Oriflame, Divine EDT

Oriflame, Divine EDT

Delikatne połączenie świeżych nut kiwi, hiacynta, bambusa oraz kwatów: orchidei i róży. Wszystko to otoczone miękkością białego piżma i drewna sandałowego plus słodycz śliwki i maliny.

33% jesień/zima 67% wiosna/lato

Ładny zapach

Perfumy sa delikatne...nutka kwiatowa..do użytku w każdej porze dnia i roku.dlugo sie utrzymują. Cena adekwatna do jakosci.orifleme ma bardzo roznorodne zapachy i wszystkie maja ,,to coś "Polecam.

Orientalny i jednocześnie świeży

Divine to według mnie jedna z perełek wśród zapachów Oriflame. Dają jednocześnie poczucie świeżości i wyjątkowości.
Nuty drzewne powalają i sprawiają, że ten zapach będzie również świetny na wieczór.
Nuty kwiatowe podkreślają kobiecość i przykuwają uwagę.
Flakonik w pięknym niebieskim kolorze także jest bardzo oryginalny. Przywodzi mi na myśl tańczącej kobiety.
Zapach dla kobiet, które lubią zwracać na siebie uwagę, lecz w sposób subtelny. Uwielbiam! Nie bez powodu ten zapach istnieje na rynku od zawsze i się utrzymuje w ofercie.

Mogą być

Bardzo szybko nudzę się wszelkimi zapachami i bywa,że zostawiam pół flakonika drogich wód ale nie Divine.Jest zapachem ,który przypomina mi najmilsze chwile w życiu, gdy wącham go dla relaksu prosto z butelaczki.Natomiast na mojej skórze pachnie troszkę inaczej, ale równie pięknie. Daje mi uczucie, że jestem silna, seksi, zmysłowa i tajemnicza. Zapach utrzymuje się długo ale ja go nie czuje, bo z trafionymi zapachami tak sie dzieje. Gdybym go czuła to znak,że mi nie odpowiada.Polecam romantyczkom i nieśmiałym zwłaszcza paniom

Dyskretne odświeżenie.

Jeśli szukać delikatnego, subtelnego zapaxhu6, nienachalnego a jednocześnie wyczuwalnego, stonowanego to jest to strzał w 10. Utrzymuje się długo, choć z czasem ewoluuje, zmienia charakter. Polecam bardzo!

Używa produktu od: próbka

Coś poszło nie tak

Jak dla mnie zapach nie sprostał moim oczekiwaniom.

Po kupnie Divine Idol, chciałam, sprawdzić jak pachnie jego poprzednik. Niestety gorzko się rozczarowałam.

Zapach mnie dusił, był zbyt mocny, przez co kręciło mi się w głowie.
Do tego nie moje nuty zapachowe.
Perfum ten skojarzył mi się, z perfumami mojej cioci.
W katalogu pachniał on o niebo lepiej niż w rzeczywistości.

Na moje szczęście zapach bardzo szybko przestał być wyczuwalny.
Niestety dla mnie, perfum ten nie jest odpowiedni.

Jedynym plusem jaki dostrzegam jest jego flakonik.

Kryształowy.

Dla mnie Divine to przykład klasycznego zapachu. Kwiatowiec, dość chłodny, elegancki i świeży jednocześnie. Nie potrafię rozkładać zapachów na czynniki pierwsze. Divine to w moim odczuciu idealnie skomponowana zielono-kwiatowa kompozycja. Nieco chłodna, czym przypomina mi trochę w odbiorze Perceive Avonu, które również bardzo lubię. Nie ma w nim słodyczy, jeśli już to ledwie wyczuwalna. Po jakims czasie ten lud zostaje przełamany delikatną pudrową nutą, która dodaje mu elegancji. Kojarzy mi się z kryształem, z zimnym morzem północnym i otwartą przestrzenią... Jeśli miałabym go przypisać do jakiegoś miejsca na świecie, byłaby to Skandynawia. Chłodna, surowa, ale piękna jednocześnie. Wadą zapachu są niestety jego parametry oraz kiepska trwałosc. Mimo to z pewnością wrócę do niego za jakiś czas.

Zapach idelany :)

Jest to jeden z lepszych zapachów jaki przyszło mi zakupić z tej firmy. Na początku tylko się odrobinę dałam na nadgarstek i pochodziłam z nim parę godzin , utrzymał się ok 7 godzin i stwierdziłam że biorę. Z każdą minutą odkrywa się nowy zapach -kiwi , piżmo , drzewo sandałowe , róża ,malina i śliwka - wszystko to tworzy wodę wyjątkową. Wersja biała Divane już mnie tak nie zachwyca.

Harmonia i spokój

Butelka zapachu pięknie się prezentuje.
Perfumy są świeże, rześkie, chłód łączy się ze słodyczą. Początkowo myślałam, że to zapach typowo na lato, jednak na jesień także świetnie się sprawdza. Zapach utrzymuję się około 3 godzin, potem go nie wyczuwam. Będzie pasował do każdej kobiety, niezależnie od wieku.

Nie trwałe

Byłam ciekawa tego zapachu bo w katalogu bardzo mi się podobał. Zapach bardzo mnie zaskoczył ''na żywo''. Perfumy wydawały mi się zbyt dojrzałe bardziej pasowały by np mojej mamie. Już się do nich przekonałam chociaż nie jest to jeden z moich ulubionych zapachów. Na początku zapach jest intensywny , pachnie świeżo i kwiatowo. Zapach taki trochę wieczorowy. Jednak najgorsze , ze bardzo nie trwały. Ja tych perfum już po 2 h nie czuję w ogóle. Noszę je ze sobą bo ciągle muszę ich używać. Flakonik jest piękny aż szkoda, że są tak nie trwałe. Więcej się nie skuszę.

Powrót do przeszłości,

Divine już od dawna za mną chodzily, ale jakoś nie po drodze nam było i kiedy Oriflame dało promke 29,99, wiedziałam, że teraz warto spróbować. Zapach zachwycił Mnie od pierwszego psikniecia, i przypomniał wiele wspomnień. Mianowicie gdy byłam podlotkiem mojej mamy siostra, miała fajne kosmetyki i perfumy. To były trudne lata 90, gdy nie było Rossmanna, Hebe itp., a wiadomo kobiety chciały być jak top modelki tamtych czasów. To właśnie Divine swoim bardzo kobiecym, czystym, kwiatowo - pudrowym zapachem przywołuje tamte dni. Jest to letni, wiosenny zapach. Czuję puder, i czyste pranie, ale też kwiaty i zapach mokrych włosów. Piękny Zapach, bardzo w moim guście. Będę kupować z przyjemnością. Polecamy subtelnym kobietom :)

Mydlano-praniowy przyjemniaczek

Divine ma w sobie charakterystyczną pudrowo-praniowo-mydlaną nutę. Nie sposób o tym nie wspomnieć, bowiem jest to ich cecha rozpoznawcza. W moim odczuciu perfumy te są linearne i monotematyczne. O dziwo nie uważam tego za wadę, wręcz przeciwnie. Zapach od początku częstuje nas świeżą i wodną bryzą, która szybko dostaje pudrowego brzmienia. Oczywiście w składzie jest tylko jeden kompozyt, który może dać nam tak specyficzny ton – mowa oczywiście o fiołku. Faktycznie w pierwszych momentach efekt pudrowości jest na tyle intensywny, że można odnieść wrażenie, iż gdzieś to już było… Guerlain Insolence! Bardzo podobny wydźwięk mają obydwie pozycje, lecz tutaj wszystko jest spacyfikowane i mocno sprowadzone na ziemię. W Divine fiołek bez wątpienia gra główne skrzypce, ale jest świetne przełamany surowymi akcentami bambusa, hiacyntu wodnego, bluszczu czy lilii, które wspólnie tworzą aurę czystości i rześkości. Uważam, że orchidea z całą rzeszą innych roślin również sporo wnoszą do całokształtu poprzez nadanie woni w nieoczywisty sposób kwiatowego niuansu. Cały obecny tu bukiet kwiecia tworzy idealne tło i bazę dla wodnej kreacji.

Niestety ich trwałość i projekcja są bardzo słabe i wymagają korekty w ciągu dnia. 3 godziny i znikają ze skóry.

Podsumowując Divine to dobry wypust szwedzkiej firmy kosmetycznej. Mimo że nie jest to jakiś szczyt kreacji perfumiarstwa to w jakiś sposób wszystkie składniki kompozycji fajnie współgrają ze sobą serwując efekt czystości. Super sprawdzą się na co dzień dając poczucie odświeżenia. Pozycja zdecydowanie dla miłośników nieprzesadzonych, pudrowych woni.

Mój ulubiony zapach

Uwielbiam DIVINE, zapach mnie powala, jednakże jest nie trwały, bardzo szybko wietrzeje. Flakonik jest oszałamiający. Pięknie wygląda na półce. Używam go o każdej porze dnia i nocy. W różnych porach roku.