach, ale te ciut starsze osiemnastki czemu nie ;) Trwałość niestety mimo EDP nie powala, szkoda, bo wiele kompozycji Avonu zdecydowanie wyróżnia się trwałością. Nie jest to "mój" zapach, nie oszalałam na jego punkcie, ale nie wykluczam, że może mnie kiedyś najść na niego ochota tak dla kaprysu, bo ma w sobie coś nostalgicznego, marzycielskiego, jakąś taką nutkę przeszłości, a to w perfumach bardzo lubię.
    Otrzymałam w prezencie
    18 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 11 lipca 2022 o 21:05
    Błogość...
    Kupi ponownie:Tak
    Używa od:miesiąc
    Wykorzystał/a:kilka próbek
    Dorzuciłam kiedyś do zamówienia 10 ml zapachu. Nie chciałam brać od razu całej flachy, gdyż bałam się że pachnidło może być zbyt retro jak na moje gusta zapachowe. Na pewno jest w nim coś z przeszłości. I fakt, kojarzy się z perłami. Gdy spryskam nadgarstek recenzowaną wodą i zaciągnę się nią porządnie, mym oczom wyobraźni ukazuje się elegancka kobieta ( lata 60.) ze sznurem pereł na szyi. Kwiatowo- mydlana to kompozycja z naciskiem na to mydło. A przynajmniej na mojej skórze wybija się ono najbardziej. Nie męczy jednak, jak to czasem mają w zwyczaju zapachy w stylu vintage. Eleganckie, nieco pudrowe, piżmowe kojarzące się z bielą i czystością. Lubię się czasem nimi spryskac, choć tak globalnie jeszcze nie używałam. Może jutro, do pracy zdecyduje się ich użyc? Słodycz w nich jest delikatna, idealnie wyważona ( nie lubię przesłodzonych ulepow od których boli mnie glowa). Kobiecy, prosty, biały kwieciuch. Może nieco nudnawy, ale kojarzy mi się z błogością i wytchnieniem od szaleństw codzienności... Myślę, że kiedyś zaopatrzę się w pełnowymiarowy flakon recenzowanego. Z wiekiem bowiem ma się ochotę na taką spokojną ostoję :)
    Perfumeria internetowa
    14 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 16 lipca 2022 o 19:18
    Elegancja w stylu retro
    Kupi ponownie:Nie
    Używa od:tydzień
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Perfum kupiłam w wersji mini (perfumetka 10 ml) za 5 zł na promocji w sklepie internetowym. Oryginalny flakonik wygląda całkiem ładnie, prosto i z klasą. Zapach kojarzy mi się z luksusem w dawnym stylu. W wyobraźni widzę przestronny, jasny salon i stare, białe pianino, na którym leży sznur pereł. Podobnie jak wiele innych recenzentek, uważam że ta propozycja od Avon pasuje do dojrzałych kobiet. Zapach kojarzy mi się z eleganckimi starszymi paniami w okazałej biżuterii z pereł (a jakże inaczej :D). Jest to kompozycja, która wywołuje we mnie jakieś emocje, przywodzi na myśl dawne czasy. Mam wobec tego mieszane uczucia co do Rare Pearls. Bardzo spodobał mi się ten retro styl, ale niestety nie jest to mój styl. Nie kupię ponownie, ale perfumetkę chętnie wykorzystam na nastrojowe wieczory ;) Jeśli chodzi o trwałość, zapach utrzymuje się na ubraniach przez cały dzień (delikatnie czuć nawet w trzeciej dobie), ale traci na wyrazistości po kilku godzinach. Waham się w związku z oceną. Ostatecznie dam 4 gwiazdki ze względu na uzyskanie tak dobrego efektu "starodawnych" perfum.
    Zalety:
    • Cena (w internecie można znaleźć poniżej 30 zł, perfumetkę za niecałe 10 zł)
    • Nastrojowość zapachu
    • Trwałość
    Wady:
    • Zapach nie jest w moim guście i nie pasuje do mnie, ale nie wiem czy to wady produktu
    12 osób  uznało tę opinię za pomocną
    Betiix
    5 / 5
    26 marca 2024 o 7:51
    Śliczne
    Kupi ponownie:Tak
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Uwielbiam perfumy od Avon "Rare Pearls" to jest klasyk marki. Piękny ,biały flakon przyciąga wzrok i już widać że zapowiada coś pięknego "Rare Pearls" swoją kwiatową nutą czaruje już od pierwszego użycia. Przede wszystkim drewno różane, uwielbiam ten zapach. Całość uzupełnia magnolia i sandałowiec. Mieszanka elegancji i kobiecości. Trwałość jest bardzo dobra. Długo czuć je na skórze a jeszcze dłużej na ubraniach. Wiem,że nie wszystkim zapach przypadnie do gustu,ale ja lubię do niego wracać. W promocji można naprawdę w je zakupić w dobrej cenie
    Zalety:
    • Zapach
    • Trwałość
    • Flakon
    U konsultantki
    0 osób  uznało tę opinię za pomocną
  • 11 sierpnia 2023 o 16:56
    Dwa zapachy, a nie jeden
    Kupi ponownie:Nie wiem
    Używa od:rok lub dłużej
    Wykorzystał/a:kilka opakowań
    Zgodnie z nazwą perfumy "Rare Pearls" nawiązują do dawnej epoki, gdy perły były nieodłącznym elementem stylu każdej prawdziwej damy. Perłowy naszyjnik, ekstrawagancki kapelusz, wykwintna suknia. Bez wątpienia retro, jednak bez szypru. Latem umilają kwiatową nutą, zimą otulają kremowym akcentem.  Mam jednak ogromny problem w ocenie tych perfum. Rzecz w tym, że według mnie to... dwa zapachy. Oryginalne "Rare Pearls" były bardziej subtelne, delikatne, eteryczne. Tę niewinność odzwierciedlał nawet flakon: bardziej krągły, mleczny, kolorystycznie nawiązujący nieco do mieniącego się opalu, choć bez wątpienia inspirowany perłami. Później flakon zmieniono na bardziej kanciasty, nowoczesny i w stalowych kolorach, a wraz z nim zmienił się też zapach. Uważam, że nie jest to kwestia zawodnej pamięci (czy raczej zawodnego nosa). Porównanie obu zapachów poprzez nakierowanie każdego na jeden z nadgarstków naprawdę według mnie pokazuje różnicę. Dawna wersja pachnie dokładnie tak, jak zachowała się w pamięci, a obecna jest ostrzejsza, nowocześniejsza. W mojej opinii te zapachy różnią się na tyle, że nie byłoby przesadą, gdyby producent nadał im inne nazwy (ewentualnie nieco zmodyfikował nazwę nowej wersji). W przeciwnym razie pojawia się ryzyko, że osoby korzystające z tych samych perfum (lecz w różnych latach) mogą oceniać de facto inne zapachy. Zarówno pięć gwiazdek oceny ogólnej, jak i wysoka ocena szczegółowa to głównie zasługa i sentyment do dawnej wersji. Nowa wersja też ma swój urok, jednak to już nie to samo.
    U konsultantki
    5 osób  uznało tę opinię za pomocną

Produkty podobne

Zobacz także inne Wody perfumowane damskie