Gaia Creams, Argan & Sea Buckthorn Raw Face & Body Cream (Krem do twarzy i ciała `Argan i rokitnik`)

Krem arganowo-rokitnikowy zapewnia prawidłowy poziom odżywienia oraz nawilżenia skóry, zapobiega tworzeniu się zmarszczek, wspomaga wzrost naskórka, dogłębnie i długoterminowo wzmacnia, odżywia i napina skórę, przywracając jej naturalny, zdrowy koloryt.
Stosować na oczyszczoną skórę, na twarz, szyję, dekolt, biust oraz całe ciało jako krem na dzień i/lub na noc.
Ekstrakt z rokitnika wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, gojące, uszczelniające naczynia krwionośne, wzmacniające i regenerujące. Naturalnie chroni skórę przed promieniami UVA i UVB. Przyczynia się do likwidacji przebarwień skóry, skutecznie leczy poparzenia słoneczne, przyspiesza regenerację naskórka. Ekstrakt z miąższu owoców rokitnika pięknie poprawia koloryt skóry, nadając jej złocistego blasku.

Mam mieszane odczucia.

Krem przychodzi do nas w uroczym aptekarskim słoiczku ( który można potem wymienić na produkt jeśli uzbiera się kilka sztuk), zapakowany w papierową torebkę wypełnioną ziołowym suszem. Ma bardzo zbitą konsystencję o żółtym kolorze. Trochę jak smalec. W dłoniach jednak bardzo szybko zmienia się w złocisty olejek. Delikatnie pachnie ziołami, ale tylko na początku. Z czasem staje się bezwonny. Zachwyca skład i pochodzenie półproduktów. Jest to kosmetyk wegański, bardzo bezpieczny dla skóry. Używałam go przez około pół roku, mimo że data ważności to 3-4 miesiące. Nie zmienił jednak koloru, zapachu, ani konsystencji, więc nie widziałam problemu. Miałam go tak długo, bo nie używałam go solo. Zwykle wklepywałam jego niewielką ilość na jakiś inny krem lub serum. Zawsze po kąpieli, jak cera była rozpulchniona i wilgotna. Nałożony jako jedyny produkt zbyt mało nawilżał i zdarzało się, że lekko podrażniał. Generalnie olejkowa konsystencja ciężko się wchłania, nawet na mojej bardzo suchej skórze, więc przy aplikacji wolałam nie przesadzać z ilością. Bardzo ładnie odżywił i uelastycznił mi cerę, szczególnie w okolicach pod oczami. Stała się bardziej napięta, ujędrniona. Producent zapowiadał, że ekstrakt z rokitnika poprawia koloryt. Faktycznie nieco przyciemnił skórę twarzy, co jednak nie do końca mi odpowiada. Zresztą, bardziej zależałoby mi na rozjaśnieniu przebarwień, a tego nie zauważyłam. Nie dostrzegłam też obiecanego uszczelnienia naczynek, ale ukojenie podrażnień tak ( jak był nakładany w duecie ). Podsumowując : produkt ma świetny skład, ładnie odżywił cerę, zniwelował drobne zmarszczki, pozostawiał fajną warstwę zabezpieczającą. Najlepiej jednak działał w parze z innym kremem. Sam lekko podrażniał i zbyt mało nawilżał. Ciężko się wchłania. Świetnie spisuje się jako krem pod oczy. Jest bardzo wydajny. Minusem jest cena, ciężka dostępność i przyciemnianie cery. Nie wiem czy kupię go ponownie, bo znacznie przyjemniej używa mi się olejku arganowego w wersji płynnej.

Ilość zużytych opakowań: jedno 30 ml