The Ordinary, Granactive Retinoid 2% Emulsion (poprzednio Advanced Retinoid 2%) (Serum odmładzające z 2% retinoidem)

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion (poprzednio Advanced Retinoid 2%) - to preparat łączący w sobie dwie formuły aktywnych retinoidów o łącznym stężeniu 2%. Serum zmniejsza widoczne zmarszczki i linie mimiczne oraz naprawia zniszczenia posłoneczne, poprawia wygląd i elastyczność skóry.
Działanie produktu:
- wygładza i redukuje drobne zmarszczki, poprawa struktury i gęstości naskórka, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry,
- niweluje objawy fotostarzenia skóry, rozjaśnienia przebarwienia posłoneczne, hormonalne i blizny potrądzikowe,
- poprawia nawilżenie skóry,
- zmniejsza widoczność naczynek i cienie pod oczami,
- zwęża pory skóry i pomaga regulować produkcję łoju.
Kosmetyk ma ph wahające się między 5 a 6; nie zawiera alkoholu, silikonów, olejów, orzechów, soi oraz glutenu. Jest wegański a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.
Uwaga: Retinol może powodować podrażnienie, zaczerwienienie i łuszczenie się naskórka, kiedy buduje się tolerancja skóry na ten składnik. Jeżeli nigdy wcześniej nie stosowałaś preparatów z retinolem zaleca się używanie produktów o słabszym działania np. retinol 0,2%, a następnie sukcesywne wprowadzanie mocniejszych. Podczas kuracji należy stosować filtry przeciwsłoneczne. Nie używać w trakcie ciąży.

Łagodne i skuteczne

Mam skore dojrzałą, wiek 45 lat, regularnie stosuje retinol, zluszczam skore kwasami. Bardzo lubię kosmetyki Ordinary, również ta emulsja sprawdziła się w mojej pielegnacji. Konsystencja emulsji, takie mleczko, po nałożeniu dość szybko się wchłania, inaczej niż przy innych produktach z retinolem, które pozostawiaja tłusty film. Ta emulsja na pewno nie podrażni, spokojnie można od niej zacząć przygodę z retinolem. Pomimo, że nie powoduje zluszczania, to wracam do niej co jakiś czas, bo skora jest miękka, pory mniej widoczne, jednym słowem widzę korzystne działanie na moją skore. To moje 3 buteleczka i na pewno nie ostatnia.

Serum dosyć łagodne - dobre na początek

Serum to jest dobrym produktem startowym do rozpoczęcia kuracji pochodnymi retinolu. W przeszłości stosowałam inne produkty i niestety dotknęło mnie poretinolowe zapalenie skóry (w wyniku stosowania kuracji przeciwtrądzikowych).
Kurację zaczęłam pod koniec września i lada moment przejdę na wyższe stężenie retinolu.
Opis wyglądu i działania produktu: działanie serum jest stosunkowo łagodne, produkt ma postać białego, gęstego płynu, a jego jest zapach neutralny. Na początku stosowałam 2x w tygodniu, potem zwiększyłam częstotliwość, ale do 3x w tygodniu. Czasami zdarzało się, że stosowałam 2 aplikacje dzień po dniu. Do moich skutków ubocznych można zaliczyć uczucie wysuszenia policzków, delikatne złuszczanie skóry oraz zwiększona tkliwość skóry. Gdy moja skóra stawała się nadreaktywna na dotyk to odkładałam stosowanie produktu na kilka dni. Skutki uboczne jednak określam jako bardzo łagodne. Jeżeli chodzi o samo działanie to: nie widzę dodatkowych zmarszczek, a te drobne co istnieją nie pogłębiają się. Jeżeli chodzi o działanie przeciwtrądzikowe to go NIE zauważyłam. Plus jest taki, że zmiany szybciej się goją, bo szybciej się złuszczają.
W czasie używania produktu moja skóra była sprawdzana aparatem i poziom nawilżenia jest w normie :), występuje jednak nadprodukcja łoju (stąd lekki trądzik, jednak bez stanów zapalnych) - wniosek: stosując ten produkt z retinolem nie dopuściłam do odwodnienia skóry, jednak, tak jak zauważyłam, nie zmniejsza znacznie produkcji sebum.
Podczas kuracji retinolem warto stosować kremy odżywcze, maski odżywcze, nawilżające, a nawet oleje (jeżeli ktoś je toleruje) i codziennie oceniać stan naszej skóry - dzięki temu unikniemy poważnych skutków ubocznych. Wierzcie mi, kiedyś stosowałam tretynoinę, a potem inne serum i wydawało mi się, ze dobrze dbam o warstwę hydrolipidową. Przy przejściu z jednego produktu na drugi (mimo przerwy w stosowaniu - 1,5 tygodnia) nabawiłam się zapalenia skóry, które trwało ok 2 miesięcy. Obyło się na szczęście bez stanów zapalnych, ale ból skóry bardzo dokuczał.
Opisywany produkt oceniam jako świetny wybór jako pierwszy kosmetyk z pochodnymi retinolu. Cena i wydajność są ok ????.

Uwielbiam!

Swoją przygodę z retinolem rozpoczęłam właśnie od tego kosmetyku. Miałam wiele obaw dot. wysuszenia i złuszczania, ale moja skóra jest dość gruba, przetłuszczająca się (mimo, ze jest dojrzała), więc zgodnie z zasadą: zacznij 2x w tyg, a potem zwiększaj, skorzystałam właśnie z tego poleconego kosmetyku jak działającego delikatnie. I tak właśnie jest. Biała emulsja świetnie się rozprowadza po twarzy i wchłania. Po jej wchłonięciu potrzebuję jeszcze kremu nawilżającego i tyle. Stosuję od 3 miesięcy, w butelce zostało jeszcze ok. 1/3 i widzę efekty. Skóra stała się jędrna, zmarszczki wygładzone, poprawiony owal twarzy. Super!

Uwielbiam!

Kupiłam go z polecenia na jednej z grup twarzingowych ze względu na problemy skórne. Mam skórę trądzikowa mieszana. Wybierałam go z nadzieją, że pomoże uporać mi się z bliznami potrądzikowymi, niespodziankami, które pojawiają się podczas okresu i znaczkami mimicznymi. Serum ma konsystencję emulsji. Nałożyłam go na umyta skórę po 10min. Nie nakładam na niego później kremu, bo zauważyłam że wtedy o wiele lepiej działa. Po nałożeniu nie czułam, żadnego pieczenia. Dla mnie jest on mega delikatny( już wcześniej miałam podejście do retinolu i jego pochodnych). Rano jak wstałam niespodzianki na twarzy były wyciszone. Po dłuższym użytkowaniu zauważyłam, że zmniejszył mi zmarszczki mimiczne, zredukował mi blizny, a także przed okresem nie pojawiały mi się zmiany skórne.

Działa!

Zanim rozpoczęłam przygodę z retinolem sporo poczytałam jak zacząć go stosować. Pod wpływem opinii ze świata kupiłam ten produkt.
Już po pierwszym zastosowaniu widziałam różnicę. Podrażnienia zniknęły, cera wydawała się gładsza. Z czasem używania zniknęło mi 80% wyprysków, cokolwiek pojawi się jest mniejsze, szybko się goi. Płytkie zmarszczki zniknęły a głębokie widocznie spłycone.
Trzeba mocno nawilżać/odżywiać po retinolu, inaczej wysuszy.

OK

Nie mam do tego serum żadnych zastrzeżeń. Moim zdaniem spełnia swoją rolę. Odpowiada mi jego opakowanie, dozownik i zapach. Produktu używam co drugi dzień, ponieważ przy codziennym stosowaniu miałam lekko zaczerwienioną twarz. Zgodnie z konsultacją jest to normalna reakcja. Żadnych innych niepożądanych reakcji nie zauważyłam.

Świetne na początek przygody z retinoidami.

Serum poleciła mi pani w drogerii kilka lat temu, gdy chciałam niedrogie serum przeciwzmarszczkowe, które działa.
O retinolach nie wiedziałam wtedy zbyt dużo oprócz tego że działają silnie przeciwzmarszczkowo i nie wolno sie opalać.
Serum ma postać żółtawej emulsji, szybko się wchłania. Zawiera witaminę A (w formach Hydroxypinacolone Retinoate i Retinol) w łącznym stężeniu 2%.Przypuszczam,że większość to forma estrowa, łagodna. Niewtajemniczonych odsyłam do świetnego opracowania podziału i działania retinolu np na stronie drogerii cosibella. Z grubsza chodzi o to że są różne kalibry (formy) substancji nazywanej powszechnie retinolem. Ich skuteczność przeciwzmarszczkowa ale i przeciwtrądzikowa jest uzależniona od rodzaju formy chemicznej- łańcucha przemian w skórze, od substancji do wchłaniania, Im silniejsza forma tym silniejsze działanie, krótsza przemiana, ale też odpowiednio silniejsze efekty drażniące. Najłagodniejszy jest retinoid, potem retinol, Retinal a na końcu kwas retinowy.
Serum jest na tyle łagodne że mnie nie podrażniło nie było efektu złuszczania, pieczenia czy innych tego typu. Skóra była już po około 2 tygodniach lekko gładsza, zauważyłam zmniejszenie niedoskonałości i mniejsze przetłuszczanie. Zużyłam buteleczkę z przyjemnością. Serum bardzo służyło mojej skórze, rano cera była bardziej promienna jakby wypoczęta. Młodszym osobom polecam jako serum prewencyjne z działaniem długofalowym, starszym jako bardzo łagodny wstęp do większych kalibrów. Ogólnie produkt działa i jest niedrogi choć trochę trudno dostępny.
W palecie ordinary jest kilka produktów z retinolami. Nie należy kierować się samym stężeniem ale dokładnie wczytać się jaką formę ma retinol. Przykładowo recenzowane Serum o stężeniu 2% będzie dużo słabsze od preparatu z czystym retinolem o stężeniu 1%

Idealne serum

Granactive Retinoid 2% Emulsion jest jednym z tych kosmetyków, do których wracam już od kilku lat ????

W składzie znajdziemy m.in. dwie formuły aktywnych retinoidów o łącznym stężeniu 2%, ekstrakt z liści pieprzu tasmańskiego oraz ekstrakt z liści rozmarynu ????

Retinoidy działają regenerująco, nawilżająco, oraz przyspieszają procesy odnawiania zewnętrznych warstw naskórka ????‍????

Produkt nie zawiera substancji zapachowych, alkoholu ani silikonów ????

Działanie jest widoczne gołym okiem już po kilku dniach:

- skóra jest bardziej napięta, drobne zmarszczki zmniejszają się ❤
- buzia, po stosowaniu na noc, każdego ranka jest rozświetlona, koloryt zostaje ujednolicony,
- nie zapycha, bardzo dobrze się wchłania,
- skóra nie łuszczy się jak przy stosowaniu retinolu,
- szklana, ciemna butelka z higieniczną pipetą,
- jak za ten skład i działanie, cena jest bardzo przystępna - ok 45 zł,

To moja trzecia butelka i z pewnością nie ostatnia ❤

Myślałam, że jest świetny

Zachęcona przeróżnymi recenzjami, również się zachwycałam nad składem i wspaniałością tego cuda- do czasu aż się nie skończył. Dobrze, że jest trudno dostępny bo zakupiłam z innej firmy i dopiero teraz widzę jak dobrze działa retinol. Niestety ten przez pół roku używania nie zdziałał za wiele. Na pewno nie zrobił tego na czym zależało mi najbardziej- zmarszczki się nie spłyciły. Trochę przesusza skórę.

całkiem dobry

Od tego produktu rozpoczęłam swoją przygodę z retinolem i na początek sprawdził mi się naprawdę dobrze.
Przede wszystkim - mamy tutaj tylko 0,1% retinolu, zaś pozostałe 1,9% to estry kwasu retinowego. Taki skład powoduje, że produkt jest ultradelikatny dla skóry, nie podrażnia, nie przesusza, nie powoduje wysypu (oczywiście jeśli jest wprowadzany do pielęgnacji w odpowiedni sposób).
Stosowałam go około 5 miesięcy i zauważyłam poprawę kolorytu skóry, pomógł mi w walce z trądzikiem i nigdy mnie nie podrażnił.
Jest bardzo wydajny i cena także jest świetna.
Ma konsystencję płynnego mleczka. Na mojej twarzy pozostawiał poczucie lepkości. Stosowałam go na noc.

Dla mojej cery - fantastyczny produkt

Zużyłam całą buteleczkę zanim zdecydowałam się zrecenzować. Obawiałam się, że po super początku pojawią się jakieś niespodzianki po czasie. Ale nic podobnego, serum zachwycało mnie od pierwszej do ostatniej kropelki. Stosowałam na noc, 2x w tygodniu. Skóra się ujednoliciła, stała miła w dotyku i jakby "spokojniejsza" - mniej reaktywna na otoczenie, co było dla mnie wielką ulgą. Teraz mam niestety kłopot, bo serum mi się skończyło, a i w sklepach internetowych ciężko je znaleźć.

Kultowa marka, kultowy produkt

Marka The Ordinary zyskala miano kultowej - połączyła, co wydawalo sie niemożliwe: bardzo wysokie stężenia substancji aktywnych, dobre składy i atrakcyjne ceny.
Serum Granactive Retinoid 2% Emulsion ma niewiele składników, a dodatkowo zadnego zapachu czy barwników. Pozwala to łączyć produkt albo nakładać pod inne kosmetyki, jednocześnie minimalizując ryzyko jakichkolwiek podrażnień. Użyto skutecznego, ale bezpiecznego stężenia substancji aktywnej. Biorąc pod uwagę ilość i jakość aktywnych składników jest stosunkowo tanie. Co dla niektorych istotne, opakowanie jest proste, bez kolorów i dodatkow.
Retinol - jedna z najmocniej działających substancji przeciwtrądzikowych i przeciwstarzeniowych - napina skórę i minimalizuje zmarszczki. Staram sie jednak używać go tylko na noc.