Sylveco, Enzymatyczny peeling do twarzy [Peeling do twarzy `Papaina i bromelaina`]

Zobacz oferty

Średnia ocena: 0.00/5

Natura
Średnia ocena: 4.59/5

zobacz więcej ofertzwiń

Preparat złuszczający działający w oparciu o proces proteolizy martwych komórek naskórka. Formuła, bogata w oleje oraz masła, pozwala zachować 100% aktywność enzymów bromelainy i papainy. Peeling delikatnie rozpuszcza martwe, zrogowaciałe komórki, wygładza i poprawia strukturę skóry, ujednolica koloryt cery. Dzięki tylko powierzchownemu działaniu nie podrażnia, może być stosowany w przypadku nadwrażliwości i rozszerzonych naczynek, u osób które nie tolerują zabiegów mechanicznych i/lub eksfoliacji kwasami.

Jednak nie dla mnie

Próbowałam go ugrać jak jest napisane w opisie i zrezygnowałam.
Nie wiem do końca czy on nawet nie nasilił mi trądziku. Pamiętam jak go użyłam w niedzielę, a w środę na czole wyszła mi straszna "kaszka". Fakt nie mam pewności czy to od tego produktu,ale jest to tylko moje spostrzeżenie. Kilka razy go użyłam bardzo delikatnie jak producent opisuje i jednak to nie jest dla mnie.
Postanowiłam zużyć go do ciała. Nie wiem czy coś to dało, ale szkoda mi było wyrzucić naturalny kosmetyk.
Zapach jest ziołowy, konsystencja zbitego masła.
Opakowanie jest ok.
Szukam czegoś innego.

Bez efektów

Był moment kiedy ze względu na delikatną cerę chciałam spróbować peelingu enzymatycznego zamiast mechanicznego. Wiele obiecywałam sobie po tym produkcie, szczególnie, że marka zachwalana jest od wielu lat. Niestety mimo regularnego dłuższego stosowania nie przyniósł żadnych efektów.

Nie dla mnie

Dużo słyszałam o tym produkcie, przeważnie wychwalany. W końcu uległam i kupiłam. Choć od początku byłam podejrzliwa wobec tego produktu i niestety, nie myliłam się.
Już samo opakowanie w formie słoika mnie nie przekonywało, trudno wydozować odpowiednią ilość. Trochę z nim zabawy. Trzeba go wygrzebać, lekko zwilżyć wodą i umyć twarz, potem go jeszcze zostawiałam na chwilę i zmywałam całość wodą. Strasznie ciężko go się zmywa. Po pozbyciu się produktu skóra jest LEKKO wygładzona, nic poza tym. Jest po prostu dla mojej skóry zbyt delikatny. Nie zrobił mi krzywdy, ale nie zrobił też nic w kierunku poprawy mojej cery.
Do jednej z zalet można zaliczyć wydajność, ale jest to (dla mnie) zarówno jego największy minus. Męczyłam się żeby go zużyć, bo mi się nie sprawdzał. Ostatecznie się poddałam mniej więcej w 2/3 zużycia opakowania.

MASAKRA

Mam cerę trądzikową, a przez ostatnie lata dorobiłam się naczynek na nosie, wcześniej używałam korundu. Późno, bo późno, ale zdecydowałam się przerzucić na peelingi enzymatyczne. Pierwszy taki produkt i oczywiście fail...
Dałam mu kilka szans i z każdym użyciem było jeszcze gorzej. Po rozmasowaniu peelingu skóra mnie zaczyna lekko piec, ale nie jakoś drastycznie.. myślę sobie ok może po prostu działa, więc dodaje wody i masuje, no i skóra robi się momentalnie czerwona, podrażniona. Po wszystkim jest niby wygładzona i wraca powli do siebie.. ale następnego dnia mnie niestety wysypuje, a całą twarz mam w małych czerwonych krostkach. Alergia... Właśnie męczę się z tym dziadostwem i czekam aż zniknie. Hypoalergiczny? To jakiś żart. Nie wiem jaki składnik mnie tak załatwił, ale wielka szkoda. Żałuje, że nie przeczytałam wcześniej opinii tutaj.. może by mnie to odwiodło od zakupu.

Delikatne oczyszczenie

Produkt dostałam od znajomej, którą bardzo podrażnił ten produkt. Uznałam, że mimo nieprzychylnej opinii spróbuję. U mnie nie wywołał podrażnienia, zaczerwienienia, pieczenia jak u znajomej. Bardzo delikatnie złuszcza naskórek, po nim skóra jest delikatnie miękka. Produkt nie radzi sobie z trudniejszą suchą skórkę. Na nosie zostawały mi suche skórki, dlatego raz na czas używam mocniejszego peelingu, a ten stosuję dopełniająco.

Taki sobie

Kupiłam ten peeling enzymatyczny z firmy Sylveco w Naturze za około 20 zł na promocji głównie przez dobre opinie o tej firmie i sama postanowiłam sprawdzić kilka kosmetyków tej firmy. Peeling zamknięty jest w płaskim słoiczku z nakrętką co ułatwia wzięcie odpowiedniej ilości produktu na twarz. Peeling jest taką gęstą papką która pod wpływem wody zmienia się w olejek. Peeling nakładamy na wilgotną skórę i masujemy przez około 5 minut co jakiś czas także należy moczyć palce w wodzie. Po zmyciu peeling skóra jest gładka i miękka w dotyku ale nie zauważyłam jakiegoś super oczyszczenia. Ten produkt ma także taki trochę nieprzyjemny ziołowy zapach. Podczas używania peelingu nie doświadczyłam żadnego szczypania co jest plusem ale nie jest to peeling dla mnie. Według mnie jest on zbyt delikatny i nie za bardzo widać efekty po jego użyciu, nie kupię go ponownie.

Nie widzę efektów

Peeling kupiła moja siostra ale nie wiem dlaczego nie zabrała to podczas przeprowadzki. Może nie działał? Ja nakładam okazjonalnie gdy uważam że "dzisiaj nie złuszczam ". Peeling nie myje więc najpierw używam żelu do mycia A następnie nakładam peeling. Skóra jest po nim nawilzona, natłuszczona ale innych efektów nie widzę.

Delikatny efekt. Nie jest to zły produkt, ale nie dla mnie

Znalazłam ten produkt w ubiegłorocznym kalendarzu adwentowym. Ucieszyłam się, ponieważ wielkiego doświadczenia z peelingami enzymatycznymi nie mam – testowałam jedynie Tołpę i to z marnym skutkiem. Mam cerę mieszaną, z mocno przetłuszczającą się strefą T. Czasem miewam zaskórniki w tej okolicy, dodatkowo ostatnio walczę z trądzikiem. Jest też wrażliwa.

Produkt znajduje się w szklanym słoiczku o pojemności 30 ml. Jak już wspominałam jest to wersja z kalendarza adwentowego, tak więc szata graficzna jest spójna z produktami w nim zamieszczonymi, bardzo oszczędna i skromna, może aż za bardzo. Szkło jest przezroczyste, więc widać zużycie. Ogólnie nie będę się rozwodzić nad opakowaniem, bo jest ono raczej „robocze”, a o tym właściwym nic nie powiem, bo go nie znam. W każdym razie słoiczek to jedyna słuszna forma zamknięcia go, ze względu na konsystencję.

A ta jest przedziwna. Początkowo zbita, bardzo gęsta, ale pod wpływem ciepła, podczas aplikacji stopniowo zmienia się w olejek. Muszę przyznać, że jest to nawet fajne, podoba mi się. Bardzo przyjemnie masuje się nim skórę, ja to robię na wilgotno, kilka minut. Używałam go mniej więcej dwa razy w tygodniu. Moim zdaniem jest wydajny, niewiele go nakładam. Jednak data ważności to tylko 3 miesiące od pierwszego otwarcia, radzę zwrócić na to uwagę. Nie miałam żadnych problemów z jego zmyciem, schodzi z twarzy dość szybko, a zmywałam go samą letnią wodą. Nie pozostawia lepkiego filmu. Ma bardzo ładny zapach, jakby lekko kawowy. Wyczuwalny cały czas podczas aplikacji. Skład, jak to u Sylveco, naturalny i delikatny. Podoba mi się, że nie zawiera fenoksyetanolu. Dostępność dobra, ja kupiłam na stronie producenta, ale w większych drogeriach stacjonarnie również można go znaleźć.

A jak z działaniem? Ogólnie ja jakoś nie mogę się dogadać z peelingami enzymatycznymi. Mam cerę wrażliwą więc to w teorii opcja idealna dla mnie, jednak one mnie po prostu podrażniają. Tutaj może tragedii nie ma, jednak po kilku minutach wmasowywania go zaczynam odczuwać swędzenie, które utrzymuje się przez kilkanaście minut. Nie jest to nie do wytrzymania, ale nie lubię takich efektów specjalnych, nic na to nie poradzę. Poza tym jednak żadnego większego podrażnienia nie odnotowałam. Po aplikacji wyraźnie widać, że cera jest wygładzona, mięciutka w dotyku. Pory lekko oczyszczone, sebum ściągnięte, a naskórek złuszczony. Robi to, czego od peelingu oczekuję. Jednak ubolewam, że nie jest to efekt długotrwały. Utrzymuje się maksymalnie 2 dni, później stan skóry jest gorszy. Ogólnie nie uważam, żeby to był zły produkt. Po prostu nie dla mnie, jednak na pewno znajdzie swoje fanki.

Chyba nic nie robi

Niestety, ale nie czuję po tym peelingu by moja skóra była oczyszczona czy wygładzona. Szkoda, bo zapowiadał się bardzo dobrze. Może komuś z niską tendencja do zanieczyszczeń podpasuje

Świetny

Po doświadczeniu z peelingiem 3 enzymy Tołpy, który nie zadziałał na moją skórę nic a nic, doedukowałam się i dowiedziałam, że peelingi enzymatyczne, aby działać, nie mogą mieć w składzie wody. Wybór padł na peeling sylveco.

Produkt ma konsystencję masła shea, jest dość zbity i oleisty, ale roztapia się pod wpływem ciepła. Nakłada się go na umytą, wysuszoną skórę, rozmasowuje a następnie stopniowo dodaje wody, kontynuując masowanie.
Przyjemnie masuje się nim twarz, po dodaniu wody nieco się pieni, dość łatwo się zmywa.

Produkt może delikatnie piec po około 5 minutach masowania, doskonale usuwa skórki, nie podrażnia. Działa delikatnie i skutecznie

peeling za taniochę

takie w sumie 4/5 bo jednak widze plusy i minusy które są przy tym produkcie. ogólnie większość moich przemyśleń jest bardziej nakierowana na pozytywne doświadczenie z tym peelingiem niż negatywnym, ale do rzeczy. jeżeli chodzi o skuteczność tego peelingu enzymatycznego to jest całkiem z niego zadowolona. nie jest jakaś niesamowita jakoś, ale za taką cenę myślę że dość dobrze się sprawdza przy oczyszczaniu porów i ogólnie skóry, ale też wygładzając cerę. jeżeli chodzi o zapach to raczej jest to indywidualna sprawa i upodobania, ale mi całkiem się on podoba. na dodatkowe brawo wydaje mi się, że zasługuje wydajność tego produktu, bo jedno opakowanie starcza na baaardzo długi okres. zwłaszcza, że jest on naturalny więc bałam się jak to będzie z czasem na wykończenie tego opakowania, a tutaj wszystko super wychodzi. nie powiedziałabym w sumie, że tutaj coś podkręcił producent obiecując takie a nie inne rzeczy. raczej wszystko mi się sprawdzało bo za taką cenę i przy takiej dostępności warto sprawdzić, gdy np. ma się problem z trądzikiem i odpada opcja peelingu mechanicznego. jedyne co w sumie jest dla mnie na minus to samo opakowanie, które jest ciężkie do otworzenia gdy ma się już mokre ręce, ale też jest to mało higieniczne - wkładanie palców do produktu? nie jest to mój typ. samo zmywanie produktu z twarzy też dla mnie jest trochę meh. zwyczajnie nie jest to najłatwiejsze do mycia.

Dla mnie rewelacja

Wypróbowałam do tej pory kilka peelingów enzymatycznych, w tym właśnie ten z Sylveco. I stał się on moim numerem 1.

Jest dosyć specyficzny i gdy zobaczyłam po raz pierwszy jak wygląda byłam zaskoczona. Ma bardzo gęstą, woskową konsystencję twardego masła w przeciwieństwie do większości tego typu kosmetyków. Myślałam, że będzie się ciężko nakładać, że nie będzie przyjemny w stosowaniu, ale myliłam się.

Wystarczy zeskrobać odrobinę twardej masy i rozsmarować ją na wcześniej zwilżoną twarz. Szybko i łatwo mięknie, staje się śliski i łatwo rozprowadza się na skórze.

Pozostawiałam ten peeling na twarzy na ok. 20-30 minut. Po około 10 minutach zaczynałam czuć, że coś się dzieje. Za pierwszym razem trochę się przestraszyłam, że podrażni mi skórę i szybko go zmyłam, ale przy kolejnych aplikacjach już tego nie robiłam. Było to delikatne uczucie mrowienia i lekkiego pieczenia, które jednak po chwili znikało i wszystko było ok. Nigdy nie spowodowało to jakichkolwiek podrażnień, zaczerwienień czy poparzeń skóry.

Same wrażenia ze stosowania tego peelingu były bardzo zadowalające! Świetnie usuwa martwy naskórek i oczyszcza. Twarz jest po jego zastosowaniu gładka, miękka, promienna i widocznie oczyszczona. Zabieg wykonywałam raz w tygodniu, co zupełnie wystarczało, aby poprawić stan i wygląd skóry.

Peeling ma całkiem ciekawy skład. Mamy w nim olejek geraniowy, który wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. I właśnie jemu zawdziecza też swój zapach - kosmetyk pachnie mocno, intensywnie, właśnie olejkiem geraniowym.

Opakowanie to okrągły słoiczek z zakręcanym wieczkiem. Dobrze, że właśnie takie opakowanie tutaj mamy, ponieważ łatwo z niego zeskrobać i wydobyć twarda masę.

Jest wydajny, przy jednorazowej aplikacji wystarczy nałożyć niewielką ilość na skórę.