The Ordinary, Granactive Retinoid 2% Emulsion (poprzednio Advanced Retinoid 2%) (Serum odmładzające z 2% retinoidem)

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion (poprzednio Advanced Retinoid 2%) - to preparat łączący w sobie dwie formuły aktywnych retinoidów o łącznym stężeniu 2%. Serum zmniejsza widoczne zmarszczki i linie mimiczne oraz naprawia zniszczenia posłoneczne, poprawia wygląd i elastyczność skóry.
Działanie produktu:
- wygładza i redukuje drobne zmarszczki, poprawa struktury i gęstości naskórka, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,
- niweluje objawy fotostarzenia skóry, rozjaśnienia przebarwienia posłoneczne, hormonalne i blizny potrądzikowe,
- poprawia nawilżenie skóry,
- zmniejsza widoczność naczynek i cienie pod oczami,
- zwęża pory skóry i pomaga regulować produkcję łoju.
Kosmetyk ma ph wahające się między 5 a 6; nie zawiera alkoholu, silikonów, olejów, orzechów, soi oraz glutenu. Jest wegański a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.
Uwaga: Retinol może powodować podrażnienie, zaczerwienienie i łuszczenie się naskórka, kiedy buduje się tolerancja skóry na ten składnik. Jeżeli nigdy wcześniej nie stosowałaś preparatów z retinolem zaleca się używanie produktów o słabszym działania np. retinol 0,2%, a następnie sukcesywne wprowadzanie mocniejszych. Podczas kuracji należy stosować filtry przeciwsłoneczne. Nie używać w trakcie ciąży.

Sztosik

Super!
Serum idealnie nawilża, zmniejsza rozszerzone pory i wygładza drobne zmarszczki. Ma przyjemny zapach. Bardzo wygodne opakowanie z pipetą, które ułatwia wydobycie serum.
Nie podrażnia i nie uczula

Fantastyczny

Preparat ma postac olejkowego serum w ciemnej buteleczce, z prosta etykietą i z wygodna pipetą. Nabylam go online za 39zl, stacjonarnie jest dostepny w Douglasie i niektorych niszowych drogeriach np Pigment.
Działanie bez zarzutu - skutecznie odmładza, napina i lekko rozjasnia skórę. Spłyca drobne zmarszki i niedoskonalości. Retinol ma dosc wysokie stezenie i jest chemicznie stabilny (co ma znaczenie poniewaz buteleczka przy codziennym stosowaniu wystarcza mi na pół roku!). Nie powoduje zluszczania skory choc bardzo minimalnie ja wysusza i tutaj sprawdza sie pielegnacja warstwowa-wazne aby nie przedobrzyć z iloscia i ciężkością kosmetykow poniewaz preparat bedzie sie rolował. W połączeniu z kofeinowym serum pod oczy dziala cuda. Nie wchlania sie zbyt dobrze i powoduje dlugotrwałe swiecenie i lepienie sie skóry, wiec preferuje go raczej na noc. Za dnia wymaga wysokich filtrów UV. Nie jest komedogenny, nie uczula, nie nasila podrażnien mimo iz mam miejscami suchą skórę, ktora dobrze sie do niego adaptuje.
Podsumowujac porzadny, skuteczny, wydajny preparat bez udziwnien. Ale jego najpoważniejszą wadą jest oleisty film i trudność we wchłanianiu (nie oczekuje matu, ale stosowalam inne olejkowe sera ktore zostawiały ładny glow zamiast uczucia oleju rzepakowego na twarzy :]). Mimo tej wady polecam, szczegolnie paniom 30+. Ordinary naprawde trzyma poziom i uczciwie traktuje klientki.

Super!!!

Pierwszy produkt który zlikwidował mój problem z trądzikiem ,jestem po 30stce a nadal miałam z nim problem,przetestowałem mnóstwo kosmetyków i ten okazał się najlepszy , poza tym wygładził i nawilżyć mi cerę jak dla mnie hit nr1.

Sprawdzony produkt

Bardzo delikatne serum z retinolem, ale w tym momencie dla mojej skóry wystarczające. Stosowałam je też w zeszłym roku i jeszcze rok wcześniej późną jesienią oraz zimą aż do wiosny. U mnie jest to produkt sprawdzony, na który moja skóra reaguje rewelacyjnie.
Przede wszystkim jestem w stanie używać go każdego wieczora, bez żadnych przerw (chociaż w tym roku na zmianę z tonikiem glikolowym innej firmy). Przy okazji w ogóle nie przesusza mi cery, nie stosuje po nim żadnego kremu, wstaje rano i cera jest piękna, nawilżona. Nie mam po nim żadnych zaczerwienień i podrażnień. Czasami (bardzo rzadko) pojawiają mi się śladowe ilości skórek w okolicach oczu i nosa (pod oczami go nie używam), w zasadzie nawet nie potrzeba ich peelingować (w tym roku jest ich trochę więcej, bo używam tego toniku).
Z widocznych rezultatów na mojej cerze (tłustej), widzę przede wszystkim: zwężenie porów, zmniejszenie ich ilości (mam wrażenie, że po tym serum część po prostu znika), delikatnie rozjaśnia i zmniejsza przebarwienia, pojawia się też mniej niedoskonałości, po dłuższym okresie stosowania cera przetłuszcza się też mniej. U mnie efekty widać dość szybko, zawsze po rozpoczęciu używania zmiany widzę w ciągu tygodnia (ale jak już pisałam, jestem w stanie używać tego kosmetyku codziennie bez żadnych przerw).

Bardzo dobry produkt

The Ordinary, Granactive Retinoid 2% Emulsion to serum, które zakupiłam z myślą o zregenerowaniu mojej dojrzałe cery po lecie. Wybór padł akurat na ten konkretny produkt, ponieważ był on w listopadzie do kupienia w bardzo dobrej cenie. To moje pierwsze serum z retinolem i w zasadzie powinnam zacząć od najmniejszego stężenia jakie oferuje producent, ale ponieważ mam dość grubą, mieszaną cerę nie obawiałam się większej dawki.
Serum znajduje się w szklanej butelce z ciemnego szkła z pipetą. Jego konsystencja i kolor - gęsta i biała, przywodzą mi na myśl śmietanę. Serum ma delikatny zapach, trzeba "wsadzić" nos w butelkę aby go dobrze wyczuć.
Granactive Retinoid 2% Emulsion nakładam codziennie wieczorem po tonizacji. Następnie wsmarowuje w skórę bogaty krem na noc. Kiedy zaczęłam przygodę z tym kosmetykiem skóra faktycznie odrobinę mnie szczypała i w tych najdelikatniejszych miejscach (np. skronie) była lekko zaczerwieniona. Jednak nigdy nie były to dolegliwości nie do zniesienia i finalnie po 3-4 dniach całkowicie przyzwyczaiłam się do tej substancji. Oczywiście w trakcie kuracji odstawiłam wszelkie peelingi i rano zawsze używam kremu oraz podkładu z filtrami.
Serum stosuję już praktycznie 3 miesiące i jestem na finiszu kuracji. Jestem posiadaczką cery dojrzałej, mieszanej ze skłonnością do pojawiania się zaskórników oraz z rozszerzonymi porami. Na pierwsze bardziej widoczne efekty serum musiałam poczekać kilka tygodni. Nie jest to niestety tak, że wystarczy posmarować się kilka razy retinolem i już jest pięknie. Skóra łuszczyła mi się po nim bardzo delikatnie, ale z dnia na dzień widziałam że lepiej się regeneruje. Z czasem koloryt twarzy został widocznie wyrównany, część przebarwień zniknęła, a pozostałości niedoskonałości zjaśniały i stały się mniej widoczne. Skóra zyskała na elastyczności i najmniejsze zmarszczki ładnie się wygładziły. Te głębsze wyglądają może trochę lepiej, ale też bez rewelacji. Serum odrobinę "wyprasowało" mi czoło i delikatnie zniwelowało mimiczne zmarszczki wokół ust. Najmniejszy wpływ zaobserwowałam na kondycję skóry wokół oczu. Dodatkowo kosmetyk ładnie zwęża pory i zmniejsza wydzielanie sebum, przez co strefa T nie świeci się w ciągu dnia tak intensywnie.
Swoją pierwszą kurację z retinoidem oceniam na duży +, ale na pewno w przyszłym roku kupie sobie mocniejsze stężenie.

Serum z retinolem stosuję co zimę od 3 lat. Używałam już kilku różnych produktów, ale to serum na ich tle wyróżnia się bardzo słabym podrażnianiem cery. Jak wiadomo produkty z retinolem potrafią mocno dać w kość, ale używamy ich w nadziei na "lepsze jutro" ;) Przy tym serum efekty uboczne są bardzo mocno zredukowane. Skóra nie robi się czerwona, nie piecze, komfort używania jest wysoki. Przy używaniu raz, dwa razy w tygodniu skóra lekko się łuszczy, przebarwienia się rozjaśniają a drobne zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne. Nie są to efekty jak z salonu piękności, ale serum widocznie spowalnia upływ czasu.

Genialne serum

Serum kupiłam dwa miesiące temu i używam codziennie wieczorem. Od razu nie ma spektakularnych efektów, ale z czasem skóra wygląda co raz to lepiej, pomaga na zmarszczki mimiczne, przebarwienia i na niespodzianki na buzi. Po dwóch miesiącach skóra jest wyraźnie rozjaśniona, wypryski - jak się pojawi coś - małego, znika szybko, ale ogólnie mniej ich wyskakuje , zmarszczki są wygładzone (nie mam zbyt wyraźnych) . To serum na pewno ze mną zostanie :)

polecam

oszałamiające działanie, niedrogiej emulsji !!
wygładza i redukuje drobne zmarszczki,
poprawa struktury i gęstości naskórka, niweluje objawy fotostarzenia skóry,
rozjaśnienia przebarwienia posłoneczne, hormonalne i blizny potrądzikowe,
poprawia nawilżenie skóry,zmniejsza widoczność naczynek i cienie pod oczami, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,zwęża pory skóry i pomaga regulować produkcję łoju.

Zwykły niezwykły

W mojej stałej pielęgnacji Ordinary zajmuje 4 pozycje. Retinoid stosuję rano, zaraz po nałożeniu na skórę serum Niacinamide 10% + Zinc 1%. Używam kosmetyków lekko ponad miesiąc (przy codziennym stosowaniu, zużyłam 1/3 buteleczki). I na pewno długo nie przestanę. Moja skóra bardzo polubiła ten duet.

Do zakupu najpierw przekonały mnie składy produktów. Są bardzo proste, bez zapychaczy, zapachów, czy barwników. Dzięki temu można swobodnie łączyć i nakładać pod inne kosmetyki, bez ryzyka podrażnień. Emulsja jest leciutka i bardzo delikatna. Twarz po nałożeniu produktu lekko się lepi. Dodatkowo, jak na stężenia substancji aktywnych w kosmetykach, są one bardzo tanie. Opakowania mnie przekonują w swojej prostocie i szczerości.

To co zauważyłam po stosowaniu duetu Niacynamid + Retinoid: działają na skórę rozjaśniając ją i regulują wydzielanie sebum. Po miesiącu stosowania twarz jest zregenerowana i mocno uspokojona. Brak nagłych wysypów i szybkie gojenie się drobnych zmian i stanów zapalnych. Zero łuszczenia się skóry; mimo wrażliwego obszaru przy nosie, którego się obawiałam, skóra świetnie sobie radzi z tymi produktami. Nie jest podrażniona. Policzki są napięte i (mimo skłonności do przesuszeń) gładziutkie.
Ponieważ stosuję produkty rano, po nich zawsze nakładam sprawdzony krem z mocnym filtrem (Retinol działa bardzo mocno, powinno się go stosować na noc i nigdy nie wolno go łączyć z kwasami). Retinoid będzie idealnym preparatem dla skóry mieszanej, z problemami z rozszerzonymi porami i zaskórnikami.

Przy rozpoczynaniu przygody z kosmetykami, najbardziej zależało mi na wyeliminowaniu problemu zaskórników w obszarze brody i nosa. Po miesiącu stosowania widzę znaczną poprawę. Po wizycie u kosmetyczki wiem, że zaskórniki są płytkie i sama zauważyłam ich zmniejszoną ilość. Nie pojawiają się w ich miejscach większe zmiany zapalne.

Do tej pory nie miałam problemu z późniejszym nakładaniem, czy trwałością makijażu. Nie zauważyłam, żeby kosmetyki się rolowały. Szybko wchłaniają się w skórę, zostawiając jedynie lepki film, który dobrze przyjmuje następne kosmetyki.

Sposób na trądzik

Skusiłem się na niego przez cenę i przez rewelacyjne recenzje na zagranicznych forach i blogach. 30-40 zł za tak dobry produkt nie jest szkoda wydać. Ogromnych zmian na pierwszy rzut oka nie widziałem, ale po dłuższym i regularnym stosowaniu mogę się wypowiedzieć. Podczas używania produktu przestały mi się pojawiać jakiekolwiek wypryski na twarzy (no może zdarzały się pojedyncze sztuk).
Serum szybko się wchłania, jest bezzapachowe i bardzo łatwe w użyciu. Przed snem nałożyć na lekko wilgotną skórę i efekty będą zniewalające.

Znakomity produkt:-)

Używam produktu od miesiąca i jestem bardzo zadowolona. Po użyciu skóra nie jest zaczerwieniona, ogólnie stosuje go na noc, przed kremem nawilżającym. Już teraz widzę poprawę kolorytu skóry i mniejszą ilość wyprysków na twarzy. Polecam dla osób, które dobrze tolerują różnorodne kwasy :) Czy kupię następną butelkę ? - Tak.

Super <3

Produkty marki The Ordinary mnie oczarowały. Działanie, skład, cena, prostota. Te kosmetyki są po prostu genialne i robią to, co mają robić.

Serum z retinolem jest świetne. Cierpię na trądzik hormonalny androgenny i retinol wspomaga jego leczenie. Aplikowany w tej postaci i w tej formie jest dla mojej skóry zbawienny - łagodzi podrażnienia, zmniejsza stany zapalne, pomaga utrzymywać prawidłowe nawilżenie, skóra jest miękka i rozświetlona, bez większych przebarwień.