Ziaja, Oczyszczanie - Liście Manuka, Tonik zwężający pory na dzień / na noc

Ziaja, Oczyszczanie - Liście Manuka, Tonik zwężający pory na dzień / na noc

Tonizująco - uzupełniający preparat do demakijażu i oczyszczania skóry. Przywraca skórze naturalną równowagę i świeżość.
Substancje czynne głęboko oczyszczające:
- ekstrakt z liści Manuka o działaniu antybakteryjnym,
- ściągająco - łagodzący glukonian cynku,
- złuszczający kwas migdałowy,
- nawilżający kwas laktobionowy,
- łagodząca prowitamina B5.
Czysta i świeża skóra:
- łagodnie oczyszcza i usuwa pozostałości makijażu,
- działa ściągająco na rozszerzone pory skóry,
- zawiera organiczne kwasy o działaniu mikrozłuszczającym,
- wspomaga łagodzenie zmian trądzikowych.,
- przygotowuje skórę do zabiegów pielęgnacyjnych

Dobry

...jak prawie cała seria. Kosmetyk w ładnym, higienicznym opakowaniu z pompką. Pięknie pachnie i naprawdę dobrze oczyszcza skórę i przygotowuje ja na aplikacje kremów. Traktuje go jako uzupełnianie oczyszczenia na noc, na dzień wolę coś co nawilżenie moja skórę.
Za te pieniądze jest to kosmetyk do którego warto wrócić.

Lubię Ziaję ale ten tonik niestety rozczarował mnie

Nie wiem skąd ten zachwyt tym tonikiem. Tym bardziej jestem zaskoczona, bo skład wydaje się nawet fajny.
- oczyszcza moim zdaniem średnio, czuć na skórze lepkość
- nie tonizuje,
- nie odświeża
- o zwężeniu porów nie wspomne - nic takiego nie zauważyłam
w sumie to nic dobrego nie mogę o nim powiedzieć, no może zapach jest nawet przyjemny.

Nie lubimy się

Nie, nie i jeszcze raz nie. Mam cerę mieszaną z rozszerzonymi porami w strefie T - czyli w zasadzie jestem grupą docelową produktu. Niestety u mnie się nie sprawdził.
Zapach - świeży, jakby lekko miętowy. Opakowanie: zielona, transparentna buteleczka, design typowy dla Ziai. Tu kończą się moje zachwyty.
Tonik zostawia po sobie jakąś kleistą, lepką warstwę. O żadnym efekcie odświeżenia nie ma mowy. Żadnego zwężenia porów. Miałam wręcz wrażenie, że nasilał przetłuszczanie skóry w strefie T. Nie byłam w stanie go używać, oddałam siostrze. Nie wiem co poszło nie tak w kontakcie z moją skórą, ale zupełnie się nie sprawdził.

Myślę, że warto go wypróbować chociaż raz.

Toników do twarzy używam od czasów gimnazjalnych i nie wyobrażam sobie bez nich pielęgnacji twarzy. Ten akurat zakupił mój Mąż, sama chyba bym się nie zdecydowała, ale w sumie w większości używałam go jednak ja.

Na wstępie jeszcze zaznaczę, że moja cera jest mieszana, 30+. Strefa T wręcz kocha się świecić za to policzki w miarę normalne, jedynie zimą lubią się troszkę przesuszać. Trądziku na szczęście nie doświadczyłam, ale inne "atrakcje" są mi dobrze znane: rozszerzone pory, zaskórniki, czasem wyskoczy jakiś nieprzyjaciel to moja rutyna.

Opakowanie to plastikowa przeźroczysta butelka w zielonym kolorze, w zasadzie taka mniejsza wersja ziajowych żeli. Pojemność 200 ml. Podążając za trendami została wyposażona w atomizer, chroniony niewielkim koreczkiem. W praktyce sprawdza się dobrze. Nie pluje, nie zacina się, dobrze rozpyla tworząc fajną mgiełkę. Ja jednak przyzwyczajona do starych nawyków aplikuje tonik na wacik. Szata graficzna typowa dla marki. Dominuje minimalizm, brak pstrokatych, barwnych obrazków. W górnej części etykiety ligi marki, a poniżej nazwa produktu z głównymi cechami produktu. Zieleń butelki połączono z bielą liter co daje fajny, wizualny efekt. Zapach jest dobrze wyczuwalny, ale nie jest intensywny, nachalny czy agresywny. Raczej dąży w kierunku delikatnego, przyjemnego i świeżego, nie rozpoznaje tu żadnych znanych mi nut, ciężko do czegoś porównać, mi jak najbardziej odpowiada. Tonik standardowo ma konsystencję płynną, jak woda i jest koloru bezbarwnego. Wydajność określiłabym na dobrym poziomie - używając zazwyczaj 2 razy dziennie wystarczył na jakieś 3 miesiące.

Toniku używałam codziennie rano, aby odświeżyć twarz po nocy i pozbyć się sebum oraz wieczorem po użyciu żelu czy płynu micelarnego, a przed nałożeniem kremu. Nasączałam nim wacik i przemywałam całą twarz omijając oczywiście okolice oczu. Ogólnie z jego działania byłam zadowolona. Skóra po nim nie lepiła się, była dobrze oczyszczona, odświeżona. Twarz była gładka w dotyku, pozostawała przyjemnie matowa bez nadmiaru sebum, pory były ściągnięte, nie czułam nieprzyjemnego napięcia skóry czy przesuszenia. Rzadziej także pojawiały się wypryski, a więc działanie antybakteryjne jak najbardziej na plus. Co ważne tonik nie podrażnił ani nie uczulił mnie, chociaż muszę przyznać, że takie reakcje rzadko u mnie występują.

To o czym jeszcze muszę się wspomnieć to skład bo producent całkiem się postarał. Przede wszystkim nie Jest długi jak litania. Mamy tu kilka fajnych i sprzyjających mieszanej cerze pozycji: ekstrakt z liści manuka, glukonian cynku, kwas migdałowy i laktobionowy, prowitamina B 5. Wszystkie przed kompozycją zapachową, a więc nie w znikomych ilościach.

Tonik bardzo łatwo dostępny, nie nadwyręża naszego budżetu i do tego rodzima marka, a ja lubię wspierać nasze. Myślę, że warto chociaż raz po niego sięgnąć.

Zwęża pory

Produkt kupiłam z polecenia. Nie dość, że jest chyba dosłownie na każdą kieszeń to ma dobre działanie - zwężył pory, nie pozostawił skóry tłustej, czy lepiącej się. Dodatkowo nie pogłębił moich problemów skórnych.

Ziaja, Tonik zwezajacy pory na dzien i na noc

Tonik z Ziaji jest kosmetykiem przeznaczonym do demakijazu i oczyszczania twarzy, przy czym zweza pory. Jest przeznaczony do cery tlustej i tradzikowej. Ma poreczna butelke, ktora zawiera aplikator w sprayu przez co, mozemy wygodnie spiskac wacik, badz twarz i delikatnie oczyscic ja doglebnie z makijazu. Tonik ma dzialanie antybakteryjne, wiec nie mozemu stosowac na problematyczna skore z tradzikiem.
Kupilam go w drogerii Hebe i od poczatku przypadl mojej cerze do gustu. Nie podraznia jej. Mam cere tradzikowa, wiec wiem, jak wazne jest, by dobrac odpowiedni kosmetyk. Ja uzywam go rowniez przed zabiegami pielegnacyjnymi. Bardzo dobrze przygotowuje skore przed peelingiem i nalozeniem kremu. Zluszcza martwy naskorek, ekstrakt z lisci Manuka dziala lagodzaca i ma wlasciwosci antybakteryjne.
Jezeli ktos ma cere tradzikowa i lubi sie malowac, to ten tonik zwezajacy pory na dzien i na noc jest warty zakupu i uwagi.

3 x nie: tonik, który nie sprawdził się przy cerze mieszanej/tłustej, nie zwężał porów ani nie złagodził zmian trądzikowych.

Dawniej dosyć namiętnie kupowałam produkty z Ziai, a szczególnie serię przeznaczoną dla cery mieszanej/tłustej z ich flagowym produktem liśćmi manuka. Byłam wówczas nawet całkiem zadowolona z kilku produktów, w szczególności z pasty peelingującej-zdzieraka. Obecnie został mi już tylko tonik ze wspomnianej serii.

200ml płynu zostało zamknięte w szmaragdowej, miękkiej, plastikowej buteleczce z atomizerem, który z kolei został zabezpieczony dodatkowo przez bezbarwną zatyczkę. Fajnie, brud się nie dostaje do środka, bez obaw można zabrać w podróż. No właśnie, ten atomizer... W moim egzemplarzu trochę się zacina, niesamowicie ciężko wydobyć z niego w ten sposób płyn. A kiedy już wystrzela to niestety ten wybuch nierównomiernie rozkłada tonik na twarzy. Potrzeba mi co najmniej 3 takich "wybuchów", by jako tako pokryć nim twarz, a i tak finalnie nie jestem zadowolona z rozkładu mgiełki na twarzy. W niektórych miejscach jest go za dużo, gdzieś indziej w ogóle nie dociera. Nie jest to orzeźwiająca mgiełka do twarzy, która można się do woli zraszać latem, tylko tonik, który wypadałoby, żeby jednak pokrywał całą twarz równomiernie. Dlatego nie korzystam z atomizera, tylko wypsikuję zawartość na wacik, (tak jak zresztą zaleca producent),a potem równomiernie rozsmarowuję po twarzy. Tylko po co wtedy ten atomizer? Łatwiej byłoby wydobywać płyn przez zwykłą zakrętkę. A tu, z racji tego, że mamy właśnie atomizer, przez który wylatuje mgiełka, to muszę całkiem sporo jej wydobyć na płatek kosmetyczny, przez co produkt jest dla mnie mało wydajny. Co do plusów to opakowanie jest przezroczyste, dzięki czemu łatwo można śledzić na bieżąco zużycie produktu.

Niestety jestem dosyć mocno zawiedziona jego działaniem. Kupiłam go ze względu na moją problematyczną cerę, trądzik i rozszerzone pory, i w żadnym tym aspekcie się nie sprawdził. Nie zmniejszył porów ani nie złagodził zmian trądzikowych. Jedynie co, to mam wrażenie, że trochę wyrównuje koloryt twarzy na krótko po aplikacji. Po nałożeniu go, czuć że twarz jest nim oblepiona, cały czas jakby czymś pokryta, a jednocześnie czuć, że jest ściągnięta i napięta. Bardzo nie lubię tego uczucia. Nie do końca jestem pewna, czy tak powinno odczuwać się nawilżenie twarzy, nie sądzę. Tonik nie matowi cery, tylko jeszcze dodatkowo ją nabłyszcza i wyświeca.

W składzie mamy co prawda na pierwszych miejscach glicerynę i pantenol, które działają nawilżająco, łagodząco i przeciwzapalnie, kwas laktobiotynowy, który delikatnie złuszcza, zmiękcza i wygładza naskórek oraz zmniejsza widoczność zaczerwień i spowalnia proces powstawania zmarszczek, a także kwas migdałowy, który rozjaśnia, wygładza, spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe, zwęża pory, a także poprawia koloryt skóry i hamuje powstawanie przebarwień. Brzmi super, tylko dlaczego to nie przekłada się na stan mojej twarzy? Z drugiej strony mamy też sporo konserwantów, i obok benzoesan sodu, który dopuszczony jest do stosowania w kosmetykach naturalnych, mamy też glikol propylenowy, który otrzymywany jest z ropy naftowej. A z tym raczej to już nie chcę mieć do czynienia.

Co do samego użytkowania, poza wspomnianym atomizerem - dla mnie niewypałem, nie było ono tak do końca nieprzyjemne przez delikatny, kwiatowy zapach. Coś jakby jaśmin, niezwykle orzeźwiający, a przy tym łagodny.

Odświeża i zapobiega powstawaniu niedoskonałości

Zacznę od tego, że tonik posiada wygodny dyfuzor. Ogromny plus także za wydajność produktu. Starcza na naprawdę długo,przy codziennym stosowaniu u mnie około pół roku. Delikatna mgiełka ma przyjemny zapach. Tonik pomaga mi w walce z niedoskonałościami. Mam wrażenie, że jest ich mniej.

Bardzo dobry tonik

Bardzo dobry tonik! Dobrze działa, nie podrażnia, nie powoduje zaczerwienienia skóry. Poza tym daje uczucie odświeżenia, czystości. Idealny! :)
W dodatku dostępny niemal w każdym sklepie i drogerii. Biorąc pod uwagę cenę (ok 8zł) i działanie, to jest to jeden z lepszych toników na rynku.

Średniaczek

Używałam go jakiś czas temu. Ani mi nie pomógł, ani nie zaszkodził. Całkiem niezły, ładnie pachnie, uczucie odświeżenia po użyciu, ale nic specjalnego. Jak za taką cenę to spoko. Starcza na bardzo długo.

Fajny delikatny tonik

Delikatny tonik z fajnym składem. Dobrze nawilża i oczyszcza. Osobiście jestem z niego zadowolona. Mam suchą i alergiczną skórę a tonik jej nie podrażnia i nie uczula. Jak na tonik może nie ma mocnego działania ale taki właśnie mi odpowiada. Jeśli chodzi o zwężanie porów to nie zauważyłam cudownego działania.

Aplikacja przyjemna w formie spreju, tworzy delikatną mgiełkę więc można dostosować ilość do własnych potrzeb, bardzo wydajny.
Zapach bardzo ładny i przyjemny.

Bardzo fajny produkt

Uwielbiam całą tą serie z Ziaji. Tonik ma bardzo wygodne, ładne opakowanie. Zapach też jest w porządku. Nie powoduje ściągnięcia skóry, jednak nie zauważyłam spektakularnego zmniejszenia porów. Po użyciu skóra wydaje się świeższa i orzeźwiona. Na rynku znajdują się oczywiście lepsze toniki, jednak za tą cene uważam, że produkt spełnia oczekiwania.