Bielenda, Neuro Glicol + Vit. C, Eksfoliujące neuromimetyczne serum odmładzające na noc

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

Serum skutecznie podnosi jakość i kondycję skóry. Dzięki zawartości kwasu glikolowego w stężeniu 4,5% i w 100% stabilnej witaminy C gwarantuje podwójną, nowoczesną eksfoliację, w wyniku czego skóra zostaje dogłębnie zrewitalizowana i odnowiona, zmarszczki wygładzone, a przebarwienia zredukowane.
Zawarty w serum neuropeptydma na celu wywołanie podobnych procesów w skórze, jak zabiegi medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej, która blokuje skurcze mięśni twarzy odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Preparat skutecznie opóźnia procesy starzenia, zwęża pory, redukuje błyszczenie cery mieszanej, ujędrnia i optymalnie nawilża. Wyrównuje koloryt i dodaje blasku cerze.

rozświetlające, wybielające / rozjaśniające, na przebarwienia, przeciwtrądzikowe
bez parabenów
SPF <15
serum
z przebarwieniami / defektami

Nie polecam

Co prawda kremy z tej serii sprawdziły się świetnie jednak to serum nie dość, że zapach ma taki, że ciężko go wytrzymać to jeszcze dosyć mocno się lepi, a najgorsze jest to, że po prostu mnie zapchało. Co używałam tego serum to miałam pełno nowych niedoskonałości, gdy robiłam przerwę wszystko znikało, a jak zaczęłam używać znowu to historia po raz kolejny się powtarzała...

OK

Przy pierwszym stosowaniu tego serum bardzo szczypała mnie skóra, zapach mnie powalił... Pojawiło się sporo wyprysków i zmian ropnych na twarzy. Mimo tych niedoskonałości (bardzo intensywnych) skóra była napięta, koloryt się wyrównał, a przebarwienia rozjaśniły. Odstawiłam ze względu na zbyt dużą ilość zmian na twarzy, zwłaszcza tych bolących podskórnych. Jednak po czasie zauważyłam, że moja cera nie wygląda już tak dobrze jak w tracie stosowania serum. Koloryt nie był znów tak wyrównany jak podczas używania serum, a skóra przestała być napęta. Zaczęła się wręcz domagać zastosowania tego serum. Powróciłam do niego, ale ostrożniej do niego podchodzę, rzadziej stosuję i jest idealnie. Najlepsze jest to, że zmieniłam również zdanie co do samego zapachu: uwielbiam go :D

ok

Serum odmładzające Neuro Glicol + Vit. C od Bielendy, to pierwszy produkt tej marki, którego nie zużyje do końca. Niestety mimo dość dobrego działania odstawiam go do tzw. "wydania/drugiego życia". Powód jest banalny: zapach :( Nie jestem w stanie go zaakceptować :(
Szkoda ponieważ serum ma dobry wpływ na moją cerę. Działa wygładzająco, jak bardzo dobry peeling, zmniejsza widoczność porów, delikatnie rozjaśnił cerę. Efektów odmładzających nie zauważyłam, ale powyższe w zupełności mi wystarczają, biorąc jeszcze pod uwagę, niską cenę kosmetyku.
Reasumując: jeżeli zapach produktu jest dla Was do zaakceptowania to polecam.

A u mnie się sprawdziło.

Przyznam, że już nawet nie tracę czasu na czytanie wielostronicowych opisów producenta dot. mocy zawartych składników. NawychwalajO, nawymyślajO, naobiecujO by w konsekwencji, owszem dorzucić odrobinę tych cudowności, ale tyle co kot napłakał. Czytania składów dopiero się uczę, ale jak zobaczyłam, że jest krótki, z glikolem na przedzie, do tego zawiera mniej lub bardziej stabilne formy wit. C (pewnie mniej) dorzuciłam do koszyka. A co mi tam, 20 zł to nie majątek.

Serum jest barwy lekko żółtej, słomkowej o rzadkiej lejącej się konsystencji, delikatnie żelowej.
Wygodne opakowanie z pompką (taka forma bardziej mi odpowiada niż pipeta), szklane, bezbarwne (no cóż, mogłoby być ciemne, skoro w składzie wit. C)
Na szczęście posiada też kartonik, do którego po każdorazowym użyciu wkładałam buteleczkę, aby chronić w jakiś sposób zawarte w serum składniki przed światłem.
Zapach, średnio przyjemny, kwaśny. Przypomina te sztuczne cytrynki dodawane do herbatki.

Na pewno nie można używać go na wilgotną skórę, kwas i woda.... noooo nie polecam. Co prawda stężenie 4,5 % nie wypali nam dziury, nie poparzy dotkliwie, ale może konkretnie podrażnić cerę.
Konieczne jest też stopniowe dawkowanie produktu, dosyć skąpe (nie za dużo i nie za często). Warto powoli przyzwyczajać skórę do kwasów, nawet w tych tzw. bezpiecznych stężeniach (a więc delikatniejszych i nie działających tak dogłębnie) Warto też dać skórze czas na regeneracje a nie wiecznie ją stymulować i podrażniać bo możemy sobie zrobić kuku i uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego.

Przy pierwszych dniach nakładania odczuwałam delikatne mrowienie, czasem nawet bardziej dotkliwe (sól na ranę) ale po ok 1 do 5 min. ustepowało. Przy drobnych otwartych rankach trzeba mieć jednak na względzie, że pieczenie może potrwać nieco dłużej. Najlepiej omijać i nie nakładać w te miejsca serum, ale czasem po prostu się nie da. Człowiek, nie wiedział, że takowe ma, dopóki nie nałożył produktu z kwasem. No. ;)

Po 3, 4 miesięcznym regularnym używaniu kosmetyku TYLKO NA NOC, co drugi, trzeci dzień nie odczułam zbawiennego wpływu wit. C, choć też nie mogę tego powiedzieć jednoznacznie z całym przekonaniem, ponieważ rozjaśnienie cery jest widoczne, ale sądzę, że to w głównej mierze zasługa glikolu, który spełnił swoje zadanie.
W tym miejscu dodam, że warto sobie poczytać o kwasie glikolowym, jest sporo profesjonalnych stron, blogów, rzetelnych informacji. Zwróćcie uwagę na stężenie, PH, ile i jak.

Po 4 miesiącach (użytkowanie co 2,3 dzień, na noc) kiedy na dnie została mi ok 1/3 produktu odstawiłam kosmetyk, gdyż skończył się okres zimowy, a zaczął wczesno wiosenny. Resztę produktu wykorzystałam aplikując na plecy w momencie gorszego stanu skóry (wykwity, wypryski).

REZULAT
Efekty widoczne są już po kilku dniach stosowania, w zasadzie powiedziałabym, że takie same, bądź minimalnie słabsze jak po 4 miesięcznej kuracji.
Nie posiadam specjalistycznego mikroskopu, efekty mogę sprawdzić jedynie naocznie.

Przede wszystkim serum wygładza powierzchnię skóry, działa jak peeling.
Cera w okresie stosowania, mniej się przetłuszczała, a i w strefie T zauważyłam mniejszą ilość wyprysków, choć przyznam, że nie mam z tym wielkiego problemu.
Problem natomiast mam z rozszerzonymi porami w okolicach nosa, czoła i brody i produkt faktycznie je kurczył i zmniejszał. Nie były tak rozpulchnione i widoczne.
Serum wpływało na szybsze wysuszanie się i gojenie wyprysków (zamkniętych, tych otwartych pewnie też, ale nie polecam, piecze konkretnie)
Delikatnie rozjaśniało ogólny koloryt cery, ale nie zauważyłam by wpływało na poprawę zmiany widoczności przebarwień, nawet tych drobnych.

Ogólnie dobry produkt, w przyjaznej cenie.
Polecam.
Działa lepiej niż tonik Pixi (5% stężenie) natomiast nie jest tak nawilżający.

OHy i AHy

Aktualnie zużywam już szóste opakowanie i jestem szczerze zachwycona. Jest to mój codzienny niezbędnik. Serum wspaniale wygładza, nawilża i napina skórę. Po dłuższym czasie używania zauważymy poprawę kondycji skóry i wyraźne poprawienie jej kolorytu. Bogactwo składników aktywnych sprawia, że tani produkt staje się produktem wysokiej jakości. Mimo, że jest to produkt na noc, ja używam go również pod makijaż. Zapach jest intensywny, jeżeli mamy drobne rany, albo podrażnienia możemy odczuwać dyskomfort. Konsystencja jest bardzo rzadka, ale mi nie przeszkadza to w aplikacji . Jestem zakochana w tym produkcie i nie wyobrażam sobie, że mógłby kiedykolwiek zostać wycofany ze sprzedaży. Między nami jest wielka miłość!

Bardzo dobre serum

Kosmetyk ma specyficzny zapach, a po aplikacji na skórę czuć delikatne mrowienie, co sugeruje działanie substancji w nim występujących. Przy regularnym stosowaniu zauważyłam, że skóra stała się wygładzona, bardziej napięta i zniknęły drobne przebarwienia. Kiedy zabraknie mi kultowego Mezo Serum z Bielendy stostuje go punktowo w momencie gdy na skórze wyskoczy mi jakiś nieprzyjaciel. Myślę, że jest to produkt który trzeba przetestować na własnej skórze i pamiętać przy tym o wysokiej ochronie SPF. U mnie sie sprawdziło i bede wracać.

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Nie dla mnie

Dostałam to serum w ramach testu i miałam co do niego duże oczekiwania. Chciałam żeby ładnie rozjaśnił skórę i mocno ją nawilżył. Niestety poza przyjemnym zapachem nic dobrego w nim nie widzę. Po zużyciu całego opakowania nie rozjaśnił przebarwień, nie nawilżył skóry, nic nie odmłodził :) dodatkowo po zastosowaniu zostawia lepką skórę. Szkoda bo uwielbiam kosmetyki Bielenda, jednak ten nie jest dka mnie.

Bardzo mieszane uczucia

Kupilam serum ze wzgledu na wit. C w skladzie, lecz nie dalo mi ono odczuc jej obecnosci... Mam wrazenie, ze serum delikatnie rozjasnia buzie i zmiekcza, ale poza tym nie ma zadnych odmladzajacych efektow. Nie zdazylam dokonczyc opakowania, bo zaczelo zapychac.

Super działanie!

Produkt otrzymałam w jednym z pudełek BeGlossy. Maleńkie szklane opakowanie ale bardzo wydajne ,a co najważniejsze po dłuższym stosowaniu zaówarzyłam widoczne rozjaśnianie przebarwień.Stosowałam rano i wieczorem jako dodatek do pielęgnacji .Wystarczyły dwie krople serum .Produkt bezbarwny ,o lekko zawiesistej formule który bardzo szybko się wchłania. Zapach słabo wyczuwalny typowy dla witaminy C.Skóra jest wygładzona,rozświetlona. Jestem jak najbardziej na tak.

Bardzo dobre serum na noc

Bardzo dobre lekkie serum, które nie zostawia ciężkiego filmu na twarzy. Świetnie sprawdziło mi się, kiedy na mojej skórze pojawiały się wszelkie niedoskonałości. Mam wrażenie, że przyspieszyło ich gojenie ale też poradziło sobie z wyrównaniem kolorytu skóry po wakacyjnych wyjazdach. Zapach jest specyficzny, jednakże dla mnie nie stanowił on problemu. Buteleczka szklana przezroczysta, dzięki czemu latwo kontrolowac pozuon zuzycia. Polecam.... za jego niską cenę warto przetestować

Rewelacyjne serum

Bardzo dobre serum do twarzy z witaminą C.
Idealne dla osób ze skórą mieszaną, dosyć problematyczną i pierwszymi zmarszczkami.
Mi idealnie wyprowadził skórę twarzy z bardzo poszarzałej i pokrytej zaskórnikami na gładką.
Świetne na noc.
Nie polecam do stosowania w dzień, bo jest z witaminą C i w wyniku słońca można dostać przebarwień.

Niezbyt widoczne efekty

Serum zakupiłam z uwagi na liczne przebarwienia na twarzy, ale niestety nie zauważyłam żadnych efektów. Co najwyżej skóra jest nieco bardziej napięta, ale tez nie tak jak po innych kosmetykach. W przypadku niewygojonych krostek może nieco szczypać. Raczej do niego nie wrócę.