Avon, Little Black Dress EDP

• Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Elegancki, uniwersalny zapach niczym mała czarna. Polecany zwłaszcza na wieczór, większe wyjście oraz także wtedy, gdy chcemy się poczuć wyjątkowo.
Prosta, klasyczna buteleczka kryjąca w sobie złotą kompozycję perfum.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: afrykański imbir, kolendra, cyklamen
nuta serca: różowa peonia, gardenia, ylang-ylang, kwiat księżycowy
nuta bazy: drzewo mleczne, japońska śliwka, piżmo.

Cena: 64,90zł / 50ml

74% jesień/zima 26% wiosna/lato

Little black dress

Nie polecam , nie polecam
Akurat dostałam w prezencie , nigdy w życiu nie skusiła się kupić zapach jest bardzo nie podoba mi się , krótko się utrzymuje bardzo . Wiec moich oczekiwań nie spełniła i nigdy w życiu takiej bym nie kupiła .

Klasyk czy przeżytek?

Owszem, ten zapach można porównać do małej czarnej - tak samo nudny, nijaki, przesadnie elegancki, nie na każdą okazję, rozdmuchany kicz. Nie znam ani jednej osoby, która miałaby w szafie tylko zwykłą, prostą czarną sukienkę i zakładała ją na każdy event wierząc w jej niesamowite piękno. Tak samo nie działa ten zapach - jest duszący, płaski, nudny, mierzący za wysoko jak na standardy Avonu. Nie będzie to żaden odpowiednik Chanel rozwijający się z każdą godziną, o niesamowitej projekcji czy nietuzinkowej kompozycji. To sztuczny zapach bardziej eleganckiego odświeżacza powietrza, z tak samo tandetną piszczącą plastikową nakrętką. Nigdy mi się nie podobał, mojej mamie też już dawno temu przeszła do niego miłość.

Dla mnie zdecydowanie nie.

Wstyd mieć tyle lat i nigdy nie mieć tego zapachu, bo to klasyka Avon, w sumie kupiłam go przez pomyłkę, ale jest tani to pomyślałam, a niech będzie.Elegancki klasyczny jest tylko flakon, sam zapach na mnie jest kwaskowy, nie znalazłam w nim nic ładnego, ani nie jest kobiecy, ani zmysłowy, ani trwały.Zużyję do pracy, by czymkolwiek pachnieć, ale więcej zapewne nie kupię.Jak dla mnie zdecydowane nie.

Klasyka gatunku

Perfumy little black dress to taka klasyka z Avon. Mają dosyć lekki zapach z głębokimi tonami, który jest idealnym rozwiązaniem za równo na poranek w pracy jak i wieczorne wyjście z przyjaciółkami.

Bezpieczna przystań

Która z nas nie zna lub chociażby nie słyszała o Avon Little Black Dress kiedyś mogłam się wypsikać tym zapachem od głowy po stopy, z czasem mój gust co do zapachów się zmienił, ale sentyment pozostał.

Produkt znajduje się w szklanym przeźroczystym i prostym flakonie, minimalistyczna szata graficzna w postaci napisu na buteleczce, nakrętką z czarnymi elementami i atomizer , który działa bez zarzutu.

Dla mnie te perfumy to taka bezpieczna przystań, jeśli poniesie mnie na nie znajome tereny(zapachy) zawsze mogę wrócić do tego samego miejsca .
Posiada nuty kwiatowe gardenia , różowa peonia, ale mamy tu też nutki ziołowe imbir afrykański czy kolendra, a całości dopełnia śliwka, która jak dla mnie jest naprawdę mocno wyczuwalna.
Jak dla mnie wszystkie nuty zapachowe , które są tu zawarte są idealnie zrównoważone .
Uważam że świetnie się sprawdzi na większe wyjścia, ale również będzie dobry na codzień.
Lubię też te perfumy za trwałość, czasem po całym dniu, gdy usiądę wieczorem dalej czuję ich woń.

Klasyka w każdym calu

Little Black Dress to klasyka w każdym calu. Zarówno jak mała czarna jest obowiązkiem w szafie każdej kobiety tak i ta perfuma to must have na każdej kobiecej toaletce.
Jest to piękny kobiecy zapach. Bardzo elegancki, ale i lekko zadziorny i dodający pewności siebie. Głównie wyczuwam w tym zapachu piżmo i cyklamen. A stanowi to naprawdę niezłe połączenie. Szczególnie, że jestem wielbicielką piżmowych zapachów.
Jeśli chodzi o flakon to jest on bardzo tradycyjny, mogłabym się przyczepić, bo czując zapach tej perfumy wyobrażam sobie flakon w postaci kobiecej sylwetki w kolorze czerni, ale to tylko takie moje widzimisię.
Cena nie wygórowana a jakość znakomita. Zapach utrzymuje się spokojnie kilka dobrych godzin. Polecam na ważne wyjścia, spotkania biznesowe, imprezy.
Zapach kobiety pewnej siebie, eleganckiej, ale z pazurem.
Dla mnie 5/5.

14 lat temu go na prawdę lubiłam, ale obecnie znam dużo lepsze

Jest to perfum, który ładnie pachnie. Nie jest przesadnie słodki, przywołuje na myśl kobiecość i klasę. Jednak dość szybko wietrzeje, nie jest trwały. Akordy zapachowe już mnie tak nie porywają jak dawniej, ponieważ poznałam znacznie lepsze perfumy, jednakże jeśli istnieje choć jedna osoba, która nie zna tego perfumu i potrzebuje kupić tani i sprawdzony, przyjemny zapach to mogę go polecić. Jest ładny, sprawdzony i tani. Buteleczka prosta, szykowna, klasyczna bez zbędnych udziwnień.

Nudny staroć

Zapach dość stary, wielokrotnie używany, w moim przypadku porzucony dawno temu na rzecz perfum o wiele ciekawszych kompozycji zapachowych. Dość ciężki i mdły, raczej na jesień-zimę, nic szczególnie przyciągającego uwagę. Nie skradł mojego serca na tyle aby po latach wrócić choć na chwilę do niego. Jedyny plus to trwałość, utrzymuje się długo na ciele, ubrania pachną kilka dni.

Elegancja w niepozornym flakoniku

Zakupiłam ten zapach zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami na jego temat. Nabyłam go drogą internetową, więc nie wiedziałam do końca, czego się spodziewać. Perfumy okazały się eleganckie, jednak nie na tyle, by nie móc ich stosować na co dzień. Mają w sobie klasę, choć nie jest to jakiś wyjątkowy, ekskluzywny zapach -jednocześnie nie pachną tanio. Bardzo przyjemna nuta zapachowa, która z czasem ewoluuje na skórze, ale w każdym momencie -zaraz po aplikacji, jak i później -pachnie świetnie. Utrzymują się na skórze kilka-kilkanaście godzin. Flakonik prosty, ale ujmujący, klasyczny. Bardzo fajna cena.
Myślę, że będę do nich wracać.

Wolę czerwoną sukienkę, ale w czarnej też czuję się dobrze

Przeważnie kupuję te mniejsze pojemności, bo szybko się nudzę zapachami. Dwukrotnie kupilam te perfumy w formie perfumetki oraz w mini wersji 30ml. Mini wersja jest dostępna juz za 15zł.
Flakon perfumu jest bardzo minimalistyczny, niektórzy uznają, że biedny. Wg mnie elegancki.
Nie stosowałam tego perfumu na codzień , raczej na wieczorne wyjścia. Sam zapach jest bardziej wytrawny, nie przytłacza i nie dusi. Co ważne długo utrzymuje się na skórze. Moim zdaniem jest dosyć bezpieczny i świetnie nada się na prezent.

niezwykle uniwersalny

Nie mam najlepszej opinii o kosmetykach katalogowych, wiele z nich mnie zawiodło o tyle raz po raz trafiają się wśród nich prawdziwe perełki i tak jest z klasycznym zapachem Little Black Dress.
Jest on skomponowany tak, by dobrze pachniał na większości kobiet. Nie ogranicza go wiek ani pora dnia (chociaż spotkałam się z opinią że to zapach bardziej jednak wieczorowy). Dominują białe kwiaty.
Na początku nutami głowy są wiosennie czujemy się otulone przez cyklamen, kwiat moreli i wiciokrzew, wyczuwalny jest też dodający charakteru imbir. Później wyraźnie zastępuje je ylang-ylang, piwonia i gardenia, kwiaty, którymi wręcz dla mnie pachną ogrody. Całość jednak byłaby zbyt infantylna i na pewno nie oceniałabym tak pozytywnie gdyby nie dolne nuty utrzymujące się cały dzień - białe piżmo i śliwka.
Właśnie zapach śliwki sprawia, że LBD już drugą dekadę jest produkowany przez Avon i jest tak lubiany, to po prostu bezpieczny klasyk. Do tego bardzo dobra trwałość w niskiej cenie 5-6 godzin bez problemu, we włosach dłużej.

Nie wiem czym się tak zachwycają

Dla mnie ten zapach jest ciężki. Wydaje mi się jakby nadawał się dla starszych kobiet. Wolę świeże zapachy. Ten sprawia, że boli mnie głowa. Ale nie mówię, że jest brzydki. Każdemu podoba się co innego. Perfum polecam na wieczór. Dobrze, że kupiłam tylko wersję mini. Flakon jest ładny. Pasuje do eleganckiej toaletki. Zapach jest trwały. Nie trzeba go dużo żeby było go czuć na sobie.