Neutrogena, Visibly Clear [Clear & Defend], Spot Proofing, Daily Wash (Żel do mycia twarzy)

Oczyszcza skórę, redukuje wypryski już od pierwszego użycia i chroni przed powstawaniem nowych. Zawiera unikalna technologie ClearDefend™, która dogłębnie oczyszcza pory, pomagając redukować istniejące wypryski oraz nie narusza bariery ochronnej skóry pozostawiając większość naturalnie występujących w niej składników odżywczych, aby skóra była bardziej odporna na powstawanie nowych wyprysków. Beztłuszczowa formuła. Zawiera kwas salicylowy. Odpowiedni dla skóry wrażliwej.

Jestem zadowolona

Produkt ten zakupiłam w Rossmannie przez moją miłość do tej marki. Żel jest delikatny przez co rewelacyjnie sprawdza się dla skóry wrażliwej, której jestem posiadaczką. Ma przyjemny zapach i przyjemną konsystencję , która łatwo rozprowadza się na twarzy przez co jest bardzo wydajny. Bardzo dobrze oczyszcza skórę, niweluje otwarte pory. Z pewnością nie był to mój ostatni zakup, polecam wypróbować samemu:)

Może być

Skusiłam się do zakupu tego żelu, bo akurat był w promocji, kończył mi się poprzedni i zachęciła mnie obietnica redukcji zaskorników, z którymi walczę na brodzie. Oczywiście na obietnicach się skończyło bo nie zauważyłam wpływu na niedoskonałości czy zaskórniki. Nie zmniejszyła się ich ilość czy wielkość, czy częstotliwość występowania.
Żel dosyć mocno ściąga skórę, mam mieszaną, tłustą w strefie T. Moja twarz po użyciu go woła o nawilżenie. Myje dobrze i dobrze domywa resztki makijażu to na pewno. Ładnie pachnie, ma ładne opakowanie i wydaje mi się, że pompka wygląda na solidną.

Rewelacja

Produkt otrzymałam do testow, ma piękne atrakcyjne opakowanie oraz super zapach który nie wplywa na dzialanie kosmetyku. Produkt jest przeciw wypryska i takie ma działanie na mojej twarzy wraz z wspolpraca kosmetykow z tej serii . Jest przeznaczony dla dorosłych jak i młodzieży. Ma atrakcyjna cene jak i slad ktory jest bez sztucznych produktów, które alergizuja.

ZALETY:
opakowanie, sklad, cena z zapach

WADY:
Brak

Największa porażka wśród żeli do mycia twarzy

Jestem wierna od lat peelingowi myjącemu Visibly Clear, Spot Proofing, Smoothing Scrub :) Kiedy mi się skończyło kolejne opakowanie zakupiłam tym razem żel do mycia twarzy.
Jestem rozczarowana, ponieważ jedyne co mogę ocenić na plus to solidne opakowanie z doskonałą pompką, która dozuje dokładnie taką ilość produktu jaka jest potrzebna. Kolejny plus to zapach, taki lekko korzenny a ja takie lubię.

Konsystencja żelu jest dość gęsta, aksamitna a po aplikacji daje efekt chłodzenia na twarzy. Jak do tej pory, tylko ten żel tak odczuwam na swojej skórze. Nie odpowiada mi to. Brrr, aż zimno mi się robi na samą myśl o kolejnej aplikacji :(

Posiadam cerę wrażliwą i mimo, że jest do takiej rekomendowany... niesamowicie szczypie i ściąga. Każde moje podejście do tego żelu zakończyło się szybkim zmywaniem twarzy letnią wodą i równie szybkim nałożeniem kremu nawilżającego.

Wykorzystałam jako żel do mycia rąk. Zaznaczyć należy, że dość drogi żel.

Nie polecam dla posiadaczy cery wrażliwej, ponieważ zauważyłam, że żel ma też pozytywne opinie. Na innych cerach zapewne spisuje się nieźle.

Działanie wręcz odwrotne do zamierzonego

Większość kosmetyków od Neutrogena szkodzi mojej skórze, ale ten żel dostałam w prezencie więc postanowiłam wykorzystać.
Żel zamknięty w wygodnej przezroczystej butelce z pompką. Pompka działa sprawnie, nie zacina się. Jedna porcja żelu zupełnie wystarczy do umycia twarzy i szyi żel należy raczej do tych gęstszych, pachnie trochę orzechowo, trochę kwaskowato- dość dziwny i trudny do określenia zapach. Bardzo mocno się pieni i bez problemu spłukuje. A po spłukaniu... skóra jest brak potwornie przesuszona i naciągnięta aż skrzypi bez toniku po nim nie da się funkcjonować. Dla mnie to nie problem, jestem uzależniona od toników, ale uczucie na skórze po myciu tym żelem jest bardzo nieprzyjemne. Natomiast po dłuższym stosowaniu cera bardzo się pogarsza. W pierwszej kolejności wyskoczyły mi na twarzy duże bolesne krosty, jakich zazwyczaj nie miewam, później dołączyły do nich mniejsze krostki. Wiem, że to wina tego żelu, bo nic innego nowego nie wprowadzałam do mojej pielęgnacji, a akurat miałam ostatnio cerę w doskonałej kondycji.
Być może przesuszenie skóry wynika z tego, że nie jest to kosmetyk stricte do mojej cery- normalnej, lekko suchej i wrażliwej, ale nie polecę go nikomu i więcej nie kupię.

Testowane na zwierzętach

Produkt sprawdza się jak każdy inny żel do twarzy. Przyjemny zapach i konsystencja, ale nie ma jakiś spektakularnych efektów. Najgorsze jest to, że Neutrogena testuje kosmetyki na zawierzętach (nie wiedziałam tego przy zakupie tego żelu) Przez to już więcej nie kupię tego produktu, gdyż jest sporo lepszych tego typu produktów, które nie są testowane na zwierzętach.

W porządku

Bardzo dobrze oczyszcza, po długim dniu fajnie go użyć. Ważne żeby po nim użyć jakiegoś dobrego kremu nawilżającego, bo ekstremalnie ściąga cerę. Nie zauważyłam żeby pomagał przy trądziku.

Mój Ci On!

Długo szukałam zamiennika mojej ulubionej fioletowej pianki Clean&Clear która niestety została wycofana z Polski i oto jest! Mówi się, że nie można mieć ulubionego dziecka, jednak testowałam wszystkich z rodziny Neutrogeny i ten najbardziej przypadł mi do gustu :)
Cudowny wydajny żel, pięknie się pieni i świetnie oczyszcza. Nic wiecej nie trzeba dodawać - miłość od pierwszego użycia.

Pomaga

Stosowałam produkt 3 miesiące w połączeniu z pillingiem oraz kremem.
Tak jak zaleca producent używałam dwa razy dziennie (od rana i wieczorem).
Produkt faktycznie ładnie oczyszcza cerę i daje uczucie lekkiej gładkości skóry z połączeniem delikatnego ściągnięcia. Po takim okresie stosowania mogę przyzna, że faktycznie oczyszcza i sprawia, że trądzik staje się lekko łagodniejszy . Myślę, że jest to jak najbardziej dobry produkt dla osób z sporadycznym trądzikiem, dla osób z trudnym trądzikiem zaś może on okazać się bublem.

Może być

Kupiłam go przez wzgląd na zapewnienia producenta, że ogranicza powstawanie niedoskonałości , ale nie zauważyłam spektakularnych rezultatów pod tym względem. Poprawnie oczyszcza, jest wydajny i ma ładny zapach. Nie podrażnia. Ogólnie nadaje się do codziennej pielęgnacji, ale nie jest to kosmetyk wybitny.

Dobry na codzień

Opakowanie jest plastikowe i przeźroczyste, dzięki czemu widzimy ile kosmetyku nam jeszcze zostało. Dzięki pompce aplikacja jest jeszcze bardziej przyjemna. Żel ma dosyć wodnistą konsystencję, jest bezbarwny i pachnie neutralnie. Za bardzo nie czuć tego zapachu więc może to i lepiej. Jeśli chodzi o działanie to na pewno oczyszcza skórę z różnych zabrudzeń. Nie zauważyłam natomiast, aby minimalizował niedoskonałości i zapobiegał powstawaniu nowych. Jest to produkt delikatny więc świetnie się sprawdzi do wrażliwej cery. Nie szczypie i nie podrażnia. Poza tym nie powoduje uczucia ściągnięcia. Cera po użyciu jest oczyszczona, delikatnie nawilżona i przygotowana do dalszych etapów pielęgnacyjnych. Na uwagę zasługuje również fakt, że żel należy do tanich i wydajnych kosmetyków.

Totalne nieporozumienie

Produkt posiada wiele zapewnień. Skusiło mnie najbardziej to, że produkt ma chronić przed powstawaniem nowych wyprysków i dogłębnie oczyszczać skórę.
Jak dla mnie jest to totalny bubel, nie sprawdził się pod żadnym kontem.
Mam cerę tłustą ze skłonnością do zaskórników i ten produkt w żaden sposób mi nie pomógł w tej kwestii, a wręcz nie mogłam się doczekać aż się skończy, gdyż staram się nie marnować produktów.
Mamy tu do czynienia z dziwnym zapachem, okrutnym szczypaniem po oczach, aż do łez...po użyciu występuje okropne ściągnięcie skóry.
Przy okazji warto wspomnieć, że nie jest to najtańszy produkt z tej kategorii, a sprawdza się fatalnie.
Nie polecam...